Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködés ellen mit lehet tenni? fórum

Pajzsmirigy alulműködés ellen mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
50. Zsu48
2008. ápr. 2. 17:47
Sziasztok! Én pajzsmirigy tűlmüködéssel is híztam.Nekem azt mondta az orvos, hogy kivétel erősíti a szabályt.
49. Cszsuka (válaszként erre: 48. - Margitnéni)
2008. márc. 31. 08:44

Én is ezért kértem, hogy fejtse ki bővebben, ő hogyan értelmezi, nem csupán egy definícióra vagyunk kíváncsiak, hiszen azt jobbára már tudjuk.

Azzal, hogy elkezdtem odafigyelni a saját belső működésemre, egy csomó dolgot sikerült a helyére tennem, szabály ide vagy oda.

48. Margitnéni (válaszként erre: 46. - Reetur)
2008. márc. 30. 21:00
Igen, én is ezt olvasom endokrinológusok tollából, de a saját tapasztalatom mégsem ez. Sokkal komplikáltabb dolog ennél, csak még nem ismerik az orvosok sem teljesen a hormonok hatását a szervezetre.
47. Cszsuka (válaszként erre: 46. - Reetur)
2008. márc. 30. 17:17

Légyszi fejtsd ki jobban!

Köszi!

46. reetur
2008. márc. 30. 16:35
Pajzsmirigyalulmûködés - az emberi betegségek közül talán a legideálisabban kezelhetõ. Nem más, mint egy tökéletesen pótolható hiányállapot, amivel kivétel nélkül teljes és korlátozás nélküli élet élhetõ
45. Pirosalma (válaszként erre: 44. - Cszsuka)
2008. márc. 29. 07:16

Nincs messze.

Itt be is fejeztem:-)

44. Cszsuka (válaszként erre: 43. - Pirosalma)
2008. márc. 28. 22:39

Nagyon izgis, amiket írsz, de ez így jó.

Azért leírom, hogy alulműködött a pajzsmirigyem, aztán a gyógyszertől túlműködött, ekkor azt mondta az orvos, hogy inkább működjön alul, nem annyira vészes és ne szedjem a gyógyszert; ekkor jött az alga, amit nem én találtam ki, hanem egy másik orvos és bevált. Helyreállt a pajzsmirigyem. Én biztosan csak kakukktojás vagyok, de nem az egyetlen.

A Voll diagnosztikát pedig a homeopátiás szerek használatához találták ki. A homeopátiát pedig csak dr. kezdőnevű egyén végezheti. Nem baj, azért lehet komolytalan. Igaz, hogy vannak homeopátiás szerek, amiket csak receptre lehet kapni, mert a helytelen diagnózis halált okozhat.

Ez azért az okkultizmustól igen messze van.

43. Pirosalma (válaszként erre: 42. - Cszsuka)
2008. márc. 28. 22:29

Arról fölösleges beszélni, mert ha kimutathatóan alulműködik, akkor gyógyszert kap, ha en, akkor nem. Ha meg jódhiány van, vagy valami a jódanyagcsere körül, azt klinikailag igazolni kell, és kizárni az egyéb okokat. Ez így megy, nem vaktában meg kockával.


Az alga csak a jódot pótolja, ha nem jódhiányos az alulműködés, akkor legjobb esetben is csak semmit sem ér.


A Voll-diagnosztika szakmailag nem elismert, és nem bizonyított. Enyhén okkultista beütés, erről már írtam valamelyik topikban nemrég.

42. Cszsuka (válaszként erre: 41. - Pirosalma)
2008. márc. 28. 22:11

Én nem mondtam, hogy ne menjen bárki is orvoshoz, akinek pajzsmirigy gondja van, sőt!

Az, amiről én beszélek arra az esetre jó (kizárólag), ha valakinek kimutathatóan alulműködik, de nem kap rá gyógyszert, mert nem számottevő. Ezzel a típusú alulműködéssel is lehet hízni, amit az algával meg lehet állítani és meg lehet előzni a pajzsmirigy végleges "elromlását".

A Voll-diagnosztika egy nagyon komoly dolog, nem hasonlítható szerencsejátékhoz.

2008. márc. 28. 22:01

Csak tele va jóddal, de nagyon.

A jód akkumulálódhat a pajzsmirigyben nagy bevitel esetén.


"Csak abban az esetben nem szabad rendszeresen enni, ha külön pajzsmirigy működést serkentő szert szed valaki." - ezt az orvos mondja meg.


Nem Voll-diagnosztika kell ide (ez nem szerencsejáték!), hanem hormon- és egyéb vizsgálat, amivel meg lehet állapítani a pm.-betegség típusát. Gyulladásra pl. nem okos jódot adagolni.

40. Cszsuka (válaszként erre: 39. - Pirosalma)
2008. márc. 28. 21:45

Szia!

Én ilyesmit nem írtam. Az alga normális táplálék, ugyanúgy, mint a só, csak élőbb. Ami nem kell a szervezetnek, azt kiüríti. Csak abban az esetben nem szabad rendszeresen enni, ha külön pajzsmirigy működést serkentő szert szed valaki.

Sok esetben a jódhiány az oka az alulműködésnek (igaz, nem mindig), de egy próbát megér.

Egyébként meg ott van a Voll-diagnosztika, amivel ki lehet mérni, hogy egyáltalán hasznos lehet-e a szervezet számára, vagy inkább ártalmas.

39. Pirosalma (válaszként erre: 37. - Cszsuka)
2008. márc. 28. 21:36

Szia, Zsuka!


Bocs, hogy beleszólok, de nem, nagyon nem érdemes nagy adag jóddal próbálkozni, amikor nem tudni, mi a baj. Egy életre el lehet szúrni a pajzsmirigyet vele.


Csak az orvos utasításait szabad követni!

2008. márc. 28. 21:24
A Tiroxin egyeltalán nem hizlal, ellenkezőlg: a pm- alulműködés okoz hízást.
2008. márc. 28. 19:01
Mindenképp orvos is lásson, de érdemes megpróbálni a Chlorella algát vagy a kék-zöld algát. Ha nem kóros elváltozásról van szó, helyreállítja a bibit.
2008. márc. 18. 08:23
Menj orvoshoz!Igaz,rajtam kísérletezgettek jó darabig,mire kiderült,a szervezetemből túl hamar kiürül a jód,így a hormonok után(amitől baromi sz...l voltam)most napi 200mg jód tbl-t szedek.Már nem is megyek belgyógyászhoz,mert vény nélkül kiadják.Azóta kutya bajom,csak ha elfelejtem bevenni....
35. Pirosalma (válaszként erre: 5. - Deszty)
2008. márc. 14. 16:46

Ha a pm.-gyel van a hiba (magas TSH ellenére alacsony T4), akkor hiába izélgetik az agyalapi mirigyet vagy a hipotalamuszt:-)

Mert a defekt máshol van.

34. Pirosalma (válaszként erre: 33. - Katinkaboszi)
2008. márc. 14. 16:44

Szia, Katinka!


Tudod, ez nem olyan terület, hogy ki mit ajánlj, főleg, hogy igazolható pm.-alulműködés áll fenn. Itt nincs helye ilyen-olyan praktikáknak, ez egy komoly (de jól kezelhető) betegség, amivel orvoshoz kell fordulni.

33. Katinkaboszi (válaszként erre: 32. - Pirosalma)
2008. márc. 13. 22:25

Tudod, ha másnak is hasonló baja van mint neked, már mindjárt könnyebb.

És akkor lehet is menni az orvoshoz, ha a többiek mind ezt mondják.

2008. márc. 13. 19:13

Sziasztok!


Egyszerűen nem értem, miért fórumokon kell ilyet egkérdezni...

Orvoshoz kell menni!

31. a4cf17146e (válaszként erre: 28. - Era06)
2008. márc. 13. 18:29
Hát pedig nem bonyolúlt egy tarkónállást dobni, én naponta kb 2 percig úgy maradok, hátha tényleg segít. Ha nem a pajzsmirigynek akkor az izmoknak és az egyensúlynak. Az állat nyomni kell a mellkashoz tarkónállás közben, az ingerli a pazsmirigyet. Ezt olvastam legalábbis. Nekem nem kell apuka a gyakorlathoz, még magamtól is megy a tarkónállás.
30. Szendi
2008. márc. 13. 13:18

Sziasztok!

Nálam 12 éve, 28 éves koromban diagnosztizálták a pajzsmirigy alulműködést. Nekem is hullott a hajam, gyakran voltam fáradt, és sokszor volt gombóc a torkomban + 2 hónap alatt közel 30 kg szaladt fel rám, amit azóta is hordok magamon. Először én is Lthyroxin 50-es gyógyszert szedtem, ma már Euthyroxin 125-et szedek. Rengeteg orvosnál jártam, de én is azt a tájékoztatást kaptam, hogy életem végéig szednem kell a gyógyszert. Tapasztalataim szerint, a hormon gyógyszer és a betegség miatt felszedett plussz kilók eléggé rossz hatással vannak az ember szívére. Nekem magas lett a vérnyomásom és kb. 4 éve 2-es típusú diabetesem is van.

Era06! Én nem akarok elijjeszteni senkit, de nekem mások a tapasztalataim. Szerintem legalább olyan komoly betegség ez, mintha magas lenne a vérnyomásod.

Az elején nagyon el voltam keseredve, 28 évesen életem végéig gyógyszert szedni. Utána olvastam, de egyetlen módszer a gyógyszer. Most már beletörődtem, ha valami módon le tudnék adni 15 kilót, a fejem se fájna. Meg kell tanulni együtt élni vele.

Sok sikert hozzá mindenkinek! Fel a fejjel, lehetne rosszabb is.

29. bzanna
2008. márc. 4. 22:12

Soxeretettel minden sorstársamnak:


[link]

28. era06 (válaszként erre: 27. - A4cf17146e)
2008. febr. 7. 23:31

Ezt még nem halottam. De eltudom képzelni a jelenetet:

_Apukám van 5 perced?

_Igen, anyukám rohanok.

_Állits fejre

:))

2008. febr. 6. 11:38
Most olvastam, alultermelésre jó a tarkón állás, azaz gyertya. Illetve minden fordított testhelyezt.
26. a4cf17146e (válaszként erre: 25. - Era06)
2008. febr. 5. 20:52

Köszi. Tényleg be vagyok ijedve. Mondjuk a kajálásom az nulla. Főttet soha, a sót meg a magas vérnyomás elkerülése végett mellőzöm. Pedig a jódozott sót veszem mindig, de csak a férjem fogyasztja, én sosem sózok. Ugye teát, kakaót, gyümölcsöt, salátát, kenyeret nem kell sózni. Na én jól kitóltam magammal! Köszi lányok!

Még szavazást is kiírtam a témában, úgy elborította az agyamat!

25. era06 (válaszként erre: 22. - A4cf17146e)
2008. febr. 5. 20:42
Csak azt mondtam HA. Nem kell megijedni mert nincs mitől ez nem korós betegség, Természetesen ha javul annál jobb, évente egyszer elmész ellenőriztetni. Nyugi ez kis probléma. Kisebb problémát étkezéssel is lehet javítani. Jódos kaják
2008. febr. 5. 20:34
Ajánlom a bioptron fény és színterápiát.Priviben bővebben:-)
2008. febr. 5. 20:33
Először még fel sem akart írni gyógyszert, aztán meggolndolta magát.
2008. febr. 5. 20:31

Na, én most egész jól meg vagyok ijedve! A dokim egész kis problémának állította be és hogy hamar helyrejön mert nem vészes.

Életembe nem voltam beteg, se orvosnál!

Hogy egy életen keresztül kellene szedni a gyogyit rá?

Van itt valaki akinek abba lehetett hagyni a gyógyszert, mert rendbejött a pajzsmirigy működése?

21. era06
2008. febr. 5. 19:34

A hormon kezelés nem nátha, kezelése sokáig tart, nagyon sokáig. A jobbik esett az alulműködés, a másik oldalt ne akard megismerni! Minden reggel beveszed a gyógyszert, és ha 100 évig ezt kell csinálnod, akkor sem lesz probléma.

Lényeg a nyugalom, a túloldal az sokkal roszabb.

Lassan rendeződik a hajad.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook