Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2011. máj. 28. 21:39

Visszaolvastam egy darabig.

Én úgy vagyok 4 év totális gabonamentesség és paleo étrend után, hogy nem variálok azon, mi hány gramm, miligramm. Ha jólesik a tojás, megeszem. Ha kívánom a mákot, akkor TUDOM, hogy kell nekem. Persze, kell egy mérce, mint a Szendi könyve, de ha sajtot akarok enni, nem érdekel, ki mit mond, háztól megveszem a tiszta, érett sajtot. Nekem nem kell pl. a zab sem. Nem kívánom.

Én egyszerűen látom: hús-zöldség-gyümölcs-tojás-érett sajt-dió. Mindig olyan arányban, ahogy kívánom. Most pl napokig csak levest ettem. Kellett. Házi pipiből! :)

Én elég ramaty állapotban voltam 4 éve. Aztán hab a tortán: biopsziával csináltak egy fekélyt. Naná, hogy diagnózis nincs! Vagy chron, vagy irritábilis bélszindróma, de még a lisztérzékenységet sem tudták egyértelműen kizárni. 39 kilós hulla voltam. Semmit nem tudtak segíteni. Ha rajtuk múlik, már nem élnék. Magam jöttem rá, mi az, ami árt.

Bíztatom a bizonytalanokat! Életmentő a dolog.

2620. Floryda
2011. máj. 28. 17:55

Azt sem értem, hogy Szendi először azt állítja, hogy a gabonarost káros, mert meggátolja a tápanyagok felszívódását, a könyv vége fele pedig a zabkorpát ajánlja egy muffin receptben. Hogy lehet ez?

Ja, és az baj, ha teszek egy kis nyírfacukrot a szamócára,mert olcsón vettem és nem valami édes?

2619. Andzsin
2011. máj. 28. 08:08

Menyus, ha itt vagy még és olvasol, akkor elmondom, hogy Cordain könyvében van egy esetleírás. Chron beteg hölgy, aki gyógyszereken élt és már kilátásba volt helyezve a műtét, elkezdett keményen palózni és elmondása szerint 1 hónap alatt 90%-ban megszűntek a problémái. Később, ahogy telt az idő még jobban lett és azóta is tartja a diétát. Persze, ő kihangsúlyozta, hogy a szigorúbb étrendet tartotta és nem voltak benne engedmények. A gyógyszereket elhagyta és műteni sem kell.

Persze, ez csak egy kis részinformáció és nincsen benne részletesen, hogy melyik nap mit és hogyan evett, de azért reménykeltő, hogy van olyan Chron beteg, aki ez által meggyógyult.

Remélem, a fiadnál is hasonló lesz és sikerül idővel rendbe jönnie. Nagyon drukkolok nektek!!

2011. máj. 27. 23:24
De ügyesek vagytok. Mi a sok gyümölcs mellett azért rengeteg húst eszünk meg persze magokat is de a főétkezésben azért nagyrészt husi van. Paleo recept, de husi az most baj lehet?
2617. ujlany (válaszként erre: 2614. - Fe9e12ede0)
2011. máj. 27. 21:59
koszi! es azt jol tudom, hogy testsuly kilogrammonkent 1 gramm feherje megteszi felnott korban?
2616. ujlany (válaszként erre: 2612. - Andreasaghy)
2011. máj. 27. 21:58

koszi a valaszt. :-)

akkor megnyugodtam, en sem ettem meg eletemben ennyi gyumolcsot, mint az utobbi egy honapban.

Vszont, szerintem most azert vonzanak a gyumolcsok ennyire, mert a paleo etrend miatt (gondolom) ezek most rendesen laktatnak.

A regi etrendem mellett a gyumolcsoktol sokszor csak ehesebb voltam.

Gondolom a nagy mennyisegu s masfajta szenhidrat fogyasztas miatt.

2615. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2614. - Fe9e12ede0)
2011. máj. 27. 21:01

és az olajos magok is szépen kiegészítik a gyümik aminosavjait....

(nyers tojássárgával, nyers füstölt sonkával vagy nyers hallal jómagam is ki szoktam egészíteni a rengeteg gyümölcsöt. Meg némi sült husival)

2614. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2609. - Ujlany)
2011. máj. 27. 20:55
Igazából aminosavakra van szükségünk, abból tudunk fehérjéket gyártani. Vannak esszenciális aminosavak, amiket mindenképp úgy kell bevinni. Ha kész fehérjéket eszel, azt a szervezet előbb lebontja, aztán összerakja amire szüksége van. Gyümölcsökben vannak aminosavak, de azt nagyon gondosan kellene összeválogatni, hogy miből mennyit, hogy a teljes szükségletet kiadja. Napi több kg gyümi kell hozzá. Például a kiwi jól áll ebből a szemponrból, nagyon jó az aminosav összetétele, de darabonként csak 1 g. Erre a zöldek alkalmasabbak. Pl. Spenót. Napi szinen fogyasztok zöldeket, és rengeteg gyümölcsöt.
2613. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2604. - Floryda)
2011. máj. 27. 20:40

Mert a vaj kb. 80% a zsír, a többi tej. Ha ghee-t (magyarul jászvajat) pancsolsz belőle, meglátod mennyi tej marad fel. A tej addig olcsó fehérjeforrás, míg tej. Ha sajtot gyártanak belőle, már nem olcsó. A hosszú ideig érlelt sajt pedig kimondottan drága. Az ementáli nem ilyen, a valóban érett sajt a Parmezánnál kezdődik. Mák valóban magas kalóriatartalmú, és bizony az omega6 beszámít.

Kókuszzsír azért nem volt téma, mert Dr. Cordain nem jó zsírok közé sorolta, és Szendi G. Eleinte szinte mindent Cordaintól vett át. Aztán elkezdett szembe menni pár dologban, mint a sajt, no meg a koleszterin kérdés.

2612. andreasaghy (válaszként erre: 2606. - Ujlany)
2011. máj. 27. 19:12
Mi a férjemmel soha nem látott mennyiségben fogyasztjuk a gyümölcsöt aszalt és friss formában is akár jó akár nem. Én mondjuk nem régen szoktam le a cigiről úgyhogy egyfolytában tudok enni csoda hogy még így is fogyogatok valamit. :D
2611. andreasaghy (válaszként erre: 2604. - Floryda)
2011. máj. 27. 19:10

Szia,

Lehet hogy te pont az első két könyvet olvastad én meg a szakáccsal kezdtem ott használ vajat nem sokat de használ, de a tiszta vajat nem a margarint meg ezeket a kenhető vackokat.

Én például azt zsiradéknak tekintem de a zsírt is sűrűn írja akár liba akár mangalica. Én nem tudom hogy ezzel mi a baj pl. Lehet hogy még nem tartok ott:) Szerintem hétvége van azért ilyen gyér a fórum én is nem rég csöppentem ide majd hét elején biztosan megválaszolják a kérdéseidet akik már régebb óta csinálják.:)

2610. andreasaghy (válaszként erre: 2603. - Frezia1)
2011. máj. 27. 19:05
szuper ötlet köszönöm.:)
2609. ujlany (válaszként erre: 2608. - Floryda)
2011. máj. 27. 18:39

igen, tudom, azert is eszem oket. De kb 6-7 dekat naponta, abban azert nincs olyan sok.

Ma mondjuk ettem 2 tojast is. Ugyhogy remelem ez igy nagyjabol jo lesz. Bar ugy tudom testsulykilogrammonkent legalabb 1 gramm feherje kell.

2608. Floryda
2011. máj. 27. 18:32
Ujlany: Magvakban is sok fehérje van. Pl. a tökmagban nagyon magas biológiai értékű fehérjék vannak, magasabb, mint a húsokban
2607. Floryda
2011. máj. 27. 18:27

Előre is köszönöm a válaszokat :)

Egyébként nagyon bejön a diéta, nincs állandó éhségérzetem, mint előtte, abszolút nem kívánom az édességeket, cukros üdítőket. Nem tartom be még teljesen; zabkását eszek, néha-néha becsúszik egy kis kenyér meg reggelihez egy kis 100% os gyümölcslé.

2606. ujlany
2011. máj. 27. 18:26

nekem is lenne kerdesem. Nalatok a gyumolcs kb. hany %-a az osszesen elfogyasztott etelnek.

En mostanaban van, hogy gyumolcson es magvakon elvagyok napokig, nem kivanok semmi mast.

(pedig gondolom a feherje kellene)

2605. ujlany (válaszként erre: 2604. - Floryda)
2011. máj. 27. 18:25

hello!

Ne is foglalkozz semmivel sem. Aki paleo nelkul olyan eletkort elert mit te, az ehet barmit. :-)

2604. Floryda
2011. máj. 27. 18:22

Üdv. mindenkinek.

kezdő vagyok, lenne egy pár kérdésem


A vajjal mi a baj? Hogy Szendi se nagyon ajánlja, helyette inkább gheet/ghit vagy akármit? Nincs benne tejfehérje, se tejcukor, a vaj csupán a tej zsírja.


Miért hívja Szendi a könyvében a tejfehérjét olcsó fehérjeforrásnak? A könyvben azt mondja, hogy "azt tekintve, hogy a tejfehérje nagyon olcsó és hogy a kemény sajtokban már nem mutatható ki a tej káros hatása, a kemény sajtok mértékkel fogyaszthatóak". Pl az ementáli sajt, amit Szendi javasol, kétszer annyiba kerül mint a hús.


Mák mióta alacsony kalóriatartalmú? ( a könyvben szó szerint ezt írja). A mák kifejezettem magas kalóriatartalmú 537kcal / 100 gr. Nem mintha bajom lenne a mákkal, mert én is nagyon szeretem, jól ledarálva, kis nyírfacukorral, és tudom, hogy nem hizlal. Csak nem értem a feketéről miért állítja azt, hogy fehér.


A könyvben nem tesz említést a kókuszzsír és a mák( a mák nagy része ugye mákolaj) omega3/6 arányáról. Ez azért van, mert nincs is bennük? Tehát nem kell aggódni az omega6-túlfogyasztásról, mikor ezeket eszem?

2603. Frezia1 (válaszként erre: 2600. - Andreasaghy)
2011. máj. 27. 18:01

szia


a jövő héten a rossmann.ban akicós lesz ilyen jégkrémkészítő forma, neten nézd meg az akciós újságot,


én épp ma néztem, de mintha százas boltokban is láttam volna ilyen formákat , amik jégkrém készítésére jók, van bennük pálcika is, 6 db- os kis forma, 799 ft,

2602. andreasaghy (válaszként erre: 2599. - F3000dc5ef)
2011. máj. 27. 14:03

Én csak sok sikert tudok kívánni bár mint mondtam elég kezdő vagyok még a dolgoban de egy kis időráfordítás meghozza a gyümölcsét ezt már most is mondtahom. Érdekes finom és különleges ételeket lehet készíteni egyszerű anyagokból és csak egy két extra beszerzésére van szükség , de gondolom azt szívesebben teszed minthogy a kórházba jártok. A sütés és a főzés is örömteli és mindíg változatos lehet, mert sokféle kombinációra van lehetőség. Nem tudom mennyi idős a fiad de ha még gyerel akkor neki biztosan nehéz az átállás, én a lelki tényezőket is számba venném mielőtt azt mondom mostantól aztán soha többet nem ehetsz ezt meg azt. Nekem ugyan a férjem nem beteg de nagyon keményfejű nem szereti az ilyen irányzatokat. Én azért megpróbáltam úgy indultunk neki hogy ha izlik neki akkor ok. Hát már ott tartunk hogy rendesen nem eszik semmi mást. a szakácskönyv is nagyon jó érdemes rá beruházni nekem nagyon megindult tőla a fantáziám. :)

Mégegyszer sok sikert nektek!

2011. máj. 27. 13:50
jégkrémes.
2600. andreasaghy (válaszként erre: 2598. - Rebeka2011)
2011. máj. 27. 13:49

A zabtej nagyon kis mértékben "legális" és édes is és nem tej, vagy arra is allergiás valaki a zabra?

Ugye milyen jó ötlet? :)

Én mondjuk össze fogom turmixolni már most azon gondolkodom hogy hogy tegyem kis edényekbe mert még pálcikát is fogok szerezni hogy tényleg fagyis legyen illetve jégkrémeg.:)

2011. máj. 27. 13:02

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Szendivel felveszem a kapcsolatot-ez jó tipp!

Már régóta olvasom a tények és tévhitek oldalt, és hírlevelet---amiatt váltottam én is! És a fiamnak is akartam-csak őt győzködni kellett--na most már sajnos nem kell:( volt a kórházban is két ilyen beteg-mindkettő csontsovány, az egyiknek már sztóma:( borzasztó volt:(((mondtam az én fiam nem fog idejutni!!!!!!!!És én is ezt mondtam a páromnak--ha hatnának a gyógyszerek-ők nem lennének itt!!Nagyon remélem, hogy rendben leszünk--a fiam (eddig) annyira atipusos volt--álmomban sem gondoltam volna, hogy egy ilyen súlyos gyulladása bármikor is lesz!!!

2598. Rebeka2011 (válaszként erre: 2595. - Andreasaghy)
2011. máj. 27. 12:47
Ilyet én is csinálok és nagyon jó. A banánt megtisztítva lefagyasztom, és akkor bármilyen gyümivel lehet "fagyit" csinálni belőle. Fagyottan is könnyen szeletelhető, turmixolható. Én pici vizet teszek bele, ha nem viszi el a kés, mert tejallergiás van a családban.
2597. Andzsin
2011. máj. 27. 10:58
Menyus, szerintem, ha írsz Szendinek, hogy sorstárs Chron beteget keresel tapasztalatcsere céljából, akkor elképzelhető, hogy tud adni gyógyult beteghez elérhetőséget. Egy próbát megér a dolog.
2596. 93c02ebe4e (válaszként erre: 2589. - F3000dc5ef)
2011. máj. 27. 10:32

Szia!


A crohn egy nagyon durva autoimmun betegség és nagyon csúnya vége is lehet (sztóma) de ezt nyilván tudod. a paleo gyógyulástörténetekben van chronos történet. mindenképpen hard paleo kell. és még így is előfordulhat, hogy ki kell iktatni még több élelmiszert. pl: paradicsom. de ez minden beteg esetében egyéni tapasztalás, kísérlet. én a helyedben most az orvosi étrend tanácsokkal foglalkoznék a legkevesebbet. ha azok működnének, akkor már egy csomó beteg meggyógyult volna, vagy legalábbis javult volna. a gyulladásszintet kell megszüntetni a szervezetben ez most a legfontosabb. a paleo erre a legalkalmasabb. aki csinálja az tudja, hogy menyire működik.

2011. máj. 27. 10:21

Nekem elég sokmindent sikerült behelyettesítenem amit persze a nagyok szintén nem jó szemmel néznek de még mots ez az átállás nekem. Az édesség helyett banán maratont rendezek és már a fagyira is kitaláltam a megoldást. Itt a bazilikánál lehet nyirfacukros fagyit kapni de még akkor is ott a tej úgyhogy én kérem a következőt fogom tenni hamarosan.

Jó naga adag banán, és eper. ici-pici zabtej csak hogy krémes legyen és egy lehelletnyi nyírfacukor de a banán olyan édes hogy amúgy is jó lesz na ezt fogom lefagyasztani és utána elnyalni.. majd megírom hogy sikerült.

:) Nekem rendesen beindíttoa a fantáziámat a sok recept és imádok ilyeneket csinálni csak nagyon kevés az időm.

2594. Rebeka2011 (válaszként erre: 2589. - F3000dc5ef)
2011. máj. 27. 10:12
Ilyen komoly kérdésre nem igazán merünk válaszolni... Nem orvosok vagyunk, csak fogyózgatók, életmódváltók... Magunkkal kísérletezgetünk néha, de igazi betegnek tanácsot adni, az nem a mi műfajunk.
2593. Rebeka2011 (válaszként erre: 2588. - Andreasaghy)
2011. máj. 27. 10:09
Ami azt illeti, nálam is vannak tünetek, ha elhajlok (puffadás, hirtelen visszahízás), mégis elhajlok néha :-((((( Főleg fagyi és tökmagos stangli irányba...
2592. andreasaghy (válaszként erre: 2589. - F3000dc5ef)
2011. máj. 27. 09:28
Szerintem erre a kérdésedre csak te tudsz válaszolni, mármint hogy mit mondj az orvosának. Én nem ismerek ilyen beteget magam körül. Szerintem ilyen jellegű témában szendi gábor biztos jártasabb, ő tuti ismer ilyen beteget is sőt lehet hogy az oldalán van is ilyen történet. www.tenyek-tevhitek.hu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook