Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2591. szikati (válaszként erre: 2589. - F3000dc5ef)
2011. máj. 27. 09:25

A gyógyulástörténetek között olvastam ilyen betegségről, vagyis ott olyanok írtak, akik ebből meggyógyultak.

Szerencsére nincs szemeélyes tapasztalatom.

2590. MZSUZSA (válaszként erre: 2585. - Andreasaghy)
2011. máj. 27. 08:58
Igazad van, épp ez jutott eszembe, azt gondolom nam kell őt győzködni, csak kötözködni jár erre a fórumra, majd lehalnak a hozzászólásai, ha nem foglalkozunk vele. üdv.,zsuzsi
2011. máj. 27. 08:45

Sziasztok!

Meg kérdezem még egyszer, mert nem reagált senki-gondolom azért mert nincs ilyen beteg, de hátha.

Nincs itt Crohn-os beteg?

Fiamat végül is megműtötték, most gyógyulgat, de nem szeretnék több ilyet, ezért ahogy hazajön áttér a paleo étrendre. Csak még azt nem tudom, hogy elmerjük-e mondani a gasztros orvosának---jó esetben normálisan reagál-rossz esetben lehülyéz-mondjuk akkor ott is hagyjuk.

2588. andreasaghy (válaszként erre: 2577. - Rebeka2011)
2011. máj. 27. 07:48
Nekem érdekes nem olyan nehéz betartani. Próbálkoztam tiltott dologgal egy egy csipettel de ilyan ellenállast mutatott a kis szervezetem hogy vegul nem tudtam megenni. Csak 3 hete csinálom, és nagyon élvezem csak főzés kicsit sok még nekem. Kezdő vagyok és ezek a reggelik meg még akkor ebédet is. El kéne olvassam a másik két könyvet is mert mi a szakácskönyvvel kezdtük, még kell az info. De mondom jól megy.:)
2011. máj. 27. 07:43
Én a TOVITA vitamint szedem, ebben 300ne d3 vitamin van per 1tabletta. Ez nem is jó? Nincs rajta hogy ez egy napra elég-e.
2586. andreasaghy (válaszként erre: 2573. - Idnus)
2011. máj. 27. 07:37
Hát én még friss hús vagyok a témában, és egyetértek a ragasztóanyagos vitaminok kétkedésében, gondolom nem nagyon van más opció, bár mintha hallottam volna bio solariumròl ahol ugye d vitamin eddig is ment a bőrön át de vele együtt sok más is. Most kitalálták hogy a sok rosszat likvidálják, és marad a d vitamin és társai.
2011. máj. 27. 07:29

Kedves Paleo társak,

Ùgy látom _Kriszti hozzászólásait kizárólag az tartja életben hogy meg szeretnénk győzni valamől amiben nem akar hinni, az egyetlen célja ezzel az hogy minket eltereljen a témától és kigonoszkodhassa magát. Ha összefogunk és nem reagálunk több hozzászólására, talán észreveszi magát és tovább áll. Én személy szerit nem akarom hogy ő bevegye ezt az egészet sőt minden joga megvan rá hogy azt mondja humbuk, mi meg azt mondjuk hogy jó mondjad. de ettől még nem leszünk egy vélemémyen. szerintem a magunk dolgát helyezzük előtérbe abból többet tanulunk.

sziasztok, majd még jövök.

2584. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2580. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 26. 22:08

Érdekes, hogy mostanában gastroenterológusok, hepatológusok, diabetológusok stb. kezelhetetlennek tartják a civilizációs betegségeket, és a genetikát hibáztatják érte. Sajnos nem naprakészek a bulvársajtóból, amit hentesek, varrónők és takarírónők írnak. Csak hogy érezd a törődést, ajánlok pár ilyen fércmunkát az előbb leminősített szatócsoktól és sintérektől.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Így hirtelen csak pár dolog bemelegítésképp, bár nem tagadom, ezek a kedvenc olvasmányaimból vannak összeválogatva. Amennyben ezek a kontárok mellébeszélnek, akkor ideje lenne az orvosi diplomáikat visszavonatni, kizáratni őket mindenféle szakmai berkekből, majd hulláikat felnégyelni, és kitűzni ide a hoxa oldalára bannernek. Webszervereiket felégetni, és helyét beszórni sóval. Ideje lenne valami inkvizíciót alapítani, és boszorkányságért elítélni az egész bandát!

Nos, hogy ilyen nagy az önbizalmad, látom kened vágod a témát! Akkor légyszi tételesen cáfold a fent idézett tanulmányokat amitől összeomlik bennünk egy világ. Ha ezt meg tudod tenni, nyilvánosan elégetek egy "paleolit táplálozás" c. könyvet, amit lefilmezek, a videót pedig felteszem a youtube.com-ra. Továbbá nyilvánosan megígérem, hogy a ti "hivatalos" táplálékpiramisotok szerint fogok étkezni az életem hátralévő részében. Feltéve, hogy nem leszek újból teli pattanásokkal, és nem fognak fájni újból az ízületeim, nem jön vissza az inzulinrezisztenciám, nem leszek folyamatosan éhes, ha "csak" 2000-2500 kcalt fogok enni. Azzal ne gyere, hogy mozogjak többet, mert zsírdisznó koromban évi átlag 9000 (!) km-t tekertem.


Bár van egy olyan érzésem, hogy inkább Te fogsz úgy járni, mint Diana Melisa Smith, aki a saját szakmájának ajánlásaiba (tudniillik dietetikusként dolgozott egy fürdőben) betegedett bele. Meg is gyógyult, miután megtagadta saját szakmájának vaskalapos dogmáit. Ajánlom az oldalát:


[link]

2583. szikati (válaszként erre: 2573. - Idnus)
2011. máj. 26. 22:01

Szendi írt valahol a D vitamin és az influenza szerű megbetegedések kapcsolatáról. Lehet benne valami, mert én január óta szedem a 2000NE D vitamint, és eddig megúsztam minden ilyen nyavalyát, pedig körülöttem sokan voltak betegek. Korábban mindig elkaptam, volt úgy, hogy egymás után többször is, aztán persze jött a lórugás antibiotikum.


A D vitamint 2 naponta még most is szedem, mert hiába süt hétágra a nap, én többnyire zárt helyen dolgozom.

2582. szikati (válaszként erre: 2580. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 26. 21:51
A hagyományos orvosok meg nem látnak tovább az orruknál, nem követik az új alternatívákat, azt szajkózzák, amit valaha megtanultak, pedig már régen nem igaz. Legtöbbször csak gyógyszerfelírásra képesek, főleg azok, akiket a gyógyszergyárak kilóra megvettek.
2581. szikati (válaszként erre: 2570. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 26. 21:46

Tényleg orvos is (utánanéztem). Egyébként meg bevált és működik. Akkor meg mi a bajod vele? Voltak problémáim, amikre gyógyszereket kellett volna szednem (szedtem is egy darabig de nem javult a helyzet). Most semmi mesterséges pirulát sem szedek, amik tudvalevőleg nem gyógyítanak meg, mert az a gyógyszerlobbinak nem érdeke. Mégis jelentősen javultak a labor és egyéb eredményeim. És a közérzetem, vitalitásom, hangulatom még soha nem volt ilyen jó.

Úgyhogy nekem mondhat bárki bármit.

2580. bb23ebc0ae (válaszként erre: 2572. - Idnus)
2011. máj. 26. 20:04
Érdekes, hogy mostanában hentesek és varrónők gastroenterológiai, élettani, kórélettani, lipidológus, hepatológus és obezitológus szakértők lesznek attól, hogy bulvárujságokat olvasgatnak.
2579. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2578. - Andzsin)
2011. máj. 26. 15:42
Fikázásokkal az a legnagyobb gond, hogy eddig még egyetlen egy tényszerű megállapítás sem hangzott el. Volt már szektázás meg összemosás a 90 napossal, de a paleo baklövéseire még nem mutatott rá keves _Kriszti!
2578. Andzsin
2011. máj. 26. 15:32

Az a gond a fikázásokkal, hogy sokakban az a tévhit, hogy ez egy új csodadiéta, holott a legtöbb ember az egészségügyi problémáira kezdi alkalmazni és a fogyás csak a egy mellékhatása. Merthogy alapvetően gyógyításra jó ez az étrend és semmi köze a többi "divatos" diétához! Olyat nem hallottam volna még, hogy pl. a 90 napost cukorbetegség, PCO vagy ízületi gyulladásra kezdte volna el valaki alkalmazni, hogy jobban legyen tőle. Viszont paleós életmóddal sokan meggyógyultak ezekből és nem a fogyás volt az elsődleges céljuk, hanem a megrendült egészség visszaszerzése.

Amúgy most vettem meg Loren Cordain paleós könyvét, őrá hivatkozik Szendi is. Ha jól olvastam a legelső könyv 2002-ben jelent meg és közben ez az étrend nemhogy feledésbe merült volna, mint sok más, hanem inkább jobban teret nyert a 8 év alatt. Ha annyira sikertelen lenne, akkor gondolom, ennyi idő alatt már megbukott volna a dolog. Bár tény, hogy biztos vannak olyanok, akiknek ez nem jön be. Ilyen mindig van, hiszen nem vagyunk egyformák, de azért az nem mindegy, hogy mekkora arányú a gyógyultak és elégedett száma.

2577. Rebeka2011 (válaszként erre: 2566. - Andreasaghy)
2011. máj. 26. 11:16
De. Amikor betartom... Csak elcsábulok ide-oda :-((
2576. Rebeka2011 (válaszként erre: 2573. - Idnus)
2011. máj. 26. 11:15
De azt nézted, hogy a dobozon rajta van, hogy egy bogyó a napi ajánlott adag 400%-át tartalmazza???? :-))))
2575. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2573. - Idnus)
2011. máj. 26. 08:43

Mindenképp megérne egy laboratóriumi mérést.

Persze nem olcsó mulatság, de vannak lehetőségek, ahol egészségpénztárból megodható. Mérést ajánlja ez: [link] a video is.


Múltkor ráakadtam egy beszélgetésre, ahol egy ilyen labor vezetője is szót kapott:


[link]


Keress rá, valahol van egy melanoma blog. A doki, akié a blog a "hivatalos" álláspontot hirdette, vagyis napi 10 percet arcot és alkart érő napsüti tökéletesen elég. Majd megmérette a Dvitamin szintjét, és kiderült, hogy a béka segge alatt van. Aztán felhívta az olvasóit, hogy próbálják meg ők is. Aztán ezek mérések alapján megkérdőjelezte a hivatalos álláspont fenntarthatóságát.

2574. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2572. - Idnus)
2011. máj. 26. 08:34

Az eddig leírt véleményeddel tökéletesen egyetértek. Mindennek ellenére tettem 1-2 próbálkozást. Ennek több oka van. Egyreészt elbizonytalanítja azokat, akik bármerre elindultak, hogy javítsanak valamit az egészségükön. Van egy mondás, hogy a gonosz győzelméhez elég, ha a jók hallgatnak. Ezért nem szoktam befogni a számat. Másik szempont, hogy az emberek véleménye váltózhat. Vannak meredek dolgok, amikkel ha szembesül az ember először kineveti, aztán tagadja, végül magától értetődőnek tekinti. (Föld gömbölyű stb.)

Harmadrészt hajlandó vagyok vitába szállni akárkivel, míg a tények szintjén maradunk, ha átmegy személyeskedésbe (olyankor szokott bekövetjezni, mikor elfogynak az argumentumok), akkor én kiszállok. Egyszer már megtettem, aztán _Kriszti visszajött ésszerű megközelítést felvetve (anyagi érdekeltségek). Erre reagáltam, várom a következő reakciót, aztán majd kivesézzük mi mennyire állja meg a helyét.

2573. idnus (válaszként erre: 2560. - Andreasaghy)
2011. máj. 26. 08:10

a pharma blord d-pearls-et vettem ugy tunik ez csak sima d vitamin bar lehet kombibalva van. ez a verzio eleg draga es bogyonkent 800ne. elvileg ez is kb a hataron van a napi ajanlottnal.


magmondom oszinten a vitamin szedessel foleg a zsirban oldodokkal kicsit meg hadilabon allok. a napi 10oras irodai elet mellett meggyozodesem a d vitamin fontossaga csak nem vagyok biztos a szajon at szedheto megoldasokban.


bocs ez talan kicsit off de szendi is emliti eleg hosszan. az o altal javasolt adag mar nagyon soknak tunik megha ennyi

lenne is normalis ha allandoan szabadban dolgozhatnek. a lenkei fele szcientologus vitamin bombat egyenesen karosnak tartom. vmi otlet az arany kozeputrol?

2572. idnus (válaszként erre: 2571. - Fe9e12ede0)
2011. máj. 26. 07:59

konkret velemenye szegenynek nincs mert olvasni tajekozodni lusta csak beugrik nehany forumra hogy levezesse megnemertett elete okozta feszultsegeket. jol ismerem ezt a fajtat, folenyes es intelligensnek hiszi magat pedig ha az lenne, felismerne az intelligencia alapjat, hogy tudjunk tobb szemmel latni es sok fullel hallani.

sok ember nem kap eleg elismerest a munkahelyen a maganeleteben ezert kritizal mindent hisz a vilag csak szar lehet es hulye benne mindenki ha egyszer ot nem ismerik el elegge. foglalkozni vele mbem nagyon erdemes mert oromet a vita es az ellentmondas okoz neki meggyozni nem lehet soha. kar bele az energia

2571. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2570. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 26. 06:30

De a Te "szakértői véleményedre" sincs sükségünk, hogy eldöntsük, mitől érezzük jól magunkat.


De ha már itt osztod nekünk az észt, akkor légyszi, sorold fel, vegyük tételesen, mik azok a baromságok a paleoban, amikből szerinted ki kellene nőnünk.

2570. bb23ebc0ae (válaszként erre: 2569. - Szikati)
2011. máj. 25. 22:08
Mire kell felnőni? Pl. nem kell elhinni, amit egy természetgyógyász "orvos" mond
2569. szikati (válaszként erre: 2568. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 25. 21:41

Mielőtt véleményt mondasz, nézz utána a dolgoknak, és csak arról mondj véleményt, amit saját magad megtapasztaltál.

A 90 naposról én nem mernék véleményt alkotni, mert sohasem próbáltam. De más diétát sem.

Nekem a paleot egy természetgyógyász orvos javasolta, amikor áttanulmányoztam, mi is ez, először dobtam egy hátast, de belevágtam.

Ennek 5 hónapja.

Azóta hihetetlenül sok pozitív változást tapasztaltam meg magamon, olyat, amiről még egy éve álmodni se mertem. Nekem működik, és már nem is akarok másképpen táplálkozni, mert nekem ez jó.

Gondolhatsz akármit, ez akkor se hisztéria, hanem a genetikánknak legmegfelelőbb táplálkozás.


Szerinted mire kellene felnőni? Arra, hogy azt a sok szutykot együk, ami az áruházak polcain sorakozik? Hát egészségedre!

2011. máj. 25. 21:18
ez a paleolit dolog egy újabb hisztéria. Aki már beleunt a 90 napos diétába, annak most ezen lehet rugózni. Fel kellene már nőni!
2567. andreasaghy (válaszként erre: 2563. - Wencus)
2011. máj. 25. 12:54
Köszönöm.Megnyugodtam.
2566. andreasaghy (válaszként erre: 2565. - Rebeka2011)
2011. máj. 25. 12:53
Neked nem hat a paleolit?
2565. Rebeka2011 (válaszként erre: 2562. - Andreasaghy)
2011. máj. 25. 11:55
A mázlista pasik tényleg gyorsabban fogynak az izomtömegük miatt. Én is gutaütést kapok a páromtól. Ő csak elhatározza, hogy ledob pár kilót, és pikk-pakk le is dobja, én meg hónapok óta toporgok egy fogyókúrás platón :-((((
2011. máj. 25. 11:07
Van arra is esetleg tanácsod hogyha, nem szeretne tovább fogyni akkor milyen étkeket egyen sűrűbben, vagy csak többet kell ennie és kész?
2563. wencus (válaszként erre: 2562. - Andreasaghy)
2011. máj. 25. 11:03
Igen normális a heti fél kg, a pasik azért fogynak jobban mert más az anyag cseréjük és nincs hormon problémájuk, pl:víz visszatartás a piros napokon.
2011. máj. 25. 10:47

Bocsánat a sok bejegyzésért de most huppantam csak ide.:)

Az én kérdésem az lenne, hogy aki már régóta paleolit módon táplálkozik, mit tapasztal a fogyás mértékéről? Én azért kérdezem mert az egy dolog hogy fogynom kéne de inkább azb izgat hogy a férjem miért fogy kétszer olyan gyorsan mint én, talán valamit rosszul csinálok? És normális -e hogy heti kb fél kiló megy le?

Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook