Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2801. f1fee9d062 (válaszként erre: 2799. - Andreasaghy)
2011. jún. 7. 10:56

Nekem van egy bevált rutinom pár dologra.

Amikor húst veszek, kis adagokban lefagyasztom.

Kicsit előkészítve. Pl szelet húsokat egyesével laposan, mert akkor rögtön mehet majd a serpenyőbe.

Magadnak összecsapdosol hozzá egy kis züldséget, a párodnak meg sültkrumplit, vagy rizst, vagy bármit. A szelet húsok, ha szép laposan, egyesével, laposan egymás mellett kettesével vannak elrakva, ezer dolgot készíthetsz belőle, cigánypecsenyét, hagymásrostélyost, bakonyi sertésbordát, sokmindent!

Aztán teszek el olyan csomagokat is, amik apró csíkok, pl brassóinak! Én imádom az oldalast. Abból egyszerre sokat készítek el, és készen fagyasztom le, illetve napokig jó a síma hűtőben. Pörköltből szintén csinálhatsz nagy adagot, napi adagonként lefagyasztva.

A csirkével ugyanígy bánok el.

Pipi-cici szeletekben, laposan, hogy másis mehessen a serpenyőbe, aztán csíkokban egyszeri adagokban. A combokat elkészítem szaftos cuccoknak, abból megint csak nagyobb adagot egyzserre, mert az szintén jó fagyasztani napi adagokra.


Én most nagyon jól vagyok, mert imádom az epret, és egyre olcsóbb lesz. Ma paradicsommal bűnöztem megint... Ejnye!


Szendi nem szentírás. Csak támpont. Segítség.

Hamarosan fogod érezni, mi az ami jó neked. És azt fogyaszd! Azt, amit kívánsz a paleok közt persze. Lehetőleg.

2800. andreasaghy (válaszként erre: 2796. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 7. 10:35

Te nagytudású ember vagy ez már biztos. Vicc nélkül mondom. De én meg hétköznapi vagyok, akár érdekelhetnének is a grafikonok,de sajnos nem vagyok se eszkimó, se indián, se busman, se semilyen természeti néphez nem tudom magam hasonlítani, hacsak nem abban hogy van két kezem meg két lábam stb.... Én elhiszem hogy mindenhol más van, de alapvetően én európai vagyok és városban élek, én azt gondolom hogy a környezetemen változtatni nem tudok, (csak ha elköltözöm de azt meg nem akarok) magamon és a szokásaimon tudok változtatni ezért a paleo. Én szeretnéám az egészségemet megőrizni de ha lehet megmaradnék hétköznapi embernek. Egy dologra vágyom viszont amit szerintem ti itt mind kisujjból tudtok. Ez pedig hogy tudjátok mikor mit kell enni, most túl a szervezet jelzésein, mennyi szénhidrátot fehérjét miben mi van este mit lehet mit nem. Nekem ez még elég kesze-kusza. Szendi magyarázata is azért jön be, mert hétköznapi pofon egyszerű nem beszél mellé. Lehet hogy nem Isten de hát ki az. Én már most is jobban vagyok a bőrömben, megéri azt látom. Úgyhogy neharagúdj ha nem nézek meg minden ilyen szakvideót. és nem mérvadó a véleményem a többiek számára csak elmondtam.


Mostanában az jár a fejemben hogy összeröffenhetnénk kiváncsi vagyok rátok. Van egy jó kis étterem ahol van paleo kaja:)

[link]

2799. andreasaghy (válaszként erre: 2798. - F1fee9d062)
2011. jún. 7. 10:14

:D A család rossz szemmel nézte hogy elmúlt a köszvénye, hát ez jó....Mert egyébként a családra való hivatkozással kellett volna folytassa akiknek meg az lett volna a dolguk hogy támogassák.


Ezt a dokis dolgot én nem tudtam. Mármint azt igen hogy általában ami jó és használ azt nagyon mélyre elsüllyesztik, de hogy ennyire? Érdekes. A Szendi Gábor ő nem orvos? Ő csak egy lelkes hírvivő?


Per pillanat még mindíg aggaszt ez a főzés dolog. Mármint jó hogy hús, de egyrészt minden napra főz nöm kell másrészt meg elég drágák a hozzávalók. piac nincs minden nap így bevásárolni csak pénteken tudok. A közért pedig horror. Ja és még változatosnak is kéne lenni. Valahogy elakadtam. A férjem nem eszik halat így ő neki általában hús kell de mondjuk teszem azt egy rakott karfiol mindenestül meg még hozzá leves és akkor plussz reggeli és valami uzsonna. Elég horror árakra jövök ki. Gondolom az adagot is csökkenteni kéne, de az még nem megy. Nem eszünk nagyon sokat de azért még többet szerintem mint kellene. Van valami okos tanácsotok praktikus recept vagy bevált gyors segítség ha nincs kedvem főzni?

2798. f1fee9d062 (válaszként erre: 2797. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 7. 05:03

Hát, igen! Én ismerek olyan, amúgy nagyon értelmes nőt, aki 60 körül a köszvénye miatt csinált egy kéthónapos paleot, teljesen tünetmentes lett. Majd a családra való hivatkozással visszatért a csirízevésre.

Most legalább megint van miért sajnáltatnia magát! Meg van miről siránkozva beszélni, úgy, mint köszvény!

Akkor én nem várok semmit egy átlagembertől, vagy átlagorvostól.

De nincs nagy kedvem ezért fizetni a tb-t!


Amúgy mi a máriás huncutot kuruttyolsz te a világhálón éjjel 2-kor?

2797. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2794. - Andreasaghy)
2011. jún. 7. 02:21
Azt ne várd, hogy az orvosok elismerjék, Cordainon meg néhány dokin kívül ezt soha nem fogod hallani másoktól, hogy "paleolit". Viszont a kívülállóknak is lassacskán nyílik fel a szemük, és kezdenek rájönni részigazságokra, amik alátámasztják ennek az étrendenk a létjogosultságát. Persze csak néhánynak. Legöbben dogmatikusak, és azt hiszik, hogy ez csak hóbort. (nemrég itt is járt hasonló véleménnyel valaki)
2796. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2791. - Andreasaghy)
2011. jún. 7. 02:16

"Lehet hogy félrelértettem de a paleonál pont nem szempont a sovány hús, sőt a zsírnak, zsiradéknak egész fontos szerepe van. "


Nem feltétlenül. Ez attól függ, hogy épp mi áll a természeti népek rendelkezésére. Természetesen egyenlítő körül egész évben van friss gyümölcs, az eszkimóknál meg szinte csak fókazsír, hús, és kevés zuzmó. Ha érdekelnek számok, grafikonok, akkor ajánlom Dr Cordain kutatócsoporjának egyik tanulmányát: [link]


És még ezt: [link]

2795. andreasaghy (válaszként erre: 2782. - B486c9cf7d)
2011. jún. 6. 14:59
Köszönöm.:)
2011. jún. 6. 13:12
No igen bocsánat a sok rövidért. Nem is igazán a paleolitról beszél ezért volt furcsa, máris megkövetem magam mert így más a leányzó fekvése, én meg most elvakult vagyok illetve még nincs kielégítve az ezzel kapcsolatos kíváncsiságom sem.
2011. jún. 6. 13:09
A többi része szuper.:)
2011. jún. 6. 12:06
és persze végig fogom nézni.:)
2791. andreasaghy (válaszként erre: 2775. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 6. 12:06

Én még csak az elejébe néztem bele mikor mondja a doktornő hogy álljon át zöldség gyümölcs és sovány husú diétára.

Lehet hogy félrelértettem de a paleonál pont nem szempont a sovány hús, sőt a zsírnak, zsiradéknak egész fontos szerepe van.

Nem tisztem véleményt mondani sem megbántani senkit de az első 5-10 perc után az a benyomásom mintha egy szimpla hétköznapi diátáról beszélne. És olyan nem jól közelít a téma felé. Átlagos és közhelyes megfogalmazásokkal. Mégegyszer hangsúlyozom hogy csak az elejét néztem meg és nem akarok megbántai senkit ettől még okos ember és nagy igazságokat mondhat.

2790. f3000dc5ef (válaszként erre: 2789. - Ezmivolt)
2011. jún. 6. 07:47
De jó,hogy írod, pont kókusztejet kerestem, itt nálunk sehol sem találok, igaz Aldi sincs, de hátha beérek Miskolcra érte.
2789. ezmivolt
2011. jún. 4. 22:18
Csütörtöktől az Aldiban 4 decis kókusztej, 300 ft-ért, ázsiai termékek lesznek azon a héten.
2788. szikati (válaszként erre: 2769. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 4. 21:44

Jó és tanulságos ez a film, sokaknak látni kellene.

Gyakran elnézem a suliban, hogy a gyerekek mennyi silány kaját tömnek magukba, amit persze az édesanyjuk csomagol nekik.

Igaz, sokáig én is azt hittem, hogy hű de egészségesen táplálkozom, amikor napona nem kis mennyiségben ettem a müzlit és a joghurtot.

2787. andreasaghy (válaszként erre: 2773. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 4. 20:23
Mindíg jó tudni, hogy nem vagyok egyedül.:)
2786. andreasaghy (válaszként erre: 2773. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 4. 20:21
M
2011. jún. 4. 19:44

De jókat írtatok!

Nekem muszáj a fiamat "tukmálni" nem szeretném, ha öt év múlva újra a sebész kése alatt feküdjön---most még az átállás van, küszködik-még éhes, most éppen mazsolát fal,de ez nem baj-én is ezt csináltam az első héten:D csak hát a jövő héten meg vissza az egyetemre, nem tudom mi lesz.....

2784. b486c9cf7d (válaszként erre: 2775. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 4. 13:20

Koszonom, ha geprol leszek, mindenkeppen megnezem!

Tanulsagos dolgokat irtok, sokat tanulok itt.

2783. jujiabf (válaszként erre: 2781. - F1fee9d062)
2011. jún. 4. 13:17
Teljesen igazad van!!!
2782. b486c9cf7d (válaszként erre: 2768. - Andreasaghy)
2011. jún. 4. 13:17
Sok szerencset kivanok a babahoz! :)
2781. f1fee9d062 (válaszként erre: 2776. - Jujiabf)
2011. jún. 4. 12:19

Gratulálok a kitartásodhoz!!!

Nehéz a családdal a másságot még elfogadtatni is. Engem mindig sajnálkozva néznek, hogy miket eszem. Én sajnálkozhatnék, hogy ők meket esznek. Napi szinten csirízt! Szerencsére (ebből a szempontból szerencse csak...) egyedül élek, így csak látogatás alkalmával tapasztalom ezeket. A szívem vérzik, mikor látom, ahogy a túlsúlyos, nem épp fiatal apám tömi befelé a dióstésztát, cukorrrrrral, a bableves után...

Barátoknál meg ha vacsorázom, akkora figyelmet kapok, hogy a közelemben se legyen kenyér, és hogy mikor mit ehetek, és szabad-e ezt vagy azt...


Ez van.

Nem szabad felvenni más problémáját, sajnos még akkor sem, ha családtag. A nyomatás csak még több ellenszándékot eredményez. Talán legjobb az élő példa minden szó nélkül...

2011. jún. 4. 08:17
Tegnap a halotti toron belémdiktáltak egy rántotthúst. Esküszöm hogy rosszul vagyok, pedig nagyon éhes voltam. Lehet hogy rosszul tettem de inkább azt választottam mint a krumplit. :(
2779. andreasaghy (válaszként erre: 2774. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 4. 08:12
Rátukmálni?neeeeeeem. Azt én sem, maga a magyarázkodás ami kivesz belőlem. Gondold el. Egyszer elolvastam a szakácskönyvet bebuzdultam itt vagyok a fórumon, és egy hónapja csinálom, mikor rákérdeznek hogy ezt miért nem meg azt miért nem , nem tudom hitelesen visszaadni. Van egy érzésem de semmi több. Én az első három mondat után amit olvastam már tudtam hogy ez az. Hát ezt nem lehet elmondani:)
2778. andreasaghy (válaszként erre: 2771. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 4. 08:06
Világos, de nem néztem meg. Nem ér a kicsit bántani:D
2777. andreasaghy (válaszként erre: 2770. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 4. 08:05
Ez nem semmi. Én azt hittem sok idő alatt és a látható eredmények miatt átállnak az emberek. Az is lehet hogy úgy érzik a látványtól egézségesebbek. Mi az a gőzgombóc? Benne van a szakácskönyvben? És nehogymár magyarázkodj gohy miért vagy itt te. Mert itt a helyed. Szerettem volna kérdezni hogy pl jól teszem-e hogy konzerv halat eszem olivás vagy saját levében. Tonhal meg ilyenek. És hogy mi van a krémekkel és egyebekkel mert ugye életmód de errőn ne hallottam még szót.
2776. jujiabf (válaszként erre: 2770. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 4. 06:20

Szia! Én nagyon sokat merítek és elfogadok az írásaidból!!! Ne hagyd abba, kérlek!

Így van, saját otthonában nem lehet próféta az ember. S engem ez nagyon bánt!! Tudatosan, jól utána olvasva, a tészták, krumpli, liszt nélkül fogytam másfél év alatt 30 kilónál többet. Minden nap szobabicajozom. Munkába is biciklivel járok, egy 30 éves campinggel. A nyárra venni akarnék egy normális kerékpárt. S persze, hogy bolondnak tartanak.

Férjem csak pörköltet, bablevest, kenyeret, tésztát eszik. /A zöldségtől ás gyümölcstől elvásik a foga!!! / E két menü váltakozik nála. Mellé leszázalékolt és nyombélfekéllyel műtötték. Annyit eszik, hogy utána le kell feküdnie.

Fiamról tegnap derült ki a CT eredmény alapján, hogy kezdődő porckorongsérve van. Nekem meggyőződésem, hogy a sok csirizes kajától. Véleményemmel egyedül vagyok a családban. Sőt, ha a tanítványaimnak beszélek a gabonák káros hatásairól, teljesen elképednek. Azon meg pláne, ha kiránduláson látják, mennyi zöldséget, gyümölcsöt eszem.

Nekem jó, térdporckopásom tünetei is alig érezhetőek. Reggel időben fel tudok kelni, s egész nap pörgök. Nem vagyok soha éhes, mert egy marék semmiséggel is jól lakom.

2011. jún. 4. 02:28

[link]


Tanulságos, ajánlom mindenkinek!

2774. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2758. - Andreasaghy)
2011. jún. 4. 02:26
Még annyit, hogy én érzem, hogy annyira kilógok a sorból, hogy eszembe sem jut másra rátukmálni, hogy ekkora fordulatot tegyen. Ha nem magadtól érzed szükségét, akkor erőltetni nem szabad. A gluténmentes kaja, és tejtermékek kerülése az szinte mindenkinek hirtelen nagy ugrást hoz. A többi "apróság" már elég hozzá, hogy ne tartsanak normálisnak. Ehhez is hozzászoktam, már évek óta szoktam olyat elkövetni, hogy egy nap alatt letekerek 240 meg pár kilómétert. Tehát hozzászoktam, hogy nem tartanak normálisnak....
2773. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2772. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 4. 02:20
Sok olajos magtól én is kipattogok, ezért csak mértékkel fogyasztom.
2772. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2758. - Andreasaghy)
2011. jún. 4. 02:20

Arra magam is kíváncsi lennék, mire alapozzák a főtt étel fontosságát. Ellenkezőjéről több bizonyítékot lehet felhozni. Valóban akkor kezdődött a főzőcske, mikor az ember az ehetetlent főzéssel kezdte ehetővé tenni. Persze annyi főzés nélkül megehető kaja nincs a Földön, mint amennyi ember él, ezért a hivatalos verzió az marad, hogy gabonát, tejet, és napi meleg ételt kell enni. Ez inkább gadaságpolitikai kérdés mint tudományos.

Persze, eszek sült meg főtt kaját is, de amit nem kell hőkezelni, azt megeszem nyersen, hisz úgy többet ér. Amit pedig okvetlen hőkezelni kell (például babot) az meg nem igazán embernek való.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook