Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködés ellen mit lehet tenni? fórum

Pajzsmirigy alulműködés ellen mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2008. febr. 5. 19:07

Sziasztok! Én babát szetenék és mivel nem sikerült még teherbe esni, volt vérvizsgálat, miszerint a pajzsmirigy termelés az alsó határéték fölött van picivel, de ez már elég ahhoz, hogy akadályozza a teherbe esést.

Most így utólag valóban lehetnek nálam tünetei az alultermelésnek, mint borzasztó fáradékonyság, száraz bőr, fázás és az utóbbi időben a hajam sem az igazi.

Kaptam hormonpótlót, 2 hónapig kell szedni a köv. kontrolig.


Aki átesett már ilyenen érezte e a változást a közérzetén a hormonpótlás hatására és milyen hamar?

2008. jan. 11. 17:02

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy ki ismeri Solymosi doktort személyesen és mi a véleménye róla?!

köszi

18. NOA (válaszként erre: 13. - Macoka3)
2008. jan. 9. 13:56

Hormont nem tud termelni a lámpa, még akkor sem ha a 3. szemet fixirozzuk lámpával.

Nekem van Bioptronom jó, de csodát nem csinál.

17. NOA (válaszként erre: 15. - Szabot.88)
2008. jan. 9. 13:54

15 kg. híztam és nem is volt rossz a pm. eredményem.Aztán kontrollra mentem fél év múlva és kellett erősebb gyógyszer.

Nagyon nehéz fogyni még egy fiatalnak is.

Vigyázz nagyon táplálkozásodra és főleg a mennyiségekre.

16. NOA (válaszként erre: 14. - Szabot.88)
2008. jan. 9. 13:52

Tudok egy nagyon jó dokit, csak drága.

Érdekel írj a privit és küldöm a címet.

2008. jan. 9. 13:27
Sziasztok! Újra érdeklődni szeretnék. Olvastam, hogy pm. alulműködés esetén hormonkészítményt írnak fel. Ez nem okoz hízást vagy valamilyen testi elváltozást? Lehet hogy hülye a kérdés de engem foglalkoztat, mert most sem vagyok pille súlyú. Köszi
2008. jan. 7. 13:54
Sziasztok! nekem 1 éve alakult ki alulműködés egy bizonyos fogyókúrás szer szedése után. Keresnék Hatvan vagy Gyöngyös körzetében jó orvost, mert eddig elhanyagoltam, de már szeretnék a végére járni.Köszi
2007. dec. 29. 12:02

Sziasztok!

Én ajánlom a bioptron fény és színterápiát.Viszont a szomorú hír,hogy napi szinten legalább 2-szer kell lámpázni.4perc az ádámcsutka melletti területre,mindkét oldalra narancssárga színnel,4perc narancssárgával a homlok közepére a harmadik szemre,a csecsemőmirigyre(szegycsont 2. bordaköz)6perc.ezt a kezelést egy órán belül ismételni napi kétszer.Viszont a rendszeresség a lelke.Ennél komolyabb esetekben is csodákat tett.A hit is fontos,mert,ha a tested visszautasítja akkor nem tud bejutni a szervezetbe,ez igaz a gyógyhatású készítményekre is.Vannak ingyenes tanácsadások és kezelések,amelyekkel segíthetnek azoknak,akiknek még nincs lámpájuk.Remélem a gyógyulás útjára tudsz lépni hamarosan!!!

2007. dec. 28. 20:42
Sziasztok én már 5 éve szedem az l-tyroxint egyik nap 50 másik nap 75 de mialatt terhes voltam volt hogy 100-at szedtem .Nekem is azt mondták hogy lehet hogy életem végéig kell szednem (ez elég elszomorito).Olvastam hogy segit a talpmaszás.Milyen mértékü volt a javulás?
11. Deszty
2007. dec. 12. 22:05
Szerintetek öröké szedni kell a L-thyroxint 50mg ???
10. 8a56714769 (válaszként erre: 9. - D0422dce8a)
2007. dec. 7. 14:32
Szerintem nemmindenki érzi énsem éreztem semmit és egy diónyi nagyságu daganat volt a pajzsmirigyembe,véletlenül derült ki.Ennek már 10-éve.Biztos kaptál rá gyogyszert,ha szeded rendesen nemlesz gond.
2007. dec. 4. 18:31

Sziasztok!


Ma kaptam kézhez a laboreredményeimet (hajhullás miatt küldtek el hormonvizsgálatokra) és kiderült belőle, hogy pajzsm. alulműködésem van.. Nekem ez semmi problémát nem okozott, vagyis nem volt semmilyen tünete. Kellett volna hogy legyen, v. ez véletlenszerűen derül ki? ...

8. Betty-Győr (válaszként erre: 6. - 4d9f8affae)
2007. nov. 17. 14:08

Milyen görcsöt?

Nekem is alulműködik miután műtöttek vele. Én is L-Thyroxynt szedek, napi 150-et.

2007. nov. 17. 11:22
én csak L-thyroxint 50 szedek!Jó lennne ha nem kéne életem végéig szedni
6. 4d9f8affae (válaszként erre: 3. - Deszty)
2007. nov. 16. 20:56

Tavaly szeptemberbe engem műtöttek strummával

én is az L-THYROXINT 100-ast szedem,sőt még a citrokálciumot is,ha élni akarok.Én ugyanis görcsöt kapok nélküle

5. Deszty (válaszként erre: 4. - Kisstoth)
2007. nov. 16. 19:47
Meggyógyúltál vagy kell még szedned!A talpmasszásra már én is gondoltam ártni nem árthat!Deszty!
2007. nov. 16. 15:53
Nekem is az van, én euthyrox 50-et kapok rá. Kb, fél év alatt beállították. Nekem segített még a reflexológiás talpmasszázs. A hormonális pontokat kell erőteljesen ingerelni a talpon és ez segít az agynak olyan információt kibocsátani, hogy álljon be a szervezet helyes, normális működése. Nem olcsó buli, de segít. M
2007. nov. 16. 13:09

Én legjobb tudomásom szerint nincs rá igazán gyógymod!Legtöbbünk nek élete végéig szedni kell a hormonpótló tabletát.Én L-THYROXINT szedek!Nem valami jó,de azért hogy gyerekem lehesen egyszer most kell erre gondonom

Szasz ez van!:(

2007. nov. 12. 18:06
Nem ismerek ilyen gyógynövényt. Ha pajzsmirigy alulműködésre gyanakszol, érdemes laborban meghatároztatni a hormonszinteket, hiszen lehet, hogy nem is ez a baj. Ha pedig valóban a pajzsmirigyeddel van gond, endokrinológus szakorvos tud segíteni, megmondhatja, hogy pontosan mi az oka a pajzsmirigy alulműködésének és ezt kezeli. A vizsgálatok elindításában a családorvosod segít.
2007. nov. 12. 17:14
Ismertek valamilyen gyögynövégyt ami használ?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook