Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködés ellen mit lehet tenni? fórum

Pajzsmirigy alulműködés ellen mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2015. okt. 28. 11:59

Sziasztok !

Valakinek nincs véletlenül eladó Letrox nevű tablettája?

109. ivi79 (válaszként erre: 108. - Aux2)
2012. aug. 10. 12:38

mennyi a tshd?

gyere át az alulmüködö topikba

[link]


hasad alapján inzulinrezisztenciát is vélek gyanitani..

108. aux2
2012. aug. 8. 23:22
Sziasztok!Én 3 éve szedek letrox 100mg-ot.Pajzs.m. alulmüködésem van.34éves vagyok 2 gyerköccel.Én ki nem álhatom ezt a betegséget folyamatosan szenvedek!Állandóan fáradt álmos,ideges vagyok fáj mindenem 77kg vagyok nem tudok fogyni pedig alig eszek ha eszek inkább gyümölcsöt.2éves a kislányom de még mindig azt hiszik terhes vagyok olyan nagy a hasam.Höhullámaim vannak izzadok.Sokat van mandula gyuladásom.Elegem van!Régen 45 kg-os ugri bugri vidám csaj voltam és most?!!Hiába állitoták be a tsh-t semmit nem ér.
107. ivi79 (válaszként erre: 106. - Pekkati1961)
2012. júl. 29. 21:43

szia, ygere át ide, ez jobban pörög:

[link]


mik azok a normális hormonértékek?

2012. júl. 29. 20:38

Szép estét mindenkinek!

Két éve diagnosztizáltak nálam alulműködést, azóta szedem az L-Thyroxint, 100 mg-os

A hormonértékem két havonta nézetem, tökéletes az orvos szerint.


A problémám az,hogy minden tünetem megmaradt, nem javult semmi se.

1 Iszonyatos hajhullásom van, már kilátszik a fejbőröm, alig van hajam.:-(

2. Minden körmöm függőlegesen és vízszintesen is repedezik.

3. A szemem körül ödéma van.

4. Zsibbadnak a kéz és a lábujjaim.

5. Koncentrációs nehézségeim vannak, elfelejtek szavakat.

6. Egy emeletre ha felmegyek úgy szuszogok mint a hízott liba, pedig normalis a testsúlyom.

7. Emésztési nehézségeim vannak.

8. Állandó fáradtság érzetem van.


Minden orvos azt mondja várjak türelemmel, elfogyott a türelmem.

Bonyolítja a helyzetet hogy Németorszgában élek.


Van valakinek valami ötlete mit tehetnék?

Köszönöm

105. 9bbc382386 (válaszként erre: 103. - Kicsivio)
2011. aug. 8. 11:14

Szia!

Gyere át a Pajzsmirigy alulműködéses fórumba :)

Ne feledd,reggel éhgyomorra kevés vízzel kell szedni a gyógyszert,és utána fél óra semmi,csak hogy sikeres legyen a beépülés.

A szívdobogás fülzúgás el fog múlni,a gyógyszerre így reagálsz.

2011. aug. 7. 15:21
Sziasztok akart lenni,csak lemaradt!;)
2011. aug. 7. 15:20

Szia!

Nem rég diagnosztizálták nálam a Hashimotot,végre vége minden kivizsgálásnak és "Kimondták",így elkezdődhetett a terápia!

Letrox50mg-ot kaptam,amit egyenlőre napi 1×,reggel kell bevennem!

Háát,hagy ne mondjam nekem egy kicsit durva:szédülök,erős szívdobogásom van tőle és néha egy kis fülzúgásom is!

Gondolom ezek talán normális reakció,főleg az első időben hisz a szervezetnek is időbe telik míg megszokja a gyógyszert!

Olyanokat keresnék aki szintén ezt szedik és mire számíthatok még a gyógyszer szedésével kapcsolatban?

Előre is köszönöm a válaszokat!

2011. máj. 18. 10:33
Sziasztok! Engem 3évesen műtöttek elöször pajzsmirigy problémával. A mai napig ezzel küszködöm. Partnak nem kapok levegőt, szívtáji szúrásaim vannak. Remélem valaki tud tanácsot adni ilyenkor mi a teendő.
101. 9bbc382386 (válaszként erre: 100. - 2da9ef5f5a)
2011. márc. 29. 17:05

Szia!

A -PAJZSMIRIGY ALULMŰKÖDÉSE- c. fórumba másold át amit ide írtál,mert az a fórum pörög :)

Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem,de szubklinikus,azaz minden más értékem rendben van.

Viszont nekem is vannak nyaki tüneteim és éjszakai fulladásaim.Kétszer is voltam nyaki UH-n,de semmi elváltozást nem érzek.Lehet beképzelem már ezt magamnak,nem tudom.

Arról én is olvastam,hogy pszichés problémákat okoz,a hangulatom nekem is ingadozik,ahogy sokunknak a másik fórumon.

Breuss-féle módszerről nem hallottam,nemsokára utána nézek,hátha... :)

2011. márc. 29. 08:31

Sziasztok! 22éves vagyok,körülbelül 14éve van autoimmunogén pajzsmirigy alulműködésem,gyulladással és göbösödéssel. Komolyabb problémáim,tüneteim nem voltak mostanáig.Minden nap fáradtnak,lehangoltnak érzem magam,és nyaktájékon-pajzsmirigynél időnként erős fájdalmaim vannak.És ez mellett még szociális fóbiám is van,kb.7éve.Olvastam valahol,hogy a pajzsmirigy alulműködés okozhat pszichés problémákat..Régóta szedem az Euthyrox-ot.

Viszont hallottam a Breuss féle-42napos kúráról,sok daganatos és pajzsmirigy beteg tartósan kigyógyult ennek alkalmazásával. Ti mit gondoltok erről? üdv :)

99. Pirosalma (válaszként erre: 96. - F952b8e896)
2010. nov. 18. 14:32

"ők csak annyit mondanak jódban gazdag ételeket fogyasszunk."


Nagyon el vagy tévedve. Ezt legfeljebb akkor mondják, ha jódhiányos az alulműködés. A többi esetben a jódbevitel növelése hatástalan vagy ártalmas.

2010. nov. 18. 14:22
Hát sziasztok.Nálam most derült ki az alulműködés és hirtelen azt sem tudtam mit kérdezzek a dokimtól.Így azt sem tudom milyen súlyos a helyzet.29-én megyek UH-ra.Az eredményem:TSH-16.180,az FT4-9.62.Ti mint tapasztaltabbak ez mit jelent?L-thyroxint kaptam és mást nem mondott a doki csak azt hogy találkozunk UH után.
97. tinti8
2010. márc. 24. 12:13
sziasztok nekem egy véletlen vér eredményböl derült ki gond van de még csak éppen még gyógyszert sem kell szedni most jövök lesem ki mit tesz hátha sikerülne kiküszöbölnöm a gyógyszer szedést
2010. márc. 17. 19:33

Sziasztok!

Nem elég csak a gyógyszert szedni tudni kell mi az amit nem ehetünk. Gondolom sokan nem is tudjátok melyek azok az ételek amiket nem is szabad ennünk?

Ilyen pl:cukor, fehér kenyér,péksütemények,tésztafélék,rizs,brokkoli, retekféle,káposztafélék,spenót,lenmag, szója termékek,fenyőmag,mogyoró,kukorica, ....stb.

Akit jobban érdekel a dolog az megnézheti a www.gyogyulásutjai.hu (betegségek)(pajzsmirigy alulműködés)

Az orvosok ezt mindig elfelejtik közölni a beteggel, ők csak annyit mondanak jódban gazdag ételeket fogyasszunk.Remélem segítségetekre lesz a cikk.

2010. febr. 26. 09:33
Arra nem szedek semmit, de 5,2 helyett 5,4 ez szerintem annyira kicsi különbség...
2010. febr. 26. 08:54
Szivesen, de ha bárkinek kell őt tudom ajánlani itt Gyöngyösösn! És jobb mióta ezt szeded? Szedsz valami koleszterin csökkentőt? Mert utána olvastam és vannak csökkentő szerek majd megkérdezem én is a házidokimtől hogy mit szól hozzá?!
2010. febr. 26. 08:51
Persze fogyni én se tudok, még ezzel a tsh-val sem...száraz a bőröm, de más tünetem nem igazán van. Egy véletlen vérvételből derült ki...
2010. febr. 26. 08:48
Mondta a pajzs dokimnak, hogy nem is eszem sokat és mégis mióta van ez 6 éve azóta híztam vagy 30 kg, mostanában hullik a hajam stb... Mondta nem aggódjam ez mindenkinél igy van.Sajnos
91. szabot.88 (válaszként erre: 88. - C76af62fea)
2010. febr. 26. 08:47
Én az L-thyroxint szedem régóta. Most épp 100-t a tsh 1.88 a koleszterin nekem is kicsit magasabb 5,4 (5,2 helyett)
90. c76af62fea (válaszként erre: 82. - 4e57a2f552)
2010. febr. 26. 08:46

Szia! Mné Ágnes!


Egy kérdés!Te mindet szeded ezek közül? És hatásos? Érdemes kipróbálni?

Köszi a választ!

89. szabot.88 (válaszként erre: 87. - C76af62fea)
2010. febr. 26. 08:45
Köszönöm, bár én meg vagyok elégedve vele. Igazából nekem tüneteim nem nagyon vannak-voltak, tehát nekem leginkább az ellenőrzés, gyógyszerfelírás kell.
2010. febr. 26. 08:43

Sziasztok!

Nkeme 6 éve van pajzsmirigyalulműködésem minden fél évebn járok. Most is voltam kb. két hete most kaptam meg.eDDIG 75-50 UG Euthyrox-ot kaptam előtte csak 50-et most egy fél éve felváltva szedem egyiknap 75, másiknap 50. Most az eredmény a következő:

Tsh:10,540

Ft4 7,32

fT3: 4,36

Most megint romlott a Tsh a koleszterinem az mindig magas volt az 6.9 ezt örököltem is. A trigliceride 1.97.

A következő a javaslat: A továbbiakban naponta 75 ug L- Thyroxint kell szednem. Átirtak erre a gyógyszerre sose szedtem még ilyet. Hát ez van. Majd megyek vissza a házidokimhoz kiváncsi leszek mit szól majd hozzá.

87. c76af62fea (válaszként erre: 14. - Szabot.88)
2010. febr. 26. 08:24

Szia! Én tudok egy jó orvost aki tényleg jó amiota hozzá járok sokkal jobb mert mindent meg tudok vele beszélni. Dr Kósa Erzsébet Főorvos minden kedden és pénteken rendel Gyöngyösösn a régi kórházban.Szerintem próbáld meg. Kicsit nehéz hozzá bekerülni mert nagyon sokan járnak hozzá de megéri várni! Sztk- keresztül lehet bejelentkezni hozzá.


A Solymosit nem ajánlom mert én is hozzá jártam 4 évig de semmit nem mondott soha csak majd küldte a végerdményt.

86. bzanna (válaszként erre: 85. - Rufan)
2009. aug. 18. 07:04
Óh, igazán nincs mit. Öröm így visszatévedni erre a fórumra, h vkinek épp jól linkeltem :)
85. Rufan (válaszként erre: 29. - Bzanna)
2009. aug. 14. 14:56
ÖRÖK HÁLA EZÉRT A LINKÉRT. MOST EGY NAPJA DERÜLT KI AZ ALULMŰKÖDÉSEM,ÉS NE TUDJÁTOK MEG MENNYI TÜNETEM VOLT, AMIT FALS MÓDON VIZSGÁLTAK ÉS KEZELTEK,MÍG EGY DRÁGA DOKTORNŐ RÁM NÉZETT ÉS RÖGTÖN ERRE KÉRDEZETT RÁ.MOST MÁR TUDOM MINDEN GONDOM FORRÁSA EGYETLENEGY DOLOG: AZ ALULMŰKÖDÉS
2008. dec. 10. 23:08
Csak azt szedje mindenki, amit az orvos ajánl!
2008. júl. 30. 14:05

Nem árt ha tudjátok!! [link]


[link]

2008. júl. 30. 13:17

judit0916 bocsi de rosszul küldtem, hátha a többieket is érdekli!


Pajzsmirigybetegségek

Ajánlott táplálékkiegészítő Hatása

C-vitamin

Kiegyensúlyozza a pajzsmirigy működését.

E-vitamin

Harmonizálja a pajzsmirigy működését.

B-komplex vitamin Kiegyensúlyozza a pajzsmirigyműködést.

Sörélesztő

Gazdag forrása a B-vitaminoknak.

Cink, szelén

Mindkettőre szükség van a pajzsmirigy egészségéhez.

Tengeri alga (Spirulina vagy Chlorella), tengeri hínár

Jódtartalma révén fokozza a pajzsmirigy működését.

Esszenciális zsírsavak (lenmagolaj, kendermagolaj, ligetszépeolaj, tengerihal-olaj)

Fékezik, kiegyensúlyozzák a pajzsmirigy működését.

Lecitin

Elősegíti a zsírok megemésztését, erősíti a májat.

L-tirozin kis mennyiségű B6-vitaminnal együtt

Fokozza pajzsmirigyhormon termelését.

A-vitamin vagy béta-karotin

Harmonizálja a pajzsmirigy működését.

Vas

Erősíti az enzimek és a hemoglobin termelését.

Jód (lehetőleg szerves kötésben) A pajzsmirigyhormon alkotója.

2008. júl. 22. 10:32

sziasztok.

mindenhol azt papolják együnk igyunk egészségesen!

mi is az egészséges?!

mondja már el vki!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook