Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 22 évesen pattanásos bőr fórum

22 évesen pattanásos bőr (beszélgetős fórum)


1 2
31. Lilibeth59 (válaszként erre: 30. - Nikky21)
2018. márc. 7. 18:46

Ha nem voltak rosszak a fogaid, miért tömetted, gyökérkezeltetted? Nem értem.

Ezt olvastam: "A pattanások kialakulásában számos tényező játszhat szerepet: gyulladt fogak, a szájban lévő fémek, az amalgámtömés, a stressz (pl. vizsgadrukk), az érzelmi állapot (pl. önbizalomhiány), az elfogyasztott ételek (zsíros ételek, túlzott fehérjefogyasztás, hormonokat tartalmazó húsételek, adalékanyagok, ételallergia, finomított szénhidrát – cukor, fehér liszt), a székrekedés, bizonyos gyógyszerek, kozmetikumok vagy épp a mozgáshiány. A pattanásos bőr ápolásánál ezeket a negatív tényezőket is próbáljuk kiküszöbölni.


A vérkeringés javítása (pl. bőrvörösítő pakolásokkal), a méregtelenítés (szaunázás, böjtölés, nyirokstimuláció), a stresszoldás (testmozgás, meditáció, autogén tréning), az étrend ésszerű összeállítása látványosan javíthatja a zsíros, pattanásos bőr állapotát.


Milyen kozmetikumot használjak?


A faggyúmirigyek működésének normalizálásával (de nem kiszárításával!) javítani lehet a zsíros bőrt. Olyan kozmetikumokat érdemes használni, amelyek nem akadályozzák a bőrlégzést és az anyagcseretermékek kiválasztását. Ilyenek a gyulladáscsökkentő növényi kivonatokat (pl. cickafark, citromfű, csipkebogyó, hamamelisz, nyúlszapuka, zsálya) tartalmazó gyengén alkoholos tonikok, aromavizek (boróka, rozmaring, levendula), növényi olajok, emulziók, gyógyvizes kozmetikumok.


Fontos azonban, hogy a kozmetikumok ne tartalmazzanak kőolajszármazékot (paraffin, vazelin), se más komedogén - azaz mitesszerképző, pattanások keletkezését elősegítő – anyagokat. Ilyen pl. Myristyl Myristate, Ceterayl alkohol, Natrium-laurylsulfat, PPG-2- Myrisylpropionat, Isopropyl Myristate, Octyl palmitate, Hexilene glycol."

2018. márc. 7. 07:25
Jövőhéten megyek fogorvoshoz hogy nézze meg nincs e gyulladás. Az összes fogam tömött gyökérkezelt ( én akartam nem azért mert rossz volt) :) az amalgán tömés okoz pattanást?
29. Lilibeth59 (válaszként erre: 25. - Nikky21)
2018. márc. 6. 20:59

Jó a teafaolaj, ha 100 %-os tisztaságú. Én is szeretem, ha valamilyen betegség üti fel a családban a fejét, a mosáskor az ecetes öblítőhöz mindig cseppentek pár csepp teafa illóolajat. Viszont vigyázni nem árt vele, mert "A teafaolajat hatékonynak tartják olyan betegségek kezelésében, mint a korpásodás, az akne, a herpesz, a gombás fertőzések (bőr-, köröm- és hüvelygomba), az ínygyulladás.


A teafaolajjal érdemes óvatosnak lenni: nincs ugyanis tudományosan meghatározva, hogy mekkora mennyiségek biztonságosak. A teafaolaj kozmetikai termékekben található koncentrációja 5 és 10 százalék közötti, attól függően, hogy milyen problémára javasolják: a pattanások ellen például alacsonyabb koncentráció is elegendő lehet. A tiszta, 100 százalékos teafaolaj csak körömgomba kezelésére ajánlott.


A teafaolaj "erejéből" következik, hogy az arra érzékenyeknél könnyen allergiás reakciókat válthat ki, például kipirosodást, viszketést, a bőr felhólyagosodását. A teafaolaj hatására fellángolhatnak a gyulladásos bőrbetegségek, illetve az ekcéma

2018. márc. 6. 20:34
Lehet hogy gyulladás...
27. nikky21 (válaszként erre: 26. - Globus)
2018. márc. 6. 20:24
Azt tudom hogy A vitamin terhesen nem szabad. 2 hete veszítettem el :( Most a nőgyógyászom felírt pattanásos bőrre való fogamzásgátlót. Norielt
26. globus (válaszként erre: 11. - Nikky21)
2018. márc. 6. 19:56

Ha hormonális oka van, akkor bármivel kenheted kívülről, akár bölcsőhájjal is, míg át nem hangolják a működést belülről, ez megmarad.

Ilyenkor A-vitamin-származék gyógyszert szoktak felírni, de tavasztól őszig necces, mert fényérzékenyít. Mellette okvetlenül fontos fogamzásgátlást alkalmazni, mert teherbe esni nem szabad. Jó hír, hogy létezik ebből olyan szer, ami ezen kívül kifejezetten javítja a pattanásos bőrt is.

25. nikky21 (válaszként erre: 24. - Lilibeth59)
2018. márc. 6. 19:44

SLS -ről olvastam is.

Krémmánián szoktam megnézni mit tartalmaz. Most vettem egy teafaolajas bio szappant + teafaolajat.

24. Lilibeth59 (válaszként erre: 23. - Nikky21)
2018. márc. 6. 19:38
Nem tudom, meg kell nézni az összetevőket, sok szappan, egyéb termék kapható boltokban, mindig a teljes összetevőt (Inci) kell nézni, hogy mit tartalmaz. Én mindig kézműves (saját házi készítésű, de engedélyezett) szappant használok, azokban nincs semmi kemikália, ami a bolti stb. termékekben bizony előfordul, sőt, szinte az egész abból áll, kőolajszármazékból stb. Nézz utána pl. hogy SLS (sodium-lauryl-sulfate) van-e benne, mert a legtöbb samponban, tus/habfürdőben, szappanban az a víz után amit tartalmaz a termék. Attól habzik pl., amiről az emberek azt hiszik, hogy ha habzik, akkor biztos jól tisztít is, és még örülnek is neki, pedig csak ártanak vele, bőrüknek, egészségüknek, környezetüknek. Ha beírod a keresőbe, hogy sodium lauryl sulfate miért káros az egészségünkre, meg fogsz lepődni. Visszatérve a kérdésedre, megintcsak azt tudom mondani, hogy nézd meg, mit tartalmaz a Rossmanos fekete szappan, mik az összetevői.
23. nikky21 (válaszként erre: 22. - Lilibeth59)
2018. márc. 6. 19:03
Köszönöm a Rossmann fekete szappana is jó?
2018. márc. 6. 18:25

Hagyd el a bolti (Avon-os-os stb.) termékeket, helyettük használj pl. parajdi sószappant. "A parajdi kristálysó kiegyenlítő hatású, beállítja sav-lúg háztartásunkat, ezért a kristálysóval történő bőrápolásnál megindul az ún. homeosztázis. A sószappan egy kristálysó darab, amit szappanformára csiszoltak. 100 %-os parajdi kristálysó, kémiai adalékanyagot nem tartalmaz! KÜLÖNLEGESSÉGE, hogy nem vonták ki belőle a TERMÉSZETES ISZAPTARTALMAT! Ennek a gyógyászatban is használt iszapnak és a benne lévő olaj esszenciának köszönhető a rendkívüli gyógyító hatása.


A sószappan használata:

A szokásos tisztálkodás után a tiszta, nedves bőrt óvatosan dörzsölje vagy kenje be sószappannal. Hagyja megszáradni és ne mossa le!!! A bőrről a kikristályosodott sót letörölhetjük pl. száraz törülközővel. A parajdi só beállítja a bőr természetes pH-értékét, ezért ne mossuk le. Fontos, hogy a sószappan használata után közvetlenül krémeket NE használjon! Szőrtelenítés előtt hámlasztóként használjuk, szőrtelenítés után gyulladáscsökkentő hatását használjuk ki.


Ajánlott a parajdi sószappan:

arcápolásra, száraz és zsíros, pattanásos bőrre egyaránt. Egyes bőrbetegségeknél rendkívül hatásos segítség a sószappan használata! Pl.: ekcéma, allergia, gomba, fertőzés, pikkelysömör, herpesz. Szőrtüszőgyulladás kezelésére tökéletes."

Használhatsz fekete szappant is. Az aktív szén méregteleníti a bőrt,enyhíti a gyulladásokat, nyugtató hatású.

Ha ezeket használod, először inkább azt veszed észre, hogy még több pattanás jön ki rajtad, ez azt jelzi, hogy tisztul, méregtelenedik a bőröd. Ezt az időszakot át kell vészelni, ki kell bírni, különben sosem szabadulsz meg a pattanásoktól. Aztán hidd el, csoda történik, szépen kitisztul a bőröd, nem lesz pattanásos, üde, friss lesz, ahogy a Te korodban ennek lennie kell. Ha muszáj, használj sheavaj habot még akármelyik szappan használata után. Vizes bőrre vizes kézzel vidd fel vékonyan. Shea vajas hab


A Shea vaj a bőrt természetes antioxidáns tartalma által táplálja, ránctalanítja és hidratálja, gazdag A, E és F vitaminban, amik bőrfiatalító hatással bírnak.


Ekcémára és egy sor más bőrbetegség kezelésére is alkalmazzák. Felhasználási lehetőségei nagyon szélesek. Kiszáradt, kirepedezett bőr, ajak, kéz, könyök, sarok ápolására, babáknak popsikenőcsként, masszázskrémként. Gyulladáscsökkentő hatása miatt a pattanások eltűnését is gyorsíthatja, de jó csípéseknél, horzsolásnál, kisebb égési sérüléseknél is. Akár borotválkozásnál is használható, ha megviseli a bőrt vagy apró vágás keletkezik az arcon.

2018. márc. 6. 06:42
T vonalnál néha zsíros máshol száraz. Sokat kell hidratálnom mert hamar kireped.
20. nikky21 (válaszként erre: 19. - Arón1)
2018. márc. 6. 06:32
Köszönöm :) megnézem ! 2napig kentem most differinnel amit a bőrgyógyász irt fel mellette hidratáltam is és most ég, vörös és hámlik az arcom.
19. Arón1 (válaszként erre: 10. - Nikky21)
2018. márc. 6. 06:03
Gyógyszertárban lehet venni Akneroxid krémet. Benzoil peroxid van benne. Egyik leghatékonyabb pattanás gyilkos. Bár nem tudom milyen típusú a bőröd. Nekem zsíros és mindig van itthon egy tubus Akneroxid, de már csak egy héten egyszer használom. Az Aknesol régen egy nagyon hatékony termék volt, de megváltoztatták az összetételét, nekem már nem segít.
18. nikky21 (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2018. márc. 5. 18:42
:/ Norielt írt fel az orvos. Azt mondta ez jó pattanásokra.
17. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Nikky21)
2018. márc. 5. 18:26
Ó, sajnálom, és sajnos, átérzem.:)))
16. nikky21 (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2018. márc. 5. 18:18
Igen látott, labor volt mert terhes voltam csak sajnos meghalt :( és azóta a vállam is pattanásos.
15. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Nikky21)
2018. márc. 5. 18:16
Nem tudom, én ezt hallottam, nézess labort. Gondolom, bőrgyógyász látott.:))
14. nikky21 (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2018. márc. 5. 16:58
Akkor se :/ pedig 4 éve komoly kapcsolatba élek.
13. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Nikky21)
2018. márc. 5. 16:40
A rendszeres nemi élettel megszűnik, én halál komolyan ezt tudom.:))
12. f.frezia (válaszként erre: 11. - Nikky21)
2018. márc. 5. 14:16
Én nem gyógyszert kaptam, hanem mint a tonik, folyékony volt.. :)
11. nikky21 (válaszként erre: 8. - F.frezia)
2018. márc. 5. 06:34
Énis szedtem de csak addig jó. Utána ugyanúgy előjönnek. Az államnál van sok. Oldalt inkabb ilyen piros foltok mint amikor ott marad a pattanás nyoma.
10. nikky21 (válaszként erre: 7. - Globus)
2018. márc. 5. 06:31
Differint írt fel. De ez se hatott :/ ma fogok venni Acnesolt a rossmannbol.
9. nikky21 (válaszként erre: 7. - Globus)
2018. márc. 5. 06:30
Sajnos ahol én lakom 1 bőrgyógyász van csak. És most máshoz menni nagyon költséges lenne. :/
2018. márc. 5. 05:34

Nem tudom mennyire elavult már, de nekem fiatal koromban Dalacin oldatot írt fel a háziorvos és 2 kúra teljesen rendbetette a bőröm.

Előtte mindenfélét kipróbáltam és bőrgyógyásznál is jártam, több-kevesebb sikerrel.

7. globus (válaszként erre: 1. - Nikky21)
2018. márc. 4. 21:26

Bőrgyógyász mit javasolt?

Kereshetsz másik orvost, mert van rá hatékony szer.

2018. márc. 4. 21:20
Szénhidrát diéta is segíthet, mert a szénhidrát a hormonokra is hatással van. Kb. 2 hónap után már érezhető a hatása.
5. nikky21 (válaszként erre: 4. - Elemző)
2018. márc. 4. 19:55
Rendben :)
2018. márc. 4. 19:50
A csalánteát nem próbáltam még, de van jó pár aloe vera alapú bőrápoló, amik sokat segíthetnek.Ha esetleg érdekel akkor emailben tudok fotót is küldeni a hatásukról.
3. nikky21 (válaszként erre: 2. - Elemző)
2018. márc. 4. 18:36
Szia Köszönöm utána nézek :) a csalántea hatásos pattanásra? Mert már nagyon fáj :/
2018. márc. 4. 18:34
Szia! Érdemes lenne a propoliszt is tartalmazó stabilizált aloe vera alapú krémet kipróbálnod, méregteleníteni a szervezetedet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook