Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? fórum

Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


18. norah (válaszként erre: 17. - Sofiona)
2007. jún. 17. 11:49
Szia Sofi! Nagyon köszönöm én is a választ és biztos Esztert is sikerült megnyugtatnod kicsit. Én is ezt gondolom, ha akar, jön a baba, ha olyan állapotban van a szervezet, úgysem engedi, hogy megfoganjon. Sok sikert Eszter! Én is izgulok, még van 12 napom a cilusból...
17. Sofiona (válaszként erre: 15. - Kétségbeeszter)
2007. jún. 16. 22:59
Amikor a pajzsmirigy alulműködik, akkor nemcsak az anyagcsere lassul, hanem a teherbeesés esélye is nagyon alacsony. Nekem már azelőtt elkezdték kezelni, hogy kiderült, terhes vagyok, de épp előtte voltam kontrollon, és a belgyógyász azt írta a papíromra, hogy "terhesség nem javallott". Aztán pár nap múlva kiderült, hogy már 3 hete elkésett... én is aggódtam, de a körzeti dokim (egy tündéri dokinő) mondom valamit, ami megnyugtatott: a szervezet jobban tudja nálunk, és ha teherbe esik, akkor az azt jelzi, hogy rendeb lévőnek tartja a környzetet :-) Amikor kiderült, hogy a babóca már ott csücsül, akkor meg kellett emelni a gyógyszert, de a belgyógyász nekem azt mondta, hogy főleg a terhesség második-harmadik szakaszában nagyon fontos, hogy rendben legyen a pajzsmirigyhormon-szint, mert az a szellemi fejlődésért felelős, ami a terhesség későbbi szakaszában zajlik. Szóval ne izgulj :-))) Biztos jól tudja a babóca, hogy már jöhet-e.
16. norah
2007. jún. 15. 19:50

Sziasztok! Mi csak most kezdtük a babaprojectet, de nekem is akadtak gondjaim a pm-emmel. Én is a tanácsotokat, véleményeteket szeretném kérni. áprilisban 4,77 volt a TSH-m, elküldtek pm ambulanciára. Fenyvesi doktornál ma kaptam meg az eredményt. TSH:2,8, FT4:13,4, anti-TPO:12, koleszterin:5,9, ezekre azt mondta, hogy nyugodtan jöhet a baba, csak azonnal menjek kontrollra, amint összejött. Viszont bizti ami bizti alapon elmentem Solymosi doktorhoz is 4-én, annak is megjött tegnap az eredménye. TSH:5,33, FT4:14,7, FT3:3,29, krónikus pm gyuszi. Egyből küldött receptet. Letroxot írt, 1 hétig 25, majd 50ug-ot kellene szednem.

Szerintetek lehetséges, hogy 10 nap eltéréssel ennyire más eredményt adnak a vérvizsgálatok? Most mit tegyek? Nem szeretnék feleslegesen hormont szedni. Esetleg van ötletetek, lehetne-e stimulálni valamivel a pm-et, vagy természetgyógyász, homeopata kezelt-e már közületek sikeresen valakit? Köszönöm előre is a segítséget!

Zsuzsa, gratulálok a babához!

Eszter, szerintem keress meg 1-2 szakembert, több szem többet lát alapon. És ne idegeskedj, mert nem tesz jót!

2007. jún. 14. 23:35

Sziasztok, SOS-SOS


Elnézést a betolakodásért, de nagyon meg vagyok ijedve,és azonnali tanácsra lenne szükségem, ha tudnátok segíteni. 9 hetes terhes voltam,amikor pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak nálam. (TSH:30.3,t4: 9.96, t3:5.61)most már szedek gyógyszert, 10 hetes terhes vagyok most,de 9 hétig nem kapott elegendő hormont a babó.mi a tapasztalatotok, beteg gyerekek születnek csak a terhesség korai szakaszában nem kezelt pajzsmirigy probléma esetén??? a genetikai tanácsadóban azt mondják,hogy semmi köze a TSH-nak hozzá,a T4,T3-am meg majdnem jó, de a pajzsmirigy gondozóban, azt mondták,hogy szerintük beteg lehet a baba. Elnézést, hogy ilyen hülyeségeket írok,de még teljesen tudatlan és tapasztalatlan vagyok ezzel a betegséggel kapcsolatban.....előre is nagyon ksözönöm,ha tudnátok válaszolni

2007. jún. 11. 10:07

Sziasztok,

már régen voltam a hoxa-n, így nem tudtam megírni, de szerencsés napok előtt állok, azaz ez év novemberében, ha minden jól alakul már mi is babázhatunk. Köszönöm mindenkinek, aki támogatott, és köszönöm a jó tanácsokat is.


Zsuzsa

2007. jún. 11. 10:06

Szia Szilvi,

nálam az volt a baj, hogy a gyógyszeradagom még 2 évig sem hozta a normál értékek közé a TSH-mat.

Szerencsére ez év februárjától a gyógyszeradagom segítségével már rendben működik a pajzsmirigyem.


Zsuzsa

2007. márc. 11. 18:18
Szia Zsuzsa! Nekem is alul működik a pajzsmirigyem de minden gond nélkül teherbe estem. A gyogyszereket abba hagytam míg terhes voltam mert a baba normalizálta a hormon szintem. a sújom is ennek köszönhetően csak 4kg-mal gyarapodot.az eggyetlen gond az volt hogy a terhesség végére toxémiás lettem és egy hónappal hamarabb született meg a kislányom. Kitartást, pozitív hozzá állást és egy jó magándokit kívánok.
2006. dec. 14. 20:22

Szia Ildikó,


köszi a támogatást !!!

Gratulálok még 1x a családodhoz !!!

Nem adom fel én sem, csak az a ciki, hogy mivel szeretnék gyermeket, ha már 1-2 napot késik a menszim, akkor már rögtön azt hiszem, hogy már minden ok stb... Ha pedig majd sikerülni fog, akkor pedig itt van a levegőben a pajzsm. probléma, hogy "megmarad?" vagy "nem marad?" :o((( Az nagyon jó, hogy van előttem egy pozitív példa a személyedben. Ciki, hogy az orvosod ennyire félrevizsgált, hogy a papírjaid alapján jóformán meddővé írt le. :o(((

Szió

Zsuzsa

10. koka-di (válaszként erre: 7. - Zsuzsa68)
2006. dec. 13. 21:12

Szép estét, Zsuzsa! :)


Pozitívan állj hozzá! Ne add fel SOHA! Én papírok szerint meddő vagyok! Na? Ehhez mit szólsz? Éppen lombikra gyűjtöttünk, mikor természetes úton megfogadt a lányom. Második lányom is természetes úton fogant, a második próbálkozásnál sikerült!

Köszönöm a gratulációt, nagyon büszke vagyok magunkra! Mi nem adtuk fel, igaz, szerintem nem is lehet. A kor meghatározása statisztika, mint tudjuk, vagy van alapja, vagy nincs...

Sok sikert és kérdezz ha gondolod.

Szorítok nektek!


Ildikó

2006. dec. 12. 20:27
Szia "smallviki", sajnos én nem tudok. :o(((
2006. dec. 12. 20:27
Szia smallviki, sajnos én nem tudok. :o(((
2006. dec. 12. 20:25

Szia "koka-di" gratulálok a gyermekeidhez és, hogy semmi gondod nincs!

Az a baj ezzel a pajzsmirigy problémával, hogy nálam semmilyen tünet nem jelentkezett. Sokszor elment a hangom (évente 2-3x) és így esett erre a választás, hogy talán pajzsmirigy problémával állunk szemben.

Sokan megijesztettek már, hogy így nagyon nehéz teherbe esni, stb...

Talán ezért is tettem fel a kérdést, hogy talán valaki meg tud nyugtatni, hogy semmi gond. Csak a cél lobogjon a szem előtt, és semmi baj sem lesz.

Igaz nálam már a kor is rizikófaktor, de ahogy olvasgatom, nem biztos, hogy 38-39 évesen nem sikerülhet a gyermekáldás.

Persze aki olvassa, az most csodálkozik, hogy ilyen korban vállalni az első gyermeket, de ha csak most találtam meg az igazit, akkor most kell vállalni. :o))) (Csak sikerüljön)

2006. dec. 12. 19:06

Szia!

Én is azt szedem.

Első terhesség után derült ki, hogy alulműködik a pajzsmirigyem, adtak rá gyógyszert, de attól mindig rosszul voltam, a doki pedig nem adott másikat így abba hagytam. Nem voltak panaszaim, el is felejtettem, hogy ilyenem van.

Második terhességemnél megemlítettem, a doki azt mondta ha nincs panaszom évek óta, nem foglalkozunk vele.

Kihordtam, megszültem egy egészséges, majdnem 4 kilós kislányt, aki ma már 18 hónapos.

Egy kivizsgáláson, teljes vérképvizsgálaton derült ki, hogy nagyon rossz az értékem, a megengedett 4szerese. Azóta gyógyszert szedek, ennek már 3 hónapja. Panaszaim nincsenek. A lányom egészséges, de ez csakis a szerencsének köszönhető!

Hálát adok az égnek, hogy minden rendben volt és van. :)

2006. dec. 11. 23:18
Tud valaki debrecenben jó szakembert?
2006. dec. 11. 20:45

Szió, köszi a választ.

Igen szedek Euthyrox gyógyszert, ami szinten tart.

Neked a szülés után a pajzsmirigy alulműködésed mértéke változott? Kevesebb vagy több tabláttát kell szened rá?

2006. dec. 11. 20:10

Szia!

Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem, Én szedek rá gyógyszert, gondolom te is.

Természetesen lehet babád, az orvosod tudjon róla, beszéljétek meg, hogy ő mit javasol. Jobban odafigyel majd rátok, a terhesség és a szülés alatt és után. A baba megszületése után, a kicsitől is vesznek vért és az ő pajzsmirigy működését is ellenőrzik.

Vannak orvosok akik nem ajánlják a terhesség alatt a hormongyógyszer szedését, de vannak nőgyógyászok akik ragaszkodnak a terhesség alatti szedéséhez.

Beszélj a nőgyógyászoddal és az endokrinológusoddal is.

Sok sikert és boldogságot a babához! :)

Ildikó-Kóka

2006. dec. 11. 19:55

Sziasztok,

pajzsmirigy alulműködésem van, és nagyon szeretnék gyermeket. Ha valakinek vannak, ill. voltak ilyen jellegű problémái, kérlek oszd meg velem, hogy a gyermekvállalásnál mikre kell odafigyelni.

Előre is köszönöm !!!

2006. dec. 11. 19:47
Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook