Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Patkányriasztás tapasztalatok fórum

Patkányriasztás tapasztalatok (tudásbázis kérdés)


2020. máj. 25. 16:14
Sziasztok :) Megvalósítottuk a hangfelvétellel riasztást azzal a hangfelvétellel amit a youtube-ról töltöttem le. 2-3 napos kihagyásokkal tesszük ki és csak éjszakára. Úgy tűnik bevált a módszer. Azóta megszűnt a szomszéd padlásáról hozzánk is áthallatszó patkány visongás, verekedés, rohangálás.Hozzánk sem jönnek át.Remélem így is marad a helyzet!
21. Guruljka (válaszként erre: 18. - Knetundi)
2020. máj. 6. 21:48
Úgy tudom, igen, és helyeslem is.
20. pteri (válaszként erre: 1. - Knetundi)
2020. máj. 6. 20:14
Nekünk van 3. Nyávogó hangot adnak és nem csak riasztják a patkányt, hanem kiteszik az ajtó elé kilyukasztva.
19. bozsu55 (válaszként erre: 17. - Knetundi)
2020. máj. 6. 20:13
Kívánom sikerüljön
18. knetundi (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2020. máj. 6. 19:47
Ez a gázos dolog is jónak tűnik.Ezt hol lehet vajon beszerezni? Vagy ezt csak hivatásos patkányirtók használhatják?
17. knetundi (válaszként erre: 15. - Bozsu55)
2020. máj. 6. 19:45
A 13.hozzászólásnál leírtam, hogy miért gondolom hogy ez jó lesz.Elhiszem, hogy nálad ahol zárható a termény megoldódott a helyzet ahogy leírtad az alapján, de ha látnád, hogy a szomszédnál milyen állapotok uralkodnak, akkor te sem csodálkoznál, hogy ilyen patkányinvázió van.Mi sajnos nem tudjuk megoldani helyette, át nem mehetünk, hogy majd mi rendet teszünk nála. Marad az a megoldás, hogy mi a saját portánkon próbálunk védekezni, ahogy tudunk.
16. Guruljka (válaszként erre: 8. - Levarosbukta)
2020. máj. 6. 15:36
Gázra gondoltam, amit a patkányirtók használnak, annak a hatóidejére be lehet csukni a macskát.
15. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Knetundi)
2020. máj. 6. 15:21

Nem értem, ha a gyöngytyúk hangját megszokta, akkor a hangfelvétellel elfogad tudni riasztani?

Ismerősnél bevált a gyöngytyúk.


Macska nem eszi meg a patkányt, max játszik vele.Láttam.


Tyúkjaim vannak minden termény zárható.Éjszakára nincs kínt kaja. Korábban jöttek "patik",én kifogtam őket,fogóval.Gumikesztyű,fogó,zsebsárkány.Soha nem gondoltam hogy ezt kell csinálnom. Több éve nincs, max 2-3 egér évente. Most a napokban is frissítettem a fatárolóba, nincs fogás. Rakok csapdát is, meg földre kutyatápot.

14. knetundi (válaszként erre: 12. - Alessandro)
2020. máj. 6. 14:34
Közben kaptam olyan tanácsot ismerőstől, hogy régebbi okostelefonra töltsük rá ezt a hangot,állítsuk be a végtelenítés funkciót, kössük rá hangszóróra és így működhet a dolog. Valahogy megpróbáljuk kivitelezni :) A szomszéddal kapcsolatban sajnos igazad van, tudom. Ha másképp nem megy, az önkormányzathoz fogok fordulni, ha megharagszik, ha nem.
13. knetundi (válaszként erre: 12. - Alessandro)
2020. máj. 6. 14:29
Mit csináljak? Adj tanácsot!Azért gondoltam erre a készülékre, mert úgy gondolom, hogy amikor veszélyhelyzetben vannak és olyan hangokat adnak ki,és a többiek ezt hallják az félelemmel tölti el őket és elmenekülnek.Legalább is azt írják, hogy ez a tapasztalat hogy ez a módszer hatásos.
12. Alessandro (válaszként erre: 9. - Knetundi)
2020. máj. 6. 13:29

Miből gondolod, hogy egy ilyen készülék hatásos lenne, ott ahol a gyöngytyúkok sem hatásosak?

Ha a te gondolatmenetedből indulok ki "ha azt tapasztalja, hogy emellett a hang mellett nem éri semmi bántódása, nem menekül el sajnos" Szerintem akkor a készülék által kibocsájtott hangoktól sem fog elmenekülni, mert előbb-utóbb azt is megszokják és visszatérnek. Pláne ha a szomszédod patkányhotelt üzemeltet. Sajnos nem akarlak elkeseríteni, de egy ilyen szomszéd az örök gond lesz.

2020. máj. 6. 13:03

Mi egy egészségügyi gázmestertől vettünk patkánymérget erre célra való dobozzal.Nekünk bevált.Az összes vándorpatkányt kiirtotta az ősszel.

Nekünk egyébként kettővel arrébb van egy félig meddig bedőlt vályogház,ott tanyáznak a piszkok.

2020. máj. 6. 12:55
Néztem egyébként a neten ultrahangos patkányriasztó készüléket is, de annak a hangja, sajnos nem megy át a falon.Pont az lenne a lényeg, hogy a patkányok hallják azt a hangot ami a neten talált felvételen van. Állítólag ez hatásos, mert ha azt hallják, hogy a fajtársaik veszélyben vannak és visítanak, attól elmenekülnek.Bár nem olcsó, de megvenném az ultrahangos készüléket is ha hatásos lenne,de a mi esetünkben sajnos nem lenne hatásos a leírt probléma miatt. A szomszéd egyébként mindenféle állatot tart,az állatok eleségét eszik a patkányok,valószínű hogy azért nem eszik a mérget.Ezzel az állat tartással nem is lenne probléma, mindenki azt csinál a telkén amit akar, ha emellett rendet tartana a portáján és nem tudnának befészkelni, szaporodni nála a patkányok!
2020. máj. 6. 12:34
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, de ezekkel igazából sajnos nem tudtatok segíteni :( Megpróbálok mindenkinek egyszerre válaszolni.Nem a szomszéd területén akarok bármit is csinálni, hanem úgy kell elképzelni, hogy a szomszéd háza és melléképületei közvetlenül a telekhatáron épültek.Tehát az összes épületüknek a hátsó fala a mi telkünk felé néz, semmilyen kerítés nem választja el.Így tudnám közvetlenül az ő hátsó falukhoz tenni a patkányriasztó készüléket.A gyöngytyúk nem megoldás, mert a szomszédnak vannak gyöngytyúkjaik és mégis tele vannak patkánnyal.A patkány nagyon intelligens állat egyébként és ha megszokja a gyöngytyúk hangját, valamint ha azt tapasztalja, hogy emellett a hang mellett nem éri semmi bántódása, nem menekül el sajnos!A férgező kutya sem opció. Van kutyánk és a problémám az is, hogy a kutyánk állandóan ki akarja kaparni a patkányokat, ahol érzi hogy átjárnak. A szomszéd háza tövében kapar állandóan, valamint amerre érzi hogy a vakond lyukban mászkálnak a patkányok.Na, most mi rendben tartjuk az udvarunkat füvesítve, parkosítva van, nem szeretném ha a kutya állandóan gödröket ásna, meg hát megvallom őszintén hogy a kutyát is féltem,nehogy valami betegséget kapjon a patkányoktól!Egyébként túl vagyunk már azon, hogy szóltunk a szomszédnak, hogy csináljon valamit, de nem történt semmi!A melléképületeik padlása tele van kb. 30 éve felpakolt szalmabálákkal,régi kiselejtezett ágyakkal. maguk az épületek tele mindenféle lim-lommal.Igazi patkánytanya.Megpróbáltuk már azt is, hogy a férjem létrán felmászott és a felhúzta a tetőcserepüket és így tett be a padlásukra patkánymérget.Innen tudjuk egyébként, hogy mik vannak a padlásaikon. Tudom, hogy nem legális, de valamit megpróbáltunk csinálni, ha már a szomszéd nem foglalkozik a helyzettel.Le is ellenőriztük azóta, hogy mi a helyzet a kirakott méreggel, de nem esznek belőle!Viszont a férjem a saját szemével látta, hogy ott rohangálnak a padlásukon a patkányok tömegesen.A régi szalmabálákban meg fészkelnek.Még ezt a patkányriasztó készüléket szeretném megpróbálni,amit a legelején írtam, csak a megvalósításban kellene segítség.Ha ez sem működik, akkor fordulnék csak az önkormányzathoz, mert nem szeretnék a szomszéddal rossz viszonyt!Kell valamit csinálnunk, mert félünk hogy mindenféle betegséget terjesztenek és egyáltalán, nem szeretnénk ha a mi rendben tartott telkünkön is megtelepednének!Szóval, a készülék elkészítésének módjában segítsetek légyszi!
8. levarosbukta (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. máj. 6. 12:22
Nem a patkányirtóval van a gond, hanem azzal hogy a mérgezett patkányt eszi meg a macska és attól pusztul el. Zárhatod te a macsekot ha megfogja a mérgezett patkányt napok múlva.
7. Alessandro (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. máj. 6. 11:07
Pedig rendkívül hasznosak a gyöngytyúkok. Ráadásul igénytelenek, mert éjjelre felrepülnek az udvaron lévő kisebb fára és ott töltik az éjszakát. Ritkán hallani a hangjukat, ami elég magas és kicsit fülsértő. Na, pont azt nem szeretik a patkányok és inkább elköltöznek abból az udvarból. Különben meg lehet szokni a hangjukat. Inkább a gyöngytyúkok hangja néha, mint a patkányinvázió. Ráadásul szerintem gyöngytyúkból készül a világ legfinomabb levese is. Nálam legalábbis TOP1 a levesek között. 😊
6. Guruljka (válaszként erre: 4. - Alessandro)
2020. máj. 6. 10:58
Én még nem hallottam gyöngytyúkot, de lehet, hogy azért nem, mert sok ember sem szereti sem a hangját, sem a tartását, és ezért nem népszerű?
5. Guruljka (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2020. máj. 6. 10:57
Nem a sima patkányirtóra gondoltam, hanem a profi megoldásra, és az idő alatt zárva lehet tartani a macskákat. Én inkább ezt választanám, mint hogy a szomszédban patkány legyen. Én nagyon tartok a károkozásuktól.
2020. máj. 6. 10:54
Nem kell semmilyen készülék. Elég ha tartasz pár gyöngytyúkot, azok közelében nem él meg a patkány. Ugyanis nem tudják elviselni a gyöngytyúkok magas hangját. Mellette azért nem árt, ha tartasz a háznál férgező kutyát. A foxi és a tacsi pont ilyenek. Nekem foxim volt. Patkány és vakond nem is volt az udvarunkban sosem. Igaz, macska sem. 😊
3. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. máj. 6. 10:53
Nem beszélve arról, hogy a környék macskái is elpusztulhatnak, ha pl. a mérgezett patkányt megeszi, vagy belekóstol. Barátnőmnek kettő 15 éves cicái haltak meg így, hogy a szomszéd a saját területén patkányirtózott.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Knetundi)
2020. máj. 6. 10:49

Hogy akarsz a szomszéd területén bármit is csinálni?

Szólj az önkormányzatnak, hogy hivatalból kezdjenek irtani, ez nem oldható meg házilag. Én a helyedben félnék, mert a patkány okos állat és sok mindent túlél, ráadásul nagyon szapora is.

2020. máj. 6. 10:36
Patkányriasztó készüléket szeretnék készíteni.Családi házas övezet.Szomszéd tele van patkányokkal.Férjemmel kifigyeltük,a szomszéd háza hátuljánál jönnek át a földfelszínhez közel és a mi telkünkön a vakondjáratokat használják.Találtam a neten patkányriasztó hangot,amin a patkányok visítanak mert bántják őket.Ehhez kérnék segítséget,hogy hogyan lehet ezt a felvételt végteleníteni és milyen eszközzel tudnám lejátszani?A szomszéd házfalához szeretném tenni a készüléket,hogy a patkányok hallják és meneküljenek el,vagy legalább hozzánk ne járjanak át.Tehát kültéren lenne a készülék,de azt is meg tudnám oldani, hogy valami eső ellen védő kis burkot készítenék neki.Segítsetek!Nem lenne jó ha hozzánk is átszoknának a patkányok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook