Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


4451. jujiabf
2011. nov. 13. 19:51

Hali!

Képzeljétek az erős házi kolbászt úgy eszem, mintha kenyér volna!!! S mellé cékla, paprika, paradicsom. A zUram ki van akadva!!!:)

4450. easyway (válaszként erre: 4448. - Lillus-M)
2011. nov. 13. 19:38
Én is ma vettem ugyanott. A tiédnek a héján nem voltak fehér penész kezdemények? Vagy ezzel nem kell törődni? Én még sosem láttam olyat, amin ne lett volna.
4449. Lillus-M
2011. nov. 13. 19:10

Én is ma nagyon fincsit ettem. Keresztelőn voltunk, lett egy pici keresztfiacskám. Libatál volt ebédre. Párolt lila káposzta az isteni volt, még soha nem készítettem, de most fogok. Volt a tálon mindenféle gyümölcsbefőtt, birs, barack, (ezek cukrozottak voltak, de üsse kő...)

Egyik rokony ámult, hogy mennyire lefogytam, és utána szörnyűlködött, hogy a cigánypecsenyék szalonnáját mindkét tálról én eszem meg. Azt meg végképp nem értette, hogy ez engem hogyhogy nem hízlal. De nem tartottam kiselőadást, ő az a fajta, akinek úgyis csak pusztába kiáltott szó.

Én is úgy gondolom, hogy annyi finomságot és új ízt próbáltam ki az elmúlt hónapokban, amennyit előtte a kommersz rántotthús-hasábburi-ubisali világban még soha.

4448. Lillus-M (válaszként erre: 4442. - Easyway)
2011. nov. 13. 18:58

Most háromszázvalamennyi volt a tacskóban a finom édes ananász.

Megpucoltam, közölte a férjem, hogy milyen rossz az íze. Gyerekeknek pláne nem kell. Hurrá enyém az ananász...

Csütörtökön este ettem meg az egyik felét, ma reggel a másikat. Eddig egészben pucoltan a hűtőben volt, de szerintem nagyon tovább nem bírta volna.

Egyébként meg képzeljétek, plaeo előtt mindig jól kirügyezett belül a szám az ananásztól, most meg símán bevágtam egy felet.

4447. Lillus-M (válaszként erre: 4438. - Berillke)
2011. nov. 13. 18:53

Majd számolj be, hogy sikerültek. Én azt néztem ki ppl, hogy alul piskóta, rajta banán, majd gesztenye, de szerintem ezzel nem várom ki a karácsonyt, lehet teszek egy próbát.

Nagyon tetszik a sachertorta is, az a sok kajszi a tetején....

2011. nov. 13. 17:52

Ma felvittem az ebédet egy hegylakóhoz, mert nem tudtam volna egyedül megenni és már időszerű volt. Totál elalélt, hogy én milyen finomakat eszem!

Ezek örökké azt hiszik, hogy én diétázom és éhezem. A tíz ujját megnyalta. Én nem bántam, hogy a sült húshoz tolja a kenyeret, de minden falatnál mondta a magáét, hogy ilyen finomat még nem evett, és hogy hogyan kell ilyet csinálni?...


Ez a kétnapos gyümölcsteával megszórt sült bőrös császárhús volt! :) Párolt almával isteni! :)

4445. Berillke
2011. nov. 13. 12:57

az utolsó mondat is érdekes..

[link]

4444. Berillke (válaszként erre: 4443. - HViki)
2011. nov. 13. 12:56
köszi, azóta megtaláltam a honlapon is a 130 jelentkező listáját, gondolom rendben lesz minden :-)
4443. HViki (válaszként erre: 4440. - Berillke)
2011. nov. 13. 12:22

Persze, miért ne lenne?

Nem tudok ezzel kapcsolatban változásról. Bár én magam is csak egy jelentkező vagyok a sok közül. :)

4442. easyway (válaszként erre: 4437. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 13. 11:11
A múltkor írtál arról, hogy napi egy szelet ananász hasznos. És az egy egész ananász szerinted már káros? Az üzletben mindegyik ananász héján apró foltokban fehér penész kezdeményeket látok, sőt soha sem láttam még olyat, amin nincs penész. Meg szabad az ilyet enni? Ha csak egy szeletet eszel egy nap, akkor mit csinálsz a maradékkal? Héjastól be a hűtőbe, vagy meghámozod, és úgy teszed el?
2011. nov. 13. 10:07

Páromnak pár napja mondta a doki a betegsége miatt,h próbálkozzon meg ezzel a paleolit táplálkozással. Eddig sosem hallottam róla, most kezdtem el olvasgatni róla.

Nehéz átszokni rá? Mind a ketten nagyon sokat bírunk enni,igazi haspókok vagyunk, de felesleg igazából egyikünkön sincs, max 1-2 kg.

4440. Berillke
2011. nov. 13. 08:58
Viki! Aki jelentkezett anno a rendezvényre, ugye biztosított a helye? :-)
4439. Berillke (válaszként erre: 4432. - F1fee9d062)
2011. nov. 13. 08:48
ez aranyos, szalonna :-))
4438. Berillke (válaszként erre: 4435. - Lillus-M)
2011. nov. 13. 08:47
én onnan már ki is néztem a sütiket karácsonyra :-))
4437. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4434. - Lillus-M)
2011. nov. 12. 22:59
Ma reggelire 2 banán, 5 gerezd sütőtökkel. Délután 1 ig halvány nyoma sem volt az éhségnek. 1-kor kaja, de csak mert utaztunk.... (tehát még 1-2 órát simán kihúztam volna megéhezés nélkül)
4436. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4425. - Derya)
2011. nov. 12. 22:56
Fogok egy marék répát, megpucolom. Fél narancs, egy citrom, egy leveseskanál hidegen sajtol olivaolaj, egy teáskanál lenmagolaj, víz. Ezt összeturmixolom, de csak majd beteszem a hűtőbe 1 napra. Fogyasztás előtt mégegyszer turmixgép, ezután gyakorlatilag olyan puhák lesznek a rostjai, mint ha főtt répa lenne. A olaj csak a zsírban oldódó karotének miatt kell. Ha nem elég édes, édesítheted. Én nem szoktam, de ha másokat is megkínálok belőle, akkor steviás váltózat nyerőbb.
4435. Lillus-M
2011. nov. 11. 19:11

Ja és még elmesélem, hogy elkészítettem a Pocak Panna oldalról a háztartási kekszet, meg a nutellát.

Nagyon fini lett mind a kettő. Aki édességre vágyik ezeket bátran ajánlom. Muszáj lesz a kisebb gyerekemet nagyjából paleora fogni, de mindenképpen glutén és tejmentes házikoszt kell neki. Úgyhogy az édességkészítést eddig megúsztam, de most kénytelen leszek pepecselni.

4434. Lillus-M
2011. nov. 11. 19:08
Ma reggel siettem, csak egy banánt ettem. Izgultam is mi lesz majd napközben. Én is éreztem a littledevil által kalibrált 2-es szintű éhséget :-) Ittam egy kis vizet, és lassan elmúlt. 1-kor ettem legközelebb, bár nem voltam még mindig éhes, de utána csak ötkor jutottam volna újra oda, úgyhogy azt már nem akartam megkockáztatni. Lehet, hogy még egy kicsit tréningezek, és én is kibírom ebédig gyümölcsön.
4433. Lillus-M (válaszként erre: 4432. - F1fee9d062)
2011. nov. 11. 19:04

Vagy egy kis tündérke a kosarában a szalonnával????


Én szeretem a gyümölcsöt nagyon is. Egy kiló cseresznyét símán megeszek, el sem jövök addig a fa alól, míg nem gurult le ennyi...

Viszont én sem bírom ki a napot gyümölcsön, valahogy úgy érzem felhígulok tőle. Nekem is kell a hús, meg a ham and eggs stb. Édességet én sem kívánok, pedig a nagy tábla milkát én is el tudtam tüntetni, ha nem fogtam magam vissza. Kedvencem a rizses volt, és a mogyorós mazsolás. Most nem izgat ott lehet a spájzban nem kell.

4432. f1fee9d062 (válaszként erre: 4431. - Berillke)
2011. nov. 11. 18:28

Én szeretem. Néha komolyan vissza kell fognom magam, mert nem jó arányt követek. A napi kajám fele gyakran hús... :( Főleg ahhoz képest, hogy fiatal koromban 5 évig voltam vega...


Nem eszem sokat, de ez így nem jó.


Most épp császárhúst sütöttem. Remélem, két napra!

Viszont megszórtam gyümölcsteával és hihetetlen finom lett a zamata! És az illata! :) És tiszta zsír! Szeretem! :) Megettem két szeletet csak magában. Gebe vagyok. Megtehetem... Vagy nem? :)


Nekem nem hiányzik semmi süti! Ha ovis lennék, szalonna lenne a jelem! :D

4431. Berillke (válaszként erre: 4426. - Blaugelb)
2011. nov. 11. 18:19

nekem is 180 g ch, napi 5x étkezésre lebontva

én sem szeretek húst hússal enni, nekem ez csak alternatíva, hogy megengedett

4430. f1fee9d062 (válaszként erre: 4429. - Blaugelb)
2011. nov. 11. 17:55

Egy lovat! :)


Igen egy lovat, reggelire! Simán elmenne nekem! :)

Hasonlóan élünk, mégis máshogy! :)

4429. blaugelb (válaszként erre: 4415. - F1fee9d062)
2011. nov. 11. 16:04
Nálam ez úgy van, hogy ha egyszer-egyszer, nagyon ritkán előfordult, hogy nem gyümölcsöt reggeliztem, hanem valami mást, órákig olyan érzésem volt, mintha megettem volna egy lovat.
4428. redi71
2011. nov. 11. 15:53
én sem eszem sok húst, inkább gyümölcs, zöldség, tojás. remélem, megerősítést kapunk, hogy jó így. mondjuk nekem jó, több, mint fél éve csinálom.
4427. Derya (válaszként erre: 4426. - Blaugelb)
2011. nov. 11. 15:33

szerintem nem kötelező sok húst enni paleoban sem, de a jobban hozzáértők majd kijavítanak, ha ez nem így lenne. :-)

én nemrég kezdtem még csak.

4426. blaugelb (válaszként erre: 4419. - Derya)
2011. nov. 11. 15:30

A vércukrom mindig jó volt, legutóbb éhomi 4,7.

De bő 3 hónapja (paleo előtt) kértem terheléses vércukor vizsgálatot és ott is jó lett az éhomi, de a két órás vércukrom 8,4 lett. Az magas. Emiatt csökkent glukóztoleranciát mondott az orvos. Én pedig kerestem a lehetőséget, mert attól a diétától, amit mondott, én mindig kínzóan éhes voltam (180 g Ch, napi 3-szori étkezésre elosztva 60-80-40g). A paleót találtam, de a testkontroll is jó, az már bizonyított nekem. A paleonál a hús nekem sok, én nagyon kevés húst eszem alapból.


A terheléses cukrot februárban nézik újra. Meglátjuk.

4425. Derya (válaszként erre: 4424. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 11. 13:30

ez a répaturmix hogy készül?

mi sok répát használunk, de nem turmixba....

4424. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4412. - Lillus-M)
2011. nov. 11. 13:26

Szeintem nincs szükség megvédeni magam, ugyanis ilyen játszmába nem megyek bele. Az utcán is beleléphetnék minden rakás kutyaszarba, de akkor büdös lenne a lábam. Inkább elkerülöm. Tutis barátomnak volt építő jellegű hozzászólása is, mégpedig felhívta a figyelmemet arra, hogy az olivaolajnak igen magas az omega6 tartalma. Azóta lenmagolajjal kombinálva teszem a répaturmixba. Többi hozzászólásában csak az eszmefuttatásokat szokta fikázni, de ez engem nem zavar. Ugyanis ez nem lobotómia (agylebeny amputáció) fórum, én és még rajtam kívül pár ember szeretné megérteni a dolgok működését, ehhez pedig úgy kell összerakogatni az információt a sokszor egymásnak ellentmondó halmazból.

Nem akartam a jelenségre reagálni, de most mégis megteszem. Nincs nagy értelme belemenni olyan kérdésekbe, mint politika vagy vallási meggyőződés, mert ezekben a kérdésekben soha nem lehet észérvekre hagyatkozni. Itt mindig a hitbéli meggyőződés és az érzelmek irányítják a játszmát. Nekem Tutissal nincs beszélni valóm, meddő vitába meg nem fogok belemenni, mert csak lángokba borítjuk a fórumot. Ha akarod tudni, mire gondolok, olvasd el a 2129. hozzászólást vagy a 2308-ast. Hogy megértsük a jelenséget, ajánlom Dr. Lenkei életenergiáról szóló előadását. Sebaj, voltam már fizetett baloldali provokátor,vágóistván, most leszek szsientológus. Dr. Lenkei szépen elmagyarázza, hogy akik közt ilyen mély a szakadék, nincs mit beszélni egymással:


[link]


[link]


[link]


Leszámítva a szcientológus mázat szerintem mindenki épülésére szolgáló anyag. (kilóméteres beguglizott szarság). Én is azt tartom, hogy nem a testünk karbantartása az életcél, de mint vallások többsége tanítja, a test a lélek temploma, elhanyagolt tönkretett testbe a lélek legfeljebb hányni jár.

4423. Derya (válaszként erre: 4422. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 11. 13:26

elolvastam még egyszer és én olvastam felületesen.

így már értem.

4422. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4421. - Derya)
2011. nov. 11. 13:06
Nem, már nincs ilysemi. Jelenleg akár 16 órát kihúzok jelentős éhségroham nélkül. Ez még az "előző életemben" volt megszokott jelenség. Bocs, ha félreérthető voltam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook