Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegség = hormonzavar!? fórum

Pajzsmirigy betegség = hormonzavar!? (beszélgetős fórum)


1 2 3
18. Ramcsika (válaszként erre: 1. - Papesz)
2022. dec. 24. 21:50
Jézusom! Ennyi hülyeséget összehordani! Na ehhez kell a tehetség!!! Figyelj! Én 3 hónap alatt lefogytam 18 kg. Szted hsvez nem hormon, akkor mi? A hajam hullott/ hullik, a körmeim letörtek, a hőháztartásom teljesen felborult. És mind ez már évekkel ezelőtt műtött p.mirigynél. éjjel nappal ettem, de csak fogytam. Nem kívánom senkinek ezeket az érzéseket. Te ennyi ",sületlenséget" hogy tudtál összehordani???!!!
17. Channa* (válaszként erre: 16. - Katt2)
2022. dec. 17. 10:28

Én is este veszem be. 18 óra körül vacsorázok és úgy 23 körül szedem a gyógyszert.

Az elején meg azt csináltam, hogy beállítottam az ébresztőt hajnali 4-re, bevettem a gyógyszert és aludtam tovább 5:30 ig.

16. katt2 (válaszként erre: 15. - Sirga)
2022. dec. 17. 09:36

Csak azért mondják az orvosok, hogy reggeli előtt kell bevenni a hormonpótlást, mert akkor még üres a gyomor és biztosabban felszívódik a tabletta. Én este 7 körül szoktam bevenni, addigra már nagyon éhes vagyok, tehát üres a gyomrom. Ez megy évek óta és jól működik. Ha néha esetleg nem teljesen üres gyomorra veszem be, nem történik semmi, ugyanis a hormonszintet kell állandónak tartani. A hormonszint nem változik egyik napról a másikra, tehát nem úgy van, hogy egyik nap nem veszem be, aztán másnapra gondjaim lesznek.

Szerintem FI ezt az okosságot csak viccből írta, kíváncsi volt a reakciókra. A háttérben meg röhög magában.

15. Sirga (válaszként erre: 1. - Papesz)
2022. dec. 17. 07:09

De jó lenne! :/

Akkor a 21 éves lányomnak többé nem kéne hajnalban kelni csak azért, hogy a gyógyszert reggeli előtt fél órával vegye be.

2022. dec. 17. 01:32

Fi!

Ha érdekel, akkor szívesen felvilágosítalak arról, hogy a pm. szabályozza az összes hormont.

Ha te a pipára esküszöl, akkor növeszd azzal vissza a hajad és aludj sokat. Aztán egyszercsak elalszol majd, de ne is törődj vele, mert úgy sem fogsz tudni semmit se, hiszen az agyad addigra a szitához lesz hasonló;)

13. Channa* (válaszként erre: 12. - Timycat)
2022. dec. 17. 01:30

Ja, alulműködik, így már teljesen elsorvadt az agya is.


Én meg úri nem tudom miért fogytam 30 kg. 3 hónap alatt;)

És azért vették ki, mert a dokik heppje, hogy vágjanak.


Istenem!

De buta emberek vannak...


A kedvencem, hogy hideg italtól lehet pm. probléma:DDDD


Jajajajajajjjj....

2022. dec. 17. 01:03
Legyen mentsége a FI-nak, hogy a pajzsmirigy betegség okozhat elbutulást és pszichés zavart is.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Papesz)
2022. dec. 16. 21:11
Az eszedért nem fognak elrabolni.
10. Domimami (válaszként erre: 8. - Gyöngy:))
2022. dec. 16. 21:04
Jajj,túl gyorsan görgettem…🤦🏼‍♀️Úgy láttam a második hsz-t is ő írta.
9. globus (válaszként erre: 1. - Papesz)
2022. dec. 16. 20:47
Milyen pipával lehetett eloszlatni a göböket?
8. gyöngy:) (válaszként erre: 7. - Domimami)
2022. dec. 16. 20:25
Milyen két hozzászólásra gondolsz? Vagy töröltek valamit?
2022. dec. 16. 19:45
Akkor most hogy is van ez?Van köze a hormonokhoz vagy nincs?Kicsit ellentmondásos a két hozzászólásod…
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Papesz)
2022. dec. 16. 19:42

Szerintem ha csak a wikipédiát elolvasod többet megtudhatsz a pajzsmirigyről és tájékozottabb leszel.

[link]

5. papája (válaszként erre: 1. - Papesz)
2022. dec. 16. 19:25
Jobb lett volna, ha hallgatsz. Ekkora butaságot ritkán lehet olvasni.
2022. dec. 16. 18:52
Ó, ez fájt!:O
3. Sz123 (válaszként erre: 1. - Papesz)
2022. dec. 16. 18:34
És ezt te komolyan is gondolod? :(
2022. dec. 16. 18:14

Pajzsmirigyünk számos anyagcsere és hormonális folyamat szabályozásában részt vesz, de még a szív működésére is hat. Ha a pajzsmirigy nem termel elegendő hormont, vagy túl sokat termel, esetleg göb, gyulladás vagy daganat alakul ki benne, szerteágazó tüneteket okozhat. Terhességnél vagy éppen meddőségnél érdemes gondolni a pajzsmirigy vizsgálatára is.

Pajzsmirigyünk a nyak elülső részén, a légcsőt előlröl körülölelve helyezkedik el. Nőkben maximálisan 18 cm3, férfiakban 25 cm3 térfogatú. A mirigy elsősorban két hormon termeléséért felelős, ezek a tiroxin és a trijódtironin. A hormonok képzéséhez a szervezetnek jódra is szüksége van.


A pajzsmirigy működését közvetlenül az agyalapi mirigy szabályozza, a TSH nevű hormon segítségével. Ha a pajzsmirigy nem termel elég hormont, a TSH-szint emelkedik, és ez fokozott munkára serkenti a mirigyet, ellenkező esetben a TSH-szint csökken, visszafogva a pajzsmirigyhormonok termelését. A szabályozás rendkívül finom, így a működés zavarait a TSH-szint kóros volta hamar jelzi. Emiatt a TSH-szint mérése elegendő a pajzsmirigy működésének első szűrővizsgálatára vagy ellenőrzésére.

2022. dec. 16. 18:07
Azért írom ezt, mert már unom hogy mostanában egyre több emberek ilyeneket dumálnak hogy a pajzsmirigy betegség az hormonzavar! Elárulom az igazat hogy a pajzsmirigynek semmi köze se nincs hozzájuk a hormonokhoz! A pajzsmirigy az a nyakban van, a nyelőcső mellett 2 oldalról van körülötte! Én tudom, mert nekem is volt bajom a pajzsmirigyemmel! Azt hittem hogy félrenyeltem valamit! A vizsgálatok után derült ki az hogy volt 1db.1 cm.-es csomó a nyakamban, amit pipával el lehetett oszlatni! Csak az a baj hogy az újból kiújulhat! Ja meg már nem lehet olyan pipát kapni! Tehát a pajzsmirigytől nem lehet hízni, és fogyni se, és éhes se nem lesz tőle az ember! A pajzsmirigy betegségtől hullik a hajunk, és rosszul alszik tőle az ember! Szóval nincs alul, és fölül működő pajzsmirigy se! Csak jó állapotú, vagy beteg begyulladt pajzsmirigy van! A pajzsmirigy betegséget úgy lehet elkapni hogy pl.: hidegben dolgozni, hideget enni, hideget inni, és még megfázásból influenzából származó szövődmény is csinál ilyeneket! Szóval fölháborító az a szöveg hogy én hormonzavaros lennék! Befejezhetnék már jópár személyek a félrevezetéses szövegeket, mert jópáran még el is hiszik, azt amit mondanak! Ja meg a hormonzavar az pattanásokat is csinál! A hormonok azok irányítják hogy pl.: párunk legyen! A pajzsmirigy meg szószerint benne van a nevében is hogy az 1 védőpajzs, megvéd minket sokmindentől, az nélkül nem élnénk 5 perc után!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook