Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködés ellen mit lehet tenni? fórum

Pajzsmirigy alulműködés ellen mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
80. Cszsuka (válaszként erre: 79. - Pirosalma)
2008. jún. 19. 22:01
Te is??? :-8
79. Pirosalma (válaszként erre: 78. - Cszsuka)
2008. jún. 19. 21:55
Vicccelek, te:-)
78. Cszsuka (válaszként erre: 77. - Pirosalma)
2008. jún. 19. 21:41
Dehát könyörgöm, én tem toltalak le, csak eszembe jutott...
77. Pirosalma (válaszként erre: 76. - Cszsuka)
2008. jún. 19. 21:29

Hát én is téged:-)


De könyörgöm, ha nem olvastad el, miért kapok egyből letolást?;-)


"De azért abban egyetértünk, hogy..." - részben. Sajnos ez nem mindig segít, és a Basedow-kór nem feltétlenül ez a kategória, sajnos:-(


"Nem kell fűt-fát kipróbálni, ha az alapvető élet-szabályokat nem tartjuk be. Csak ablakon kidobott pénz. :)" - príma gondolat:-)

76. Cszsuka (válaszként erre: 75. - Pirosalma)
2008. jún. 19. 21:18

Pont ezért imádlak:D

Ja, én nem olvastam a cikket, csak eszembe jutott a gondolat.

De azért abban egyetértünk, hogy aki visszatér az életmódjával és a táplálkozásával a helyes kerékvágásba, az sokat segít az immunrendszerén...

Én ezt próbálom sulykolni mindenkibe. Nem kell fűt-fát kipróbálni, ha az alapvető élet-szabályokat nem tartjuk be. Csak ablakon kidobott pénz. :)

75. Pirosalma (válaszként erre: 74. - Cszsuka)
2008. jún. 19. 20:52

Szia, Zsuka!


A problémát nem ismerjük, csak érintőlegesen írta le. A Basedow és a pm.-rendellenességek különböző fajtái hullámzóak lehetnek, túlműködésből mehetnek át alulműködésbe, és viszont. Amíg nem ismered a pontos körülményeket, addig nincs értelme mit mondani. Én sem tettem, a termék leírásával kapcsolatban írtam csupán.


A jód pedig jód. A pm. jodidként (I-) veszi föl a plazmából, aztán zokszidálja hidrogén-peroxiddal, így alakul ki a végleges forma (elemi jód vagy különböző mértékben zokszidált formája), ami aztán a Tg (tireoglobulin, a pm. fehérjéje) oldalláncához (tirozinhoz) kapcsolódik, majd ezek a jódozott tirozinok összekapcsolódnak (--> T3 és T4, ill. rT3). Nincs benne trükk, nincs 5 meg 7 atomos jód. Van jód, ami valahogy bekerül a szervezetbe, az meg fölhasználja (alapvetően jodidként, a gyomorban a jodátok is jodiddá alakulnak).


A cikk egyszerűen hülyeségeket ír. Ettől még a jód nagyon jó dolog, és a pm.-problémákkal törődni kell. De kár egy kívülálló pár mondatából messzemenő következtetést kevonni.


"...bizonyíték a gyermeke." - természetesen semmire nem bizonyíték, addig semmiképpen sem, míg nem ismerjük a helyzetet.


Fölösleges próbálni, én racionális vagyok, a véletlenek és ködös esetek számomra nem tudományos értékűek:-) Én már csak ilyen maradi vagyok:-)

74. Cszsuka (válaszként erre: 72. - Pirosalma)
2008. jún. 19. 20:16
Ezt próbálom már egy éve megértetni veled, hogy teljesen mindegy, hogy mit mond az ésszerűség, ha neki működött, hiszen a bizonyíték a gyermeke. Éppen ezért a dolgok fordítottja is bármikor kiderülhet - mégpedig az, hogy ami tudományosan működik, az a valóságban nem.
2008. jún. 19. 16:11
A jodát amúgy meg savas közegben oxidál, a testnedvek pH-ján (7-7,4) nem nagyon.
2008. jún. 19. 16:07

Köszi, elolvastam. Hát, van pár dolog, amit inkább nem minősítenék, mert nagyon gáz. Talán ez a legcikisebb (de voltak még hasonlóan nívós mondatok:-): "...mivel a jód a kémiai vegyületből bekerülhet a véráramba, az emberi szervezetnek plusz energiára van szüksége.", "A jód természetéből adódóan negatív töltésű." stb.


Bocs, tényleg nem cikizés, egyszerűen megtévesztés, amit írnak, néhol nincs is értelmük. Pl. a fenti második mondat úgy, ahogy van, értelmetlen.


Nekem úgy tűnik, egyszerűen el akarják adni a terméket.

2008. jún. 19. 15:10

Ne reklámozz semmit (se terméket, se üzletet, se más honlapot)!


direktbe:


www.goldsys.hu

70. Pirosalma (válaszként erre: 68. - D6bc63e7c0)
2008. jún. 19. 15:10

Nem értelmetlen a jódozott konyhasó egyáltalán. Elég nagy találmány, sok ember jódhiányát szüntette meg.

A kálium-jodát (KIO3) viszonylag stabil, nem olyan bomlékony, mint a kálium-jodid (KI)(bár talán még mindkettőt alkalmazzák).

69. Pirosalma (válaszként erre: 67. - D6bc63e7c0)
2008. jún. 19. 15:06

Szia!


Írd be nyugodtan!

2008. jún. 19. 13:56
amúgy a jódozott sóról annyit, hogy kb napi két marékkal kéne enni belőle, hogy kellő mennyiséget fogyasszunk, emellett, hőérzékeny, főtt ételekben elillan a jód, 40 foknál, bontott állapotban kb két hónap alatt elvész a jód hatása a zacskóban. Hiába 1922-ben vezették be Svájcban, kicsit elévült már a dolog.
2008. jún. 19. 13:52

Sziasztok!

Én is voltam első terhességem után pm túlműködéses, Basedowot is rámkenték, nagy utat jártam be, minden szervemet tönkretették, össze vissza kezeltek, stb, hosszú lenne leírni. A dr kezdőbetűsekből pedig szuper elegem lett. Tettek érte, pedig rengeteget, és rengeteg félét kipróbáltam, fizetőst, kórházit, sztk-sat, alternatívat... Mivel itt nem lehet reklámozni, nem tudom, hogy adhatnám tudtokra, hogy van egy nagyon jó cucc, ami kifejezetten jó a pm problémákra. Nem drága, és nincs hasznom belőle. Én szedem, azt monták, soha nem leszek egészséges, második babáról ne is álmodjak, stb, stb. A második kisfiam 13 hónapos, és kutya bajom, még csak meg sem fázom, gyógyszert egyáltalán nem szedek, semmi bajom nem volt terhesség alatt se. Na, szóval, ha vkit érdekel, írjon privátba, vagy nem tudom. Tiszta hülyeség, hogy nem lehet terméket ajánlani. Akkor hogy segítsen az ember jó szóval?

66. Cszsuka (válaszként erre: 63. - Nadinka)
2008. jún. 16. 16:33

Szia!

Bocs, közben elhavaztam, de Pirosalma teljesen kimerítő választ adott, én sem tudtam volna jobbat!

Azért, csak kérdezz, látod, vagyunk itt többen is!

Üdv: Zsu

2008. jún. 15. 19:57
Köszi Alma:)
64. Pirosalma (válaszként erre: 61. - Nadinka)
2008. jún. 15. 19:25

Szia, Nadinka!


A pm.-alulműködés primer formájában (tehát amikor magával a pajzsmiriggyel vagy a jódbevitellel van gond) a prolaktin (PRL) nevű hormon termelése erősen fokozódik, ez pedig gátolja a nemi hormonokat, és így cikluszavarra, ill. az ovuláció elmaradására vezet. PRL-, FSH- és LH-vizsgálaz szükséges, esetleg különböző próbák, majd az orvos megmondja.


Amíg nem tudod, mi okozza az alulműködést, addig nem okos dolog jóddal (algák) kezelgetni házilag. Várd meg az eredményt, a doki majd segít:-)

2008. jún. 15. 16:37

És ha jó lesz az eredmény mit csináljak? Menjek vissza a nődokimhoz,hogy hozza meg menszim?

Nem tudom mit tegyek...

2008. jún. 15. 16:34
Bocs,hogy rád zúdítottam de jó volt kiönteni magamból. :)
2008. jún. 15. 16:33

Szóval a Tsh.m 5,02 a T4 7,08 tehát az itt olvasotak alapján pm alulmüködésem van. A nődokim vette észre,mert babát szretnénk és már 1éve nem jön össze,emellett 2,5hónapja nem volt menszim,elküldött szakorvoshoz,hogy majd ír gyógyszert és meghozza a menszim de a szakorvos szerint ez minimális eltérés és nem befolyásolja a teherbe esést.A környezetemben vannak hasonló cipőben járó lányok és ők rögtön kaptak rá gyógyszert és teherbe is estek.Igaz a szakdoki vett mintát és lehet feleslegesen idegesíttem magam rajta,mert még várom az eredményét és utána kapok valamit rá.

Ajánlották a barnaalgát,hogy szedjem és majd helyre hozza,vettem de még nem mertem belőle bevenni.Te hallottál róla?

60. Cszsuka (válaszként erre: 58. - Nadinka)
2008. jún. 15. 13:20
Hát, kérdezz...
2008. jún. 15. 10:08
Lemaradtam...
2008. jún. 15. 09:33

Szia!

Néhány kérdésem lenne,mert össze vagyok zavarodva.

57. Cszsuka (válaszként erre: 56. - Nadinka)
2008. jún. 15. 09:07

Szia!

Én is itt vagyok!

Szükséged van valamire?

:)

2008. jún. 15. 09:00

Hahó!

Van még itt valaki?

55. zsuzsa68 (válaszként erre: 19. - Szabot.88)
2008. máj. 21. 06:49

Szia,

én is hozzá járok, és szerintem nagyon jó doki.

A terhességem alatt is jártam hozzá ellenőrzésre.

Az eredményeket már másnap küldi e-mail-ben, és a receptet postán küldi, hogy ne kelljen azért Gyöngyösre utazni. Ha pedig probléma van, akkor e-mail-ben is lehet hozzá fordulni, nagyon gyorsan szokott válaszolni.

2008. ápr. 17. 22:13
2 éve már a növekedés alacsony volt, szerintem a pmt akkor is nézték de nemvolt semmi. meglátom mint mond a kontrolon :(
53. Pirosalma (válaszként erre: 52. - Monika1225)
2008. ápr. 17. 21:43

Szia!


Ha nem jóhiány az oka az alacsony pajzsmirigyhormon-szintnek, akkor semmi értelme jódot adni.


Nem lehet, a pm.-alulműködés volt előbb? A pm.-hormon hatással vannak a növekedési hormonra.


Mindenképp az orvos utasításait kell követni!

2008. ápr. 17. 21:36

Sziasztok!

Most , hogy végig olvastam amiket irtok már nem is tudom sirjak , vagy szedegessem ki belőle a jónak tünő tanácsokat!

10 éveskislányommal évek ota járunk az endokrinra , mert nagyon lasan nő, korához képest kicsi. eddig is tudtuk hogy a növekedéshormonszintje alacsonyabb mint a normál. de ma közölte a doki hogy a Pm.je is alulmüködik , amire rögtön felirta az L-thiroxint. eddig is hallottam már erről a betegségről , de hogy gyerekkorban már megjelenhet az nem jó hír!

Titeket olvasva azt hiszem a leányzó kénytelen lesz beletörödni hogy ezt bizony szedni kell!

Nekem pedig változtatni az étrendjén!!

A JÓD tényleg segithet vagy kérdezzem meg a doktornőt?

51. Cszsuka (válaszként erre: 50. - Zsu48)
2008. ápr. 2. 21:51
Teljesen igaZ: nekem alulműködött, mégis inkább fogytam és soha nem voltam kövér. Hát, ez van. A tünetekre mindig azt mondják: általános; és nem azt, hogy törvényszerű.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook