Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2681. f3000dc5ef (válaszként erre: 2674. - Andreasaghy)
2011. máj. 31. 13:38
a zsír is nagyon fontos, ne csak sovány húsokat egyél! és miazhogy mindenféle körítés nélkül?
2011. máj. 31. 13:37

A lelki dolgokra én is nagyon oda figyelek, alapvetően egy optimista ember vagyok, és igyekszem ezt a gyerkőcöknek is átadni. Lehetnék kétségbeesett, meg összetört is, ugyanígy a fiam is, amiket már ő keresztül ment, de soha nem így fogjuk fel. Meg tudjuk csinálni-meg fogjuk csinálni, és nem sajnáljuk magunkat! Most is mondtam, hogy ne azt nézze mit nem tud csinálni, hanem azt, hogy mi mindent tud! ugyanígy a kajával is, ne azon agyaljon már, hogy mi mindent nem ehet, azon, hogy mennyi finomság van amit igen!

Úgy néz, hogy tényleg jön haza holnap---annyira megjött az étvágya, hogy már meg is rendelte a menüt---natúr sült hús+pörköltnek elkészített gomba+párolt/sült zöldségek:D persze még csak mértékkel, mert mégiscsak műtve volt.

Én ma salátát ebédeltem sült sonkával-ami ugyan bolti volt, de nekem ez még belefér. Ami már nem hasonlít a húsra azt nem veszem meg. Tegnap kesudiót ettem, igaz sós volt, de arra már odafigyeltem, hogy glutén ne legyen benne, ezt se tudtam, hogy azzal kezelik, míg végig nem olvastam a Szendi-Elmíra féle szakácskönyvet.


Egyébként felvettem a kapcsolatot Szendivel, de azt írta, hogy nem segíthet, nem rakja el a gyógyulástörténeteket beküldők címeit, és egyébként se adhatja ki, személyiségi jogokra hivatkozva. Tehát ez nem jött össze. Kérem akinek esetleg van Crohnos ismerőse és paleozik, írja meg.

2011. máj. 31. 13:22
Mármint úgy értem hogy nem feltétlenül kell hogy segíts rajta mert nyilván van hogy azt már nem lehet. De elfogadni megemészteni igenis lehet az egészben lenyelés nem megoldás.:) bocsi befejeztem.
2678. f1fee9d062 (válaszként erre: 2677. - Andreasaghy)
2011. máj. 31. 13:21

Hogyan haragudnék!!!

Rajta vagyok a dolgon. Nekem az is siker, hogy élek! A két-három évvel ezelőtti állapotokhoz képest, meg az átlag emberhez képest is jobban vagyok. Igen, lehetne ez még jobb.

Talán lesz is...

Írok egy privit inkább.

2677. andreasaghy (válaszként erre: 2676. - F1fee9d062)
2011. máj. 31. 13:17

Persze ez nem ennek a fórumnak a témája, de a régi dolgok elfogadása "megemésztése" bármikor megtörténhet.

Az ember nem felejt és ha a te fejed úgy hiszed mégis felejtett akkor figyelmeztet a szervezeted de érzem hogy ezt te tudod. A megemésztés módja mindenkinél más de nagyon fontos foglalkozni vele, ugyan nem látható és nem tapintható de romlandó és nagyon sérülékeny a lélek olyan mint egy kert ha nem gondozod benövi a gaz de alatta minden úgyanúgy ottmarad.:)

Remélem nem haragszol hogy válaszoltam erre, nem akarom elterelni a témát.:)

2676. f1fee9d062 (válaszként erre: 2672. - Andreasaghy)
2011. máj. 31. 13:02

Lelki okok... Igen. Tudom...

Ráadásul ilyen formában megnyilvánuló: "valamit nem tudok megemészteni..."

Ez egy kacskaringós történet, nagyon régre nyúlik vissza. Tudom is, de már nem tudok segíteni rajta... :(

Nem bömbölök miatta. Nincs miért.

A történet annál sokkkkkkkkkkal-sokkkkkkkkal régebbi, mint gondolnád. :(

Ez a baj.

2011. máj. 31. 12:51

esküszöm hülye vagyok.

(sejtem)

2011. máj. 31. 12:49

Bántotta a szemem kijavítottam. :)


Köszönöm Maminti, :) Értem.

littledevil segített igazán a megfejtésben most rápróbálok.

Tudtam én hogy valamit elszúrok. :)

Túl sok húst eszem, minden nap van hogy nem is egyszer, de mától tartok egy kis megvonást és megfigyelem magam mert amúgy minden rendben. Kicsit a férjem után mentem aki húst hússal evett előtte is és most ezért tetszik neki ez nagyon mert itt is lehet husizni, neki talán nem is árt annyit. Én viszont a nagy fehérje mennyiség miatt és amiatt hogy tisztán jut be a szervezetbe mindenféle "körités" nélkül a kis agyamnak nem jó úgylátszik. Mindenesetre nem ér megkövezni a kezdőt, aki belevetette magát a hús orgiákba, mert legalább nem hízott egy dekát sem sőt, és nem eszik kenyeret se más tiltott dolgot. A mazsola meg a banán alapvető édesség forrás szerintem azzal nem lehet baj. A D vitamin nem nem tudom hogy van de nagy a kertünk sokat vagyok napon télen hólapátolás egyebek egyenlőre én nem szedek 2000NE-s adagokat nem is selytem hol lehet ilyet beszerezni mivel recept köteles. Minden jó minden szép ügyesek vagyunk. :) Menyus szorítunk a fiadnak és a lelkének hogy legyen erős. Apropó lélek. A Paleo sokmindent megold de a lelki tényezőt is vizsgálják azok akik esetleg betegek? Nem bántásból, vagy akadékoskodásból kiváncsiságból kérdezem. Van időtök azzal is foglalkozni?

2011. máj. 31. 12:41
pardon a helyesírásért kevés az idő itt a melóban meg otthon is:)
2011. máj. 31. 12:40

Köszönöm Maminti, :) Értem.

Little devil segített igazán a megfejtésben most rápróbálok.

Tudtam én hogy valamit elszúrok. :)

Túl sopk húst eszem. minden nap van hogy nem is egyszer, de mától tartok egy kis megvonást és megfiygelem magam emrt amúgy minden rendben. Kicsit a férjem után mentem aki húst hússal evett előtte is és most ezért tetszik neki ez nagyon mert itt is lehet husizni, neki talán nem is árt annyit. Én viszont a nagy fehérje mennyiség miatt és amiatt hogy tisztán jut be a szervezetbe mindenféle "körités" nélkül a kis agyamnak nem jó úgylátszik. Mindenesetre nem ér megkövezni a kezdőt aki belevetette magát a hús orgiákba, mert legalább nem hízott egy dekát sem sőt, és nem eszik kenyeret se más tiltott dolgot. A mazsola meg a banán alapvető édesség forrás szerintem azzal nem lehet baj. A D vitamin náam nem tudom hogy van de nagy a kertün sokat vagyok napon télen hólapátolás egyebek egyenlőre én nem szedek 2000NE-s adagokat nem is selytem hol lehet ilyet beszerezni mivel recept köteles. Minden jó minden szép ügyesek vagyunk. :) Menyus szorítunk a fiadnak és a lelkének hogy legyen erős. Apropó lélek. A Paleo sokmindent megold de a lelki tényezőt is vizsgálják azok akik esetleg betegek? Nem bántásból, vagy akadékoskodásból kiváncsiságból kérdezem. Van időtök azzal is foglalkozni?

2011. máj. 31. 12:34

Már nem tudom, ki írta, hogy a pasik cikinek érzik a zöldet enni...

A fogaik a nőékhez képest katasztrófális. Nem tudom, összefügg-e a két dolog, de a különbség ordít!

2670. f1fee9d062 (válaszként erre: 2648. - Idnus)
2011. máj. 31. 11:49
Az iménti válaszom második fele Neked szólt, bocsánat!
2669. f1fee9d062 (válaszként erre: 2656. - Szikati)
2011. máj. 31. 11:46
Ez nagggggggyon komoly!!!! Ezt minden oldalra fel kéne írni újból és újból!!!
2668. f1fee9d062 (válaszként erre: 2661. - Andreasaghy)
2011. máj. 31. 11:43

Nem válaszoltam újra, mert amit írtál ha neked jó, csináld. Nekem, meg az ismerőseimnek az jött be a kevés alvásra, amit én írtam. A Schüssler magnézium.

Amit próbáltál, én nem ismerem.


Meg azt gondolom én is, amit itt mások is írnak. Nincsenek kőbe vésett szabályok. Vannak vélemények. És vannak tapasztalatok. Kinek mi jön be, vagy mi reális, azt használja, csinálja szerintem. Nem kell ezt olyan véresen komolyan venni. Nekem muszáj.

Hiánybetegséééég?! Dehogy!

A négy év alatt nem fogyasztottam vitaminokat, csak ha pl. náthás lettem. Nincsenek hiánytüneteim. Szép a bőröm, egészséges vagyok, jókedvű. Sokkal jobb állapotban vagyok, mint tíz éve!

Nekem ez a fontos.

Évente elmegyek egyetlen vérvételre, az is mindig tökéletes.

Összesen egyszer lettem influenzás ez idő alatt, meg volt egy kemény lyme kórom, amiből szintén magamtól, antibigyó nélkül gyógyultam meg, tisztán homeopátiával. Erős a szervezetem. Szerintem fényes referenciája vagyok a paleo étrendnek.

És most sem fogom leírni, hogy miben szoktam bűnözni!!! ;)

2667. Andzsin
2011. máj. 31. 10:05

Amúgy Cordain könyve szerint nem csak az a gond a gabonákkal, hogy glutént tartalmaznak, hanem lektint is, amit a növény a kártevők ellen termel. Ezek a növényi fehérjék nem emésztődnek meg és nem bomlanak le aminosavvá, mint pl. az állati fehérje. Sajnos ez a fehérje hasonlít nagyon az immunrendszeri és szöveti fehérjére, ami összezavarhatja az immunrendszert és arra ösztökéli, hogy a saját szervezet szöveteit támadja meg. Ezt hívják molekuláris mimikrinek. Természetesen az autoimmun folyamatok függnek az egyéni érzékenységtől és más környezeti hatásoktól is. Akinek nincs ilyen baja és néha bűnözik egy szelet kenyérrel, úgy gondolom, még nem lesz beteg, de aki érzékeny immunrendszerű, annak jobb kerülni.

Nálam a problémáim 90%-a megszűnt az által, hogy kiiktattam a gabonákat, úgy tűnik, számomra ez volt a legnagyobb mumus. Úgy gondolom, hogy kiegyensúlyozott zöldség, gyümölcs, mag és kevés állati fehérje evéssel minden fontos vitamin és tápanyag bevihető.

2011. máj. 31. 08:20

Köszönöm mindenkinek a biztatást!

sajnos a fiam már külön szobában van, mert kimutattak nála egy ESBL kórházi baktériumot, szintem minden antibiotikumra rezisztens.....persze a ott kapta el....nem tudom mikor engedik haza, talán a héten....viszont jól érzi magát, és ez azért jó hír:D


A D-vitamin szerintem fontos, nekem már is valahol bizonyíték, hogy a fiam elég keveset volt napon, mindig olyan bent ülő típus volt..viszont tavaly nyáron teljesen tünetmentes volt, tehát amikor azért nagyon sütött a nap, akkor sokkal jobban volt!

Most úgy fogjuk megoldani, hogy naponta 10-20 percet lesz napon, majd együtt napozunk:D azt olvastam, hogy ha a testfelület legalább 40%-át éri a nap akkor szintetizálja a napi maximális D-vitaminját ennyi idő alatt, ha meg nem lesz nap akkor bizony minimálisan 4000 NE-t fog szedni, ennyitől számít terápiás adagnak, és neki szerintem szüksége is van rá!

Szó volt a zsíros kenyérről újhagymával:) na amikor én először sütöttem paleo kenyeret az volt az első amit ettem, libazsírral:D isteni volt:D

2665. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2664. - Fe9e12ede0)
2011. máj. 31. 01:14
...nem tudtak belőle eleget enni....
2664. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2640. - Idnus)
2011. máj. 31. 01:12

Azért ne tekintsük az egyiptomiak étrendjét ideálisnak. Ők is érelmeszesedtek. Itt van egy aránylag jó cikk.


[link]


(pár baklövés van benne, de ez bocsánatos bűn. Gondolom azért lett ilyen pongyola, hogy mindenki megértse. (főleg a vége ordít a pongyolaságtól))


Hogy a gabonák gluténtartalma növekedett, ez is tény, de azt se feledjük el, hogy az ipar szinte minden élelmiszerbe gabonafehérjét és cukrot rak, miután rájöttek, hogy ez a 2 anyag együtt hevítve függőséget okoz, akár a drog. Ezzel is biztosítva a piacot a termékeiknek. Ezzel biztosítva, hogy annyit fogsz belőlük enni, amennyi beléd fér, vagy amennyit kitesznek a boltok polcaira. Ez ellen egyetlen védekezés, ha nem jut elég gabona alapú élelmiszer, csak ugye akkor jön a nyüsszögés, hogy szar dolog éhesen.... Szüleim generációja is mindig panaszkodott, hogy mennyit dolgoztak, és menyit éheztek. Ez ugye paradox. Ha nem eszel, nem lehet eleget dolgozni. Ha pedig eszel eleget, nem szabadna éhesnek lenni. Aztán ott van még a búzacsíra agglutinin, ami igencsak képes felborítani a leptin háztartást, vagyis ilyen kaján élve valóban éhes leszel, még akkor is, ha kalóriákban jócskán túlfogyasztod magad. Régen nem belőle tudtak eleget enni, ezért nem részesültek az elhízás következményeiből, csak a gazdagok, nekik meg jutott köszvényből is meg cukorbajból is. Nem véletlenül hívták úri betegségnek!

2663. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2661. - Andreasaghy)
2011. máj. 31. 00:46

D vitamin halban tojásban előfordul, de az nem elég. Igazából mi magunk is elő tudjuk állítani koleszterinből napsugárzás hatására. (ezért nem is igazán vitamin, de amúgy sem vitamin, hanem hormon :) ) Téli hónapokban 2000 NE-t fogyasztottunk, de hozzá tartozik, hogy még novemberben is heti pár órát napon töltöttem, de idén már február végén újból indult a napozás, 10 percekkel kezdve. Például kivittem a zöldségeket a ház elé a fűbe, és még megpucoltam, addig napoztattam a hátam. Aztán március végén már teljes napot kint tudtam tölteni leégés nélkül, mindenféle napozószer nélkül. Amit hasznáátam, azt nevezzük inkább "belső" védelemnek. Répa+narancs+citrom+olivaolaj+víz turmix. Olaj azért megy bele, hogy a zsírban oldódó karotének is hasznosuljanak. Narancs meg citrom csak az ízét javítja fel. Április végére olyan színem lett, mint máskor nyaralás után szokott lenni. Nálam elé ritkaság, többnyire le szoktam égni. Tavalyi a sok napon tartózkodás hatása az lett, hogy a téli hónapokban sem fehéredtem ki úgy, mint szoktam.


A rossz alvás érdekes téma. Pár ötlet.


Lehet, hogy összességében kalóriában nagyon keveset viszel be, ez stresszválasszal jár, magas kortizol szinttel, ami önmagában elegendő az álmatlansághoz.


Lehet, hogy túl kevés a szénhidrát bevitel. Alacsony koleszterin is lehet a hunyó, de gondolom ezen az étrenden ez kizárva.


Amit javasolnék, alvás előtt nasizz be egy kis mazsolát, egy pici kókuszzsír kíséretében. Ha az alacsony cukorszint a hunyó, ettől aludni fogsz mint egy kisbaba.


Másik lehetséges dolog, ha több fehérjét fogyasztasz a kelleténé. Triptofán szerotoninná alakításához B6 vitamin szükséges. Túl sok fehérje többlet B6 B2 és folsav igénnyel jár. Tehát túl sok fehérje ezen keresztül akadályozza a szerotonin termelést.


Túl sok fehérje fogyasztása növeli a vér aminosav szintjét, nehezítve az agynak hozzájutnia triptofánhoz. Fenilalanin blokkolja a szerotonin termelődést a 5-hidroxy-L-triptofán dekarboxilezésén keresztül.


Túl sok fehérje a vér fenilianilin szintjét is növeli. Ez szintén akadályozza a szerotonin termelődést 5-hidroxy-L-triptofánon keresztül.


Túl sok fehérje a vér leucin szintjét is növeli. Ez szintén növeli a triptofán-pirolázt, mely visszafordíthatalanul bontja a triptofánt.


Ezen kívül a feldolgozott ételekere jellemző béta-karboline (sütéskor főzéskor keletkezik) megérne egy külön menetet, de ez is bekavarhat.


Valamint próbálj meg olyan ételeket fogyasztani,

melyekben sok triptofán van a fenilananin+leucinhozképest. Ilyenek a datolya, papaya. banán, eper, ananász, mango, gapefruit, füge, narancs.


Próbálj meg korán kelni, és erős fényhatásnak kitenni magad. Fény hatására szűnik meg a szerotonin melatoninná alakítása.


Dióhéjban ennyi, abbahagyom, mert még uncsi lesz végigolvasni.....

2662. idnus (válaszként erre: 2661. - Andreasaghy)
2011. máj. 30. 23:51

ez egy nehez kerdes. az biztos hogy abnormalis dolog allandoan fedett helyen lenni gyakorlatilag nulla napfenyen. tehat biztos hogy massziv d vitamin hianyos a varoslako de hogy szintetikus uton erdemese ekkora dozisban potolni es tenylegesen mekkora gond a hiany az a nagy kerdes. szendi es sokan kb mindent ide vezetnek vissza.


ha tud vki vmi extra indot szendin kivul a d vitalinrol sziveseb veszem en is.


jo ejt

2011. máj. 30. 23:41
Ez a d vitamin dolog ennyire komoly? Ha en ennek amit irtok a tizedet szedem akkor meghalok? Vagy hogy? Eddig miért nem kellett szednem a tesztaban van d vitamin? Csak ertetlenkedem tudom. Az alvás dologra nem válaszoltál nekem maminti illetve de csak én azóta írtam megint:)
2660. andreasaghy (válaszként erre: 2652. - Szikati)
2011. máj. 30. 23:35
Szabad megkérdezzem mennyi idő alatt fogytál, illetve hogy milyen arányban eszel hust gyumit zoldseget es magokat? Caak úgy nagyjából.
2659. idnus (válaszként erre: 2657. - Szikati)
2011. máj. 30. 23:32
koszi. nalam 1600 NE a mennyiseg.
2658. idnus (válaszként erre: 2655. - Ujlany)
2011. máj. 30. 23:30
igen egyebkent ezek a jo tortenetek lehetnek az igazolas arra hogy 'mukodik' . nem akarom elkiabalni de eddig konnyen ment pedig eddig soha semmit nem tudtal betartani lehet ez azert megy mert tenyleg jobb a szervezetemnek
2657. szikati (válaszként erre: 2654. - Idnus)
2011. máj. 30. 23:19
Én napi 2000 NE-st szedtem eddig, mostanában csak minden másnap szedek egy ilyen kapszulát.
2656. szikati
2011. máj. 30. 23:18

Egy kis érdekesség: egyik rendezvényünkön tavaly és idén is volt antioxidáns mérés (nuskin). Nem igazán hiszek benne, de azért megmérettem.

Tavaly 20 ezer volt az enyém, ami elég alacsony. (Mindjárt ajánlották is a jó drága készítményeiket.)

Az idén viszont 47 ezret mért a gép, ami már igen jó eredmény. És ez kizárólag a paleonak köszönhető, mert semmi mást nem szedtem.

2655. ujlany (válaszként erre: 2653. - Idnus)
2011. máj. 30. 23:13

hat akkor en lehet "szerencses" voltam, mert nekem elojott a reflux, fekely meg ilyenek. De igazabol akkor szantam el magam a valtoztatasra, amikor mar kronikus faradtsag volt rajtam, es barmennyit pihentem semmit nem segitett. Es akkor mar biztos voltam benne, hogy ezt valami olyan okozza, amit rendszeresen bekuldok a szervezetemnek, allandoan ujratoltom.

Sajnos en nagyon rossz vitaminszedo vagyok. Megveszem, beveszem 1-2 napig, aztan lejar a szavatossaga. Valahogy nekem annyira "mu" az a tabletta. Pedig biztos szukseg lenne ra. Ezen meg dolgoznom kell.

2654. idnus (válaszként erre: 2652. - Szikati)
2011. máj. 30. 23:11

d vitaminbol mennyit

szedsz? ez a masik nagy kerdes nalam. biztos vagyok benne hogy komoly hiany ez mindenkibel de azert

ehhez is kell elszantsag hogy a napi ajanlott adag ot hatszorosat folyamatosan szedni merjem. ordogi kor ez. mert pke leirtak par vizsgalatot hogy a szajon at szedett d vitaminbol meg 10 000 NE sem volt karos de honnan tudjam hogy ezek a tanulmanyok valosak

korrektek es tenyleg leteztek? es a masik oldal, hogy kozben biztos vagyok a d vitamin hianyban.


szoval te mennyit szedsz? :-)

2653. idnus (válaszként erre: 2649. - Ujlany)
2011. máj. 30. 23:02

szia! igen en is remelem, csak a testemben azert nem bizom teljesen hogy jelez hogy mire van szuksege mert regen azt jelezte hogy sutit meg tesztat ker aztan megnezhettem volna magam kesobb :-( aztan lehet igazad van csak pl a d vitamin hianyt sem erzem csak egyszeruen beteg leszek kesobb. pedig vagy barmi mas hianyt. jo lenne ezt mondjuk fel evente egy labor teszttel ellenorizni csak hat mit merjek ha azt sem tudom mit keresek.


amit mondtal nagyon igaz! en sem mondom mar senkinek mert egy perc alatt rad ragad a hulye elveket koveto eletet uno ember jelzoje. marad a 'nem szeretem' abba nem tud belekotni

2652. szikati (válaszként erre: 2648. - Idnus)
2011. máj. 30. 22:59

Szerintem a zöldségekben és gyümölcsökben minden fontos tápanyag benne van. Nem hinném, hogy a liszt nélkülözhetetlen lenne, és hiánybetegséget okozna. Én régen is minimális kenyeret ettem, a tésztákat viszont szerettem, de nem volt nehéz elhagyni.

Biztos vagyok benne, hogy ez jó nekem, mert a jó közérzetem mellett mérhető eredményeim is vannak: -7 kg, ezen kívül jelentősen javult a vérképem, és a csontsűrűség eredményem is, pedig nem szedtem még a kalciumot sem (csak a D vitamint).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook