Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ekcéma-Atópiás dermatitisz fórum

Ekcéma-Atópiás dermatitisz (beszélgetős fórum)


2012. jan. 17. 08:14
Sziasztok!Egy atópiás dtratitises lány anyukája vagyok.Már születésétől voltak gondok , de az utóbbi 5 év olyan durva volt , hogy a feje tetejétől a lába ujjáig tele volt nedvező sebekkel .Évekig használta a Protpicot , amitől egyre vékonyabb lett a bőre . Mindent kipróbáltunk ami orvosilag lehetséges volt.A lúgosítás végül bejött.Bár ő nem spirulinát használt , hanem super greenst ivott. Napi 2 litertől 3 hét ! ! ! alatt nem hogy elmúlt minden baja , de ragyogóan szép lett a bőre . 7 hónapig itta a 2 litert , további 2 hónapig 1 litert .Utána 3 hónapig csak alkalmanként , ha eszébe jutott. 1 éve nem issza és tökéletesen tünetmentes azóta is.Nem olcsó , de többet költött az orvosi szerekre , speciális testápolókra , amik semmit nem használtak .
18. rolle (válaszként erre: 14. - 7ede41bc7f)
2011. nov. 17. 13:26

Július közepe óta szedi ezeket. Fürdéshez leginkább Bioderma atoderm tusfürdőt használunk, néha bekenem ennek a testápolójával is. Közben használunk még más tusfürdőt is, a DM Balea olajos tusfürdőjét. A testápolózást nagyon utálja, mert kisebb korában rengeteget kísérleteztek rajta különböző kenőcsökkel a bőrgyógyászok, volt, hogy naponta többször kellett kenni, volt, hogy egyik oldalát ilyennel, másikat olyannal, hogy összehasonlítsák, hogy melyikre hogyan reagál. 3 évvel ezelőtt kiderítették róla, hogy tejfehérje allergiás, szigoró tejmentes diétán volt 2 éven keresztül, de az atópiás bőrproblémák továbbra is fennálltak.

Az idei allergiavizsglata szerint nem allergiás a tejre. A nyáron kaptuk ennek a hölgynek a telefonszámát, ő egy reflexológus-természetgyógyász. Akkor a lányomnak a lába szárán volt egy kb 8-9 hónapja be nem gyógyuló elvakart szúnyogcsípése, ami tulajdonképpen folyamatosan egyre nagyobb lett, és már semmiféle krémre-kenőcsre nem reagált. Testszerte pedig a különböző száraz kiütések, foltok. Ő azt állapította meg, hogy valamiféle vasfelszívódási zavara van, ezzel összefüggésben felhalmozódik a méreganyag a szervezetében, amitől a bőrén keresztül próbált szabadulni. Akkor ajánlotta ezeket a szereket, kb két hónap elteltével lett szemmel látható a javulás, mára pedig szinte teljesen rendbejött a bőre. Ha kell szívesen megadom az elérhetőségét ennek a hölgynek.

17. Veronika27 (válaszként erre: 15. - 7ede41bc7f)
2011. nov. 17. 11:35

Nem, pikkelysömöre van. Ezért érdekelne a Psorioderm, de az mindkettőre jó.

Sajnos a fejbőrén is van, igaz csak egy kicsi, de rövid hajú lévén zavarja, ha kilátszik... Meg most mindkét alkarján van, eddig csak az egyiken volt. A lábán is volt, de ott elmúlt.

16. 7ede41bc7f (válaszként erre: 10. - Ditta67)
2011. nov. 17. 09:52

Megnezem, hatha.:-)

Koszonom!

15. 7ede41bc7f (válaszként erre: 11. - Veronika27)
2011. nov. 17. 09:51

Szia Vera!

Ferjed ekcemas?

En meg nem probaltam se a psorodermet se az olivas kremet.

14. 7ede41bc7f (válaszként erre: 13. - Rolle)
2011. nov. 17. 09:51

Kedves rolle.


Ennyi lenne?:-) mennyi ido utan hatott? Mivel kened, furdeted?

Koszonom valaszod!

Szep napot!:-)

13. rolle
2011. nov. 16. 22:31
A 13 éves lányom is atópiás dermatitisben szenved már egészen kiskorától. A nyár óta egy természetgyógyász tanácsára szed napi 1 db 100 mg-os E vitamin kapszulát, 1 db MultiTabs tablettát, és 1 kávéskanál Spirulina Solar algát. Július közepe óta szedi, ma már tünetmentes.
2011. nov. 14. 20:57
Az én kisfiam is ekcémás.A nyáron voltunk egy biorezonanciás állapotfelmérésen.Ott kapott egy vitamint,meg macskakaromgyökér kapszulát méregteleníteni.Ezek mellett Babé fürdetőt használunk..A méregtelenítést 3 hónapig csináltuk.Azóta nem is volt szinte ekcémája,amikor megfázott,akkor jött elő neki egy kicsi a térdhajlatban.A méregtelenítés előtt viszont,szinte mindig volt a lábán,kezén,hátán .Nekünk sokat segített,jövőre megint csinálunk egy ilyen kúrát.
2011. nov. 14. 20:32

Psoriodermet esetleg próbálta már valaki? Kíváncsi lennék rá, ekcémára is jó állítólag, meg pikkelysömörre is.

Férjemnek egyszerű olivás krémje van, azzal keni és hatásos is.

2011. nov. 14. 19:38
Nekünk a debreceni klinikán kapható ureás kenőcs használt.Hidegre előjön,de ezzeltünetmentesen tudjuk tartani.Dermamill medium néven lehet kapni.
2011. nov. 14. 18:29
bocs, ha helyesírási hibáim voltak, siettem.
8. 2f7db3f503 (válaszként erre: 5. - Kinni)
2011. nov. 14. 18:28

nemnem, nem nehéz kiküszöbölni, én két évig klórszüüröös zuhanyfejet használtam és ott mostam kezet.


Amúgy rég hozzámtársult az ekcéma, de ahol nem foglalkozom vele, el is múlik, viszont a karomon, ujjaimon, kézfejen bizony kellemetlen tudott lenni, aztán megjelent a szemem körül...úgy néztem ki, mint egy százéves és berepedt, csípett, fájt, nyitva tartani is rettenetes volt...


Szteroidot kaptam rá természetesen, két napra, aztán bizonyos Protopicot (csak Magyarországon olyan borzasztó drága), arcon azóta elöö se tüünt, a kezemmel pedig az a tapasztalat, hogy nem szabad mindent türelmetlenül kipróbálgatni. Nekem azt mondta, a hidegtööl jön elöö, egyelööre tudom egy krémmel késleltetni, amire rátaláltam, de aztán nem szabad variálni, mert összezavarodik az egész. Jó ég, emlékszem, egyszer gombára kezelték és tetöötööl talpig kiszáradtam....sazóta durvult el, de most sztem kezdett ürülni a sok méreg és azért könnyebb.


A Scenia körömvirágkréme most az, amit használok, de nem tudom, van-e értelme, hogy ezt mondom, hisz mindenkinek más jön be. Mindenki másra érzékeny és más zsír-víz arányra van szüksége. A lényeg, hogy ha észreveszed, hogy jönne, akkor máris kend egy krémmel, ami normál esetben is kényelmes, nincs mosogatás, csak hosszabbított kefével, aludj sokat és...nekem pl. a vasalás jót tesz. A gööz...:)


Ha még kérdeztek, szívesen írok (már vagy 8böörgyógyászt, meg diétákat, meg természetgyógyászati dolgokat kipróbáltam...mentek a levesbe...), csak most indulnom kell.


Kellemes gyógyulást mindenkinek.

2011. nov. 14. 15:29

Koszonom a valaszokat!

En most himalaja soszappant hasznalok, de nem furdeshet,hanem azzal kenem a borom. Vagyis a 26%-os oldataval. Van valakinek tapasztalata?

6. 5221355151 (válaszként erre: 5. - Kinni)
2011. nov. 14. 13:42
Az igaz.
5. kinni (válaszként erre: 4. - 5221355151)
2011. nov. 14. 13:34
az a baj, hogy a csapvíz klórtartalma káros nagyon az ekcémás bőrnek, csak ezt nehéz kiküszöbölni.
2011. nov. 14. 13:28

Szia!

Van egy 18 hós kisfiam, neki van endokrin ekcémája. Ha kijönnek a pötty szerű kiütései csak a szteroidos krém segít sajnos. DE, rájöttünk, hogy nagyon szárad a kis bőre, abból szokott ez kialakulni. Találtam a neten egy nagyon szuper krémet. Az a neve, hogy Lipobase (a sima változata, mert van másik is). Nem is drága. Minden este bekenegetjük vele fürcsi után (ez egy bőrgyógyászati puhító krém). Amióta így teszünk, nagyon ritkán és nagyon kis mértékben jön ki rajta. Emellett persze semmiféle öblítőt (helyette ecetet) meg ilyesmit nem használunk, fürdetőt is gyógyszertárit.

2011. nov. 14. 13:21

Bioderma PO testápoló, és ha enyhültek a tünetek akkor a PP testápoló. Próbálj meg több helyen kis testert kérni, kipróbálhatnád, hogy beválik-e mielőtt megvennéd.

PO-ból nem biztos hogy adhatnak testert, de PP-ből tutira igen.

2011. nov. 14. 13:18
ami nekem segíthet: méregtelenítő kúra, hús és a tejtermékmentes diéta , alkati homeopátiás bogyók, halicar homeos krém
2011. nov. 14. 13:11

Már 22 éve vagyok ekcémás,2008 elött 3 évig tünetmentes voltam,de sajnos kb 1 éve keményen kijött és nem múlik az ekcéma. Segítsetek légyszi kinek mivel múlt el.

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook