Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? fórum

Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1308. vikucka (válaszként erre: 1307. - Nő1979)
2013. szept. 20. 21:11

Tudom, hogy kerülendő, én nem is a paleolit diétát csinálom, majd egyszer szeretném. Most csak a tejet hagytam el. Xillitet nem tudok használni, mert 1. nálunk nagyon drága

2. nem merek kisérletezgetni vele, mig szoptatok. (valakinél felfújódást okoz)

1307. nő1979 (válaszként erre: 1306. - Vikucka)
2013. szept. 20. 14:26
Cukros dolgokat sem szabad és semmit, amiben van glutén, így minden lisztes dolog kerülendő. Én a cukor helyett nyírfacukrot/xylitet szoktam a kávéba tenni 1 kanállal.
1306. vikucka
2013. szept. 19. 22:48
C-vitamint is szedek. Én sok lazacot eszem, szerintem abból az omega3 pótolva van. Bár én csak a tejet - tejterméket hagytam el.
1305. nő1979 (válaszként erre: 1304. - Vikucka)
2013. szept. 19. 14:24
Igen, emellett a táplálkozás mellett szedni kell B,C,D,E vitamint, szelén, Omega3, cink. Én is ezeket szedem naponta.
1304. vikucka (válaszként erre: 1303. - Nő1979)
2013. szept. 19. 10:53
Én még csak egyenlőre a tejet, tejterméket és minden olyan élelmiszert elhagytam, ami tejet tartalmaz,. vagy tejfehérjét vagy laktózt, mert úgy néz ki a kisbabám allergiás rá. 3 napja nem eszem tejet, a kis Gréta kiütései elhalványultak, a kakijából a megemésztetle tejdarabkák eltűntek. sokkal jobban érzem magam én is, pedig csak három nap. Ha sikerülne elhagynom a glutént és átváltani paleolit étkezésre, akkor sokkal jobb lenne, idővel szerintem azokat is el fogom hagyni. Sajnos nekem drasztikusan nem megy. Nagyon sok jót hallottam róla én is. Ja én mellé szedem a kalciumot és a D-vitamint.
1303. nő1979
2013. szept. 18. 08:52

A nőgyógyászom mondta, hogy jelenleg 3 kismamája van, akiknek a paleo diéta segítségével sikerült teherbeesni.

Most én is erre a csodára vágyom, mert már lassan 2 éve próbálkozunk, s most már itt lenne az ideje, nagyon szeretnénk. Elég volt a sok-sok hónapból, ami mindig csalódással ért véget...

1302. nő1979 (válaszként erre: 1298. - Llllkk)
2013. szept. 18. 08:49
Szerintem keress egy jó endokrinológust, aki megnézi a TSH értékkel együtt az aTPO értéket is. Nekem is azt mondta erre a doki, hogy az, hogy magas az érték, semmit nem befolyásol, az a fontos ebben az esetben, hogy a TSH 1-2 között legyen. Emellett a nőgyógyászom tanácsára aug-ban elkezdtem a paleolit diétát is, azóta már cukor helyett csak Xylit/nyírifacukrot teszek a reggeli kávéba, semmi csoki, édesség. Húsokat eszek zöldséggel, leves, stb.. Semmi kenyér, tészta vagy lisztes dolgok, sem tej. Először furcsa volt, még sütögettem lenmag- szezámlisztes kenyeret, de meguntam, és egy idő után már ilyen kenyér pótlásra sem volt szükség. A kg-im elkezdtek leszaladni, 59-ről már 54 re fogytam, és nem vagyok fáradékony, a nagy kajálások utáni álmosságot sem érzem délutánonként, mert egyenletes a vércukorszint, nem éri nagy cukorterhelés és nem ingadozik. Napközben magokat szoktam rágcsálni, ha nassolni támad kedvem, pl mandula, napraforgó. Ha pedig édességre vágyom, aszalt gyümölcsöt eszek. Ez állítólag beállítja a normális hormonműködést, és a pajzsmirigyműködést is segíti.
1301. ivi79 (válaszként erre: 1300. - Llllkk)
2013. szept. 10. 07:55

atpo egy antitest, aminek a mgas értéke azt jelenti h autoimmun vagy. csökkentésére állitólag a gluténmentets diéta hatásos tud lenni(nyugaton alkalmazzák is sokan). a jód tényleg nem ajánlott.amugy sokmindent tényleg nem tudsz tenni vele, pm mellé ezesetben több ai betegség is társulhat idővel.

gyereket vállalhatsz, ha megfelelőek a pm értékeid

1300. llllkk (válaszként erre: 1299. - Gatto4)
2013. szept. 9. 12:40
Szia! Köszi a választ! Az jó, hogy a doki nem is foglalkozik vele! :(
1299. gatto4 (válaszként erre: 1298. - Llllkk)
2013. szept. 6. 23:55

Szia!

Ha jól tudom azt jelenti, hogy autoimmun betegség is társul a pajzsmirigy alulműködés mellé. Ezt a endokrinológián külön veszik le. Igazából én sem értem, hogy mi van vele, mert megcsinálták, persze magas lett, de igazából a doki lerázott annyival, hogy semmi különös, ne törődjek vele :S

1298. llllkk (válaszként erre: 1296. - Gatto4)
2013. szept. 4. 11:44
Szia! Végül Elevitet kezdtem el szedni, abba nincs jód! Lenne egy kérdésem, az AntiTPO mit jelent, mert én még egy orvosi papíromon sem láttam?!:)
1297. freedom81
2013. szept. 3. 14:44

Sziasztok !


Van közületek valaki, aki magasabb TSH értékkel. és anti TPO értékkel teherbe esett és egészségesen kihordta a babáját? Nekem nemrég volt egy vetélésem, a TSH értékem 1,4 ( jó) viszont az anti -TPO-m 288 lett. Ez tudom, hogy okozhat vetélést, de az orvos szerint nem biztos ,hogy emiatt volt.

1296. gatto4 (válaszként erre: 1295. - Llllkk)
2013. szept. 3. 14:17

Szia!

A jóddal kapcsolatban annyit, hogy nekem is alulműködésem van és az antiTPO is elég magas lett, ezért én úgy tudtam, hogy nem szabad jódot szednem, viszont Gravidát szedek és abban van. Kérdeztem az endokrinológus dokit és nézte a dobozon, hogy olyan kevés jód van benne, hogy nyugodtan szedhetem, mert minimális mennyiség, nem zavar be.

Sok sikert!!!

1295. llllkk
2013. szept. 2. 15:21
Sziasztok! Több éve van pajzsmirigy alulműködésem!Már több hónapja próbálkozunk teherbeeséssel, sajnos sikertelenül! Most keresünk orvost, de amint hallom elég sokáig tartanak a kivizsgálások! Gondoltam, hogy elkezdek szedni valamilyen terhesvitamint, hátha bejön! A jód tartalmúak, mint pl Gravida nem zavarja be a szervezetet? Gratulálok a babát váró és a már babázó kismamáknak is! A többieknek meg sok sikert a tehrbeeséshez! :D
1294. nő1979
2013. aug. 8. 12:27

állítólag a pajzsmirigy működést ez segíti, az ilyen fajta étkezés, kerülni kell a glutént, mert az fokozza a pajzsmirigy gyull-t.

Nem tudom, mire figyelhetek még oda, hogy végre sikerüljön... :-(

1293. nő1979 (válaszként erre: 1292. - Ivi79)
2013. aug. 8. 11:57
semmi más probléma nincs, az összes labor vizsgálaton túl vagyok, IR sincs, minden eredmény ok, se ciszta, petevezeték átjárható tökéletesen mindkettő, működik minden, és mégsem. most paleolit diétát elkezdtem hátha ez segít...
1292. ivi79 (válaszként erre: 1291. - Nő1979)
2013. aug. 8. 11:05
autoimmun vagy azt jelenti, vagyis társulhat hozzá más betegség is, pl nagyeséllyel inzulinrezisztencia ami szintén akadályozhatja babát. mensid pontos? ciszták, szőrösödés,túlsúly bármi van?
1291. nő1979
2013. aug. 8. 10:43

sziasztok!látogat még valaki erre az oldalra? A TSH értékem rendben, ahogy az orvos előírása szerint1-2 közöttinek kell lenni, nekem már 1,35 a gyógyszer hatására, tehát teljesen beállt, ez július közepei laborérték... Tehát már terhesnek kellene lennem, de megint megjött a héten.. :-(

A laborban volt az a bizonyos anti tpo is, azt hiszem így hívják, bár hosszabban volt leírva, az viszont nagyon sokkal több mint a megengedett 35 alatti /azt hiszem/, nekem 537 az érték. Állítólag ez az antitpo nem befolyásol semmit, ha a TSH érték jól be van állítva, akkor jönnie kell a babának. De mégsem.. mit kell még tenni, van valakinek hasonló tapasztalata?

1290. nő1979 (válaszként erre: 1289. - Emmaszabo22)
2013. jún. 11. 21:46

De jó Neked hogy még ilyen fiatal vagy! :) Én is szerettem volna fiatalon anyuka lenni, de már olyan mintha egyre gyorsabban rohanna az idő... :-(

Én is reménykedem benne nagyon, hogy ha a múlt héten már a Letroxtól 2,455 volt, akkor a következő ciklusra már 2 alá megy, ahogy azt mondták, s jövő hónapban már nekem is ott lesz a pocimban. Meg még kíváncsi vagyok hogy a 400 as prolaktinomra mit fog mondani pénteken az endokrinológus, mert az nyugodt állapotban reggel éhgyomorra van mérve. Nekem pedig elég stresszes a munka, meg eléggé aggódó vagyok, így gondolom, napközben mennyire ugorhat.Lehet hogy majd még én erre is kapni fogok gyógyszert. De mindegy már csak csináljanak vmit adjanak vmit hogy lehessen nekem is.

1289. emmaszabo22 (válaszként erre: 1288. - Nő1979)
2013. jún. 11. 16:52
Én most vagyok 24. 2010ben kezdtünk el próbálkozni,de nem jött össze. Kiderült,hogy pajzsmirigy alul működésem van,kaptam rá Letroxot. Idén május elején állt be a hormonom és május 18án már teherbe is estem,úgy hogy akkor már nem is volt tervben a baba,védekeztünk(megakartuk várni,míg elköltözünk stb...) Szerintem ha a pajzsmirigyed rendben lesz,pikk-pakk teherbe fogsz esni! =) Csak ne add fel! Drukkolok neked! =)
1288. nő1979 (válaszként erre: 1287. - Emmaszabo22)
2013. jún. 11. 16:26
33 éves vagyok, ezerrel közeledek a 34 felé... ekkorra már a 2. babámat szerettem volna szülni tervek szerint. Rengeteg vérvételen vagyok túl, tavaly rengeteget jártam középidő előtt dokihoz, ultrahangra, nézni a nykh vastagságát és tüszőméretet. Mindig mindent rendben talált az a doki. Aztán már a kórházba jelentkeztem be januárban, család- és nővédelemre, hogy segítsenek. Ekkor kezdték újra ott is a laborvizsgálatokat, aztán múlt hónapban sor került a HSG vizsgálatra is, ott is minden rendben volt, átjárható mindkét petevezeték, tehát tök fölösleges volt ezen a borzasztó fájdalmas vizsgálatnak kitenni magam. Aztán a vizsgálat után mondta a doki, aki a vizsgálatot végezte, hogy megnézte a laboreredményeimet évről évre, s hogy a pajzsmirigy lesz a tettes... az alulműködés, s ha szedem rá a gyógyszert, akkor talán majd lentebb megy a prolaktin szint is vele. Ezért tanácsolta, hogy menjek el egy endokrinológushoz, és mondjam el neki ezeket a dolgokat s hogy a feladat, a TSH-t levinni 2 alá... mert nőgyógyászatilag minden rendben velem, több vizsgálat ott már nem szükséges. Úgyhogy most pénteken megyek az endokrinológushoz, elviszem az összes laboreredményemet, s kíváncsi vagyok, mit fog mondani, mit tud még... Amúgy a munkám elég stresszes, és ahogy olvastam ezeken a fórumokon, az is növelheti napközben a prolaktin szintjét, ami gátolhatja a teherbeesést. Remélem, erre fognak felírni vmi gyógyszert, hogy lejjebb menjen, mert a stresszt és idegeskedést sajnos munkámból adódóan nem tudom elkerülni, alapból is egy aggódó természet vagyok. Igyekszem odafigyelni az egészséges táplálkozásra, és mindig is sokat mozogtam, vmire mindig jártam, vagy úszni, vagy tornára, pár éve még futottam, versenyeken is voltam, de azt abbahagytam, mert a futás nem tesz jót. Vitaminokat is szedek mindig, erre is odafigyelek. Januárban pedig voltam Aviva torna tanfolyamon is, akkor állt be a ciklusom 28 napra... de most megint összekuszálódott, az utóbbi 2 hónapban sok negatív külső hatás ért, egyszer egy fájdalmas menstr görcs miatt kerültem be kórházba, azt hitték vetélés, a múlt hónapban pedig a HSG miatt... Úgyhogy ez az utolsó reményem még, hogy mit mond az endokrinológus pénteken. Már nagyon unom ezeket a sikertelen hónapokat, így olyan kilátástalan és értelmetlennek tűnik minden... :-(((
1287. emmaszabo22 (válaszként erre: 1286. - Nő1979)
2013. jún. 10. 20:54
Igen,sokan dicsérik!Ártani nem árt. Tényleg sajnálom =( És kívánom,hogy a kövi hónapban már pozi legyen az a teszt!!! Egy kicsit nem írsz az egészségügyi állapotodról? Hátha tud vki vmi jó tippet adni neked. Kor,súly,kórkép,életmód stb...persze nem kötelező.
1286. nő1979
2013. jún. 10. 20:39
A páromnak alig mertem elmondani, már ő is nagyon el van keseredve, a sorozatos kudarcélményen. :-( Ma munka után elmentem egy bioboltba és vettem méhpempőt, azt olvastam róla, hogy nagyon jó hatása van, de iszonyat rossz íze van, felfordult a gyomrom tőle. :-(
1285. emmaszabo22 (válaszként erre: 1284. - Nő1979)
2013. jún. 10. 19:29
Jajj,nagyon sajnálom =(
1284. nő1979
2013. jún. 10. 19:17
Sajnos már nem került sor arra, hogy tesztet vegyek, mert az egész délelőtti alhasi fájdalom, feszülés után délután megjött.... :-(
1283. vikucka (válaszként erre: 1282. - Gatto4)
2013. jún. 9. 08:36
en 3 hetig vartam a pozitiv tesztre, kozben volt egy ket tunet, de azok pms tunetek is lehettek volna. :)
1282. gatto4 (válaszként erre: 1280. - Nő1979)
2013. jún. 8. 21:56

Fel a fejjel, csak annyit tanácsként, hogy a tüneteket se beszéld be magadnak, mert nekem az volt sokáig mindig nagy csalódás :S

Kívánom, hogy ne így legyen és valós tüneteid legyenek ;)

1281. emmaszabo22 (válaszként erre: 1280. - Nő1979)
2013. jún. 8. 21:40

Mi anno amikor próbálkoztunk volt,hogy napi 2 tesztet is ellőttem mert nem akartam elhinni hogy nem sikerült,és nagyon szomorú voltam amikor negatív volt lett a teszt,sokszor sírtam is,úgyhogy megértelek.


Én legutóbb amikor teszteltem a nem várt előtt azért tettem mert "kapkodott" a nyál a számban és du. le kellett feküdnöm aludni olyan fáradt voltam,és a 10es simán kimutatta du. hogy terhes vagyok. Úgyhogy egyetértek veled. Majd tesztelsz ahogy eltervezted és drukkolok,hogy pozitív legyen! =) Majd azért írd meg,hogy mi lett,ha rossz ha jó hír! =)

1280. nő1979 (válaszként erre: 1279. - Emmaszabo22)
2013. jún. 8. 21:05

Már rengeteg tesztet vettem, mióta próbálkozunk, eleinte volt, hogy 2-t is egymás után, mert nem akartam elhinni, hogy mindig negatív, s hogy akkor biztosan rosszak, aztán jött a sírás, elkeseredettség, csalódás... úgyhogy ennek nem akarom kitenni magam, hogy már megint egy negatív teszt, már igazából az utóbbi hónapban is, amikor csináltam, azt vettem észre, hogy félek előtte, az eredménytől, hogy újra negatív lesz. Így inkább már nem veszek. De ha kedd-szerdáig sem jön meg, akkor viszont már csinálok egyet.

Mondjuk ma elég furán éreztem magam,reggel alig bírtam felkelni, olyan nyomott volt a fejem, aztán a párommal elmentünk bevásárolni, megfőztem az ebédet, és főzés közben néha le kellett feküdnöm, mert émelygést, rossz közérzetet éreztem. Most meg vacsorára azt sem tudtam mit egyek, ízeket kívántam, de ami épp eszembe jutott, hogy eszek, attól hirtelen elment a kedvem, nem kívántam...

1279. emmaszabo22 (válaszként erre: 1278. - Nő1979)
2013. jún. 8. 20:44
Megértelek. És mikorra tervezed a tesztet? Vagy nem is tesztelsz csak ha már konkrét jeleid vannak?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook