Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Parlagfű: tehetünk valamit az allergia ellen? fórum

Parlagfű: tehetünk valamit az allergia ellen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
113. szanád (válaszként erre: 111. - 7130b15964)
2007. szept. 2. 08:15

Szia

Csütörtök óta használja a fiam a Luffeelt, és azt mondja hogy sokkal jobb ,nagyon örülök neki.

Napi háromszor használja az orrsrayt,és szedi a tablettát is.De azért melette szedi még az ambrosiat és még plusz hisztamint.

A férjemnek nem tetszett hogy homeopátiával próbálkozok nála,de pont tegnap mondta hogy ő is úgy látja hogya gyereknek sokkal enyhébbek a tünetei,ez már dicséret szerintem

112. Kékforrás (válaszként erre: 104. - Szunda)
2007. aug. 30. 22:09

Értem. Szóval valószínűleg nem érdemes feladni a diétát, mert újra rosszabb lesz. Mondjuk a tejfehérje allergia kemény lehet, azt még nehezebb kezelni. Nekem "csak" az adalékanyagos meg a magas hisztamintartalmú ételekkel van bajom, azért ez viszonylag kivédhető.


A hozzászólásod másik felét illetően pedig azt szeretném mondani, hogy tényleg jó lenne, ha végre komolyan megszabadulnánk a parlagfűtől, de megmondom őszintén nekem már nincsenek illúzióim... Évek óta nem történik komolyan semmi ezügyben. Néha már tényleg azt hiszi az ember, hogy azért, mert ez egy piszok jó üzlet. Minden este megy a Klaritin reklám a tévében...

111. 7130b15964 (válaszként erre: 110. - Szanád)
2007. aug. 29. 13:16

Igazán, nincs mit. Remélem, neki is ilyen gyorsan fog segíteni, mint nekem (bár, tudom, mindenkinek máshogy reagál a szervezete)!


Azért kérdezd meg a gyógyszertári árát is, hátha az kedvezőbb (a netes vásárlásnál sokszor még postázási költséggel is terhelnek).

110. szanád (válaszként erre: 109. - 7130b15964)
2007. aug. 29. 13:12

Nálunk a fiam allergias ,leginkább a parlagfűre..néztem én is ,mint írtam már ,de asszem holnap veszek is

köszi

109. 7130b15964 (válaszként erre: 108. - Szanád)
2007. aug. 29. 13:10

Semmi mást. A férjem ment kiváltani az allergiagyógyszereit, aztán a gyógyszerész javasolta neki, hogy hozzon nekem egy Luffeel orrcseppet próbaképpen, mert tablettát éppen nem tudott adni. Ez volt csütörtökön. Mivel úgy tűnt, mintha segítene, de éjjel továbbra sem tudtam aludni, ezért szombaton beszereztünk egy doboz tablettát is. Tegnap és ma éjjel már nem virrasztottam (pedig előtte napokon át, két-három órán át ültem a nappaliban behunyott szemmel).


Eddig meg vagyok vele elégedve. Mostmár csak azt kellene megtudni valami szakértőtől, hogy meddig lehet szedni. Elvileg egy hét alatt tünetmentessé tesz, viszont ezt hónapokon át nem lehet szedni. Ezért jó lenne egy hozzáértővel beszélni az egész működéséről.

108. szanád (válaszként erre: 107. - 7130b15964)
2007. aug. 29. 12:51

Szia

ezt a luffeelt én is néztemn a neten

csak ezeket szeded ill.használod vagy valami mást is szedsz mellé ?

2007. aug. 29. 12:36

A múlt héten sajnos előjöttek az allergiás tünetek nálam is. Mivel babát várok ezért homeopátiás szert javasoltak a gyógyszerészek, a dokim is ezt látta jobbnak.


Még nincs egy hete, hogy szedem, de máris érzem a jótékony hatását (az utóbbi két éjszakát szinte megszakítás nélkül aludtam végig, nem viszket a szájpadlásom, nem tüsszentek tízszer egymás után, sőt ma még egyáltalán nem tüsszentettem).


Ha nem akartok vagy valami miatt nem szedhettek vényköteles gyógyszereket, akkor tudom ajánlani. A Luffeel homeopátiás orrcseppet és tablettát használom.

106. szunda (válaszként erre: 105. - Szanád)
2007. aug. 29. 12:35
... az is, bár nem minden E-s összetevő káros és mű...
105. szanád (válaszként erre: 104. - Szunda)
2007. aug. 29. 12:28
és még hozzátenném ,ha szabad.hogy a sok E .is közrejátszik hogy ilyen sok allergiás van
104. szunda (válaszként erre: 99. - Kékforrás)
2007. aug. 29. 12:20

Mióta abbahagytam a diétát, azóta évről évre egyre rosszabb lesz a helyzet, úgy veszem észre.

Szedek most is gyógyszert, Parlazin-t. Lentebb néhány hsz-sal azt írtam, nem használ... Tegnap este elfelejtettem bevenni, és most már tudom, milyen lenne, ha tényleg nem használna a gyógyi.

Úgyhogy inkább helyesbítek, enyhíti a tüneteimet.


Én alapjában nagyon tej ellenes vagyok. Nem akarok megtéríteni, vagy esetlegesen megbotránkoztatni senkit a nézetemmel, úgyhogy ezt nem is fejteném ki :)

Kicsilányom is tejmentes koszton van tartva, mivel örökölhető ez az allergia.

Voltunk nemrég allergológusnál, ahol kiderült, nem érzékeny a tejtermékekre.

Mégsem siettetem őt megismertetni ezzel. Számtalan más forrásból lehet pótolni a kalciumot, vitaminokat.


És itt lentebb taglaltátok, hogy vajon mitől lett ennyi allergiás ember, mikor mi is felnőttünk a parlagfű között, tehéntejen.

Hááát, az én nézeteim szerint éppen ez a bibi, hogy a szervezetünkre már akkor sem voltak ezek jó hatással, csak kellett 1-2 generáció ahhoz, hogy a test kifejlesszen egy védekező mechanizmust ezekre.

Mivel az allergiás hajlam örökölhető, egyre több és több ilyen ember lesz.

Talán a mi unokáink nagy része is.

Ezért lenne jó valamit tenni. Összefogva. Ha nyugaton ki tudták írtani, akkor nekünk miért nem megy?

103. szanád (válaszként erre: 102. - Kékforrás)
2007. aug. 29. 08:31

Ezt én is észrevettem a gyereknél ,hogy hiába szedi a gyógyszert nem igazán használ.

Hétfőn voltunk az orvosnál ,ő most homeopátiás szereket szed,azt mondta az orvos hogy nem is ír ki gyógyszert ,mrt egyenlőre elég a golyócska..remélem igaza lesz ,

102. Kékforrás (válaszként erre: 98. - Fe20557d00)
2007. aug. 29. 08:28
Én Taleumot használtam egy időben, az egész jó volt, de az vényköteles. Legalábbis néhány éve még az volt. Ma már nem használok semmit, van még szemviszketésem, de kibírható. Szeretném a minimálisra leszorítani a gyógyszerhasználatot, mert azt tapasztaltam, hogy néhány hét alatt hozzászokik a szervezetem és már nem is használnak.
101. szanád (válaszként erre: 100. - Kékforrás)
2007. aug. 29. 08:27

Szia

Mondjuk az én gyermekem már 13 éves,de minden reggel egy tál cini-minis tejjel a reggeli ,más tejterméket mondjuk nem nagyon eszik,

Nem is biztos hogy a tejjel van a gond ,ezek a pelyhek szerintem rengeteg káros anyagot tartalmazhatnak,hiába mondják hogy egyél mert egészséges....nem hiszem

Szerintem manapság már semmi sem egészséges....a bioba meg nem hiszek

100. Kékforrás (válaszként erre: 95. - Szanád)
2007. aug. 29. 08:21

Így van. Nekem ugyan nincs gyerekem, de sokszor elképedve nézem, mennyi termékkel hülyítik és csábítják őket. A szülő meg hogy mondja neki azt örökké, hogy fiam ezt sem lehet, meg azt sem lehet? Különben is, ha közösségbe kerül úgyis elérakják tízóraira, uzsonnára a gyümölcsjoghurtot, gyári pudingot, tejszeletet stb., nem?


Én azt érzem, hogy sokszor nem is a tejjel van a gond önmagában, hanem a hozzáadott anyagokkal, amit beleraknak, hiszen másként nem állna el olyan sokáig.

99. Kékforrás (válaszként erre: 90. - Szunda)
2007. aug. 29. 08:07

Én azt tapasztalom, hogy nekem a tartósítószert és adalékanyagot tartalmazó készételekkel van a legnagyobb gondom. A tejtermékeknél a natúr joghurt, kefír, túró, friss sajt mehet például, de az érlelt sajtokkal már gondom van. Csalánkiütést is kapok tőlük.


Egyébként én is fogyok szépen lassan, mondjuk nekem baromira kell is, mert nagyon kövér vagyok. Szóval az allergia miatt is, meg a fogyás miatt is diétáznom kell.


Amikor abbahagytad a diétát, teljes mértékben visszajöttek az allergiás tüneteid vagy azért könnyebb azóta? Gyógyszert szedsz?

2007. aug. 28. 21:25
Ma rettentő módon viszketett a szemem:((Erre tudtok valamit ajánlani?Vagy csak doki ír fel?
97. szunda (válaszként erre: 94. - Venes)
2007. aug. 28. 18:26
A gond az, hogy nem csak a tejtermékekben van tej(származék), hanem szinte minden élelmiszerben...
96. Venes (válaszként erre: 95. - Szanád)
2007. aug. 28. 17:02
Nehezen...de megérti. Egy gyerekre még úgyis a szülő főz. Nekem is meg kellett értenem kicsi ként, amikor nem ehettem ezt, meg azt. Szerntem nem nehéz elmagyarázni neki. Mikor meg még annyira pici, akkor úgyse nyitogatja a hűtőt. :)
95. szanád (válaszként erre: 94. - Venes)
2007. aug. 28. 16:46
Azért ez nem olyan egyszerű.Hogy magyarázod meg egy gyereknek ,hogy nem ehet tejterméket ?
94. Venes
2007. aug. 28. 16:20
Ne fogyasszatok tejterméket, ennyi.
2007. aug. 28. 15:53
A homeopátiás szerek nem használnak nekem. Valaki mesélte, hogy nála az allergia pszichés betegség volt. Pszichológushoz járt, és elmúlt. Honnan tudjam mi okozza?
2007. aug. 28. 15:52
Én vagy 15 éve vagyok allergiás a parlagfűre. Egyfajta gyógyszerrel két évig húzom, aztán másikat kell szednem, mert nem használ tovább. A főszezonban már elviselhetetlen, van amikor már csak hormonokkal bírom. Az segít időnként. Egy klinika honlapján olvastam, hogy eredményesen gyógyítják az allergiát biorezonanciás kezeléssel, csak sokba került és állandóan fel kellene utazni Pestre. Ki kellene próbálni. Van köztetek esetleg valaki, akin eredményesen alkalmazták?
91. Castellina (válaszként erre: 84. - 91d4989ab9)
2007. aug. 28. 15:47
Jelents fel a szomszédot! Megérdemli a lustája, hogy nem pusztítja el a gazát, a gaz.
90. szunda
2007. aug. 28. 12:16

Kékforrás: szia, nekem is hasonló tapasztalataim vannak a diétával.

Évekkel ezelőtt voltam természetgyógyásznál, aki megállapította, hogy a sok fejfájást és pollenallergiámat egbázisallergia okozza, ami nem más, mint a tejfehérje allergia.

Mivel tejet vagy tejterméket általában minden nap fogyasztok/fogyasztottam, ezért a szervezetemet folyamatosan gyengítettem, melynek következtében nem tudott megbírkózni az allergénekkel.

Szigorú, 3 hónapos tejmentes és egyéb mentes diétát írt elő nekem, melynek köszönhetően fogytam 8 kilót, és érezhetően sokkal enyhébbek voltak a tüneteim augusztus- szeptemberben.

Azóta sajnos elhagytam a diétát, mert abba bele lehet őrülni:)))

2007. aug. 28. 10:02

Sziasztok!


Én is kilencedik éve küszködöm parlagfűallergiával. Szedtem Zyrtecet, Klaritint, enyhítette is valamennyire a tüneteket, de meg nem tudja szüntetni. Sajnos az allergiás asztma is minden augusztusban megkínoz, szóval elég szörnyű.


Egyik évben jobb, másik évben rosszabb volt az állapotom. Viszont azt tapasztaltam, hogy azokban az években, amikor ezalatt az időszak alatt sikerült betartani valami hasonló diétát, mit amit itt írnak, akkor azért könnyebb volt.


Parlagfűallergiások diétája:


[link]

2007. aug. 26. 17:15
Én a fiamnak homeopátiás szereket adok az allergiára.Pénteken 4 gyógyszertárban voltam a szerért és sehol sincs...mondtam a gyógyszerésznek hogy pont parlagfűszezonban hiánycikk ?
87. 754c7e07c3 (válaszként erre: 86. - 91d4989ab9)
2007. aug. 26. 16:59
Én sem hittem volna!
2007. aug. 26. 16:48

uhhh, én is huzgálom ám őket, már az icipiciket is messziről észreveszem, de egy város szélén útak , vasút és folyó, erdő mellett reménytelen a harcom...

Sose gondoltam volna hogy ez a növény ilyen galibát okoz még egyszer...

85. 754c7e07c3 (válaszként erre: 84. - 91d4989ab9)
2007. aug. 26. 16:43
Bevallom, én kihúznám. Van por ellen védő maszkom, és azt felrakva, amit tudok kihúzok! Muszáj!
84. 91d4989ab9 (válaszként erre: 83. - 754c7e07c3)
2007. aug. 26. 16:41

Én is ugyan igy vok vele, ezt is azt is hallottam már... hát nem tom, lehet hogy mindegy?

Reggel kimentem a ház elé és azt látom hogy a szembeszomszéd udvarán a betonon kinőtt egy karácsonyfa, mondom az nem lehet, megnéztem mégegyszer, egy egy méter magas parlagfűűűű, hatalmas , most mit csináljak, menjek át éjjel és csupáljam ki? amilyen nyúl vok, szolni nem merek ááá, meg sajnos az az igazság hogy nem is ez az egy van csak a környéken, az utmellett is sok van, de azok kisebbek, mert már egyszer lekaszálták őket.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook