Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2771. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2761. - Andreasaghy)
2011. jún. 4. 02:09
nem kell tippelni, nem titkolom, ott van a profilomban.
2770. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2760. - Andreasaghy)
2011. jún. 4. 02:09

Elváltam, jelenleg barátnőmmel és 2 fiával élünk együtt. Nekem elnézik mint hóbortot. Ha én pancsolok a konyhában, barátnőm megeszi amit én készítek. Viszont a fiai megkövetelik a csirizt, sültkrumplit stb. Aztán olyan a kompromisszum, hogy a húsétel palósítva van, (nincs prézli panír stb.), köretet meg magamnak készítek. Ilyenkor (nyáron) van friss zölt, nem gond. Télen meg párolt zöldséget vagy valami mást. Max 1 főtt kaja naponta, de van hogy 2-3 napig csak nyersen vagyok. Rengeteg gyümölcs az alap.

Nagyobbik fia teljesen baromságnak tartja. Igaz, én 2 szer annyi idős vagyok mint o, de ha eljön velem futni, akkor alázom, nem bírja. Olyan gyúrminátor, protein poron meg BCCA-n élne. Neki lehet papolni a paleóról. A saját gyerekeim elfogadják, de nem kérnek belőle. Bár fiam egyre inkább komolyan veszi, csak hát a páránfőtt gombóc a hatalmában tartja. Exem meg tésztán és tésztán tartja őket, meg danone golyós joghurton.

Mondhatod, hogy akkor miért itt osztom az észt? Jogos, de tudod prófétát a saját hazájában...

Itt legalább van foganatja, látom értelmét az ugatásnak.

Lassan elfogadják, idén ananászt (díszcsomagolásban) kaptam üveg pia helyett szülinapomra :)

Betegség. Komoly nem volt, de akár lehetett volna. Eddig szerencsére időben felismertem a jelzéseket. (ízületek vacakolnak stb.) kb. 12 éve voltam utoljára betagállományban, akkor is csak megfázás miatt. Azért a tetemes mennyiségű bringázás meglátszik :) 2002-től az 52 ezredik km.

Plusz a futás.

2769. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2764. - B486c9cf7d)
2011. jún. 4. 01:52

*****


Ajánlom ezt a filmet. Műkajákról. Nagyon tanulságos.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2768. andreasaghy (válaszként erre: 2766. - B486c9cf7d)
2011. jún. 4. 01:33
Érdekes, hogy nem. Babára készülünk úgyhogy nagyon elszánt vagyok és nem is olyan nehéz mint ezelőtt. Mindenképpen fogantatás előtt terveztem de nem gondoltam hogy ilyen erős vagyok. Köszi.:)
2011. jún. 3. 17:29
Szervezem a csirketartást!!! :)
2766. b486c9cf7d (válaszként erre: 2758. - Andreasaghy)
2011. jún. 3. 16:07

Gratulalok, hogy letetted, nem kohogtel utana?

En lassan 3 eve hagytam abban.

2765. b486c9cf7d (válaszként erre: 2762. - F3000dc5ef)
2011. jún. 3. 16:00

Jo, ez is igaz, de a masik az aspartam, ezt is hogy iistenitettek, most meg megse jo. Szoval az ilyen ujonnan felkapott szerekkel azota ekeg szkeptikus vagyok :S


Regen mikor fogynom kellett es altalaban nalam az volt a gond (most is jellemzo), hogy szerettem nagy mennyisegu kajat magamba tomni, ugy kezdtem, hogy tartottam nehany nap koplalast, csak ittam. Nem ajanlom senkinek, de nalam ez arra tokeletes volt, hogy a gyomrom osszeszukuljon annyira, hogy kevesebb etellel is tele legyen. Ha csak megfelezem volna az eteladagokat, azt nehezebben alltam volna meg.

2764. b486c9cf7d (válaszként erre: 2753. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 3. 15:52

Tejen, cukron es gabonakon kivul fokozza meg valami?


Erdekes, h nehany napig tokeletesen betartottam (kb, ket honapja) a paleoban eloritakat es a vercukrom utana elkezdett nem leesni, mire ujra ettem mast is, akkor se esett le, valamint mas volt az ehseg, a gyomromban ereztem, nem pedig ugy, ahogy mostansag, hogy jaj, de ennek valamit es ekorul forognak a gondolataim.

2763. szikati (válaszként erre: 2754. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 3. 15:27

Köszi! Mostmár legalább tudom, miért nem szerettem soha futni (pedig nincs se túl nagy, se túl széles...).

Eddig csak ösztönösen tudtam, hogy nekem nem tesz jót a futás.:)))

2762. f3000dc5ef (válaszként erre: 2744. - B486c9cf7d)
2011. jún. 3. 08:05

Az állatkísérletekkel egy baj van----állatokkal végzik:) és itt most nem azt értem, hogy szegénykék--persze azt is:( de inkább azt, hogy mi köze a kutya táplálkozásának az emberéhez???? szinte semmi, a kutya a "sima" cukortól is kidől, a csokitól meg is hal, attól még a xilit és társai ettől még lehetnek jók!

Persze a szoptatás alatt az ember lánya óvatos:D ez érthető:) én például állandóan Balaton szeletet ettem és sárgabarack gyümölcs levet ittam-de hogy miért?? azóta se, de akkor azt kívántam:)


Én egyébként már fogytam 4 kilót, de ebből kettő tuti a fiam miatt volt. Inkább az alkatom változik-kezd normális formám lenni:D


Eleinte én is mazsola-és magok estét tartottam, de most már sokkal jobb, sokkal kevesebb kaja is telít, át kell állni a szervezetnek gondolom. Bár tegnap elég sokat ettem, de nem is kívánok most semmit:) lehet ma lesz a koplalós napom:))


Fiam itthon van:) étvágya jó:) és nem fáj semmije:D próbálkozik a kajával, de nem engedem-csak nagyon kicsit kitérni, de majd az is megszűnik:) tegnap kapott bolti ice tea-t-ennyi volt a "csemege". Megértem nem olyan könnyű áttérni.

Engem hülyének néznek ha mondom mit csinálok, de lesz.rom:D hálisten a párom rám hagyja, kisebbik fiam kíváncsi, barátnőim meg teljesen megértik-a többiek véleménye meg nem tud meghatni:)

2011. jún. 3. 07:17
Pardon. Lehet hogy nem jol tippelek de te férfi vagy sztem.:)
2760. andreasaghy (válaszként erre: 2757. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 3. 07:16
Még egy. Te például családos vagy? Ha igen akkor feleség gyerekek csinálják veled értik, vagy nem értik? Barátok hogy állnak hozzá? Betegséged volt? Elmúlt?
2011. jún. 3. 07:12
Monfasz egyenlő mondasz:)
2758. andreasaghy (válaszként erre: 2757. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 3. 07:11
Na de ha mondjuk tisztított vízzel főzöl akkir is? És a sült dolgok? Honnan jön a mondás hogy meleget enni kell? A cigit most tettem le négy hónpja ne szivass hogy megint le kellene szokjak valamiről. A magokkal bajom van és volt is a paleo sem segít rajta úgy látom. A böröm kikészül tőle, hólyagos és pattanásos lesz lett abba kell hagyjam pedig nagyon szeretem őket.:) marad a mazsola. Én imádom az ízeket ezért én tutira sóvárgok, és így már értem amit monfasz, hogy melyik étvágy jelződre hallgatsz. (Nem birtam ki hogy ne nézzek ide föl)
2757. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2755. - Andreasaghy)
2011. jún. 3. 00:04

Ez elég hosszú, de ebből a szempontból már az itt tárgyalt paleo kereteiből is kilógok. Megpróbálom minimalizálni a főtt ételek fogyasztását. A főzésnél keletkező beta-karboline vegyületek is függőséget okoznak, hasonlót mint a cigi.

Dióhéjban - így tudod letesztelni: ha egy kis mazsola meg pár mag nem csillapítja az étvégyat, akkor az nem is igazi étvégy, csak sóvárgás.

2011. jún. 2. 23:52
Holnap sztem nem leszek de nem tűnök el. Családi szomorkodás van, szombaton jövök olvasok okosodom veletek tovább.
2755. andreasaghy (válaszként erre: 2753. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 2. 23:51
Na most ez az étvágyra hallgatás paleo kereteken belül van ugye? És oda hogy jutottál el, vagy nem az alapján hagytad el a dolgokat?
2754. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2753. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 2. 23:27
2753. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2726. - Andreasaghy)
2011. jún. 2. 23:23

Ez egy érdekes téma. Még paleo előtt leolvasztottam magamról 15 kg -ot. 90 ről 75 re. Igaz, az utolsó kilók sok futással és a dietetikusok álmával a "mediterrán" étrenddel mentek le, de nem éreztem jól magam 75 kilósan, és a szervezetem minden adandó alkalmat kihasznált, hogy visszaszedje a kilókat. Így minden kis kisiklás azonnal ment a szalonnákba, vagyis visszamentem 80 kg-ra, majd belenyugodtam, hogy az már marad annyi. Csakhogy a rengeteg teljes kiőrlésű madáreledeltől meg rengeteg tejterméktől kezdtek fájni az ujjbütykeim, annyira, hogy még a bringa váltóját is fájt használni. Könyököm meg vállam tüneteit ráfogtam a kocsi klímájára. Aztán mielőtt orvoshoz mentem volna (most járhatnék a reumatológiára), inkább elkezdtem mindent visszaalakítani az étrendemben, majd visszajutottam a szalonnás melegszenyókig, ami igazából nálam megindította az addig leolvaszthatatlannak tartott zsírt. Miután kizártam mindn olyan ételt, ami hatással van az étvágy szabályozására (a tej is ilyen, meg a gabonák, de beleértve minden étvágyfokozót stb.), azóta beálltam megint 74-75 kg-ra, de most stabilan tartom, minden megerőltetés nélkül. Kizárólag az étvágyamra hallgatok.

Érdekes, hogy előkerült egy gatyám, amit huszon valahány évvel ezelőtt vettem miután kijártam a középsulit (de alig hordtam mert elég gyorsan kihíztam), és lám, az most jó rám, sőt még picit bő.

2752. andreasaghy (válaszként erre: 2750. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 2. 23:15
Na ez érdekes. Én pl nyáron ne is tudk futni mert nem bírom a meleget, téli futó vagyok én is ha választani kell de a fél év az szigorú hűvös volt mikor legutóbb erre adtam a fejem. De nagyon unalmas lett valahogy nem megy pedig olyan jó kis formás lettem tőle. De a gyors futás a cicik miatt sem jó hiába van leszorítva nem szabad, meg a méh és egyéb szerveknek is rossz, egy nőnek legalább is.Még az intim torna mellett is "osonós" futást javasolnak csak. Na mindegy lehet hogy még megjön a kedvem hozzá egyszer. Egyenlőre tánc-tánc tánc.:)
2751. andreasaghy (válaszként erre: 2749. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 2. 23:11
Én is így fogok tenni, csak még él a megszokás. boltba be pultról le.:)És friss dolog hogy van kert.:)
2750. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2736. - Andreasaghy)
2011. jún. 2. 23:07

Én is szoktam futni, de nem fogyás miatt, hanem az állóképességem karbantartása miatt. 2 óra 15 alatt képes vagyok 22.5 km-t lefutni, kényelmes 142-144 körüli pulzusszámon, azaz 10km/órás sebességgel.

Persze ha többet mozgok, rendesen megjön az étvágyam, és akkor még a vas szögek is szóba jönnek mint kaja :) Én télen szoktam a legtöbbet futni, akár fagyban hóban, mikor nem lehet bringázni, mert csúsznak az utak.

2749. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2727. - Andreasaghy)
2011. jún. 2. 23:00

Ezzel úgy vagyok, hogy ültettem, és ha megérik, akkor megesszük. Ilyenkor kibírom paradicsom nélkül. Inkább olyat veszek, ami nálunk nem terem meg, pl. banán narancs, kókusz stb. Dinnyével szintúgy. Majd veszek, ha itt lesz a szezonja.


[link]

2011. jún. 2. 22:18
Mármint hogy a 70 kiló felett sok.:)
2747. andreasaghy (válaszként erre: 2745. - Szikati)
2011. jún. 2. 22:15
Akkor mi egy súlyban voltunk illetve én még vagyok is. Már most egy hónap után is fantasztikus jól érzem magam. Nekem is 55 volt a legjobb de a 65 nekem is szuper lenne, bár van hozzá 175 centim mégis sok. :) Jó hír hogy nekem még megvannak a kisebb ruháim, de az anyagi csődöt is vállalom. :)
2746. andreasaghy (válaszként erre: 2744. - B486c9cf7d)
2011. jún. 2. 22:12
Neharagúdj nem tudtam hogy tudod.
2745. szikati (válaszként erre: 2733. - Andreasaghy)
2011. jún. 2. 20:30

Az én optimális súlyom 55 kg volt 25 évvel ezelőtt. Most 65-tel kiegyeznék. De már csak 3-4 kg választ el ettől. Bár igy is nagyon jól érzem magam, tavaly álmodni se mertem volna arról, hogy nem hetessel kezdődik a mérlegen látható szám.

Egy baj van, nincs mit felvennem. A tavalyi szoknyák, nadrágok lötyögnek, van, hogy begombolva lecsúszik rólam. Ez persze nagyon jó érzés, főleg, hogy rendszeresen meg is jegyzik, mert látványosan fogytam, de kész anyagi csőd.

2744. b486c9cf7d (válaszként erre: 2743. - Andreasaghy)
2011. jún. 2. 18:32

A xylitoltol en picit tartok, hogy allatkiserletben nem szerepelt jol, talan a kutyak nem birtak- nekem van itthon ket csomaggal is, de ra van irva, hogy kizarolag human hasznalatra, ez nem tul bizalomgerjeszto, igy szoptatva inkabb kihagyom.


Ferjem is ezt mondta, hogy mar nem hianyoznak neki az edes izek, meg lehet szokni-tudom, hogy igaza van, mielott szultem a fiamat, nem voltam ilyen erzelmi evo, mint most.


Ismerem Szendi Gabor weboldalat, kampanyszeruen olvasom is evek ota, neha jobban belemelyedek, lattam azokat a recepteket, valahogy idaig kimaradtak, be kell szereznem hozzajuk egy daralot, mar megfogadtam :)

2743. andreasaghy (válaszként erre: 2742. - B486c9cf7d)
2011. jún. 2. 18:21

Nagyon érdemes a www.tenyek-tevhitek.hu oldalon bogarászni finom sütiket általában banán az édesítőjük vagy nyírfacukor (de az elég horror áron van) és nagyon finomak.

Estéket én is nehezen bírom de egy hónap után már a magokról is elég jól lemondok, estére inkább csak alma meg ha nagyon kell az édes akkor banán, mazsola ilyenek. ki lehet bírni. valamit rágni lehessen az a lényeg. Próbáld meg biztos a picinek is használ ha olyat eszel mi tényleg jó neked is.:)

2011. jún. 2. 18:15

Hopp, veletlenul elkuldtem a telefonon :s

Szoval visszaterve, en se szamitok arra, hogy rolam is olyan sebesseggel fognak lekopni a kilok, mint rola. Egy pici mondjuk ment le, de nem szamottevo.

Olvastam itt, hogy masoknal is az estek, delutanok a nehezebbek-hat nalam is, addig szinte tokeletesen eszem a nap folyaman.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook