Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


2008. jún. 25. 19:58

sziasztok!!!


én is pajzsmirigy alulműködésben szenvedek már 5-6 éve,és eddig ahákrhányszor próbáltam lefogyni,nem sikerült,de most kipróbáltam a 90 napos diétát amivel eddig elég szépen fogytam,de mostmár megint eléggé elengedtem magam sajnos...tehát ezzel azt akarom mondani,hogy eddig én is mindent a pajzsmirigyemre fogtam,h biztos ettől hízok,magamban sosem kerestem a hibát...szóval le lehet fogyni,csak nagy akaraterő és kitartás kell hozzá,nemmondom én is éheztem meg minden,dehát ez van...van eredménye csak csinálni csinálni kell.és az édességről és a kenyérfélékről sem kell lemondani,csak persze mértéket kell tartani

jah és persze mozogni sokat

645. Midnattsol (válaszként erre: 643. - Pitemaci)
2008. jún. 24. 20:24
nem éppen egy természetes dolog, sőt elég drasztikus, meg ugye hallani olyat, hogy a felhalmozódó alumínium rákot okoz, szóval ha lehet, inkább kihagynám, amúgy is mindenemet be kellene kenni =) azért lehet, hogy nyáron kipróbálom mondjuk a hátamon, mert ez így nagyon ciki =(
644. 127f14054c (válaszként erre: 642. - Titamilla86)
2008. jún. 24. 18:28
szia..szerintem annyira nem kavar be egy idopont...ugy ertem "elnezendo" ha nem mindig akkor veszed be..a lenyeg, hogy bevedd....nekem is van, hogy nagy ritkan elfelejtem es azelott eszem is....azt mondtak az endon, hogy ha kesobb is es kaja utan is de vegyem be..felszivodik ugy is de kesobb!2-3 honap utan menj vissza kontrollra....vervetel s megmondjak, hogy mi a helyzet..lehet az adag tul kicsi es akkor nem varhatsz nagy alakulasokat, valtozasokat.
643. pitemaci (válaszként erre: 641. - Midnattsol)
2008. jún. 24. 18:01

Sajnos nekem mindegy milyen idő van. Egyébként nem vagyok vizes, úgyhogy szerintem nem ez a gond. Vízhajtó teákat is iszom, tehát mindent megpróbálok, de sajnos ez van. Pont ma jegyezte meg anyósom, hogy én ennyire izzadok? Hát sajnos igen. Már félek a klimaxtól, akkor duplán fogok izzadni?:)

Üdv.

Egyébként mi gond van az antisudoricával?

2008. jún. 24. 17:15
Úgy egy hónapja szedem a gyógyszert de semmi változást nem tapasztaltam. Persze lehet én vagyok túl türelmetlen van túl sokat várok. Szerintetek az ha reggel nem mindig ugyanabban az időpontban veszem be a gyógyszert az számít valamit? Mert bizony van ,h 11 körül kelek de olyan is ,h 7kor.
641. Midnattsol (válaszként erre: 635. - Pitemaci)
2008. jún. 23. 23:39
nekem is pont ilyen, párás időben ez egyszerűen halálos... ez azt jelenti, hogy túl sok víz halmozódott fel a szervezetben? mert akkor hátha jó a vízhajtó tea meg társai, nem tudom. antisudoricát valahogy nem szeretnék használni =/
640. ovics (válaszként erre: 632. - D6bc63e7c0)
2008. jún. 23. 06:39

Nem rosszindulatú a megjegyzésem! Nagyon is tájékozott vagyok a témában-sajnos,hiszen nemcsak engem,de a lányomat is érinti.

Egyet mindenesetre tudok:a pajzsmirigy alulmüködés semmi mással nem "gyógyitható",kizárólag hormonpótlással,amit életünk végéig szedni kell.Az anyagcsere lelassult és a pm-et serkenti.

Nagyon veszélyes betegség a pm alulmüködés,ha nem kezelik.A gyógyithatót azért irtam idézőjelbe,mert ebből kigyógyulni nem lehet,csak jól beállitani és akkor azon kivül,hogy reggel éhgyomorra bekapjuk a bogyót,más dolog nincs vele.


Nem véletlen,hogy vérvétellel folyamatosan figyelemmel kisérik.


HASIMOTOSOKNAK SZIGORÚAN TILTVA VAN MINDEN JÓD tartalmú !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kérdezzétek meg az orvosotokat!

639. ovics (válaszként erre: 630. - Sziszike87)
2008. jún. 23. 06:30
Lehet.Nekem is volt 2x ilyen átlendülésem túlmüxibe és hasonló tüneteket produkáltam.Soron kivűl visszamentem a dokihoz és visszavett a bogyóból.
638. e4c561a701 (válaszként erre: 636. - C299b9bcdc)
2008. jún. 21. 17:08
Szia!Nekem is régebben sz.. volt a vasam,de helyre állt,mostanáig.Magas a tsh-m,kevés a vasam nagyon,2 szem vas tablettát szedek naponta,+vit.b12 injekciot kapok,és okozhatja simán az al.müködés.
637. c299b9bcdc (válaszként erre: 636. - C299b9bcdc)
2008. jún. 21. 10:10

Annyit még hozzátennék, hogy az étkezési szokásaimon a legutóbbi vérvétel óta (tavaly karácsony) nem változtattam. Akkor még szar volt a vasam, és kicsit alulműködött a PM-em. Viszont azóta eszméletlen adagú vitamin és vaskúrát vetettem be. (Sportolóknak való lórúgásnyi vitamincsomagokat)


Ja, és hormongyógyszert sem szedtem.

2008. jún. 21. 10:05

Bár nem tudom mennyire van köze a két dolognak egymáshoz, de régen mindig súlyosan vérszegény voltam, nagyon alacsony volt a vasam: 3 mikromol/l. Ezzel együtt a TSH-m kicsit magas volt és a T4 pedig 7-9 körüli.


Legutóbbi vérvételemen a vas szintje végre hosszú évtizedek óta a normál tartományon belül van (11) és mind a TSH-m mind a T4-em is benne lett a normál tartományban!


Tényleg nem tudom van-e köze a két dolognak egymáshoz, de azért mindenesetre érdekes!

635. pitemaci (válaszként erre: 634. - Midnattsol)
2008. jún. 20. 20:05

Szia!


Én 5 éve vagyok pm beteg, de sajnos az izzadás nem múlt el. Igazából ez nem az a klasszikus szagos izzadás, csak folyik rólam a víz. Annyira ciki. Mindenki be van öltözve ősszel énrólam meg dől a víz. Mintha klimaxos lennék. Azért lehet, hogy nálad ez megszűnik. Üdv.

2008. jún. 20. 10:08

sziasztok!

most derült a vérvétel során, hogy nagy valószínűséggel nekem is alulműködésem van (TSH 6,88), még csak a háziorvosnál jártam, mert csak aug. 15-re kaptam időpontot a Károlyiba=(( semmi esély rá, hogy másutt esetleg korábban kivizsgálnak? egyébként nekem az egyetlen tünetem, hogy izzadok, mint a ló, olvastam, hogy másoknak is ez a problémája, nektek elmúlt, amikor beállították a gyógyszeradagot?

633. 127f14054c (válaszként erre: 632. - D6bc63e7c0)
2008. jún. 19. 16:03

Szia..Ovics vagy nem tajekozott vagy nem tudja miket ir..nem kell felvenni a rosszindulatu megjegyzeseit.Egyertelmu, hogy nem akarsz rosszat csak segiteni s mindenkire rabizod, hogy szeretne vagy sem megtudni mirol is van szo....az is meglehet, hogy nem olvasta a hoxa szabalyzatat ami valoban tiltja a reklamot....

Minden jot neked:-)

632. d6bc63e7c0 (válaszként erre: 629. - Ovics)
2008. jún. 19. 14:06

szia!

Kiírom nyíltan is, Jodis a neve, de mivel ez is egy ilyen MLM-es dolog, rögtön mindenki ezzel támadna le, hogy itt akarok nyerészkedni. Hát egy forint hasznom sincs belőle, mivel nem építek hálózatot egyáltalán, árrés sincs, tehát az eladott darabok után sem kapok egy fillért sem, csak én barom megint azt hittem, hogy vannak emberek, akik szívesen veszik a segítséget.

Egyébként nem vagyok figyelmetlen, tudom, hogy itt alulműködésről van szó, éppen ezért írtam ide, mert a cucc arra kifejezetten ajánlott, de a túlműködést is helyreteszi.

631. 127f14054c (válaszként erre: 630. - Sziszike87)
2008. jún. 19. 10:00
Szia...igen..ezek egyertelmuen tulmukodesi tunetek...egyszer voltam en is igy...de en adagoltam tul...rosszul voltam, hanyinger, reszketes, pillanatok alatt leizzadtam..ha utcan voltam akkor ajulas kornyekezett.Szerintem menj vissza a dokihoz...SURGOSEN!!!....es ne szedj csak 25 mg-ot amig eljutsz hozza...
2008. jún. 19. 06:26
Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni! Tavaly megállapították hogy pajzsmirigy alulműködésem van ( TSH 9 felett volt, T4 90 ) és van 3 göböm! Kaptam gyógyszert L- Tiroxint! Szerintem a doki nem jól írta fel, mert napi 1 szemet kell szednem! 50 kg vagyok! Mióta szedem a gyógyszert nagyon rosszul vagyok! 3 hónap alatt lement a TSH-m 0,9 re! Szerintem ez gyors, de a gyógyszert továbbra is egy szemmel kell szednem! Lehet hogy átmentem túlműködésbe? Aludni nem tudok, reszketek, remegek, ideges vagyok, a szívem ki akar ugrani, szédülök, fájnak az ízületeim, gyenge vagyok! És hányinger kínoz! Valakinek van valami tanácsa? Nagyon megköszönném, rosszul vagyok!
629. ovics (válaszként erre: 628. - D6bc63e7c0)
2008. jún. 18. 13:34

Ha segiten i akarsz és nem keresel a cuccon,akkor miért nem írod ki nyiltban?

Egyébként figyelmetlen is vagy,mert a fórum cime az alulmüködés...............

2008. jún. 17. 14:48
Sziasztok! Olyan sokan vagytok itt pm-esek, annyira segítenék rajtatok. Én is voltam pm túlműködéses, meg hajhullás, rámkenték a Basedow-ot is, meg ilyenek, megjártam a magam kálváriáját. Itt sajna nem lehet "reklámozni", de van egy nagyon jó cucc rá, én is szedem. Ha vkit érdekel, e-mail. (Nem drága, és nincs hasznom belőle.) Amúgy ma semmi bajom, pedig azt mondták, soha nem fogok meggyógyulni teljesen. :-)))
627. ovics (válaszként erre: 623. - E4c561a701)
2008. jún. 17. 08:46

"Kóros felismerési mechanizmus miatt a szervezet a saját sejtjeinek egy részét idegenként ismeri fel, és ezek ellen termel ellenanyagokat. (Ez így horrorisztikusan hangzik, az autoimmun betegségek döntõ része messze nem ilyen rettenetes a valóságban.) A pajzsmirigy esetében a Basedow-kór és a Hashimoto-tireoiditisz jelent autoimmun kórképet. "


[link]

Mezei: mell sugárkezelésnél érintették a pm-et és ott gyulladás alakult ki nálam.De a mezei az sima gyulladás miatt nem termelődik a hormon.

626. 127f14054c (válaszként erre: 625. - Cseperke)
2008. jún. 16. 13:19
szia..szerintem nem a tiroxin okozza...mindenki ehgyomorra kell beszedje es fel oraig nuku kaja de meg senkit nem hallottam erre panaszkodni.Nekem legalabbis semmi bajom tolle...amugy eg a gyomrom es van savam is de nem akkor es nem amiatt.
2008. jún. 15. 20:59

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem Hozzátok.

L-thiroxint szedek,2 hónapja és azóta nagyon ég a gyomrom.Okozhatja a gyógyszer szerintetek?

Nagyon minimális mennyiséget szedek,másnaponta negyed szemet.

Köszi

624. pitemaci (válaszként erre: 622. - E4c561a701)
2008. jún. 15. 14:11

Szia!

Nekem viszont kezdetektől fogva alulműködik és mégis befele nő. Nálad meg ha jól értettem a túlműködés miatt nőtt befele. Mindegy hogy van azért odafigyelek. Remélem nem kell műtét.

Köszi az infót. Üdv!

623. e4c561a701 (válaszként erre: 614. - Ovics)
2008. jún. 14. 18:47
Szia!És mi a különbség a "mezei" meg az autoimmun között?
622. e4c561a701 (válaszként erre: 620. - Pitemaci)
2008. jún. 14. 18:43
Szia!Nekem is befelé nőtt,mikor tulműködésem volt,ezért is műtöttek meg,mert nyeléskor úgy éreztem,mintha gombóc lenne a torkomban,és nehezebben is mentek le a falatok!A sebész mondta is műtét utáni nap,hogy épp ideje volt műteni,mert már a fülem fele volt elmászva,és hamarosan megfojtott volna.Utánna fordult át a működés.Nagyon figyeld a nyelést,és ha ilyesmit észlelsz,soron kívül menj vssza az endokrinra!!!Fel a fejjel,kitartás,üdv!!!
621. ovics
2008. jún. 14. 12:52

www.konzilium.hu


Ezen a lapon nagyon sok hasznos info van a pm-eseknek.

Nekem egyébként 50,4 volt a TSH-m,mikor felfigyusztak arra,hogy meghiztam.A többi tünettel rendesen száz helyre jártam,de senki nem hozta addig össze,hogy mind a pm-től van.Ennek 4 éve és mostanra sikertült belőni a TSH-t.

620. pitemaci (válaszként erre: 619. - E4c561a701)
2008. jún. 14. 07:30

Szia!

Nekem még annyit mondott a doki, hogy befelé növő pm-em van, ezért minden vizsgálatnál a nyelésemet is nézte, mert figyelni kell, hogy nehogy elnyomja a nyelőcsövemet, mert akkor meg is fulladhatok. Hát, jó kilátások.

619. e4c561a701 (válaszként erre: 613. - Pitemaci)
2008. jún. 13. 20:18
Szia!Nekem még nem említették ezt a vizsgálatot,tsh,t3,t4,ezeket szokták csak!Én is dokit váltottam,talán neki köszönhetem,hogy nem történt nagyobb baj! Annyit tudok,hogy a tulműködésemre azt mondta a doki,hogy autoimmun,majdnem hogy basedowkor.Én örököltem ,apai ágról,de hallottam én is,hogy a stressz is.Abban az évben,amikor kiderült,eléggé kivoltam lelkileg.Üdv!!!
618. 127f14054c (válaszként erre: 614. - Ovics)
2008. jún. 13. 14:49

nekem is hasimotot mondtak....hmmm....ezt el is felejtettem..most jutott eszembe..

szia amugy:-)

617. ovics (válaszként erre: 616. - Pitemaci)
2008. jún. 13. 14:31

Az első vizsgálat óta nekünk is csak a TSH-t nézik.

UH-t meg akkor csinálnak,ha göbre gyanakszanak.Nekünk nem kellett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook