Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Atópiás dermatitis, ekcéma, és allergia esetén járhat emelt családi pótlék, vagy közgyógy? fórum

Atópiás dermatitis, ekcéma, és allergia esetén járhat emelt családi pótlék, vagy közgyógy? (tudásbázis kérdés)

1 2
48. Vivione (válaszként erre: 34. - MelisUK)
2014. okt. 16. 21:39

Miért??????????????Mert egy kis gyermeknek ha 100x is elmagyarázod, hogy miért ne kaparja és 101-re is szét marja magát!És 8orvoson, rengeteg vizsgálaton túl sem derül ki hogy mire allergiás a gyermek, ráadásul az egész teste teli van ekcémával és havi 15.000eFt-ba kerülnek a krémek.És mindent betartunk és a szteroid is csak ideig-óráig hat!Minden héten fellángól!(És a szteroidot nem lehet hosszú távon folyamatosan használni(főleg ekkora kiterjedésnél)Nem tudom mit szólna hozzá!!!!!!És ráadásul egy orvos sem mondta hogy van egy ilyen lehetőség, támogatás!Most szeretném én is kérvényezni!

Ja és gyógyszert is szed A GYERMEKEM és abszolút nem mulassza el.Azt írod hogy , idézlek:"De akinek az egész testén van, az kap rá gyógyszert, amitől egyáltalán nem jön elő - mellékes kérdés, hogy nem ez a legjobb megoldási forma.) "Nem kívánom senkinek ezt az érzést!!!

Tovább idézlek: "A legnagyobb probléma az, hogy nem olvasnak kellően utána a betegségnek az emberek és azt várják.." Szerintem én lassan ledoktorálhatnék ebből a témából, mert annyit olvasok utána!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szóval igenis kell, hogy járjon erre a betegségre is támogatás!!!!!!!!!!!!!!BUTASÁGOKAT ÍRSZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!fEL VAGYOK HÁBORODVA!TE MÉG NEM VOLTÁL IGAZÁN MINDENHOL EKCÉMÁS!!!!!ÖRÜLJ NEKI!

47. toro32
2011. jan. 20. 10:31
két kérdőívet szerettem volna megcsinálni,hogy segíthessek,mert én is atópiás vagyok és a lányom is,de nem engedi a rendszer
2010. júl. 8. 07:34
Sziasztok!Nálunk a kislányomnak a víz hozza ki.A combján,és a popóján.Ha csak tusoltatjuk és kennem a Lipoba.. akkor nem látszik.DE most pár napig nem vettem krémet és már tegnap este láttam megint.Ja és kikevert krémmel fürdünk.
2009. nov. 22. 20:55
ÉN SAJNA ismerem a gyógyikat és a mellékhatásokat is gyógyszerésznek tanultam 2 évig:(
2009. nov. 22. 20:17

Na igen!

Időnként én is megeszem amit nem kéne!

Az a tapasztalatom, hogy amikor odafigyelek, hogy ne legyen nagyon elsavasodva a szervezetem, akkor sokkal kevesebb tünet jön elő. Erről sok helyen olvastam és tényleg így van.A sok zöldség, gyümölcs nagyon sokat segít.

Remélem ti is sikerrel veszitek az akadályokat. Nekem nagyon soká sikerült elérnem, hogy ennyire jó legyen, de manapság sokkal több ismeretem van a teendőket illetően. Ma már rengeteg ismeretet be lehet gyűjteni.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!!!

2009. nov. 22. 19:57
amit lehet azt kapnak amit nem azt nem egy gyereknek nehezebb elmagyarázni miért nem ehet ezt vagy azt:(
42. f64f0d9a69 (válaszként erre: 41. - Feedfedd1f)
2009. nov. 22. 19:52

És az étrend?

Nagyon fontos, hogy ne hiányozzon semmi fontos vitamin és ásványi anyag. Én elég soká jöttem rá, hogy ez milyen sokat számít.

Nekem elmúlt az allergia.

Idén egy kicsit a parlagfű még próbálkozott,de azt is meg akarom szüntetni!

2009. nov. 22. 19:27

mi is homeopátiázunk amit lehet!!

és sokat segit de kiegészitő kezelésként használjuk.

2009. nov. 22. 19:11

Nekem a vércsoport szerinti diéta és a homeopátia segített a legtöbbet.

Tej, tejtermékek, liszt,tojás - ezeket érdemes megfigyelni.

A C-vitamin allergiaellenes hatású.

39. feedfedd1f (válaszként erre: 37. - Orsóka23)
2009. nov. 22. 18:30

húú mi sokat beszéltünk régebben szabonejulika voltam)

szóval meg van az allergiavizsgált

a nagyfiam:háziporatka és kutyaszőr allergiás nagyon,és e mellé allergiás szemgyulladás jött elő neki.

a lányom:aki kruppos és még most derült kia hogy allergiás: tojássárgája,penészgomba,kutyaszőr ,macskaszőr,tengerimalac.parlagfű.az atopiás dermatitisze csökkent viszont állandóan trüsszög folyik az orra!!

És a kicsim Patrik16 hónapos:háziporatka ,liszatka, gombák,parlagfű,feketeüröm

és nagyon ekcémás a bőre!!


hétfőn megyünk a dokihoz visza mert letelt az 1 hónap viszem az emelt családihoz a papirokat mert nem birjuk anyagilag a nagyfiú:orrspray=2800 ft,aerius:2200,szemcsepp=1200

a lány:orrspray=2800,aerius sz.=1700,testápoló=800 ft,rectodelt 2kúp 2300,sóoldat=1000,pulmicort,paxirasol szirup=800,

a kicsinek=higitott locoid=800 ft,tömény locoid=1300 ft,phisyogel=2500,balneum hermal fürdőolaj=1700 ft,aerius szirup=1700 ft,fürdetőkrém


és még sajnos mult hónapban be is fulladt igy a fulladásra való gyógyszerek is kellenek neki is:(



és még mindig semmi az ügyben!!!:(((

2009. máj. 29. 22:02

Nekem mindkét gyermekem ekcémás.A nagyobbik már kinőtte.A kicsi még nem.De az szinte biztos,hogy ételellergiától van!Nem voltatok gasztroenterológián?Bár nekünk a vérvétel nem mutatta ki,de mikor elhagytuk a tejtermékeket,azonnal megszünt az ekcéma.Persze ez azt jelenti,hogy még kenyeret,vagy felvágottat sem eszik,mert abban is van tej,és azonnal kijön rajta.Na ekkor kaptuk meg az emelt családi pótlékot,meg a közgyógyot.

Mindenféleképp ki kell vizsgálni hogy mitől van.

37. Orsóka23 (válaszként erre: 36. - MelisUK)
2009. ápr. 2. 14:16

Nem csak atópiás dermatitise van neki. Ekcémás, állandóan dugul az orra, köhögési rohamai vannak időnként, amikor meg van fázva kruppos köhögése van.

És ezekre mind-mind különböző kenőcsöket(3-4féle), gyógyszereket(2féle), spray-ket(1 időnként 2 féle) használunk. Ami eddig sem volt egy-két forint. Most meg fel is emelték az árát mindnek, ráadásul nem lehet receptre megírni, tehát nincs rá támogatás. Közgyógyra lehetne megírni. De nekünk, mint már írtam nem írt alá semmilyen papírt a doki. Se emelt családi, se semmi.

És sajnos nem dúskálunk a jóban, tehát nagy segítséget jelentene.

Mi nem tudjuk mire allergiás. A doki tojik ránk, a gyerek meg fél tőlük, mert az első vérvételnél, üvöltöttek vele...stb.

Érdekes, hogy más orvos simán kitölti a papírokat is. Ezért akarok dokit váltani.

36. MelisUK (válaszként erre: 35. - Orsóka23)
2009. ápr. 2. 13:55

De akkor a te gyerekednek nem egyszerűen atópiás dermatitis-e van. Mert ha így lenne, akkor elég lenne annyi, amit írtam.


Én is közeledek pl az asztma felé, ez általában velejárója az ekcémának, de mivel tudom, hogy mikre vagyok nagyon magas fokban allergiás, amitől nagy esélyem van az asztmára, így odafigyelek, hogy tökéletesen tiszta legyen a lakás. Mindenféle penészre, porra, tengeri malac szőrre és nagyon gyengén kutyaszőrre vagyok allergiás, ezek okozhatják majd az asztmám. De odafigyelek a környezetemre, remélem, hogy nem lesz gondom ezzel a betegséggel.

A párom pl asztmás volt, de olyan tisztán tartom a lakásunkat, hogy elmúlt a betegsége, amióta együtt élünk. Ha hazamegy a szüleihez, akkor viszont befullad továbbra is.

35. Orsóka23 (válaszként erre: 34. - MelisUK)
2009. ápr. 2. 13:47

Ok. A fürdető, meg a kenőcs nem drága. De amit a pulmonológián írtak fel, azt is ki kell váltani. Van allergia gyógyszere, Szopogatós tablettája a köhögésre, és van orrspray is.

Most felemelték az árát mindnek. Például az orrspray, amit használunk, eddig megírták receptre és úgy 1700 ft körül volt. Tegnap megnézte a doki a gépben, már nem lehet receptre megírni, csak közgyógyra. Ami nekünk nem jár a pulmonológus szerint. És így 3000 ft körül van. És a többiről még nem is beszéltem. Mi pl. két helyre is járunk: pulmonológiára és bőrgyógyászatra. És hidd el nem egy darab gyógyszert, vagy kenőcsöt írtak fel neki, amit folyamatosan használnunk kell. Mondjam azt, hogy majdnem tele van egy polc?

És valljuk be, az embernek nem mindig jön ki úgy a hónap, hogy akár tízezreket a gyógyszertárba tud hagyni. A gyereknek meg szüksége van ezekre.

34. MelisUK (válaszként erre: 26. - Toro32)
2009. ápr. 2. 13:32

Én speciel azért nem értem, hogy miért járna erre a betegségre bármilyen támogatás, mert én amióta atópiás dermatitis-ben "szenvedek", azóta sokkal olcsóbb lett a tisztálkodás, nekem ez kifejezetten spórolás, nem pedig extra kiadás.


Az egy dolog, hogy majdhogynem állandó betegségről van szó, de ha azokat a legalapvetőbb dolgokat használja az ember, amiket az orvos ajánl, mint a szteroidos krém és a hidrofiles fürdető, akkor csak ritkán jön ki vagy legalábbis nagy mértékben visszahúzódik és egyáltalán nem drága. (Múlik ez persze azon, hogy kinek milyen erősen jön ki és mekkora helyen. De akinek az egész testén van, az kap rá gyógyszert, amitől egyáltalán nem jön elő - mellékes kérdés, hogy nem ez a legjobb megoldási forma.)


A legnagyobb probléma az, hogy nem olvasnak kellően utána a betegségnek az emberek és azt várják, hogy el fog múlni. Így mennek is újra és újra az orvoshoz, még plusz ezt meg azt használják, ami fölösleges. Nem fog tökéletesen elmúlni, csak abban az esetben, ha kinövi a gyerek. De van, akinél egy egész életen át fennáll ez a betegség. És olyan is van, akinél felnőtt korban jön elő. De egy kis odafigyeléssel, nem vakarással, megfelelő fürdetővel és nagyon kevés vízzel érintkezéssel HÓNAPOKIG TÜNETMENTES tud lenni az ember, saját magamon tapasztalom. Karácsony előtt volt rajtam legutoljára! Azóta persze éreztem, hogy jönne elő, bizsergett a bőröm, de bekenve egy kis szteroidos krémmel ki se tudott jönni úgy, hogy látszódjon, csak éreztem, ha megsimítottam a bőröm. De persze ha újra rendesen előjön, akkor sokkal nagyobb lesz, nekem folyamatosan terjed. De max egy hétig van rajtam, mert a szteroidos kenőcs eltünteti.

33. MelisUK (válaszként erre: 28. - Mókicaaaa)
2009. ápr. 2. 13:19

Nagyon sok fürdősót kell bele tenni, akkor segít. Legyen olyan sós, mikor megnyalod az ujjad, amit előtte benne volt a vízben, mint egy extrán túlsózott leves. Heti egy alkalomnál többször viszont ne csináljátok, mert a víz nem jó a bőrének!

És készülj fel, hogy ha sebes a bőre, akkor nagyon csípni fogja.

32. Orsóka23 (válaszként erre: 31. - Toro32)
2009. ápr. 2. 12:55
Köszi a tanácsot, majd megpróbálom. De valószínű, hogy orvost fogunk váltani. Van ott egy doktornő, akiről jókat hallottam egy pár embertől. Lehet hogy megkérdezem, hogy átvenné e a gyereket.
31. toro32 (válaszként erre: 30. - Orsóka23)
2009. márc. 31. 19:32

sajnos a mai világban a ruha teszi az embert!

én azt tanácsolom neked,hogy egyszer úgy menj el az orvoshoz,mint aki most szállt ki az igazgatói bőrfotelből(kifestve,fekete blézer,fekete nadrág,ing,stb) és határozott legyél!!!a kis b...i biztos vagyok benne,hogy sokkal segítőkészebb lesz!Ne várd meg a következő kontrollt,menj vissza gyerek nélkűl és mondd neki,hogy az emelt családi miatt jöttél,mert utánna jártál és ez neked jár!!!!

én dolgozni is így dolgozok,de ha intézni kell valamit és szabadnapos vagyok,akkor is kicsípem magam,előadom a komoly nőt és nyílnak az ajtók!!!!a közgyógyot is nem az ügyfélszolgálaton intéztem,hanem fennt a központi irodában,ahol a papírhegyek közűl előbújó dolgozó segített kitölteni a papírt!!!:)))))

sajnos,mint már mondtam is,ruha teszi az embert!

csináld meg!kíváncsi vagyok nagyon az eredményre!!!!:)))

pénzt meg ne adj az orvosnak!!!!!

30. Orsóka23 (válaszként erre: 27. - Toro32)
2009. márc. 31. 12:38
Már azon is gondolkodtam, hogy átviszem másik orvoshoz. Mert nem csak azzal van a bajom, hogy nem töltötte ki a papírt, és nem is tájékoztat róla, hogy miért nem jár. Egyszerűen annyit mondott, hogy később lehet, talán. Azzal is bajom van, hogy nem igazán látom, hogy a gyerekkel normálisan foglalkozna. Pedig ott volt a borítékban a pénz nálam. De mivel tojt a gyerekre magasról, így nem is adtam oda neki.
29. anaterra (válaszként erre: 20. - Cb4c323adf)
2009. márc. 31. 09:52
Szia! Lányomnak hasonló problémája van,, mint a tiednek. Nálatok nincs gond a hallásával? Mert nálunk vezetéses típusú halláscsökkenés van. Ő is ekcémás, allergiás náthás, krupppos. De már 3. éve kínlódunk, az ekcéma most jött ki.
28. Mókicaaaa (válaszként erre: 19. - Szenyó)
2009. márc. 30. 21:33

Szia!

Ha ekcémás apici akkor a fürdővizébe kell ilyen fürdősót tenni és az segít??

27. toro32 (válaszként erre: 25. - Orsóka23)
2009. márc. 30. 18:53

1000%,hogy várta a zsebébe a kis "borravalóját"

pedig....

ne hagyd annyiban,mert jár!!!!!!!!!!!!!!

26. toro32
2009. márc. 30. 18:52

kicsit elszörnyűlködtem egy-két "okos" hozzászóláson!!!!

Én is és a lányom is athópiás termatitisben szenvedünk.

A bőrgyógyász szakorvostól kell kérni egy igazolást az emelt családi pótlék elindításához és a közgyógy kérelemhez is!!!

Adni fog egy kék papírt,amit vinned kell a tb-hez vagy államkincstárhoz,már nem emlékszem pontosan,meg egyet ebből a kék papírból az önkormányzathoz a közgyógy miatt!!

Ha még nincs 10 éves a gyermeked,akkor eljöhetsz vele gyesre is!!!!!!!!!

Tehát jár a gyerekre az emelt családi,a közgyógy és még a gyes is,mivel tartósan beteg!!!!!!!!!

Ja!A mi gyerekorvosunk még antibiotikumot és immunerősítőt is ír ki közgyógyra!!!!!!!!!

Nagyon lenézem a sok olyan orvost,akinek nem oszt,nem szoroz,nincs neki egy forinttal sem kevesebb pénze,ha felvilágosítaná az anyukákat!!!!

Asztmára és ételallergiára is ugyanígy járnak ezek a juttatások!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

25. Orsóka23 (válaszként erre: 23. - Smumika)
2009. márc. 30. 13:19
Én is rákérdeztem, mert nem mondta magától a doki. És nem jár. Azt mondta, talán majd később, lehet. De mire vár én sem tudom. A gyerekorvosunk is ráírta a papírra pedig. Nem tudom miért mondta ezt, hogy nem jár nekünk se. Talán várt valamit tőlünk??? Tudod mire gondolok.
24. Orsóka23 (válaszként erre: 21. - MelisUK)
2009. márc. 30. 13:16
Ezeket a fürdetőket...stb mind-mind használjuk. Van szteroidos krém is. Mind a bőrgyógyászaton kaptuk. De igazából az ekcémára nekünk nem jó. Most akarjuk elvinni magánrendelésre, mert a kórházban tojnak ránk. A pulmonológiára is járunk, és azt mondta ott a doki, hogy valószínű hogy ételallergia. Vért akartak tőle venni, de ő nem engedte. Szóval először is azt kellene tudnunk mire allergiás a gyerek. Mert nem tudjuk, a gyógyszereket meg adni kell neki. Ahányszor visszamegyünk, mindig írnak fel neki plusz egy valamit, amit a meglévőkkel együtt kell használni. Szerintem ez se megoldás, hogy letudják azzal, hogy mindig írnak fel valamit, az okával meg nem vagyunk tisztába.
23. smumika (válaszként erre: 20. - Cb4c323adf)
2009. márc. 30. 13:13
neked járna emelt csp nekünk is allergiás rinhitis van és jár nekünk is közgyógyunk is van
22. Orsóka23 (válaszként erre: 20. - Cb4c323adf)
2009. márc. 30. 13:08

Szia! Köszi szépen a választ. Már tudom én is, mert voltunk kontrollon a pulmonológián. Nekünk azt mondta a doktornő, hogy később talán, lehet. De mire vár? Én azt nem tudom.

Egyébként nekünk is ugyanilyen tünetei vannak a gyereknek, mint nektek. Tudtad hogy valószínű az ételallergia? Nekem azt mondta a doki, hogy ezek a tünetek mind arra utalnak. Bár nekünk ekcémánk is van ezek mellé. Megint vért akartak tőle venni hogy kiszűrjék ételre, de mikor először vettek tőle, elbaltázta (többször kellett megszúrni) ráadásul ijesztgette, kiabált vele a csaj. És most nem engedte. A közeljövőben akarjuk elvinni magán bőrgyógyászhoz, hátha tudna segíteni. Mert a kórházba tojnak ránk. Mindig csak gyógyszert írnak fel, és egyre többfélét. Akár a pulmonológiára megyünk, akár a bőrgyógyászatra. Félek hogy megterheli a kis szervezetét.

És én úgy tudom, ha kiderül, hogy ételre allergiás, arra már jár. De ha nem is jár, akkor legalább tudjuk mire allergiás, és ha el tudom kerülni, talán enyhülnének a kellemetlen tünetei.

21. MelisUK (válaszként erre: 11. - Orsóka23)
2009. márc. 30. 13:06

Nem kellene ennyi pénzt költenetek rá, sokkal olcsóbban is nagyjából tünetmentessé tehető a gyerek. Persze fellángolások mindig lesznek.

Bőven elég fürdetőkrémet felíratni a bőrgyógyásszal, 3X100grammot fog felírni, kb 3-400 forint lesz és egy hónapig elég a fürdésre. Emellett nem kell testápoló, mert ez testápoló is egyben. Úgy kell használni, hogy még szárazon kell bekenni a gyereket a fürdetőkrémmel, majd egy pillanatra beállítani a tus alá, ettől benedvesedik a teste, ekkor jó alaposan kézzel mindenhol meg kell mosakodnia, majd kb 2 percig letusolni róla, de ne tovább, ne jöjjön le az összes. Ezután óvatosan felitatni a bőréről a vizet és kész. Nem kell a testápoló se. Ezzel az arcát és a haját is meg lehet mosni, a nemi területeket is. A víz csak langyos legyen és fontos, hogy ne érintkezzen a bőre sokáig a vízzel.

Ezen kívül legyen még szteroidos kenőcsötök otthon, amikor fellángol az ekcémája és bőrgyulladása, akkor ilyennel kell kezelni egy hétig reggel-este vagy csak reggel, a betegtájékoztatóba benne van. Egy ilyen krém 15 gramm és 900Ft körül van.

Emellett persze a biztonság kedvéért legyen otthon Sudocrem, ezzel nap közben vagy még lefekvés előtt be lehet kenni a kritikus területeket. Ez se olyan drága és nagyon sokáig tart, mert ilyen jó kemény sűrű krém.

Én ezeket használom és tökéletesen elég. És még olcsóbb, mint normál tusfürdővel fürödni, csak fel kell íratni, mert vény nélkül is kapható, de akkor drága. Gyönyörű lesz a gyerek bőre a hidrofiles fürdetőtől, nem fog viszketni, nem fog kiszáradni, stb. Nap mint nap ezt használva szinte csak télen fognak a tünetei előjönni, akkor jöhet a szteroidos krém. És fontos, hogy a gyerek minél többet töltsön a napon, az jót tesz a bőrének, ha tél előtt is elvinnétek 3-4 hétre napos tengerpartra nyaralni, ahol a tengervízbe is napi szinten bemegy, akkor télen se jönne elő többé.

Szóval a nyaralás részt leszámítva egyáltalán nem anyagi csőd a gyerek bőrének ápolása, sőt, elég olcsó, csupán macerás.

20. cb4c323adf (válaszként erre: 6. - Orsóka23)
2009. márc. 30. 12:53
nekem is atópiás dermatitisze van a lányomnak ,meg kruppos,allergiás rinhitis de nem jár az emelt családi, de a közgyógyot azt el tudtam intézni igy azt kapjuk ,de az igaz hogy csak az olcsó dolgokat támogatják pl :aeirius allargia szirup stb,a drágára nem jár a támogatás:(
2009. jan. 28. 14:47

Ha a gyerek " CSAK " atópiás dermatitis-es, akkor is jár közgyógy???


Találtam végre Holt-tengeri fürdősót!!! A T-ban!!!( Illatszer részlegnél, nem az étkezési sóknál..)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook