Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panel konyha és fürdő felújítás gyötrelmei fórum

Panel konyha és fürdő felújítás gyötrelmei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Panel konyha és fürdő felújítás gyötrelmei

1 2
38. esto70 (válaszként erre: 37. - Hoppargy)
2014. febr. 4. 21:18

Kedves hoppargy!

Bocsánat, hogy csak most válaszolok, de nem jártam errefelé mostanában.

Sajnos tényleg minden drága. Ha előre eltervezed, hogy mit szeretnél venni, és hogy kb. mennyibe fog kerülni, akkor megnyugtatlak, hogy tuti legalább a másfélszeresét fogod kifizetni. De ez nem lesz másképp. Inkább rátartással számolgass, mert mindig lesznek rejtett dolgok amivel nem számolsz. Csak a munkafolyamatok közben derül ki, hogy erre is kell meg arra is kell még pénz. Nagyon sokat jártam boltokba papírral ceruzával, és írtam fel az árakat. Éjszakákon át osztottam-szoroztam. Rokonok és barátok segítségét vettem igénybe. De minden fáradtságot, és idegeskedést megér, mert a végén csak a szépet látod.:-)

2014. jan. 7. 13:19
Kedves esto70!és kedves felújító tagok! Szeretném kérni a segítségeteket! Sajnos muszáj felújítanom a lakótelepi fürdőm és konyhám.Nem drága anyagokból de szépre, hisz igényem nekem is van, csak a nyugdíjam kevés. A fürdőbe zuhanyozási lehetőséget kell kiépíteni egészségügyi probléma miatt.A konyhámhoz, meg sok tároló helyre van szükségem. Körül néztem a boltokban és az új konyha bútorok őrületes árait látva elkeseredtem. Ráadásul nem is megfelelő méretek vannak. Remélem tudtok segíteni.
36. esto70 (válaszként erre: 35. - 9406d00238)
2013. okt. 1. 21:53

Nálad is nagyon szép lett minden.

Sajnos tényleg az van a panel lakásokkal amit írtál. Megveszi valaki, és nem meri megmutatni senkinek, amíg valahogy helyre nem pofozza. Nálam az elöző lakó "falújította". De aztán szembesültem 1-2 év elteltével, hogy mit is csinált. A lehető legroszabb anyagokból próbált valami szépet kihozni. Ideig óráig jó is volt, de aztán előbukkantak a problémák. A konyhán a felújítása arról szólt, hogy a soha le nem vett konyhaszekrényt körbe csempézte..:-D Fürdő dettó. A csemp leverésnél bukkant elő a régi csempe.:-)

2013. okt. 1. 19:54
Szia! Nagyon szép lett a konyhád és afürdőd is. Én egy éve költöztem be egy panel lakásba, amit nem nulláról, hanem a mínuszból kellett felújítani, egy hónap alatt (munka mellett) lakhatóvá tenni. Az állapotokról annyit, hogy felújítás előtt nem mertem a gyerekeknek a lakást megmutatni, csak, mikor már néhány dolog elkészült. Vannak előtte-utána képek, próbálok feltölteni.
34. esto70
2013. szept. 27. 12:10

Tegnap végre az elmaradt WC is elkészült a maradék csempéből.:-)

Most már teljes a vizesbokk felújítása..

2013. szept. 26. 06:23
Nem,sajnos nincsenek..)
32. esto70 (válaszként erre: 31. - Vizöntőlány)
2013. szept. 25. 15:47

Köszönöm szépen.:-)

Gondolom, hogy minden panel lako kb. ilyen viszontagságok mellett tudja felújítani otthonát.

Vannak képeid a te felújításodról??

Szívesen megnézném.

2013. szept. 24. 07:29

Nagyon szép lett a konyhád is a fürdőd is!

De ezt a cikket én is írhattam volna...))

30. esto70 (válaszként erre: 29. - Hiblihubli58)
2013. szept. 23. 12:13

Helló!

Ha sarok kádat veszel, tuti nem fog elférni a mosógép. Nekem asszimetrikus a kádam, ami annyit jelent, hogy a teljes falon 150cm, a rövidebb oldalon, ahol nálam az a fal 160cm, ott 105 cm a kád. Tegát marad 55cm. Én arra a falra tettem a radiátort a földtől 60 cm-re, így oda fért egy szennyestertó. A kád szűkebb felén ahol a mosdó is helyet kapott, ott a kád olyan 50-60 cm-re lóg be, de mivel ívesen jön az oldala, ezért nem tudtunk még egy szekrényes mosdót sem betenni. De talán jobb is, mert így a mosdó alatt lett egy csomó helyem, ahova azért befét egy lavór, vagy néhány cipő, esetleg tisztitószer. A mosógép a konyhaszekrénybe kerül. Szerintem a legjobb megoldást választottuk. Lett egy nagyon kényelmes kádunk, egy rohadt pici fürdőben..

Remélem tudtam segíteni. Ha esetleg lenne még kérdésed írj nyugodtan, akár priviben is.

2013. szept. 22. 22:26

Nagyon szép lett a fürdőszobád! A konyhád szintén.

Teljesen megértem, hogy min mentél keresztül, viszont a végeredmény kárpótolt. :)


Lenne egy kérdésem.

Én is gondolkodom a fürdőszoba (szintén panel) felújítás projektben.

Azt szeretném tudni, hogy a sarokkád mellett és egy mosdó mellett, elfér a mosógép, vagy azt más vizes helyiségbe tetted?

28. esto70 (válaszként erre: 27. - 70c3bf16d8)
2013. szept. 16. 21:30

Köszönöm!

Tudtuk, hogy cserélni kell az elavult gáz csövet, csak az volt a bosszantó, hogy 10 perces melóért elkértek 12 ezret. Én ezért az összegért 3 napot dolgozom 8 órában. De már tul léptem ezen. Most már tényleg csak élvezem a konyhát. Istenieket tudok ott főzni..:-)

2013. szept. 15. 12:44
Szépen megterveztétek, nagyon szép lett. Arra gondolj, mostmár élvezheted a szépet.A többletköltség a konyhába annak köszönhető, júniusba született egy rendelet, mindenkinek meg kell vizsgáltatni a gázüzemű készülékeket.Kicseréltetni az előírás szerint. Sajnos még kevesen tudják.Nagyon sokba kerül.
26. esto70 (válaszként erre: 25. - Alicewonderland)
2013. szept. 7. 18:29
Nálam a kád asszimetrikus. Abból a megfontolásból döntöttünk emellet, mert az a fal ahol a kád van , oztt csak 1,5 m a hossz. Egy sima 150x70-es kás és az általunk betett 150x105-ös kár 20-25-cm jelent hosszban, mivel a kád fürdő része ferdén van. Ebben a kádban most simán ki lehet nyújtózni. A másikban csak szorongtam. Nem lehetett benne ellazulni.
2013. szept. 7. 17:54
Szép, kihoztátok a panelból amit ki lehet... Nem értem viszont, miért ragaszkodnak sokan panelban is a sarokkádhoz? Hiszen az egész helyiséget elfoglalja, kb. a küszöbről már léphetsz is a kádba. Albérletes koromban én is laktam panelban, tudom, milyen picik a fürdőszobák. Én inkább beérném egy normál káddal.
24. esto70 (válaszként erre: 17. - Sacarnes)
2013. szept. 7. 17:06
Csak kítartást a felújításhoz neked is. Ne tudd meg mennyit terveztem a konyhát. Éjjeleket ültem a net elött és böngésztem a panelkonyha képeket. Rengeteget olvastam róla, és ugyan annyit mentem és néztem a csempéket, színeket, formákat. Már ismerősként köszöntöttek a boltokban, mikor minden hétvégén bementem. :-))))). De hidd el, nem lehet eleget nézelődni. 1 évig terveztem, rajzoltam. A párom még egy konyhatervező programot is feltett nekem a gépemre. Több száz terv készült. :-)))
23. esto70 (válaszként erre: 20. - Pmartika)
2013. szept. 7. 17:02
Nagyon szépen köszönöm. :-)
22. esto70 (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2013. szept. 7. 17:01
Képek az adatlapomon. Sajnos csak 12 képet rakhatok fel. Most a konyha került fel, de ha adsz egy mail címet szívesen küldök mindenről.
21. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Esto70)
2013. szept. 7. 15:55
Mikor teszel fel még képeket? Vagy csak én nem találom?
2013. szept. 6. 23:26

gratulálok, minden gyönyörű:)


mintha az én ízlésem szerint készült volna:)

19. kszb
2013. szept. 6. 19:47

Szép lett nagyon! :)

Mi tavaly estünk neki a lakásfelújításnak (első tulajtól vett, 60 éve épült, tégla társasházi), és csak hasonlókról tudok beszámolni én is... Csak nálunk a szakikkal nem volt semmi gond. De itt is menet közben derült ki, h ebben a lakásban soha semmi nme volt felújítva normálisan. A falakban oylan villany vezetékrendszer, h csoda, h nem gyulladt fel addig a lakás tőle, stb. A tervezett keretnél természetesen itt is jóval több lett az egész. Pedig mi amit tudtunk magunk csináltunk (bontási munkák), meg ismerősökkel csináltattunk mindent, amit tudtunk.

A konyhádban uolyan a csempe, mint az enyémben :D Csak az enyém barna, és annak is 3 árnyalatát választottam össze, így fentről lefelé sötétedik :) Álló dekorcsempék vannak még benne elszórtan :)

2013. szept. 6. 17:44

Afurcsiszobabol kihoztaka legtobbet... :)

Sokan nem invesztalnak panelba, pedig milyen o vegeredmenyek szulethetnek :) Sok boldogsagot nektek!

2013. szept. 6. 14:53

Gratulálok,nagyon szép lett! :)

Mi is most fogunk újítani, baba miatt tervezve a hálószoba tapétázás-padlócsere, ugyanez nappaliban, előszobában... aztán hogy meddig jutunk? Az még a jövő zenéje :) a konyha pedig jövőre... de ott is minden :)

16. esto70
2013. szept. 6. 14:21

Nagyon köszönöm, mindenkitől a gratulációt, és a jókívánságokat.

Kitartást a felújítás elött állóknak.

Képeket teszek az oldalamra, akit érdekel nézze meg bátran.

15. esto70 (válaszként erre: 11. - Syria)
2013. szept. 6. 14:19

Konyhán van a mosógép....

Szórok fel az oldalamra még képeket, majd ott meg tudjátok nézni.

14. esto70 (válaszként erre: 6. - Vova)
2013. szept. 6. 14:17

Szia!

Mosógép a konyhán eldugva. Ha érdekel küldök róla képeket.:-)

13. esto70 (válaszként erre: 2. - Manna74)
2013. szept. 6. 14:15

Helló!


Imádom a főzőlapom. Élőben még szebb mint a képeken. A tisztítással sincs semmi gond. Elösször mindig mosószeres szivaccsal át törlöm, aztán sima vizessel, majd ha kell papírtörlővel. Csík és foltmentesen megszárad.

12. neni1
2013. szept. 6. 14:12
Nagyon ízléses, szép lett, csak gratulálni tudok.
11. syria (válaszként erre: 6. - Vova)
2013. szept. 6. 13:36
Igen, nekem is ez tűnt fel. Talán a konyhába?
2013. szept. 6. 12:20

Szép lett, csak ez számít.

Én most az egész lakást újítom fel a nulláról úgy, hogy abban a lakásban lakom. Nem is akkora próbatétel, mint ahogy előre gondoltam :-D

2013. szept. 6. 12:14
mi is most ujitunk a kertes házunkon a fürdöszoba és a szobák már kész vannak ajtók ablakok falak le festve a kömüves munkát a férjem csinálta ö régen kömüves volt a villany szerelést a burkolást a vizszerelést a festö munkákat szakemberek csinálták mindeggyikkel meg voltunk elégedve még a konyha és az ebédlö és az elötér felujitása van ajtó ablak cserével amit már a férjem maga csinálja a barátok segitségével én amikor a párom a barátokkal dolgozott reggelit és ebédet nekem kellett csinálni a többi szakember otthon kajázott bizony nálunk is jóval tulhaladta a pénz összeg a mi számitásunkat mi még a butorokat is lecseréltük ami a rendeléstöl számitva 1 hónap mulva kaptunk meg 2 részletben ami kissé bosszantó volt de most már a munkából kifelé haladunk ha kész lesz akkor jó lesz felénk az a szokás hogy aki volt segiteni annak végzös kaja jár már alig várom hogy ott tartsunk
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook