Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Parlagfű: tehetünk valamit az allergia ellen? fórum

Parlagfű: tehetünk valamit az allergia ellen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
83. 754c7e07c3 (válaszként erre: 82. - 91d4989ab9)
2007. aug. 26. 16:21
Na, ez az a kérdés!!!! Azt mondják, akinek erős, annál jön az allergia, de ez nem bizti, hogy igaz, szerintem. Ha túl erős és mindenre védekezik, az rossz, de, ha gyenge, és ha akkor is előjön....A gyerekeké elvileg gyenge, akkor miért allergiás annyi gyerek. Ebben nem tudok állást foglalni, mondhatnánk nem értem!
2007. aug. 26. 16:18
Én is majd szeretnék neki valamilyen gyógyszermentes dolgot keresni, de most ez az éjszaka szőrnyű volt és hirtelen kellett valami. Menyire számit hogy ha valakinek erősebb vagy gyengébb épp az immunrendszere?
81. 754c7e07c3 (válaszként erre: 80. - 91d4989ab9)
2007. aug. 26. 16:06

Nekem semmi. Max energiaital, de csak ideig-óráig. Sőt az étvágyam is megnőtt tőle. De, a barinőmnek jó, tehát passz. Ugyanaz gyártja, mint a zyrtecet, ez lesz a neve a zyrtec gyerekeknek valójának a neve. Vagy már az, most nem tudom.


1 éve elhagytam a gyógyszereim, volt 2 nagyon húzós hetem, azóta jól vagyok! Lekopogom a gyerekemnél is ezt tettem, ő is tünetmentes. Mázli!. Sőt a fiam asztmája is múlik, már 2 hónapja nem kellett neki fújni, csak utoljára tavasszal 3 napig. Vagy változunk, vagy öngyógyulunk.

80. 91d4989ab9 (válaszként erre: 78. - 754c7e07c3)
2007. aug. 26. 16:01

Már a zyrtectől is mindig álmos volt, most jól van, mert a szurinak ebben ellentétes hatása volt (felpörgető).De ebből csak egyet kaphat. Mellé kezdi majd szedni a xyzalt. Akkor lehet hogy ő is álmos lesz majd megint...majd irom.

Ilyenkor a kávé se segit?

79. 91d4989ab9 (válaszként erre: 76. - Zolko96)
2007. aug. 26. 15:55

szia zolko, az talán a legrosszabb ha egy kisgyerek allergiás, a felnőtt még csakcsak megérti, de egy kisgyerek, borzasztó:((( Én se tudtam mi ez az egész eddig, de most amit a páromnál nap mint nap látok, az szörnyű.:( Persze még igy se tudom, ti mit szenvedtek, de nézni is rossz:(((

(Nekem csak ételallergiám van, kerülöm az epret mióta befulladtam tőle és nincs problémám)

78. 754c7e07c3 (válaszként erre: 75. - 91d4989ab9)
2007. aug. 26. 15:54
A xyzaltól nagyon álmos voltam. Mindig! Hogy bírja a férjed?
77. 754c7e07c3 (válaszként erre: 74. - Szunda)
2007. aug. 26. 15:53
Bocs, akkor félreértettem. Mostanában túl sok itt afeszkó a portálon. Bocsika!!!!!!!!!
2007. aug. 26. 15:34
Sziasztok én és a kisfiam is a parlagfűre vagyunk nagyon allergiásak szedjük a gyógyszereket én a xyzalt+nasonexorrspray,fiam az aeriust+allergodil orrspray de csak enyhítik a tüneteket majd meghalunk az állandó tünetektől ha egy kicsit is fúj a szél ki sem merünk menni a levegőre mert szétvakarjuk a szemünket tüsszögünk elcseppen az orrunk,ezt csak az tudja aki benne van.Ja és a szemcsepp meg csak 4-5 hétig lehet felhasználni és több mint1000ft-ba kerül.Akinek nincs pénze kiváltani a gyógyszereket az haljon meg???
75. 91d4989ab9 (válaszként erre: 73. - 91d4989ab9)
2007. aug. 26. 14:22
xyzal a gyógyszer neve, a szuriét még nem deritettem ki. a Párom megkapta az injekciót, aztán az egyik orra kidugult végre evett és most alszik az éjszaka helyett, még jó hogy vasárnap van.és kár hogy én nem tok nappal aludni:(
74. szunda (válaszként erre: 72. - 754c7e07c3)
2007. aug. 26. 13:24

buzaskata: szépen meg is köszöntem, vagy nem?

Nem az a gond ezzel, hogy nem akanám esetleg kipróbálni, hanem az, hogy már kivonták a forgalomból...

2007. aug. 26. 10:33

Sziasztok sorstársak, ma éjjel semmit nem aludtunk... Úgy utálom ez a parlagfüvet!!!Párom alig kapott levegőt, hulla fáradt vok. Reggel felhivtam anyukáját aki a háziorvosa is, hogy csináljunk már valamit mert ez igy nagyon gáz. Nagyon rendes volt, és hozott egy erősebb gyógyszert mint a zyrtec és valami injekciót (majd megkérdezem a nevét)(ezeket fül orr gégész irja fel asszem), amitől 3 hétre enyhülnek a tünetek, állitólag. Majd leirom a tapasztalatokat.


Más! Szerintem az nem baj ha névvel megemlitünk gyógyszereket, hogy nekem ez vagy az hatott, hiszen pont ezért inditottam a topicot, hogy ötleteket kapjak, mikkel lehet még próbálkozni. Úgyhogy mindenki bátran irja le mi jó neki , meg mi nem, még akkor is ha ugye tudjuk mindenkinél másképp hat. És ugye ezeket a szereket, ugyis csak az orvosotok irhatja fel nektek, ő meg biztos elmondja a véleményét róla mielőtt felirná.


Mindenkinek, sok erőt és kitartást!

72. 754c7e07c3 (válaszként erre: 68. - Szunda)
2007. aug. 25. 11:16
Igen, ajánlottam kérdezz rá, Neked jó-e. Kipróbáltál többet, ezek nem mindig jók, így gondoltam, ajánlok , hogy kérdezz rá. Vagy ez bűn? Akkor soha többet!!!!
71. fe20557d00 (válaszként erre: 51. - Szunda)
2007. aug. 24. 21:13
Köszi szunda ezt a részletes leírást.Már elkezdtem szedni,de a tüneteim teljesen nem múltak el,de azért enyhültek.Még iszok kalciumot mellé.
70. 91d4989ab9 (válaszként erre: 68. - Szunda)
2007. aug. 24. 16:46
ja, sajnos mindenkinek egyedi...
69. szunda
2007. aug. 24. 16:23
Nem melesleg: "Aerius: Az OGYI törzskönyvéből törölve, de kereskedelmi forgalomban még előfordulhat."
68. szunda (válaszként erre: 67. - 754c7e07c3)
2007. aug. 24. 16:20

Köszi. :))

Akarod mondani ami neked nagyon jó volt :)

Mert ugye, ahány ember, annyiféle reakció a gyógyszerre...

67. 754c7e07c3 (válaszként erre: 51. - Szunda)
2007. aug. 24. 14:07
Aerius. Egy gyogyi, ami nagyon jó. Nem drága ráadásul!
66. Menyó (válaszként erre: 28. - 754c7e07c3)
2007. aug. 24. 14:07

A dinnyét tudtam, néha mégsem tudok neki ellenállni persze másnap meg szívom a fogam rendesen.

A cukkini is??? Erről viszont nem tudtam. Pont tegnap vettem először, hogy kipróbáljuk milyen az íze és szerettük. Lehet ezért vagyok azt áltagosnál rosszabbul ma? :(( Akkor a férjemre marad többi cukkini "elpusztítása"! :D

65. 91d4989ab9 (válaszként erre: 63. - 754c7e07c3)
2007. aug. 24. 14:06
Általában:) Van ahol csak fül-orr-gégész:(
64. 754c7e07c3 (válaszként erre: 59. - Eszti91)
2007. aug. 24. 14:05
Nekem is ezek a tüneteim.
63. 754c7e07c3 (válaszként erre: 60. - 91d4989ab9)
2007. aug. 24. 14:04
Nem feltétlen. Az allergológus általában tüdőgyógyász is.
62. Menyó (válaszként erre: 58. - Eszti91)
2007. aug. 24. 13:59

CORYZALIA - náthára, allergiás náthára


A szénanátha és a megfázásos, vírusos eredetű nátha kezelésére kifejlesztett homeopátiás komplex gyógyszer. Összetételének köszönhetően csökkenti az orrfolyást, orrdugulást és a nátha okozta rossz közérzetet.


A homeopátia a szervezet öngyógyító folyamatait ösztönzi. A CORYZALIA homeopátiás gyógyszer, mely a nátha különböző tünetei esetén javallott, és egyaránt hatásos akut megfázás, krónikus nátha, valamint allergiás nátha esetén.


A CORYZALIA hatékonysága hasonlítható más gyógyszerekéhez, ugyanakkor a CORYZALIA-val kezelt betegek kevesebb mellékhatásról (szájszárazság, aluszékonyság) számoltak be.



Hatóanyagok:

A Coryzalia tabletta hatóanyagai a homeopátiás alkalmazáskor az alábbi betegségek ill. tünetek enyhítését és gyógyítását segítik:


Allium cepa: allergiás vagy vírusos eredetű nátha; gége és légcsőhurut; kezdő szamárköhögés kezelése.


Atropa belladonna: nyálkahártya tünetek csökkentése (pl. orr-garat-torokgyulladásban, gége-légcsőhurutban) és nyelési nehézséget kiváltó szájszárazság esetén.


Sabadilla officinalis: rhinitis, rohamokban jelentkező tüsszögés, bőséges orrfolyás.


Kalium bichromicum: akut és krónikus rhinitis; sinusitis frontalis és maxillaris (jellegzetes zöldessárga váladékozással).


Gelsemium sempervirens: meghűlést követő adinamikus, fokozottan jelentkező lázas tünet-együttes (vértolulásos fejfájás, összetörtség érzés).


Pulsatilla vulgaris: elsősorban az íz, szagérzés elvesztésével járó akut vagy krónikus rhinitis; spasztikus rhinitis, szénanátha; visszatérő orr-garat gyulladás és hörghurut kezelése; krónikus fülkürt hurut.


Adagolás:

Szokásos adagja: a tünetek jelentkezésekor az első napon óránként 1-1 tablettát, a második naptól 2-3 óránként 1-1 tablettát lassan elszopogatni. A javulás arányában az alkalmazás gyakorisága ritkítható. Amennyiben a tünetek 3 napon túl is fennállnak, és javulás nem következik be, forduljon orvosához.


Mellékhatás:

Esetleges nyálfolyás felléphet, ekkor a CORYZALIA szedését átmenetileg abba kell hagyni.


Kiszerelés:

40 tabletta.

61. 91d4989ab9 (válaszként erre: 56. - Menyó)
2007. aug. 24. 13:40
A sima szauna is jó a páromnak, meg a tenger és a hegyek is. Olaszországban, Szlovéniában és Ausztriában is lestük, de sehol nem láttuk szerencsére parlagfüvet.
60. 91d4989ab9 (válaszként erre: 59. - Eszti91)
2007. aug. 24. 13:37
szia, én úgy tudom, hogy ha valakinek allergia miatt már köhögés is jelentkezik akkor tüdögyőgyászhoz kell fordulni, mert a gyulladás egyre lejjebb megy.
2007. aug. 24. 12:57

nektek szokott olyan lenni,hogy belül viszketsz? nekem a hasam tájékán,a melkasomnál és a torkomnál szokott lenni,akkor ha köhögök alleriás időszakba,

ja és még a szájpadlásom is,de ezt már másnál is hallottam

meg a fülem is sokszor bedugul

58. Eszti91 (válaszként erre: 55. - Menyó)
2007. aug. 24. 12:53
erről a Coryzalia golyókról még nem hallottam,milyen tünetekre jó?
57. Eszti91 (válaszként erre: 9. - Szemmelver)
2007. aug. 24. 12:50

anyu is azóta allergiás mióta megszülettem

én meg olyan 1-2 éves korom óta :(

56. Menyó
2007. aug. 24. 12:40

Ja és még az infraszauna és a sóbarlang is használt.

Tavaly tengerparton nyaraltunk és ez nagyon sokat segített. Akkor erre nem is gondoltam, csak később jöttem rá.

55. Menyó
2007. aug. 24. 12:37

Allergia? Én kicsi korom óta úgy nyaraltam meg kezdtem minden őszt, hogy beteg voltam. Persze akkoriban még nem volt ismeretes az allergia, így hát kaptam mindenféle bogyókat és ahogy elő van írva nem is használtak. Szerencsére azóta már tudjuk mire vagyok allergiás, de a nyár és az ősz az első fagyig rettenetes.

A "vicces" az, hogy a szervezetem mókázik velem és egy gyógyszer csak egy évig (idényig) jó, mert azalatt rááll és a következőben már nem használ. Zyrtec, claritine, telfast (ez tényleg nagyon jó volt) ezt már mind próbáltam.

Ami nekem bejött a homeós bogyók közül a Coryzalia, akár óránként lehet szopogatni ha szükséges. A sóoldatos orrspray, szemcsepp, kalcium sandoz pezsgőtabletta és a szemápoló zselé. Megfigyeltem, hogy nagyon száraz a szemhéjjam és azért dörzsölném állandóan, így azóta reggel, este és napközben is akár többször jó vastagon bekenem, hogy a nedvességet biztosítsam.

54. Eszti91 (válaszként erre: 51. - Szunda)
2007. aug. 24. 12:14

Én is szedtem és még szedek is homeopátiás gyolyókat de nekem se használnak.

A doki nekem Allium cepát, Ambrósiát és Hisztaminumot írt fel. De úgyanúgy tüsszögök,folyik és viszket az orrom meg a szemem.

Gyógyszert most nem használok,de mindenképp fel kéne vmit iratni. Zyrtecet meg Claritint én is használtam,de tavaly egy jobbat írt fel a doki,azt hiszem Aerius volt.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook