Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Perioralis dermatitis fórum

Perioralis dermatitis (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
124. Saia
2016. okt. 24. 12:16

Nekem a D-vitamin segített.Nagy dózisban szedem. És évek óta nem használok fluoridos fogkrémet.Semmilyen fogászati problémám nem volt, amióta fluoridmentes fogkrémet használok. A lényeg a helyes és rendszeres fogmosás.

Jó dolog, ha van rá kenőcs, ami segít, de én nem vagyok híve a vegyszereknek és az antibiotikumoknak, mert azoknak is van mellékhatása. A kenőcs azonnal segít, a vitaminnak és más kúráknak idő kell, de hosszú távon jobban jársz vele.

123. Szagyo
2016. júl. 15. 08:12

Sziasztok!

Pod-val küzdök én is. Ami csodát művelt az a Canesten!Angol nyelvű oldalon ajánlották,nekem bevált. Naponta többször kenem,látványos a javulás. Próbáljátok ki!

122. Zia01
2016. júl. 6. 12:20

Sziasztok!

Perorális dermatitiszemre orvosi félrekezelést követően magam találtam meg a megoldást. A 760,- Ft-os Szaliciles Cinkpaszta teljesen megoldotta a problémám. Teljesen. A 2. krémezést követően már 80%-os volt a javulás. Teljes gyógyulás nem tartott egy hétig. Azóta eltelt 3 hónap és nem jött vissza. Próbáljátok ki, és örülnék ha visszajeleznétek, hogy segített-e.

121. kinin
2016. jún. 15. 01:20
korábban már írtam, hogy mit írt fel nekem a bőrgyógyász, de most találtam egy recept nélküli CSODASZERt! mivel elfogyott, amit a bőrgyógyász írt, és kb 2 hét nem kenés után azonnal visszajöttek a pöttyök, gondoltam teszek egy próbát, a kenőcs neve Alksebor. Elég drága, vagy 3000 ft volt. Recept nélkül kapható és ami fontos szteroid mentes! fél éve használom és a fele fogyott el, szóval az ára is viselhető. nézzétek meg a krémmánián mit írnak az emberek róla, mindenkinek segített a periorális dermatitiszén!!!
120. Emite
2016. márc. 16. 06:51
Elnézést elgépeltem perioralis dermatitise volt....
119. Emite
2016. márc. 16. 06:48

Kedves Sorstársak!

Van remény!

Nekem a két evés kislányomnál állapítottak meg,hogy perforálós dermatitise van....rengeteget küszködtünk!!!vittem a legjobb magán gyerek bőrgyógyászatról kezdve az állami kórházig.Sehol nem biztattak semmi jóval.Krémeket akartak adni.Szerencsére egy véletlen folytán beszéltem egy ismerősömmel aki ismerte Fenyő Marta(ő névéhez fűződik a sensolite lámpa es a bioptron is)Nagyon kedves volt!Azt tanácsolta ne tegyek semmit a bőrére csak vigyem eleinte minden másnap sensolite fényágyba.Fantasztikus a hatott!kb 3 hét alatt teljesen eltűnt minden az arcáról!!!Azóta is gyönyörű és eltelt már másfél év.Nekünk kizárólag ez gyógyított.Remélem nektek is segít.

118. tacskó
2015. okt. 5. 15:37
Sziasztok! Nálam július elején kezdtek látszani a periorális dermatitis tünetei. Először apró pattanások keletkeztek az arcomom a szám körül és az orrom alatt. Pár hét alatt szépen elterjedt,megnagyobbodtak és eléggé fájt. ekkor elmentem egy bőrgyógyászhoz, aki szteroidos krémet írt fel. Persze ettől még rosszabb lett. Két hét után elmentem egy másikhoz, aki ichtiolos gyulladáscsökkentő készítményt írt fel, amit a gyógyszertárban kevertek ki. Ettől elmúlt a fájdalmas érzés, de nagyon lassan hatott.Mindenféle drága krémeket vettem, Bioderma készítményt, Akselbor krémet, de nem nagyon hatottak. Egyéb okok miatt eljutottam a sóbarlanga, ami már az első alkalom után csodákat művelt az arcommal! Erős hámlást indított el, de már nem volt annyira vörös. Ismerősök ajánlására elkezdtem Bioptron lámpázni is(kék és sárga színnel) és ez fokozatosan, de leginkább 3-4 nap után már látható javulást eredményezett! Igaz még mindig hámlik, de már kisebb területen és már csak enyhén rózsaszínű az arcom, de ennek ellenére még folytatom a lámpázást. A lámpázás mellett nem kenem semmilyen krémmel, mert úgy látom, így jobban regenerálódik a bőröm. Amikor már túl sok hámsejt van rajta, finomszemcséjű arcradírral leradírozom. Úgyhogy én a sóbarlangot (heti 2x) és a lámpát ajánlom mindenkinek. Remélem tudtam segíteni!
2015. aug. 1. 23:02

Gondoltam, írok pár sort, hogy is alakult nálam a gyógyulás. Sajnos nekem a himalája sóoldat nem szüntette meg a dermatitiszt. Úgy tűnt, a gyulladás alábbhagy, de nem gyógyult meg. Sőt...a bőröm a sok sóoldattól totál kiszáradt. Olyan lett a bőröm, mint a smirgli. :( Elmentem ahhoz a bőrgyógyászhoz, akihez eredetileg aartam, ő már régebben is helyehozta a bőröm. Most kaptam antibiotikumot, két dobozzal is, 5-5 napig kellett szednem, reggel-este. Írt fel mellé nappali és éjszakai krémet is, az éjszakai tartalmazott szteroidot is. Mondta, hogy ha beszedtem a felírt gyógyszert, hívjam fel, használt-e? Közben elmentem egy hétre nyaralni a tengerhez. A gyógyszertől szép lassan kezdett elmúlni a bajom, de nem teljesen. A nyaralás alatt sokat voltam a tengerben, mert nap, mint nap búvárkodtam, tehát sokat voltam a víz alatt. Egy hét alatt annyit javult az arcom, hogy szinte alig látszik! Hoztam haza magammal tengertvizet, amit a hűtőben tartok, most azt tervezem, hogy minden nap kenem vele az arcom, amíg még jó a víz, mert anyukám szerint idővel beposhad, ő is próbált már hazahozni belőle régebben.

Szóval azt javaslom mindenkinek, hogy ha teheti, menjen el a tengerhez és sokat legyen a vízben, mert nekem nagyon sokat segített. Azért a gyógyszer, amit felírt a doki, az is sokat ért, anélkül lehet, nem tartanék ott, ahol most, szóval lehet tényleg az a legtisztább, ha doki is látja a bajt.

116. célia88 (válaszként erre: 115. - Susi555)
2015. jún. 29. 18:38
Most már mintha nálam is szebb lenne. :)
115. susi555 (válaszként erre: 114. - Célia88)
2015. jún. 29. 10:36
Az elején nekem is rondább lett de aztán javulásnak indult:)
114. célia88 (válaszként erre: 113. - Susi555)
2015. jún. 27. 18:48
Nekem egyelőre csúnyább, mint volt, igaz, még nem telt el egy hét....:(
113. susi555
2015. jún. 27. 10:29

Sziasztok

Én kb fél éve küzdök ezzel a fránya bőrbajjal kipróbáltam rá sok mindent voltam bőrgyógyásznál is de tartós eredményt semmivel sem értem el .Én is idekeveredve elolvastam a fórumot.

Potty33 köszönöm szépen a sóoldatos receptet már több mint egy hete használom és szépen múlik.Az elején az oldat csípett húzódott a bőr száraz lett de mostanra ezek elmúltak és napról napra javul az állapotom.Az oldaton kívül én sem használok semmi mást rá (krémet).Szerintem egy próbát mindenkinek megér ! Köszönöm mégegyszer a receptet!

2015. jún. 24. 14:01
Himalájai sószappan-kúra mai nappal elkezdve. :)
111. célia88 (válaszként erre: 92. - Mariemjulie)
2015. jún. 24. 08:41
A hő hatására nekem rosszabb lett. Ez hétvégén derült ki, amikor grilleztünk és sokat voltam a grill fölött.
2015. jún. 22. 08:14
Van egy sejtésem....szerintem a hőtől lángoltam úgy a múltkor, mára már visszahúzódott. Grilleztünk, és én szinte folyamatosan a grill fölött voltam, valószínű nem tett jót.
109. célia88 (válaszként erre: 108. - Potty 33)
2015. jún. 21. 20:14
Ne legyél már ilyen. Természetesen értem én, elsőre is megértettem, csak egyrészt még nem kezdtem el a himalája sót, másrészt nem gondoltam, hogy ebből a kis alapozásból ekkora probléma lesz. Múltkor sem lett baj, lehet amúgy nem is ez volt az oka, hogy megint lángolt az arcom.
108. potty 33 (válaszként erre: 107. - Célia88)
2015. jún. 21. 16:40
Figyi,amit en javaslok csak egy ötlet. Nekem segitett es sok mas ember bőrproblémajat gyogyitotta meg ez az oldat.viszont (utoljára irom le) semmit nem szabad a kezelendő felületre kenni!csak az oldatot semmi mást. Alapozot SEM.ha megfogadod ok ha nem nem.nekem ugy tunik,hogy nem jut el hozzád amit irok
107. célia88 (válaszként erre: 105. - Potty 33)
2015. jún. 20. 21:25

Utánaolvastam, persze, csak nem akarom elszúrni....

Ma nagyon csúnya lettem, ég is, viszket is.....Tettem rá délután egy kis alapozót, most lehet jól elcsesztem. Pedig múltkor az nem bántotta. :(((

2015. jún. 20. 08:50

húzódni fog az első héten NAGYON! borzasztóan furcsa lesz,hogy az eddig megszokott "krémes bőr" érzet nincs.olyan érzésem volt mintha smirgliztem volna az arcom. de csak egy ideig..


amikor az ekcémás,sebes ujjamat beáztatom az oldatba úgy fáj és csip,hogy iszonyat.viszont 2 nap alatt helyrejön.

105. potty 33 (válaszként erre: 104. - Célia88)
2015. jún. 20. 08:48

légyszives olvass utána a neten.nagyon egyszerű : "himalája sóoldat" vagy "telitett himalája sóoldat"


ott minden le van irva részletesen.az oldat hatásmehanizmusa stb stb.


érzetre szárit az első pár alkalomkor de utána már elmúlik a száritó érzés csak a szép,egészséges bőr lesz.eleinte a pici sebeken is látszani fog a só nyoma. nem 1 nap után történik meg a csoda!

türelem-türelem-türelem!


de ha valóban érdekel a téma miért nem nézel utána jobban?


jobbulást!

104. célia88 (válaszként erre: 103. - Potty 33)
2015. jún. 19. 08:39
Köszi szépen, ki fogom próbálni! Akkor lehet, megnézem a Rossmannban, talán ott is van. Ez a sóoldat nem szárítja a bőröd? Nekem az a legnagyobb problémám, hogy száraz a bőröm, és most, hogy nem tudok rákenni semmit, kezd nagyon húzódni. :(
103. potty 33 (válaszként erre: 101. - Célia88)
2015. jún. 18. 22:48
a szappan is ugyanaz csak jóval drágább.be lehet áztatni a szappant is vizbe.ami ellepi azt hiszem az is jó.
102. potty 33 (válaszként erre: 100. - Célia88)
2015. jún. 18. 22:45

1-2 hét múlva már nagyjából visszahúzódott.akkor elmentem pár percre szolizni és utána pikk-pakk eltűnt.viszont AZÓTA is CSAK ezzel az oldattal kenem az orrom és a szám körül mert bevált.a só még bőrradirként is működik.


a himalája só kapható sok helyen.DM ben pl,gyógynövény boltokban.rózsaszin és kb. 800 ft körül mozog egy kiló.egyébként mi sózásra is csak ezt használjuk évek óta. van többféle,mindenféle szemcsés,nagyobb kisebb. de erre a célra tökéletes az "alap" rózsaszin só.

2015. jún. 17. 21:24
Ja és még valami...szappan formájában is ugyanolyan hatékony lehet szerinted?
2015. jún. 17. 21:22
potty 33: Mennyi idő után múlt el neked a dermatitisz a himalája sóoldat segítségével? Hol szereted be ezt a sót? Van többféle?
2015. jún. 17. 11:01

Közben voltam a nőgyógyásznál. Ő is azt mondta, amit ti, hogy nem biztos, hogy ki tudom deríteni, mitől is van ez. Ha mégis hormonprobléma miatt lenne, és arra adnának valami gyógyszert, úgysem használhatnám, ha teherbe akarok esni.

Azt mondta, koncentráljak a teherbeesésre, szüljek, szoptassak, mert a nőnek a terhesség a legideálisabb állapot, és talán ez a problémám is mesgszűnik. :P

Közben amúgy eszembe jutott, hogy a szüleimnek van Bioptron lámpája. Elkezdtem használni, hátha az is segít, mert valaki írta itt, hogy neki bejött. Hátha...

2015. jún. 16. 11:30
Igen, az a rossz, hogy soha nem derül ki az ok, és mindenkinek más.
97. potty 33 (válaszként erre: 95. - Célia88)
2015. jún. 16. 07:01

szia!


SOHA nem fog kiderülni,hogy mi okozza.ha figyelmesen elolvasod(?) a fórumot akkor világossá válik,hogy nem derül ki.ha 1000 vizsgálatod lesz akkor sem sajnos.

2015. jún. 16. 07:00

Sziasztok!


mikor nálam előjött ez a bőrprobléma hetekig olvastam a fórumokat,orvosok hozzászólásait,tapasztalatokat stb.itt a HOXA-n is nagyon sok hasznos tanácsot kaptam.

kedves fórumozók!akik érintettek vagytok (sajnos) ebben a betegségben adjatok egy esélyt annak a gyógymódnak amit irtam! vagy nem is olvassátok csak leirjátok a saját tapasztalatotokat? tényleg jót akarok,ne kenjetek minden vackot magatokra!én már meggyógyultam csakis a segitő szándék vezérel még vissza ide egy ideig.JOBBULÁST! :)

2015. jún. 15. 13:53

Sziasztok!


Nekem már lassan fél éve, hogy előjöttek az ehhez a betegséghez kísértetisen hasonló tünetek. Azért nem mondom, hogy ez a bajom, mert így konkrétan a bőrgyógyász sem mondta. Amikor már az állam után az orrom körül is megjelentek a kiütések, elmentem bőrgyógyászhoz. Adott rá kevert krémet (nem tudom, szteroidos-e), hogy azzal kenjem az arcom esténként. Mondta, hogy fluormentes fogkrémet használjak és kerüljek mindenféle arcápolót, hidratálót, lemosót. A sminkre viszont azt mondta, azt használhatom. Pár nap múlva halványodtak a foltjaim, de aztán megint előjöttek, és még csúnyábbak lettek. :( A háziorvosom nagy koponya, inkább oda mentem vissza, hátha tud adni valami tanácsot. Ő azt mondta, minden nemű alapozót, krémet hagyjak el, csak a gyógyszertári mosdókrémmel tisztítsam az arcom és mellé írt fel antibiotikumos ecsetelőt, amit napi 3-4-szer kell felvinni a problémás bőrfelületre. A Neve Dalacin. A dobozán is rajta van, hogy 1-2 hét múlva várhat javulás, így türelmesen kenem. Most, egy hét után reggel úgy tűnt, halványodtak a foltok, bár nap közben, amikor újra kentem a Dalacinnal, kicsit megint jobban látszik. Egyik nap nem álltam meg, csak tettem fel korrektort. Később féltem is, hogy majd rosszabb lesz, de nem. Szerintem azzal nincs baj. A doki azt mondta, nem kizárt, hogy hormonproblémám van, de lehet, valami allergia ételre, vagy kozmetikumra. Vérvételt kértem, amiből szerinte nem fogok látni semmit, mert a hormonvizsgálatot, csak nőgyógyász rendelheti el. Oda is el fogok menni, mert ki kell derítenem, mitől vannak ezek a kiütések. Mindig is szép, tiszta arcbőröm volt, sosem gondoltam volna, hogy egyszer így járok…nálam több dolog is kihozhatta ezt. Tavaly a rákszűrésen HPV-t találtak a szervezetemben, ami megtelepedett a méhszájsebemen. Megműtöttek, most megyek majd vissza kontrollra, remélem ez a bajom megszűnt. Közben elhagytam a fogamzásgátlót is, szóval nem kizárt, hogy emiatt jöttek elő a foltjaim…..Remélem, kiderül, mi okozza, mert nagyon zavar. :(

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook