Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Perioralis dermatitis fórum

Perioralis dermatitis (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2013. ápr. 1. 02:25

Szia "lipuszandi"!

Elolvastam az egész topicot az elejétől és látom, hogy sokat szenvedsz ezzel a rettenettel. Nekem tavaly nyáron jött ki, annak ellenére, hogy ez leginkább csak nőket érint... Nem vagyok bőrgógyász és látatlanban nem is tudok mit mondani, de én is elég sokat szenvedtem vele és rengeteget olvatam róla. Szóval akkor most leírom a tapasztalataimat, remélem tudok segíteni. Mint említettem tavaly nyáron kezdődött a dolog. Egy darabig nem érdekelt, aztán egyre jobban kezdett terjedni a szám körül. Először piros kis kitüremkedések, aztán összeállnak egy piros foltszerűséggé, de van, hogy egyből foltok keletkeznek.. A háziorvosom felírt Elocom kenőcsöt és egy Ebrymicin nevű antibiotikumos gélt. A gél semmit nem ért viszont az Elocom egész jól eltűntette. Na igen, aztán visszajött mégdurvábban, erre én megint kenegetni kezdtem az Elocommal és ez a körforgás folytatódott egy darabig, közben canestent is próbáltam, hátha gomba, de az sem hatott semmit. Majd decemberben elmentem állami bőrgyógyászhoz (2 hónapot vártam). Mire odakerültem a tünetek annyira nem voltak feltűnőek, de azért szerintem bőven látható volt. A bőrgyógyász egy igazi bunkó volt és azt mondta, hogy ezek csak pattanások meg minek kenegettem minden hülyeséggel... Felírt egy Zynerit nevű oldatot vagy mit meg a Differin nevű krémet a pattanásokra. (pattanások is voltak/vannak rajtam, de annyira nem vészes) Nos a Differin semmit nem ért, az Elocomot meg abba kellett hagynom, ezért nagyon durván begyulladt az arcom, sebes is lett a szám körül, a szemem alatt is kijött.. nem is tudtam rákenni a Zyneritet mert rohadtul csípett. Pár napig vártam, a helyzet semmit nem javult, aztán rengeteget olvastam róla a neten. Na, A LEGFONTOSABB DOLOG amit megtanultam, hogy MINDENFÉLE SZTEROIDOS KENŐCSÖT HANYAGOLNI KELL, MINÉL ELŐBB ABBA KELL HAGYNI EZEKNEK A HASZNÁLATÁT. Talátam egy nem szteroidos krémet aminek Exxema Repair a neve és vény nélkül kapható. Na ezzel elkezdtem kenegetni és igen jó hatással volt rá, így a Zynerittel is kenni tudtam ami antibiotikumos. A kettő együtt majdnem teljesen eltűntette, csak a Zynerit elfogyott kicsit korábban mint kellett volna. Tünetmentes voltam kb. másfél hónapig, majd megint előjött, de ez elég lightos ahhoz képest amilyen volt. Viszont rájöttem(neten olvasgatás alapján), hogy mindenképpen el kell mennem egy lehetőleg tapasztalt bőrgyógyászhoz, ha tényleg meg akarok szabadulni tőle. Múlt hét hétfőn voltam is egy magán bőrgyógyásznál aki rögtön látta, hogy mi ez. Ez egy gyulladás és elég nehéz kezelni, egy igazán szar dolog.. Felírt valami Pastát(egy fehér krém amiben van cink meg még pár dolog, úgy keverték ki a gyógyszertárban), meg Tenutan 50mg-os antibiotikumot napi egyszeriszedéssel. Azóta elkezdett megint halványodni a dolog az arcomon, szóval remélem, most végleg el fog múlni, mondjuk nem kizárt, hogy az antibiotikum adagot emelni kell majd.

SZÓVAL A LÉNYEG: nem tudják mitől van ez a dolog, ráadásul elég makacs, viszont lehet kezelni.

Tehát azt tanácsolom Neked, hogy minél előbb felejts el mindenféle szteroidos kenőcsöt. Igaz, hogy elég csúnya lesz utána, de ez márinkább a szteroidos kenőcsök utóhatása. Minél előbb menj el egy tényleg jó bőrgyógyászhoz(ilyet csak fizetőset fogsz valszeg találni, nézzél valami magánklinikát vagy nem tudom, nekem egy ismerősöm ajánlott egy jó bőrgyógyászt). Valószínűleg felír valami krémet amitől javulni fog, meg valószínűleg kapni fogsz egy antibiotikumot a tetracyclinek csoportjából.

Egyébként, ha tudsz angolul akkor itt egy jó videó a témával kapcsolatban: [link]

Remélem tudtam segíteni!

33. zebracsikó (válaszként erre: 32. - Lipuszandi)
2013. márc. 28. 22:25
próbáld kiiktatni a tartósítószereket meg hasonlókat az életedből/ételedből, hátha azok okozzák
2013. márc. 28. 22:23

Sziasztok!

Sajna nem szolgálhatok jó hírekkel... Nekem kb. 1,5 éve jött elő a periorális dermatitiszem. Először a doki persze szteroidos krémmel kezelte, (Elocom hígítva) amitől persze elmúlt, de közel egy éves szedés után nekem is látszanak a hajszálerek a bőrömön, igaz nem túl durván. Próbálom én abbahagyni a krémet, (ez egy kevert krém) de sajnos akkor a szám, (érdekes, főleg a bal oldal érintett) és a szemem (??) körül jön elő a kiütés. Már nem tudom, mitévő legyek, komlyan tiszta depressziós vagyok miatta. Nem tartom magam egyébként sem egy nagy szépségnek, na de ez... És 45 évesen...MI a fenét tanácsoltok? Ja, én is kaptam gyógyszeres terápiát, mint egyik hozzászóló...ÉN azt látom, akinél egyszer rosszul (szteroid) kezelték, annál nincs visszaút. Vagy próbáljam meg, hogy null-terápiával kibírom, amíg a bőröm visszarázódik? Na de ez pl. mennyi idő lehet? Kérlek, írjatok valamit!!!

2013. jan. 29. 12:26

Most érek a végére egy enyhébb verziónak, gondoltam megosztom a tapasztalataimat:

1. az elején szteroidos krémmel kentem, ami néhány nap alatt gyors javulást hozott, a kiütések visszahúzódtak, bár az általános pirosság maradt. Viszont pár nap után az egész arcom kipirosodott, viszketett és érzékeny lett. Ekkor felfüggesztettem a krémet, amitől viszont a tünetek teljesen visszajöttek. A továbbiakban a krémet nem is használtam, külföldi oldalakon is azt olvastam, hogy nem javasolják

2. A krém után jött az antibiotikum (tetracyclin wolf 500 mg). Eleinte hezitáltam, de mivel a krém nem vált be, elkezdtem szedni. Az első naptól rosszul voltam, émelygés, hányinger, miegyéb. A gyömbér nagyon jó hányingerre. Kb. két hét után a kiütések eltűntek és a piros terület is kezdett visszahúzódni. Ekkor újabb stagnálás a gyógyszer mellett, most kb. egy hónap után kb. rendeződik a terület.

3. Naturland hidrofil nonion krém jóbarát, azzal mosok arcot és vékonyan be szoktam vele kenni a területet

4. Lanolin nagy ellenség. Ezt a bőrgyógyász mondta is. Én azon vettem észre, hogy egyszer kentem be a számat carmex balzsammal és azonnal belobbant a gyulladás, meg egyszer sudocremmel mert hámlott és attól szintén romlott. Úgyhogy tessék alaposan nézegetni a cimkéket, akár rúzsban lévő lanolin is árthat

5. fluor mentes fogkrém a DM-ben kapható dentomin fogpor

6. és termszetesen nem tudni, mitől jött ki rajtam

30. Tincsi (válaszként erre: 29. - Zsaca92)
2012. dec. 26. 18:48
Rozex 7,5 mg/g krémet használtam közben, én úgy tudom, hogy az nem tartozik a szteroidos krémek közé. Nem igazán volt jó rá, nálam a gyógyszer tett csodát. Én a krémekben nem is hiszek, mert szerintem az ilyesmit belülről kell kezelni. Remélem tudtam segíteni.
2012. dec. 17. 06:55
Tincsi, és közben használtál valamilyen szteroidos krémet? Nekem már elég hosszú ideje van, és tényleg jó lenne valami "csodaszer". :(
28. Tincsi
2012. dec. 6. 08:14
Sziasztok, korábban már írtam ide...ezért szeretném elmondani tapasztalataim. 2012. januárban kezdődött a kálváriám, és azt kell hogy mondjam hogy 2012. júniusában már teljesen gyógyult voltam, és vagyok a mai napig. Elmentem bőrgyógyászhoz, aki rosacea-t állapított meg nálam. A neten talált képek alapján azonban rájöttem, hogy nekem perioralis dermatitiszem van. Ezt természetesen nem mondtam a dokinak, nem akartam megkérdőjelezni a véleményét. Először mi is a nullterápiával kezdtük, jelzem nagyon nehezen viseltem, mert mindennap sminkelek. Azt a bizonyos mosdókenőcsöt írta fel, tudjátok az a Unguenthum....úgy tapasztaltam nem valami jó, mert a piros foltokat még elevenebbé tette. Írt kb kétféle kenőcsöt amik nem váltak be, viszont jó drágák voltak. Közben voltam százhelyen góckutatáson, nem nagyon találtak semmit. Lényeg a lényeg, hogy a sok megpróbáltatás után jött a "csodaszer" a Tetracyclin (250 mg-mos!!! ez fontos, mert talán így nem teszi tönkre a gyomrot) gyógyszer. Ezt kúraszerűen két hónapig kellett szednem (tehát összesen 60 szemet) Először kicsit megijedtem, hiszen ez egy antibiotikum, de mivel szinte egy hét alatt teljesen eltüntette a foltjaimat és a csúnya kiütéseket a szám körül, bátran folytattam tovább. Olvastam korábbi hozzászólást, hogy tönkretette a gyomrot, nálam ilyen tapasztalat nem volt. Annyit figyeltem meg ezzel kapcsolatban, hogy többször kellet wc-re mennem. Amikor eltelt a két hónap gyógyszeres kúra azért a biztonság kedvéért letettem minden nem biztonságos arcápolót, és azóta is csak eucerin termékeket használok az arcomra. Most december van, azóta semmilyen rossz tünetem nem volt. Rendes fluoridos fogkrémet használok, össze-vissza eszek mindent. Egyetértek azzal aki azt mondja, hogy baktérium okozza, amit belülről kell gyógyszerrel kezelni! Nem mondom, hogy ez a módszer bárkinél beválik, de egy próbát mindenképp megér. Remélem tudtam kicsit segíteni. Üdvözlettel: Kriszti
2012. aug. 15. 19:21
Szia Exter91!azt szeretném megkérdezni mi a krém neve ami eltűntette!Mert már megörjit!!!!Köszönöm
2012. júl. 21. 20:04

Sziasztok!Az én tüneteim 7 évvel ezelőtt kezdőtek.Észre vettem,hogy sörivás után bepüffedt az arcom és piros nagy foltok jelentek meg.Ez elmúlt úgy fél órára rá.

Az igazi bedurranás a pöttyökkel az államon,orrom mellet,szemem körül pár hónapra rá tüntek fel.Ekkor szünt meg egy munkahelyem is.Szegeden kötöttem ki a bőrklinikán.Ételallergia negatí,Tetreciclin Wolffal szépen rendeződött egy ideig.Rájöttem,hogy ételintolerancia áll a háttérben.HISZTAMIN-ra bedurvultak a zavaros töltetű pöttyök.Főleg savanyúkáposzta,spenót,paradicsom....Mivel magas nikkelallergiám is van,ezen tartalmú ételeket is ajánlatos kerülnöm.Néha bűnbe esek,de mivel alacsonyan tartom a hisztamin szintet a szervezetemben nem okoz elrettentő tüneteket.Ki szoktam nyomkodni a pöttyöket,de már csak az állam jobb oldala érintett :(

[link]

[link]

Remélem segíthettem!

2012. jún. 24. 13:28
Nekem 13 eves koromba volt az elso ilyen tunetem. Aztan elmentem borgyogyaszhoz es rosecaval kezelt.... Ki is dobtam a kremet. Ket ev utan magatol elmult es teszem azt hozza hogy iszonyu csunya volt mar. Majd ket ev utan megint kijott es sikerullt talalnom egy maganorvost aki normalisan kezelt, ranezesbol meg mondta hogy mi ez, aztan elmondta hogy tev hit a fogkremes dolog, magatol is elmulik csak kerdeses hogy mikor, es hogy minden szteroidos gyogyszer meg krem csak art neki.... Ebben is igaza volt mert elotte diprosalical kentem ami feluletileg elmulasztotta csak elvekonyodik tole az arccborom es mar a szemem alatt is kijott. Raadasul napi szinten masfel even keresztul kentem vele az arcom..... Arra a szintre jutottam hogy laatszottak a hajszal erek. Ugyhogy irt egy kremet ha valakit erdekel megkeresem es leirom, ezzel a kremmel egy honap alatt elmult teljesen, de veglegesen negy honap utan mondtam azt hogy mar nem kenem vele. Eloszor ketsegbe is voltam esve mert egy het utan kezdett csak hatni. Es mar masfel eve teljesen megszunt, nem kenem semmivel, nem is jott ki egy picit sem:) es remelem nem is fog. Azota gyogynovenyes szappanokkal mosok arcot, van egy borradirom es ennyi. A sok krem meg ilyen egyebb dolgok csak artanak a bornek. En inkabb rendes aloeveras novenyt ultettem es abbol csipegetek le es kenem vele a borom. De van egy rossz szokasom hogy en imadom sminkelni magam, es erre is figyelek hogy ne legyen sokaig rajtam... Inkabb egy nap ketszer megcsinalom:) Leszoktattam magam a csak hetvegi sminkelesre, hetkozbe szempillaspiral boven eleg meg kifestem a szemoldokom.Jah es en biolampat is hasznalok! Hat ennyi az en sztorim:) remelem mindenkinek sikerul meggyogyulnia es egy normalis orvost talalni!
2012. jún. 1. 13:23

Sziasztok!


Április 19-én voltam bőrdokinál, megállapította, hogy enyhe perioralis dermatitisem van.... Klion tabbletát írt fel, valamint Finacea gélt! 40 szem gyógyszert írt fel összesen, első 10 napban napi kettőt kellett szednem, utána napi egyet, valamint a krémmel reggel és este kenni az arcom, kb. 8 hétig!

A krémet miég mindig használom!

Nekem nagyon szépen levitte az arcomról a piros foltokat!

23. Tincsi
2012. máj. 10. 16:20

Kedves Fórumozók!


Nálam kb. fél éve jelentkezett az perioralis dermatitisz, de a bőrgyógyászom rosacea-val kezel. De az interneten talált képek alapján nekem nem rosaceás a bőröm. De a lényeg, hogy a bőrgyógyász elküldött góckutatásra, és megállapították, hogy ki kellene vetetnem a garatmandulám, mert amiatt lehet ez a csúnya bőrkiütés körbe a szám körül. Van valakinek esetleg ehhez hasonló tapasztalata? A bőrgyógyász sajnos újra és újra drága krémeket ír fel, de egyik se csinál semmit, vagy inkább még ront a helyzetemen. KÉRLEK, SEGÍTSETEK!!

2012. márc. 8. 00:22

Hát újra jelentkezem...Sajnos semmi jó hírem nincsen. Ugyanúgy megvannak a kiütések, egyre tovább maradnak, és terjednek is. kapaszkodjatok meg: a szemem körül is vannak! Ez eddig a legkellemetlenebb hely...El vagyok keseredve, amúgy szép lenne a bőröm, és hát már 44 éves vagyok, akkor mi ez? vagyis azt tudom mi, csak a gyógymódot nem. Olvastam az Elid nevű krémről, tudtok róla valamit?

Andi

2012. febr. 9. 19:24
Ja és azt kifelejtettem, hogy ugye felhívta a figyelmemet a bőrgyógyásza fluor mentes fogkrémre, de azt már nem tudta megmondani, h melyikben nincsen. :) Az első patikába hova bementem a receptek miatt, ott meg nem is volt. Tehát ennyit a felkészültségről..Nem értem. Itt egy bőrbetegség aminek se füle se farka..tökéletes kezelés nincsen rá..nem tudom elhinni..csak azt tudom gondolni , h ennyire egyénfüggő..mindenkinek más miatt jön ki és mindenkinek más kezelés kell rá.
2012. febr. 9. 19:18

Tiszteletem, sziasztok mindenkinek!

Johanna vagyok 19 éves. 1-2 éve jelentkeztek nálam a tünetek, de először nagyon kis területen és viszonylag gyors lefolyással. Ma tudtam meg h perioralis dermatitis-em van, mert az előző bőrgyógyász aki kezelt, ekcémának nézte. Most pár hónapja ingadozik, hol el akar múlni leszárad..aztán mikor azt hinném h vége, újra előjön. Egy hete olyan csúnya lett, h hihetetlen. Elkeseredettségemben olvasgatok jobbra balra, hiszen nem elégszem meg annyival, h a a bőrgyógyász felírt egy mosdókrémet ill. egy másik gyógyszertári kenőcsöt hidratálás céljából. El vagyok keseredve...tudom h ez nem a világ vége sőt..élek és virulok, nem halálos betegségben szenvedek. De senki sem értheti meg igazándiból, h milyen elkeserítő és önbizalom romboló dolog ez ..:(. Amúgy is érzékeny típus vagyok na még így ..most is küszködök a könnyeimmel..na mindegy. Olvasgattam amiket írtatok, és kipróbálom a diétát úgy érzem. Meg majd benézek egy drogériába is, h minél több természetes alapanyagú dolgot keresek vagy inkább interneten rendelek nem tudom..azt sem tudom hol álljak neki..szörnyű. Ha valaki tud valami jó netes oldalt vagy valami biztatót vagy akármit írjon :) Olyan sok mindent olvastam .. fogamzásgátlót is szedek..attól lehet?? Felhívtam a nőgyógyászt is lecseréljük a gyógyszert hátha..értetlenül állok minden előtt soha nem volt semmi bőrbajom..most meg..azt hiszem ti átérzitek amit mondok:) remélem nektek sikerült már előrébb jutni. Sok sikert kívánok mindenkinek és kitartást, én is belevetem magamat a próbálkozásokba :)

Üdvözletem mindenkinek!

2012. jan. 14. 11:14

Nem szabad elkeseredni, Andi! Igenis el fog múlni, hiszen oka van, hogy előjött és arra az okra kell rájönni és kiiktatni. Utána a szervezet már gyógyítja önmagát.

Nálam hála a jó Istennek két hete teljesen elmúlott, már a halvány piros csík sem látszik. Igaz a Karácsonyt és a Szilvesztert is végig diétáztam: sütit, zsíros kajákat, húst kerültem. Szedtem a vitaminjaimat (E-B vitaminok, Zink, L-Lysine aminosav, probiotikumok), rengeteg nyers zöldséget (főleg zöldeket: káposzta,karalábé, zeller, saláta, hagyma, fokhagyma), Szezonális gyümölcsöt (alma, max. még narancs vagy graipfruit), 2 l vízet iszok (Szent Királyi, lugos)minden nap, reggelire főtt zab-,árpa-, rozs-, stb. keverék aszalt gyümölcsökkel és magvakkal, natúr joghurt, sok-sok hal, graipfruit mag kivonat, stb. Tudom, hogy nem könnyű betartani, de nekem mindenképpen megérte. Annyira nyomasztott már a dolog és minden önbizalmam elszállt az arcom miatt.

Két hete pedig már szép lassan eszegetek húst, sütit (házi készítésű), 1-2 szem csoki és Burger Kinges hamburger sült krumplival is lecsúszott már :). Ezután másnap reggel mindig vártam, hogy előjön a piros csík, és SEMMI!!! 3 havi diéta után, nálam elmúlott. Lassan most már mindent ehetek újra szerintem, de mértékkel a fenti dolgokat továbbra is betartom, mert jót tesz a szervezetemnek.

Kihagytam a fenti listából a gyógyteákat. Napi 2x, reggel este egy nagy bögre cickafark, zsúrló, kamilla, csalán és candida tea keveréket iszok (még mindig megszokásból). Valamint a kókuszolajat nem győzöm hangsúlyozni, hogy mennyire jó, de csakis a 100% tisztaságú!!! Elhalványítja a piros foltot és nagyon jól hidratál.

Én semmilyen gyógyszertári kenőcsöt nem használtam. A locoidos krém használat átmeneti jobbulást hoz, de ahogy abbahagyod sokkal erősebben fog előjönni és visszaesel a mókuskerékbe.

Ami a pszichés háttért illeti, én is rengeteget stresszelek a munkahelyemen. Próbálom ezt kiiktatni, mert tényleg az egészségem a legfontosabb, heti 3-4x 1 órát tornázok, nálam jó stresszlevezető.

Remélem tudtam segíteni valamit és hamarosan jobban leszel! Sok kitartást kívánok, nehéz, de megéri!!!

Szép napot!

2012. jan. 6. 12:30

Jaj,jaj...OLvaslak, és egyre jobban elkeseredek...Akkor majdnem mindent meg kell vonnom magamtól? Én egyébként nagyon arra tippelek, hogy nálam pszichés háttere is van a dolognak! Igaz, mára már "állandósult" a szervezetemben a dolog, de a kezdetekben mindenképpen így lehetett.

Most azt próbálom, hogy 1. Abbahagytam a gyulladásgátlót, mert ugye tönkrevágta a gyomromat, szerencsére ma már semmi bajom vele. 2. A locoid-os kérmet csak 2 naponta kenem fel estére, és napközben sima gyógyszertári hidratálót használok, és hypoallergén alapozót, ez úgy veszem észre egyálaltán nem ront a helyzeten, sőt, mintha még javítana is. Arclemosáshoz is csak gyógyszertári mosakodókrémet használok, ez is nagyon jó neki.

Az olvasottak szerint ez a betegség sosem fog elmúlni, mindössze karban lehet tartani. De tudjátok, azért azt sem szabad elfelejteni, ( tekintve hogy főleg nőket érint) hogy emelett azért a külsőnk is elfogadható maradjon! Nekem sincs már évek óta fluoridos fogkrémem sem...

Na, mára ennyit tudtam írni, jelenleg egész jó a helyzet, de ne kiabáljuk el!

Mindenkinek szép napot!

2011. dec. 28. 21:10

Én ezt találtam róla, az itthoni orvosos okos könyvbe...

Biztos hatású, végleges eredményt adó kezelés nem létezik. A legfontosabb a feltételezhető kiváltó tényezők kiiktatása (még akkor is, ha ezek nem egyértelműen igazoltak). A fluorozott fogkrém kihagyása nem jelent gondot, bár a legtobb, üzletben kapható fogkrém tartalmaz fluoridot, de a patikákban általában kapható legalább egyféle fluormentes fogkrém.. A kozmetikumok minimálisra csökkentése nagyon kívánatos. A steroid krémeket amúgy is csak végső esetben lenne szabad arcra kenni, sajnos ennek ellenére ezrek használják hosszabb-rövidebb ideig. A steroid krémek kihagyása azért nehéz, mert törvényszerűen a tünetek fellángolásához vezet a kezelés abbahagyása (úgy is fogalmazhatnánk, hogy rövid távon nagyon kellemes a steroid krémek hatása a perioralis dermatitisre, hosszabb távon viszont végzetes).

Mit tehet a bőrgyógyász?


A bőrgyógyász fő szerepe NEM az, hogy felírjon egy krémet, amitől gyorsan elmúlnak a tünetek - ez egyelőre nem lehetséges. Sokkal inkább olyan bőrápolási- kezelés tervet kell kialakítani, és a bőr állapota szerint időközönként módosítani, amivel egyensúlyban tartható a bőr állapota. Hosszú távon van remény arra, hogy a háttérben "dolgozó" gyulladás alábbhagy, és egyre könnyebben egyensúlyban tarthatóvá válik. A leggyakrabban használt gyógyszerek és gyógyszertartalmú készítmények: gyulladáscsökkentők (de NEM szteroid-tartalmú gyulladáscsökkentők), antibiotikumok és az úgynevezett retinoidok, esetleg azelainsac. A kezelést mindenképpen érdemes gyakorlott bőrgyógyászra bízni. Természetesen a korábban már említett teendőket (fogkrém váltása, diéta) is érdemes átbeszélni a rendelésen.

16. 5fb42ec385 (válaszként erre: 15. - Lipuszandi)
2011. dec. 28. 20:55
Totál egyszerre írtunk, percre pontosan! :D
2011. dec. 28. 18:47

Szóval folytatom.

Megvettem ( pontosítok, karácsonyra kaptam a családomtól) az illatanyag és parfümmentes kozmetikumokat. Ugyanúgy kijöttek tőle a kiütések, mint a hagyományostól. Na erre varrjatok gombot! Pontosabban: a hagyományostól sem jönnek elő, ha napi1x, este Locoiddal kenem az arcom. Dehát meddig lehet ezt így csinálni?

Ötleteket várok!

14. 5fb42ec385 (válaszként erre: 13. - Lipuszandi)
2011. dec. 28. 18:47

Szia Andi!

Ez az amiről beszéltem, az orvosok vagy a null terápiát javasolják, vagy szteroid alapú kenőcsöket írnak fel. A Locoid krém hatóanyaga (hidrokortizon-butirát), kortikoszteroid hormonok közé tartozik. Ez és a többi hasonlóan szteroidot tartalmazó krémek átmenetileg megszüntetik vagy enyhíthetik a külső tüneteket, de ahogy abbahagyod 3-4szeresen jön vissza az a vörös égés. Ráadásul hosszú távon bőrkárosodást okoznak, elvékonyodik a bőr és idő előtti ráncok alakulnak ki. Különösen a szem alatt veszélyes, mert hosszabb használat után, akár glaukómát is okozhat. Mindenképpen hagyd el a kenőcsös kezelést ezekkel a krémekkel, ezt tudom javasolni.

Ahogyan írtam az előzőekben, nekem sem kozmetikum allergia okozta a pirosságot.100%, hogy a candida, és a bajt belsőleg kell orvosolni. Menj el egy candida tesztre, nem veszíthetsz semmit.

Ami az édességet illeti én is kétpofával ettem mindent. Nem vagyok egy hízásra hajlamos emberke és mindig úgy voltam vele, hogy bármit összeehetek, nem árt meg és nem is hízok. Kifejezetten édesszájú vagyok és tudom, hogy nem könnyű. Kb. 1,5 hónapja diétázom és azóta, ahogy írtam is rengeteget szépült az arcom. DE!!! Ahogy bűnbe esek és megeszek egy bon-bont, 2-3 óra és jönnek a pöttyök, pirosodik a szám körül. A Candida diéta nem jelenti azt, hogy le kell mondanod egy egész életre az édességről. 6, de max.9 hónap diéta, visszaáll az egészséges bélflórád (persze mesterségesen is telepítheted probiotikum étrendkiegészítőkkel) és ugyanúgy ehetsz, mint előtte, valamivel mértékletesebben.

Próbált ki a kókuszolajat/zsírt csodákat tesz és halványítja a piros foltokat!

Próbálj ki egy kísérletet, 1 hétig diétázz, semmi cukor, semmi élesztő, kenyér, sok folyadék (szénsavmentes víz) zöldség párolva, nyersen, szárnyas fehér húsok, hal, stb., amit a candida diéta javasol és akkor le tudod vonni a következtetést, hogy történik-e változás, vagy sem.

Hidd el én is kipróbáltam már mindent, mire ide jutottam, hogy diétáznom kelljen. Kétségbe voltam esve, hogy így is 48 kiló vagyok vaságyastól, mi lesz, ha még diétázom is. Viszont lassan megtaláltam azokat az ételeket, recepteket, amivel nagyon jól kibírható a diéta. A cukrot pl. helyettesítheted a nyírfacukorral. A candida gomba ezt nem tudja feldolgozni és ugyanolyan édes, mint a cukor.


JOBBULÁST KÍVÁNOK ÉS FEL A FEJJEL!!! :)

13. lipuszandi (válaszként erre: 12. - Lipuszandi)
2011. dec. 28. 14:48
Elmentem egy másik dokihoz. Utasítás: hagyjam abba fokozatosan a Locoidot, és a gyógyszert is. Hát jó. Fokozatosan, ahogy kérték. Nem telt el 2 nap, és az arcom megint ronda. Az arcom a szám körül, és a SZEMEM KÖRÜL MIND A KÉT OLDALON!!!! Mi a fene van???Mára már a szemöldököm felett is, ha csak 1 napra abbahagyom a Locoidot...Most szedek ( magamtól) C vitamint , E vitamint, B-komplexet, nincs fluoridos fogkrémem, nincsenek kozmetikumaim, vagyis nálam NEM EZEK AZ OKOK. Elkezdtem kiiktatni az édességeket, de én is édes-szájú volnék, így az életkedvem másodjára megy el, először az arcomtól, most a kaja megvonástól.. folyt . köv.
2011. dec. 28. 14:42

szia Vityuszka, és a többiek!


Eltelt pár hét azóta, hogy először jelentkeztem, leírom mi van velem azóta.

Először is: Elmentem egy magán bőrdokihoz. Diagnózis: periorális dermatitisz. Kérdezem, jó, akkor hogyan tovább? Hát nem is tudja, talán a null-terápia...Válaszom: Azt próbálom egy-két hete, azért nézek így ki. Ok. Recept: Locoid krém, napi 1x, kozmetikumok elhagyása. OK. Locoidra szépen javul, minden kozmetikumot elhagytam, gyógyszertári a mosakodókrémem, stb. Beszedtem 2 heti tetraciklint, ( Tenutan) doki rta fel, ettől tönkrement a gyomrom): folyt. köv.

11. 5fb42ec385 (válaszként erre: 10. - Lipuszandi)
2011. dec. 22. 17:44

Szia Andi!

Örülök, hogy felélesztetted a témát! Én már több, mint 3 hónapja, szeptember elejétől szenvedek a periorális dermatitisztől. Kb. 3 évvel ezelőtt jött ki először a szám körül és az államon a piros égő folt. A bőrgyógyász null terápiát javasolt, mindenfajta kozmetikum elhagyását és fluoridmentes fogkém használatot. Egy-két hónap alatt akkor el is múlt magától. Idén kora ősszel viszont megint előjött, rögtön tudtam, hogy mi ez és dokihoz sem mentem feleslegesen. 1 hónapig nem foglalkoztam a dologgal, mondva elmúlik magától, mint néhány évvel ezelőtt. Hát nem, eltelt egy hónap és sokkal csúnyább lett, alapozó nélkül ki sem mertem menni az utcára. Egyik nap erősebben lángolt, másnap kevésbé. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy a kezembe veszem a dolgokat és neki ülök megoldást keresni a neten. Sajnos, magyar honlapokon nem találtam semmilyen használható infót azon kívül, hogy ajánlatos a kozmetikumokat, fluoridos fogkrémeket, SLS tartalmú tisztálkodószereket elkerülni (folyékonyszappan, sampon, balzsam, testápoló, stb.) Mellesleg ahogy előjött ez a nyavaja, le is cseréltem mindent naturra, sőt igyekszem csak a legfontosabb dolgokat használni. Mindhiába... A helyzet változatlan volt. Nálam nem a kozmetikumok váltják ki ezt a rekciót.

Aztán felmentem nemzetközi oldalakra is, ahonnan 2 hónapnyi olvasgatás és kísérletezgetés után rájöttem, hogy hiába kezelem külsőleg. Itt belsőleg van baj. Mégpedig Candida gomba. Nekem ott lett már gyanus a dolog, amikor októberben nőgyógyászhoz kellett mennem hüvelyi gombafertőzés miatt. 4 hétig szedtem a kúpokat, jó erős kis antibiotikumokat. Ott 'lent' el is múlt a visszketés, viszont egyre jobban előjöttek a piros foltok a szám körül és az államnál. Ahogy csemegézgettem a sok fórumon világossá vált, hogy a Candida szépen elfertőzte az egész testemet, a beleimtől kezdve mindent (az antibiotikum jó kis táptalaj volt 4 hétig amúgy is). November elején megjelentek a kis piros pöttyök is a szemem alatt. Előbb a bal, majd a jobb szemem alatt is. Bepánikoltam, hogy ez eddig még nem volt! Személy szerint az orvosokban nem hiszek, néhányszor már félrekezeltek és úgyis csak további antibiotikumokat vagy szteroidos krémeket írnának fel, ami csak ront a helyzeten. Csak a saját tapasztalatomat tudom most ide leírni, amit eddig sikerült kikisérleteznem és nekem használt. Először is graipfruitmag kivonatot vettem és napi 3-4 alkalommal elkezdtem inni 20 cseppekként. Sok helyen olvastam, hogy sokan az arcukra is rákenik. Egy bevizezett vattakorongra kb. 10 csepp elég és azzal jó bedörzsölni. A hatás az elején borzasztó! Rettentően ég és annyira viszket, hogy 5-10 perc után kényszered van, hogy lemosd. 3-4 nap után viszont egyre jobban bírod és már nem ég annyira. Miután először kipróbáltam, másnap felkeltem és azt láttam, hogy egy fokkal talán jobb és elkezdtek leszáradni az apró kiütések. 4 nap múlva eltűntek a kiütéseim az arcomon. De annyira ki volt száradva a bőröm, hogy fájt, húzódott. Aztán rátaláltam valami nagyon jóra, a kókuszolajra. A bioboltokban, csakis a 100% tisztaságú nagyon hatásos. Elkezdtem vele kenni az arcom és a szemem alatt és szó szerint egy hét alatt 80 %-ban eltűntek a foltok és a piros pöttyök . Annyira örültem, hogy elmondani nem tudom... Nagyon önbizalomromboló ez az egész dolog, amikor megbámúlnak az utcán és sehová nem tudsz kimozdulni és legszívesebben zsákot húznál a fejedre és sírnál.Kb. 2 hétig tünetmentes voltam, se piros folt, se pötty. Aztán egyik este bekajáltam, sült húrka, házikolbász, savanyúkáposzta, desszertnek túrós, nutellás palacsinta. Másnap... Borzadály a köbön!! Lángoló arc, annyi piros pötty a szemem körül, hogy már folttá olvadt. Teljesen kétségbe estem megint. Nekiültem a fórumoknak és egyértelmű volt számomra, hogy ezt az undorító dolgot az arcomon gombás fertőzés okozza. Elkezdtem erősen diétázni, semmi cukor, liszt, stb. 1 hétig alig ettem, de kb 2-3 folyadékot ittam naponta. Szó szerint éheztem, de az arcom egy hét alatt rendbe jött megint, bár alig láthatóan (én láttam, még anyukám sem) még egy halvány folt ott volt, de 99% javulás. Azóta is diétázom, a Candida-diétát folytatom. Nagyon nehezen megy, mert rettentő édesszájú vagyok és imádom a sok kenyeret, pizzát, de most teljesen átváltottam a gyümölcs-zöldségre, halra. Sőt azt kell, hogy mondjam, hogy gyümölcsökből is csak az alma, citrom és graipfruit, amit eszem. Ha már megengedek magamnak egy kis sütőtököt, másnap már előjönnek a piros pöttyök. Amit még tudok ajánlani, az a teafa és a levendula olaj. Nagyon kell vele vigyázni, mert töményen rettenetesen szárít és éget, ezért higítva kell felvinni a bőrre. Naponta 2-szer, reggel-este jól be kell dörzsölni és ez is leszárítja a kis pattanásokat. A kókuszolajat szinte egész nap használom. Este elalvás előtt bekenem és reggel picit véknyabban és a munkahelyemen is szinte egész nap rajtam van. Szinte teljesen elhalványítja a piros foltot. Én még nem mondhatom gyógyultnak magam, de diétázom erősen már lassan több, mint 1 hónapja és kb. 85-90%-ban szebb az arcom. Időközben azért elmentem allergiatesztre, ami kimutatta, hogy semmire sem vagyok allergiás. Tegnap vér vizsgálaton voltam, az ég világon mindent megfognak nézni. Kb.3-4 hét múlva kell jelentkeznem az eredményért. Hát nagyon kíváncsi vagyok mit mutatnak majd ki.

Mindenesetre amit így zárásként és összegezve ajánlani tudok, az a DIÉTA, DIÉTA, DIÉTA!!!! Cukormentes kaják, rengeteg zöldség, gyümölcs mértékkel, teljeskiörlésű gabonafélék, hal! Graipfruitmag kivonat, kókukusz olaj, teafa és levendula olaj, ezüstkolloid! Ezek mind-mind nagyon jó gomba, baktérium és vírusölő természetes szerek! Amit még szedek, szintén könnyen beszerezhető bioboltban, az L-Lisine, E-vitamin, Zink (bőrre nagyon jó hatásuk van) és probiotikumok (hasznos bélbacik)!

Remélem tudtam segíteni valamennyire. Még én is kísérletezgetem, mert nem 100%-os a gyógyulás, de már összehasonlíthatatlanul jobb, mint volt. Az biztos, hogy a diéta és a vele együttjáró tisztulási folyamat hosszabb idő és kitartónak kell lenni.


Sok sikert! :)


Viki

2011. dec. 7. 14:54

sziasztok!

ÉN 43 éves 3 gyerekes anyuka vagyok, aki periorális dermatitiszben szenved...

Kb. 1-2 éve jelentek meg először az apró piros kiütések a szám körül, ekkor lecseréltem ( b.gy. tanácsára) a fogkrémemet fluor-mentesre, így a tünetek pár hónapra abbamaradtak. Majd ismét előjöttek, de már nem csak a szám, hanem az orrom körül is, ekkor elkövettem azt a hibát, hogy Elocom-ot kentem rá, amitől gyönyörűen el is tűnt minden. Csakhogy a rendszeres használata meghozta az ereméynt: Bár már nem használom, egy hete az arcom elkeserítően csúnya lett, a szám körül, az államon, az orrom körül, a szemem alatt vörös, pörsenések vannak, ég, viszket. Elmentem dokihoz, ő mondta meg a diagnózist is...Semmit nem kaptam, ( 3 ezerért) csak egy Differin nevű krémet, ami nem is tudom használ-e, mert már 3 napja kenem, de egyre csak fáj, hámosodik, sőt, hámlik is. Vagy ez a természetes gyógyulási folymata? El vagyok keseredve, már az utcára sincs kedvem kimenni. Nem kellene valamilyen szájon át szedhető gyulladásgátló?

Kérlek írjatok, mert a 3. kisfiam autista, és vidéken élek, így nem nagy a mozgásterem...


Andi

9. 94786a70d9 (válaszként erre: 8. - Arcansas)
2010. nov. 10. 16:02
Köszönöm szépen,Neked is jobbulást! Bár nekem éppen a szteroidos kezelés miatt jött ki.Remélem megszabadulok ettől örökre,már hét hónapja tart,a szteroidos krém jó volt rá,de csak addig,amíg el nem fogyott.
8. arcansas (válaszként erre: 6. - 94786a70d9)
2010. nov. 10. 13:20
Szóval ne add fel..egy kis életmódváltás,sok sok gyümölcs,a neten rengeteg mindent lehet erről találni.Ha más nincs,akkor szteroidos krémek,és egészséges életmód,sport mellette.Mindenre van megoldás,én hiszem.Jobbulást kívánok és ne add fel!
7. arcansas (válaszként erre: 6. - 94786a70d9)
2010. nov. 10. 13:19

Hát igen...én imádom magam kifesteni,és voltak hetek,hónapok mikor nem tudtam.Kaptam a szemhéjamra is egy jó kis gyulladást,amit már csak a szteroidos krém tűntetett el.A doki szerint ha elmúlik,eltűnnek az ezzel járó ráncok a szemem alatt.Sajnos nem így lett...23évesen félév alatt keletkezett két nagy ránc a szemem alatt:(szörnyű!!!!

De ne add fel.Nekem kamaszkoromban indult a kézujjaimnál az ekcéma,kb úgy nézett ki mintha lerohadna a bőr,és állatira fájt.Amint eltűnt egy stressztokozó ember a környezetemből azonnal elmúlt!Aztán az újjabb stressztől tavaly máshová jött elő az ekcémám,álmomban minden este véresre vakartam magam...ezt is egy szteroidos krém múlasztotta el..Az arcbőröm miatt pedig egy nyáron nem jártam sehova,mert centis átmérőjű göbök voltak-ezt múlasztotta el a term.gyógyász....Most immunos homeopátiás cuccot szedek néha-néha és prbálok odafigyelni az étkezésre...(na meg az allergén kozmetikumokra)

6. 94786a70d9 (válaszként erre: 5. - 94786a70d9)
2010. nov. 10. 10:54
Ráadásul én szeretem magamat festeni,persze csak ha megyünk valahova. Most ezt is elfelejthetem egy időre,amíg gyógyul,azt kibírom, csak attól tartok, hogy nekem is visszatérő lesz. Olvasgattam a neten erről és nem valami biztatóak a kilátások.Hormonváltozást is említik meg a stresszt, de a mi világban ki nem stresszel? Illetve egy évvel ezelőtt szültem,anya lettem,aminek örülök, de bele kellett "rondulnom"? Üröm az örömben? Eléggé el vagyok keseredve.
5. 94786a70d9 (válaszként erre: 3. - Arcansas)
2010. nov. 10. 10:49
Hol elmúlik, hol előjön ez az ekcémád? Szerintem lelkileg is megviselhet téged is,esztétikailag most én sem vagyok egy szép látvány, ráadásul a gyógyszeres krém nagyon szárít.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook