Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pattanásos bőr 24 évesen fórum

Pattanásos bőr 24 évesen (beszélgetős fórum)


1 2
45. Veronika27 (válaszként erre: 44. - Peti 86)
2010. nov. 3. 10:33
Szerintem laborvizsgálat, majd aztán meg megmondja a háziorvos...
2010. nov. 2. 21:43

Sziasztok!

24 éves fiú vagyok és régóta küzdök a pattanásokkal. Évek óta kezeli kozmetikus, a legkülönbözőbb krémeket, arclemosókat próbáltam ki, bioptron lámpával kezeltem, próbálkoztam schüßler sóval, vitaminokkal. 10 hónapig szedtem Sotretet, amit a bőrgyógyász írt fel ránézés után (vizsgálatok nélkül), ennek sokszor borzalmas mellékhatásai voltak, de az arcom és a vállaim teljesen letisztultak. Körülbelül fél évvel a gyógyszer befejezése után visszajött minden az arcomra (a vállamra nem!).

Két, egymástól független természetgyógyász azt mondta, hogy az emésztés és a kiválasztás nem működik jól a szervezetemben, vese és a májproblémákat mondtak. Az általuk javasolt különböző tisztítókúrák segítenek valamennyire, de nem szembetűnő a változás. Különböző kezeléseket javasoltak még, de őszintén szólva nekem ezek a fajta kezelések kicsit hókuszpókusz-jellegűek, nem tudok hinni bennük, az árakról nem beszélve.

Kicsit el vagyok már keseredve 10 év küzdelem után. Tud valaki esetleg valamilyen tanácsot adni, hogy mi az, amit még megpróbáljak, esetleg milyen szakemberhez forduljak?

43. K Beáta (válaszként erre: 15. - 04d410066e)
2010. júl. 14. 18:12
Én 25 vagyok és én konkrétan néhány hete szabadulam meg a pattanásaimtól, holott előtte folyamatosan jártam vele dokikhoz, nem igazán értek el eredményt. Egy mastic fa gyantájából nyert készítmény segített ami faggyútermelés szabályozó. Nekem is mondtak minden marhaságot a stressztől a nem megfelelő táplálkozásig.... de gyógyszereket inkább ne szedj rá...
2010. júl. 13. 12:27
Szerintem érdemes lenne megpróbálkozni vmilyen táplálékkiegészítővel. Fogamzásgátlót saját példámból kiindulva nem ajánlom, nekem a hajam is kihullott tőle, meg el is híztam (Diane-35). Pattanásokra nagyon hatásos a cink, vas és a B-vitaminok. Ezek és még más hasznos dolgok (pl. szelén) mind megtalálhatóak a Dr Böhm Bőr Haj Köröm tablettában. Szeborreás bőrre meg első osztályúak a Skin-Cap termékei, amelyek teljes mértékben szteroid mentesek. :)
41. Veronika27 (válaszként erre: 40. - GrungeGoth)
2010. júl. 13. 11:41

Ajánlhatod figyelmembe, de ismerem ezt az oldalt.

Ha valaki kijelent akkora marhaságot, hogy a keratosis pilaris nevű öröklődő bőrbetegség (ami rajtam kívül még nagyon sok embernek van) a gyerekkori tápszeres táplálásból alakul ki (sosem voltam tápszeres, se apám, se nővérem), annak nem fogok hinni, akármit ír le.

Miért csak a korpás szeborreás bőr hátterében állhat belső probléma?

Ezt a kijelentést főleg nem értem, mivel ott azt írják, hogy a bőrtípus nem öröklődő, hanem annak alapján alakul ki, ahogyan élünk, táplálkozunk, stb. Akkor mit hordanak össze?

40. GrungeGoth (válaszként erre: 39. - Veronika27)
2010. júl. 13. 11:30

Akkor mivel értesz egyet? Az orvosok nem hozzáértésével akik egyáltalán nem néznek a bőrproblémák mögé csak tüneti kezelést alkalmazva szterodis kencéket írnak fel? Hát akkor sok sikert.

Ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket: [link]

39. Veronika27 (válaszként erre: 38. - GrungeGoth)
2010. júl. 10. 14:11

Én ezzel nem értek egyet.

A Valis csapat elég sok marhaságot összehord.

Múltkor beszélgettünk erről. Ennyi erővel az összes bőrtípus belső problémát takar.

2010. júl. 10. 13:41

Érdekes cikket találtam a korpás szeborreáról. Nekem is van már kb 4éve, és több bőrgyógyász átal ajánlott szteroidos krémet próbáltam ki(sajnos:(, aminek hatására nem javultak a tünetek, sőt..), de nem nyugodtam bele és kiderült hogy ásványianyag- és vitaminhiány, vékonybél rosszul működik. Akinek tehát ilyen problémája van, annak vmi belső gubanca van, ne nyugodjon bele, járjon utána!

Az oldal: [link]

37. Veronika27 (válaszként erre: 36. - Jooeva)
2010. jan. 7. 07:24
Manapság elég sok kozmetikában van és tényleg érdemes rászánni a pénzt, sokat javít a bőr állapotán.
36. jooeva (válaszként erre: 35. - Veronika27)
2010. jan. 6. 14:05

Köszi az infókat!

Ahová járok ott sajna ilyen nincs....

35. Veronika27 (válaszként erre: 34. - Jooeva)
2010. jan. 6. 10:39

Szia. Nézz át a "gyémántfejes mikrodermabrázió" topikba, ott írtam róla éppen.

Alapozóban mindenképpen mattítót ajánlok, DM-ben van Maybelline-ből, Manhattanből is, na mondjuk ezek nem Cinecittás minőségűek, de boltban jobbat nem fogsz kapni.

34. jooeva (válaszként erre: 33. - Veronika27)
2010. jan. 6. 10:22

Szia!


Te kozmetikus vagy?

A mikrodermabrázió mit jelent?

Az ilyen bőrre, mint az enyém (érzékeny, pattanásos), milyen fajta alapozót tudnál ajánlani?

Ami jól fed, ám nem rontja a bőröm.

Eddig cinecittá stiftes alapozót használtam (nem mindennap, heti 2-3 alkalommal pár órára), de sajnos elköltözött a csajszi, akitől rendeltem....

33. Veronika27 (válaszként erre: 31. - Jooeva)
2010. jan. 5. 15:11
Valóban, az AHA-s hámlasztás jó a bőrnek, én is dolgoztam vele. Emellett a mikrodermabrázió is csodákat művel. Ám hiába a külső kezelések, ha belül van probléma, akkor csak ideiglenes javulás érhető el.
32. Veronika27 (válaszként erre: 28. - Bfd6e572b2)
2010. jan. 5. 15:10
Nem sminkre értettem... Hanem arctejre, tonikra, krémre... Olyanra, ami parafinmentes, nincs benne színezék és parfüm stb
31. jooeva (válaszként erre: 1. - Bfd6e572b2)
2010. jan. 5. 14:56

Szia !


Én 33 évesen is pattanásos vagyok.....szültem 2 gyereket is, az sem változtatott rajta (sokan mondták, hogy szülés után szépülhet a bőr a hormonális változások miatt).

Anno steroid-ot kellett szednem, az teljesen felborította a hormonháztatásomat és akkor kezdett el csúnya lenni az arcom...Jártam kozmetológushoz, biotron fénnyel kezelte, sokat javított rajta.

Utána fog. gátlót kezdtem szedni (diane 35), ez nagyon jó problémás bőrre.

Tavaly végre rátaláltam egy profi kozmetikusra, aki gyönyörűen rendbehozta az arcomat, 3 havonta arckezelésre járok hozzá, gyümölcssavas hámlasztást is csinál (sokat halványít a meglévő foltokon).

És Ilcsi kozmetikumokat használ, isteniek! Természetes alapanyagokból van, kevés kell belőlük és minden bőrtipusra van megfelelő.

Nekem száraz, érzékeny és patis a bőröm, erre nehéz találni boltokban bármit, de az Ilcsi tökéletes!!!!

Már csak az államon jönnek ki patik, ez emésztési problémákra utal, én a dióféléket, olajos magvakat nem bírom, egyből patis leszek tőlük.

Remélem, hogy tudtam segíteni.

2010. jan. 5. 14:18
Én sem szoktam magam festeni, max ha buliba megyek.
29. 04d410066e (válaszként erre: 28. - Bfd6e572b2)
2010. jan. 5. 14:06
A tiszta kozmetikum hipoallergén, parfüm, egyéb irritáló anyagoktól mentes, arckrém is lehet. :)
28. bfd6e572b2 (válaszként erre: 27. - Veronika27)
2010. jan. 5. 13:51
nem mindig festem magam, ritkan...
2010. jan. 5. 10:06
Próbáljatok ki "tiszta" kozmetikumot. Könnyen lehet, hogy valami nem tetszik a bőrötöknek.
26. 04d410066e (válaszként erre: 24. - Bfd6e572b2)
2010. jan. 5. 09:33
hát ha szétkapargatjuk a bőrünket, nincs is mint csodálkozni, hogy randa lesz...
25. e416ca8fa0 (válaszként erre: 1. - Bfd6e572b2)
2010. jan. 4. 20:07

Én is 24 vagyok és szintén pattanásos.

Eddig 1x nyomkodott ki a kozmetikus,azóta tök jó lett az arcom,pedig vannak gyulladásos betegségeim itt-ott.

24. bfd6e572b2 (válaszként erre: 23. - Kiscsirke)
2010. jan. 4. 12:30
en is kaprgatom, de valamikor nem birom tovabb, vagy refelxbol csinalom mar, vagy csak egy lehullo hajszall, es mar nem birom tovabb
23. kiscsirke (válaszként erre: 20. - 04d410066e)
2010. jan. 4. 11:32
Szerintem nekem ugyanez van! És én is mindig kaparom...és attól lesz csúnya, de már leszokóban vagyok.
22. kiscsirke (válaszként erre: 16. - Veronika27)
2010. jan. 4. 11:31
Nekem anyukámnak még emlékszem, hogy 30 évesen is voltak pattanásai, ma 51 évesen már csak zsíros a bőre. Szóval lehet alkati, mert én örököltem speciel sajna.
21. 04d410066e (válaszként erre: 19. - Bfd6e572b2)
2010. jan. 4. 10:50
Tényleg ez. Ezért nem árt egyszer elmenni bőrgyógyász-kozmetológushoz, aki megmondja, mi a helyzet. :)
20. 04d410066e (válaszként erre: 18. - Veronika27)
2010. jan. 4. 10:49

Igen, valóban inkább mitteszerem van. Amíg szét nem kaparom. :S De igyekszem leszokni róla. :)

Egyre szebb a bőröm, mióta ellenállok a kaparászásnak. Szerintem a kaparászás a bőr legnagyobb ellensége...

2010. jan. 4. 10:34
huuu, csdajok ez mar bonyolult
18. Veronika27 (válaszként erre: 17. - 04d410066e)
2010. jan. 4. 10:28

A korpás szeborreás bőrtípus nagyon is gyakori.

Igen, valóban aknékra gondoltam. A korpás szeborreás bőrnél sem normális, ha sok pattanás van, inkább a mitesszer a gyakoribb.

17. 04d410066e (válaszként erre: 16. - Veronika27)
2010. jan. 4. 10:24
Korpás-szeborreás a bőröm. Ez bizony alkati. A felső bőrégeteg nagyon szárazak, az alsók zsírosak, ezért bár száraz a bőröm, és hámlik, mégis mitesszeres, pattanásos. De ne azokra a nagy gennyes aknékra gondolj, hál istennek azért nem olyan vészes, és leginkább a homlokomon vannak. Külsőleg van egy krémem, amivel kenem, gyógyszertári, kifejezetten korpás-szeborreás bőrre való. (Ez az egyetlen korpás-szeborreás bőrre, elég ritka bőrtípus, a 3 leggyakoribb a száraz, a zsíros, és a kombinált, az enyém egyikbe sem sorolható.) Vannak olyan bőrproblémák, amiket jól lehet kezelni külsőleg, ilyen pl. a zsíros bőr, de belsőleg minden esetben antibiotikummal kezelik. Ha pedig orvos, akkor már bőrgyógyász, komzmetológushoz mennék.
16. Veronika27 (válaszként erre: 15. - 04d410066e)
2010. jan. 4. 10:18
Nem tudom elképzelni, hogy egy pattanás "alkati" legyen, hisz az egy kóros állapot. A zsíros bőrtípust lehet örökölni, de nem a pattanásokat... Habár ő az orvos, de nem tartom valószínűnek, hogy egy másik bőrgyógyász is osztaná ezt az álláspontot.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook