Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Atópiás dermatitiszt ki lehet kezelni? fórum

Atópiás dermatitiszt ki lehet kezelni? (tudásbázis kérdés)


1 2
53. f758a7200f (válaszként erre: 51. - Mandulacska2)
2012. nov. 4. 08:21

Szia, az atopias azt jelenti hogy nemigazan kaja valtotta ki, hanem valamilyen stresszhelyzet vagy csak ugy magatol (a=nem, vagyis nem allergia, nem kontaktus miatt)


A krem amit kaptal, kortizontartalmu ami leviszi a gyulladast de nyaron ne kendd, feher foltokat hagy a boron es ezek megmaradnak. Szoval ha nem is viszket neki es nem vakarja akkor hagynam a kremet, magat a dermatitiszt nem mulasztja el csak a gyulladasos idoszakokban jo. Gondolkozz rajta mi lehet az oka ilyen pici babanal (esetleg szeparacios felelem vagy hasonlok?), es gyakorlatban: kevesebb furdetes vagyis rovid ideig tartson a furcsi (vizez, lemosotej vagy krem, oblit, ki a kadbol, szaritas, kremezes) es az omega 3-6 zsirsavak nemcsak azert fontosak mert rendbeteszik a bor zsirhaztartasat is hanem azert is mert eleve gyulladascsokkentoek. Kiegeszito formajaban gyerekeknek is adhato


Nekunk a teso volt a problema es amiota van neki, azota nincs dermatitisz (ez komoly!) es bar a huginak is neha kijon, de mar tudom mivel kezeljem es igy neki kortizonos kremet soha nem hasznaltunk (mert mar tudom hogy maradando foltokat okoz), a nagynal a foltok, ahogy no, egyre kisebbek a testehez viszonyitva szoval maradtak 1-1,5 centis foltok csuklon, terd mogott, de ezzel mar megbekelunk.


A kaja az atopias dermatitiszben keveset nyom a latban ezert ne aggodj a tapszer miatt

2012. okt. 26. 14:06
Ja és nem tapasztalom, hogy viszketne neki. Életvidám, pörgős kisgyerek, nem is vakarja.
2012. okt. 26. 14:04

Sziasztok. Látom, nagyon régen írt ide valaki, de remélem, olvassátok. Kisfiam pár nap múlva 11 hós lesz. Kb. augusztusban jelentek meg mindkét alkarján miteszer szerű pöttyök. Később az arcán, és most a lábai is kicsit dorozmásak. Sajnos nem volt anyatejem egyáltalán, a kezdetektől tápszeres baba. egy ideig HA-s Beba tápszert kapott, július végén váltottunk nem HA-sra. Most megint vissza kell térnünk a HA-sra orvos tanácsára. Azt mondja, atópiás dermatitisz enyhe fajtája. Kenőcsöt is kaptunk (latikortos)+valami gyógyszertári zsírozót+gyógyszertári fürdetőkenőcsöt is használunk, ultraszencitív mosószert, öblítőt.


Ez elmúlik idővel? Soha nem adtam neki semmilyen allergizáló ételt hirtelen, csak natúr joghurtot, azt is 2-3 kiskanállal a gyümölcsébe. Túrót is elhagytuk, sajtot kapott. Már komolyan el vagyok keseredve, hogy ez elmúlik e valaha. Én nem vagyok allergiás. Férjem augusztus tájékán szokott nagyon allergiás lenni.

2012. jan. 24. 12:28

Sziasztok! Az ekcémára használtam shea vajat, az nagyszerűen karban tartja, sajnos a bőrgyógyász nem volt elég tájékozott, mert van olyan shea vaj, ami adalékanyag mentes.


A gyógyításra immunerősítő vitaminok rendszeres szedését ajánlám még, valamint az akupunktúrát. Igen, akupunktúrát. Én sem hittem, és nem is vártam, hogy majd ez az akupunktúra megoljda az ekcéma kérdésem, de tényleg meggyógyított. Nyugodtan ti is nézzetek utána. Bátran ajánlom.

49. gne2
2011. jún. 16. 10:06

Sziasztok! A kisfiam ekcémás.

Olvastam egy kezelésről, IBR-SYSTEM a neve. Elég drága és hosszú ideig tart. Volt, akinek használt? Érdemes rá elvinni a gyereket? Mindenféle tapasztalatra kíváncsi vagyok!

48. tiramisú86 (válaszként erre: 47. - Babyjuly)
2011. ápr. 14. 15:42
Hasznald egeszseggel ;-)
47. babyjuly (válaszként erre: 46. - Tiramisú86)
2011. ápr. 14. 12:07
Köszi, megkaptam :))
46. tiramisú86 (válaszként erre: 45. - Babyjuly)
2011. ápr. 14. 12:00

Nem sertodtem meg :-) Fatylat ra!

Szoval en 100%os finomitatlan shea vajat veszek bio webaruhazban, nem gyogyszertarban, mert tudtommal (nekem legalabbis ezt mondtak) ok nem foglalkoznak ilyennel, csak a szamukra szukseges alapanyagokat tartjak, a sheat pedig nem tartozik ezek koze.

Ha van ra modod valamilyen uton-modon, afrikabol lenne erdemes behozatni ezeket az alapanyagokat. Ott tuti nem turbozzak fel semmivel hiszen ott allitajak elo.

Megirom privatban a webshop cimet, es egy remek oldalt, ahonnan sok mas hasznos otletet tudsz meriteni es esetleg megoszthatod a apasztalataidat masokkal is.Mellesleg az ott kaphato shea vaj finomitatlan es Afrikabol importaljak.

Amugy meg azt hallottam, hogy avokado olaj ill annak az un. elszappanosithatatlan resze, az avocadin nagyon jo az ekemas bortelutekre. De ezt meg nem allt modomban kiprobalni. Majd majus vegen erkezik a szallitmanyom :-)

45. babyjuly (válaszként erre: 40. - Tiramisú86)
2011. ápr. 14. 11:21
Nem megbántani akartalak, csak leírtam, mit mondott a bőrgyógyász. Amit javasoltál, mind így megy, ezért nem kaphatja a gyógyszertári kevert krémeket sem, mert abban is van paraben, ami ugye kőolajszármazék. Sheavajat is próbáltuk, és tényleg jó is volt, de arra is azt mondta, ne használjuk, mert a sheavaj mellett lehet még benne adalékanyag, mert nem ellenőrzött (gyógyszertári) minőségű. Ha esetleg van ötleted, hogy gyógyszertárban lehet-e sheavajat kapni valamilyen néven (én hiába kerestem), azt megköszönném. Takarításhoz meg öblítéshez már régóta ecetet használok.
2011. ápr. 11. 09:05

Az atópiás dermatitis (dermatitisz, bőrgyulladás), más néven neurodermitis vagy endogén ekzema (ekcéma) erős viszketéssel, bőrszárazsággal, a bőr kivörösödésével (súlyos esetben sebesedéssel és felülfertőződéssel) járó, allergiás jellegű nem fertőző bőrbetegség.

Az atópiás dermatitisz megjelenhet már csecsemőknél, vagy kisgyermekkorban, ekkor csecsemőkori atópia a neve, de ha a kor előrehaladtával nem múlik el, vagy idősebb személyeknél jelentkezik, akkor beszélünk valódi atópiás dermatitiszről.

A betegség okai [szerkesztés]A betegség pontos okai máig sincsenek kellő részletességgel tisztázva. A problémát nehezíti az, hogy atópiás dermatitiszről beszélve nem egy betegségről, hanem több, hasonló jellegzetességgel bíró, együtt előforduló betegségcsoportról van szó.


Genetikai okok, hajlam [szerkesztés]A kutatások igazolták, hogy genetikai eredetű betegség, mely öröklődik. Két, atópiás szülőnek 80% valószínűséggel lesznek tünetes gyermekeik. A betegség öröklődése azonban több tényezőtől függ (multifaktoriális), azaz a genetikai tényezőkön kívül a környezeti hatásokak van nagy szerepük a betegség kifejlődésében.


Lelki, pszichés tényezők [szerkesztés]A mentális megterhelés kétségkívül fontos szerepet játszik a tünetek kialakulásában. Az atópiás személyek a lelki behatásokra, stresszre rendkívül érzékenyen, a „megszokottól” eltérően reagálnak.


Allergének [szerkesztés]Az atópiás dermatitisz ún. I. típusú allergiás reakció, amit a betegségben szenvedők vérében megnövekedett ellenanyag-szint (IgE) mérésével lehet igazolni. A reakciót kiváltó antigének származhatnak a bőrfelületet érintő anyagoktól (külső allergének) és a táplálékkal, vagy egyéb úton a szervezetbe kerülő, ún. belső allergénektől is.


Külső allergének [szerkesztés]Ezek elsősorban a bőrünkkel közvetlenül kapcsolatba kerülő anyagok, vegyszerek. Ilyenek lehetnek:


mosópor, öblítők

szappan, tusfürdők

illatanyagok, konzerválószerek

kozmetikai anyagok, kenőcsök, krémek

háztartási vegyszerek

pollen (virágpor)

gombaspórák

háziporatka és egyéb atkák (például Tetranychus urticae is)

Ezekkel való kapcsolatot mindenképpen kerülnie kell a betegnek, azaz ne használjon öblítőt, szappant, tusfürdőt stb. Ugyanakkor a ruházatban is kerülendők a műszálat, gyapjút tartalmazó viseletek, mert ezek is hiperszenzibilizálhatják a bőrfelületet (javasolt a pamut /gyapot/, selyem).


Belső allergének [szerkesztés]Az allergiát sokszor az elfogyasztott táplálék váltja ki. Különösen gyakori ok ez csecsemőknél. (Vizsgálatok igazolták, hogy már az anyaméhben is kialakulhat a betegség, az anya által elfogyasztott tápláléktól.) Ezért is indokolt, hogy atópiás szülők – amellett, hogy saját étkezésükre odafigyelnek – a lehető leghosszabb ideig anyatejjel táplálják gyermeküket. Ha ez nem lehetséges, a kereskedelemben kapható ún. hipoallergén tápszereket lehet javasolni.


Az élelmiszerekre való túlérzékenység később is jelentkezhet. A fontosabb, allergiát okozó táplálékok:


bizonyos húsok (hal is), húskészítmények

tej és tejtermékek

tojás

citrusfélék

eper, kivi

dió, mandula, mogyoró

hüvelyesek, gabonafélék

fűszerek

tartósítószert tartalmazó élelmiszerek


Gribedlinek: topias= szokvanyos, megszokott -> atopias= a = fosztokepzo, avgyis nem szokvagyos, a megszokottol eltero.

Tudtommal csak ennyit tesz az atopias megnevezes a dermatitisz (vagyis borgyulladas) elott. De a lelki eredetet es a stressz negativ hatasat szerintem mindannyian ala tudjuk tamasztani.

Jo, hogy a kisfiadnal elmult! Bar mindannyian tudnank mi a lelki oka es akkor esetleg konnyabb lenne megoldani is.

2011. ápr. 8. 19:42
Amugy furdesre amikor nagyon szaraz volt a bore, en olivaolajjal bekentem az egesz testet es utana leoblitettem meleg vizzel, es csak olyan helyre hasznaltam pici tusfurdot mint honalj, popsi, lab. A doki kimondottan figyelmeztetett is hogy nagyon fontos ilyen gyulladasos idoszakokban a leheto legkevesebbet furdetni es olajokkal (esetleg a kiskad vizeben feloldani egy kis olivaolajat vagy mandulaolajat de semmi szappan!) amig le nem csillapodik egy kicsit a gyulladas, de atopias az eleve azt jelenti hogy NEM "erintkezeses" hanem psziches eredetu
2011. ápr. 8. 19:34

Sziasztok majd visszaolvasok, fiamnak atopias dermatitisze volt (van mert jelenleg tunetmentes de barmikor visszaterhet)


2 eves koraban kezdodott, elotte patyolat bore volt. Allitolag ha 2 eves kor utan jelentkezik az mar eletreszolo. Mi mindent kiprobaltunk nala, osszes krem, osszes allergia vervizsgalatok, vegyszereket szamuztem es csak nem mult el neki. Kortizonos kremmel kdnegettuk, azzal ideig oraig szinten tartotta de par nap szunet utan ujbol kezdodott az egesz, veresre vakarta magat, eloszor csak a csuklojan aztan terden es vallon is de meg a szemhejan is volt.


Igy derult ki hogy nem sima dermatitisz hanem atopias ami azt jelenti hogy fizikailag nincs semmi oka (allergia stb) de barmire rosszabbodik, tehat psziches eredetu megis ajanlott a dieta is (szemet kajak szamuzese) es a bor karbantartasa. A kortizon sajnos feher foltokat eredmenyezett amik egyre kisebbek de megmaradnak orokre :(


A legutolso doki (a 100 ezredik kb) azt mondta hogy a szemhej miatt volt gyanus mert ott tulajdonkeppen nem erintkezik semmivel megis volt neki. Es rogton rakerdezett hogy van-e kisteso, feltekeny-e, mert o lelki eredetre tippel. Nem volt kisteso de nagyon szeretett volna, es amikor megtudta hogy leszvegy kisteso, 2 het mulva elmult neki a dermatitisze! Es ujbol barsonyos bore van, semmi reszelos-hamlos hely:)


A doki kozben elmondta hogy ettol fuggetlenul oda kell figyelni mert barmilyen stresszre reagalhat ujbol igy, es omega 3-6 zsirsavakat kell rendszeresen szednie.


Azota "normalis" tusfurdot is hasznalhatok es normalis nem speci kremeket, de nyaron en is a lipikar olajat hasznalom (azt amelyik egyaltalan nem habzo, nem a zseles hanem az olajos) es testapolonak vagy ugyanezt a tipust vagy egy gyogyszeresz altal kikevert kicsit budi omega 3-6 zsirsavakat tartalmazo emulziot


A kajara mindig figyelek es nagyon remelem hogy kortizont soha tobbe nem kell hasznalnom mert a foltok megmaradtak.


Egyebkent most 8 eves es 4 eve tunetmentes (amiota megtudta hogy jon a kisteso, aki azota 3 eves lett)

41. toro32 (válaszként erre: 38. - Tiramisú86)
2011. ápr. 8. 10:49

a sima filteres is megteszi!!én a PW citromos zöldteáját ittam!de akkor semmi mást,csak azt.Amúgy is fincsi:) Nyugodtan ízesítsd!!

A tengeri sót meg úgy oldottam meg,hogy az A..iban vettem tengeri sót.Egy dobozban van 3 zacsi só,amit a fűrdővízben kell feloldani!Amit még a sókhoz tudok ajánlani,hogy ne a színezettet vedd meg,hanem a teljes natúrt!

Semmi extra és semmi drága motyó:)

40. tiramisú86 (válaszként erre: 39. - Babyjuly)
2011. ápr. 7. 14:12

Persze, ez mind alap. En sem hasznalok semmi gyogynovenyes dolgot, mert en is allergias vagyok bizonyos pollenekre, pl fu. Ez a megiscsak o az orvos kijelntesed egy kicsid durvanak erzem, mert nem tudhatod,h en az vagyok-e, ezen felul tenyleg csak segiteni szerttem volna/szeretnek. Sajnalom, hogy a kislanyodnak is van, mert en felnott fejjel is rengeteget kuszkodok. Amugy a borgyogyasz a leg sperimentalisabb szakterulete az orvoslasnak. Mindegyik mast fog mondani, mert nincs egyseges gyogymod, hiszem ahany ember, annyifele bor, ergo annyifele elvaltozas lehetseges. Es persze mindenki maskent reagal a keszitmenyekre. Foleg hosszu tavon.

A te kislanyod, te dontesz. De szerintem egy probat mindenkeppen meger lecserelni minden vegyszert termeszetesre (citrom/ecet es szodabikarbona-felteve ha ezekre egyikotok sem allergias) es par honapig elhagyni a koolajszarmazekokban duskalo kenceket es csak egyszeru shea vajat rakenni esetleg avocadot...

Remlem sikerul tunetmentesiteni a pici lanyt.

39. babyjuly (válaszként erre: 36. - Tiramisú86)
2011. ápr. 7. 12:53
Paraben-, színezék- és parfümmentesek ezek a készítmények. Gyógynövényes krémeket leállította a bőrgyógyász, mert - szerinte, és mégiscsak ő az orvos - kihozhatják a pollenallergiát (ami sajnos nekem is van). Még gyógyteát sem ihat (amiben valaminek a virágzata van), mézet sem ehet, halat, diót, mákot kell még kerülnünk, az adalékanyagokat, színezékeket tartalmazó élelmiszereket.
38. tiramisú86 (válaszként erre: 37. - Toro32)
2011. ápr. 7. 11:02

A zoldtea? Ez meg nekem is uj...Milyen mennyisegben? Sima filteres vagy az "eredeti" kinai ?

A tengeri sos vizet hogyan oldod meg?

37. toro32
2011. ápr. 7. 10:57

Csak tünetileg lehet kezelni,kigyógyulni belőle nem lehet.A hajlam örökletes.Előhozhatja ételallergia,napfényhiány,stressz!!Stressznek elég annyi,hogy az ember eszi magát valami apróságon!:(

Tüneti kezelésre jók a: tengersós víz,szteroidos krém:( és amit én tapasztaltam ki,a sok zöld tea ivása.

36. tiramisú86 (válaszként erre: 35. - Babyjuly)
2011. ápr. 7. 10:30

Az mindenfele gyogyszertari vegyszert pedig rakened. Attol van baj. Ha a keze csunya csinalj mosodiobol dolyekony szappant, azzal mosson kezet. Ezzel a hajat is moshatod. Ha sima shea vajjal kenned furdes utan sokkal jobban lenne.

Ezek a szerek csak addig tunetmentesitenek (nem gyogyitanak) amig kened. Utana rosszabb es elnyomjak a bor termeszetes vedekezo reakcioit! Ha parabenekre allergias, ami konnyen meglehet, az minden kozmetikai szerven jelen van. Hasznaltok illatositott dolgokat, parfumot?Ez mind mind art a kicsi borenek...

2011. ápr. 7. 09:47
Kislányomnak is ez a betegsége. 20 hónapos, 3 hónapos kora óta küzdünk. Nem bírja a gyógyszertári kevert krémeket sem, bőrgyógyász szerint parabenre is allergiás lehet. Jövő héten megyünk vérvételre, talán kiderül, mi okozza (melyik étel). Elocomos krémet használunk amikor csúnyán kijönnek a foltok. Amíg kenem szép, aztán pár nap szünet, és megint előjönnek. Excipial U Lipolotionnal kenem naponta 3x a bőrét, Physiogel géllel fürdetem (csak zuhanyozik), arcra és kézre van Physiogel krémünk is. Sajnos teljesen tünetmentes állapotot még nem sikerült elérni (azt mondta a bőrgyógyász, erre felesleges is törekedni egyelőre). Aerius oldatot kap minden este, hogy ne viszkedjen annyira. Elidel azt hiszem csak 2 éves kortól használható. Mosódióval mosok, ecettel öblítek, ecetes vízzel mosok fel, hogy ne találkozzon annyi vegyszerrel. De a keze így is állandóan csúnya.
2011. ápr. 7. 09:22

Szisztok!

En is atopias dermatitisszel szenvedek huszoneves letemre. Kiprobaltam mar mindent: szteroidos kremeket, draga gyogyszertari kenceket, de semmi sem oldotta meg minden problemamat es foleg nem hosszu tavon. Szerintem egyeduli megoldas a belso tisztitas (etel allergiak kizarasa), rengeteg folyadek bevitel, es az otthon keszitett tartositoszer es adalekmentes etelek es KREMEK!!! Jobbak a regi nagymama pratkiai, mint a gyogyszertari koolajszarmazekkal es egyebekkel teli kencek.Ja es persze a stressz faktor. Az kikerulhetetlen. Akinek van lehetosege bioptron lampazasra...nekem meg ez segitget. Nyaron a korai/keso du-i napfeny es a tenger viz szokott javitani a helyzeten. (de az utobbiak elohely es penztarca fuggoek)

Remelem tudtam segiteni.

Ha barkinek barmi kerdese van, szivesen valaszolok.

2011. ápr. 5. 19:14
Nekem 2,5 éves fiamon jött elő, és egyértelműen a tejtermékek okozzák. Bebe atópiás bőrre való tusfürdővel fürdetem, és a testápolóját használom minden nap Neki. Gyönyörűen eltűntek a foltjai, sima lett a bőre újra, de akkor az igazi, ha a tejet (mindenben!: felvágott, sajt, vaj, stb) kerüli.. Nehéz ügy.. Most én is a belsőleges immunerősítésben bízom, a flavon kids-el próbálkozom, remélem beválik.
32. homern
2011. febr. 3. 12:48

Mi is ezzel küszködünk.Most épp az arca lett csúnya :(

Lipobase repair-rel kenem,már sokat javult.Ma visszük bőrgyógyászhoz,meglátjuk mond-e valami okosat.

2011. febr. 3. 12:37
szia,a kislányom arcán most az van,kapott rá avantan kenőcsöt és már majdnem elmúlt 3ik nap után
30. flyer32 (válaszként erre: 28. - PannaHanna)
2011. febr. 3. 09:15

Szia!


Nekem a nivea visage arckrémek voltak jók. A rossmann-ban vettem, rózsaszín az érzékeny és kék a normál bőrre való nappali! Kb.800 forint. Nem jött elő tőle semmi. Sok sikert!

2011. febr. 3. 09:12

Sziasztok!


Megint írok, mert a legutóbbi eset óta kislányom bőre teljesen rendbe jött. :) Most 3 éves és azóta sem lett semmi baja! Igaz vigyázunk is! Ami még szintén bevált: holt tengeri iszap pakolás! Bekentem vele és hagytam megszáradni rajta. Nagyon tetszett neki, hogy koszosnak kell lennie!! Amikor megszáradt lemostam. Senki ne ijedjen meg, a bőrről nem jön le teljesen, egy kicsit szürkés színe marad, de nem fog meg semmit. Mindenkinek jobbulást!

2010. ápr. 15. 00:16
Sziasztok. Én most vagyok 28 éves, pár éve lettem ekcémás, a Dove tusfürdő hozta ki legelőször. Pechemre az arcomat érinti a legjobban. Általában stressz hatására jön ki, de ha valamilyen kozmetikum "nem tetszik" neki, akkor azonnal kipirosodik és nagyon csúnya. :( Én sem fiatalodok és szükségem lenne egy olyan krémre, ami valóban hidtarál, amitől nem viszketek és nem jön ki az ekcémám. Próbáltam már Vichy-t, La roche-t, biodermát, de mindtől kipirosodtam. A hidrofiles sem megoldás, kaptam már szteroidos kenőcsöt is, de semmi nem használt. Hogy ne legyen egyszerű a dolgom, néha pattanásos is vagyok... Nem egyszerű a helyzetem. Van valakinek valami tippe? 3 bőrgyógyásznál voltam, de semmi normálisat nem tudtak mondani. Az első 3 méter távolságból megnézte a nyakamon lévő foltot, és rávágta, hogy ki van szívva...
27. eszterella (válaszként erre: 23. - Fda58604ed)
2010. ápr. 6. 12:00

"Pónika" érdeklődnék,hogy neked huszonéves korodban hogyan múlt el az ekcémád?

Fiam most 19 éves, 2 éves kora óta szenvedünk hol jobb,hol rosszabb a helyzet .most rosszabb,talán az érettségi miatt stresszesebb az élete? Mosakodókrém és steroidos krémek nélkül nem is tudunk létezbi,emelett nagyon száraz mindenhol a bőre.Állandóan vakarózik és ideges ettől.

2010. márc. 10. 07:19

Sziasztok!


Mindenkinek hajrá, akit érint ez a betegség. Nálunk állítólag tőlem örökölte a lányom (nálam stressz helyzetben vagy pollen szezonban jön elő egy minimális folt az arcomon), aki most 2,5 éves és most jött ki. Az új silan öblítő okozta. A ruha puha lett tőle, de a szaga borzalmas és a gyerekkel is ezt "tette". Ami még nagyon bevált bár az elején vagyunk a holt tengeri iszap szappan. 2 nap alatt elmúltak a kiütések. A zuhanyozáskor jól felhabosítottam a kezemen és bekentem vele, majd 1 percig a bőrén hagytam. Utána minden a szokásos. Rendes szappanként működik. Köszönöm a sok infot, amit a hozzászólásokban olvashattam!!

2010. jan. 29. 15:33

Sziasztok, az én kislányomnak 4 hetesen jött elő az arcán, aztán a felkarján (feszítő felületek) akkor azt mondta valaki tejkiütés. . . hát nagy hülyeség volt. . ezekkel a foltokkal foglalkozni kell mert csak egyre rosszabbak törődés hiányában. . . Később ahogy nőtt a baba áttevődtek hajlatokba, könyök főleg, térd és nyak, és a pelenka alatt a csípőjére-hátul most 17 hónapos és régóta rendben vagyunk :)).

NE HASZNÁLJATOK (sajnos én kipróbáltam): weleda fürdetőt, babé kimondottan gyerekeknek való fürdetőjét (a régi jó de ebbe annak ellenére hogy atópiás bőrre írják tettek parfümöt), gyógynövényes dolgokat, olyan dolgokat aminek illata van és előtte mindenképpen próbáljátok ki a saját bőrötökön( vagy a párotokén ha tőle örökölhette a szárazságot).

BEVÁLT:

nonionos fürdetőt mikróban 1000w-on 1, 5 perc vízben feloldani és azt a fürdővízbe önteni, nem mosni közvetlen a gyereket, zuhanyszűrőt felszerelni a tusoló elé a csőre (nekem ez van, tudom hogy vannak drágábbak is: FITaqua-water filter cartridge)kiszűrik a klórt meg miegymást, langyos vízben fürdetni rövid ideig, ez a testápoló eddig a legjobb!!:Laroche- posay: Lipikar Baume AP- jobb mint a felírt receptek mert azok csak zsírosak. . . ez a testápoló is jó és nagy kiszerelésben is kapható, jobb az ára mint az előzőnek: Bioderma Atoderm PP anti-récidive. Van elocomunk(szteroidos krém) itthon vész esetére, 2-3 napig vékonyan kenve használtuk régen (akkor "életet mentett")de mára tünetmentesek vagyunk. A babát minden fürdés után jól kenjétek le a testápolóval hogy a vizet is bevigye a mi még a fürdés után maradt. Ha rossz a a helyzet, reggel is kenjétek be. Kenni, kenni , kenni, ez volt a titok. Van elidel krémünk is de nem vettem észre hogy sokat használt volna, szteroidmentes ugyan , baja nem lesz tőle a gyereknek de szerintem ahhoz drága hogy csak rákenjem.

A babaruhát én dreft babyvel mosom és utána még tiszta vízzel átöblítem párszor, öblítőt nem szabad használni mert az anyagban marad. Biztos van ennél"bióbb" mosószer is de nekem ez bevált. Remélem segítettem a kétségbeesett anyukáknak.

2010. jan. 29. 15:31

Sziasztok, az én kislányomnak 4 hetesen jött elő az arcán, aztán a felkarján (feszítő felületek) akkor azt mondta valaki tejkiütés...hát nagy hülyeség volt..ezekkel a foltokkal foglalkozni kell mert csak egyre rosszabbak törődés hiányában...Később ahogy nőtt a baba áttevődtek hajlatokba, könyök főleg, térd és nyak, és a pelenka alatt a csípőjére-hátul most 17 hónapos és régóta rendben vagyunk :)).

NE HASZNÁLJATOK (sajnos én kipróbáltam): weleda fürdetőt, babé kimondottan gyerekeknek való fürdetőjét (a régi jó de ebbe annak ellenére hogy atópiás bőrre írják tettek parfümöt),gyógynövényes dolgokat,olyan dolgokat aminek illata van és előtte mindenképpen próbáljátok ki a saját bőrötökön( vagy a párotokén ha tőle örökölhette a szárazságot).

BEVÁLT:

nonionos fürdetőt mikróban 1000w-on 1,5 perc vízben feloldani és azt a fürdővízbe önteni, nem mosni közvetlen a gyereket, zuhanyszűrőt felszerelni a tusoló elé a csőre (nekem ez van, tudom hogy vannak drágábbak is: FITaqua-water filter cartridge)kiszűrik a klórt meg miegymást,langyos vízben fürdetni rövid ideig, ez a testápoló eddig a legjobb!!:Laroche- posay: Lipikar Baume AP- jobb mint a felírt receptek mert azok csak zsírosak...ez a testápoló is jó és nagy kiszerelésben is kapható, jobb az ára mint az előzőnek: Bioderma Atoderm PP anti-récidive. Van elocomunk(szteroidos krém) itthon vész esetére, 2-3 napig vékonyan kenve használtuk régen (akkor "életet mentett")de mára tünetmentesek vagyunk. A babát minden fürdés után jól kenjétek le a testápolóval hogy a vizet is bevigye a mi még a fürdés után maradt. Ha rossz a a helyzet, reggel is kenjétek be. Kenni, kenni , kenni, ez volt a titok. Van elidel krémünk is de nem vettem észre hogy sokat használt volna, szteroidmentes ugyan , baja nem lesz tőle a gyereknek de szerintem ahhoz drága hogy csak rákenjem.

A babaruhát én dreft babyvel mosom és utána még tiszta vízzel átöblítem párszor, öblítőt nem szabad használni mert az anyagban marad. Biztos van ennél"bióbb" mosószer is de nekem ez bevált. Remélem segítettem a kétségbeesett anyukáknak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook