Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodák és óvodás gyerekek fórum

Óvodák és óvodás gyerekek (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. vadgesztenyefa (válaszként erre: 60. - 4c1a787e8f)
2012. okt. 18. 19:00
Te pontosan érted, mit értettem "sima" éretlenen. Csak a közérthetőség kedvéért egyszerűsítettem.Persze, hogy 1-2 terület éretlensége is komoly tanulási problémát okozhat az iskolában. De nekem nincsenek illúzióim: nem ezt ismerték fel a nagyok", hanem ez a spórolás egy új formája a közoktatásban.
60. 4c1a787e8f (válaszként erre: 59. - Vadgesztenyefa)
2012. okt. 18. 09:50

Bocs, de nincs sima éretlen.


Azért nincs egyébként, mert minden ellenkező reklám ellenére egyre kevésbé toleráns a világ, velük együtt az iskola, óvoda is. Az említett csoportban az SNI-sek nagy részének egy normál - pici eltérőt (nem kocka) még legalább toleráló - világban fel sem merült volna, hogy valami baja van. (megjegyzem, nincs is)


Pontosan az zajlik, ami a zöldségeknél, meg a tojásoknál. Az az alma már nem jó, ami az adott méret alatt, vagy felett van fél centivel, meg a tojás sem, meg ilyenek.. Egyébként szép, meg jó alma, meg tojás..


Nem is eszünk olyan boldogan, olyan sárgán tojást talán soha többet, mint anno. Amikor volt kisebb is, nagyobb is..


Ez az ami nagy baj, ezzel nagyon egyetértek Veled. Azt jól érzed, hogy baj van..


Viszont ha már ez van, amin hirtelen nem tudunk változtatni, leglább minél többen kerüljenek szakértők elé. Ugyanis mi a "kicsi" elmaradás? Ez a szülő, de még az óvónő részéről nagyon szubjektív. Az említett helyeken meg azért létezik egy kánon, egy diagnosztikai rendszer..


Ez a 6 évesen helyhiány miatti sulibakényszerítés ez nagyon nagy baj. A gyerekek is később érnek, a követelmények is nagyobbak... Borzasztó.


Közeli ismerősöknél zajlik most egy ilyen procedúra: (Csak hogy a sima "éretlenek"-ről beszéljünk) Mindig voltak a kissráccal "magatartásgondok". Az óvónők nem szerették. Ugyanakkor nagyon okos gyerek. Persze nem olyan igazi nagy bajok, csak olyan "de jó lenne, ha nem itt lenne bajok".. Most a suli előtt elküldték mindenhova. A pszichológus nem értette, miért küldték oda egyáltalán. A nevtanos azt mondja, hogy agyilag iskolás szinten van, de szociálisan nem érett.. (Tipikus fiú). Egyértelműen Kellene még egy év az oviban, pont a szociális érés miatt, persze, ha nagyon akarják már lehetne egy kis előkészítő, stb... Így viszont az óvónők, mivel nem szeretik, elküldik suliba..


Ha viszont ez a gyerek szakértő (tényleg a szakját értő) elé került volna, akkor rögtön felismernék nála az autisztikus tüneteket. Persze annyira enyhe a dolog, hogy nem is kellene neki diagnózis, meg ilyesmi, simán mehetne suliba bárhova.. De a szülőknek 2x2 órában elmondanák, hogy hogyan kell kezelni az ilyen gyereket, hiszen ezekről már tudunk sokat, sok működő eszköz van..

Meg kapna egy papírt, hogy idén még nem menjen suliba..

Így viszont jó esély van arra, hogy akármilyen okos, az osztályban is fekete bárány lesz..


Csak azért, mert egy nevtanos ezeket a dolgokat nem ismeri fel... Pedig látszólag nincs más, csak egy nagyon enye magatartászavar.. Ami szinte nincs is..


Persze egy normális világban, normális, a gyerekeket szerető, velük szívesen foglalkozó tanítók között ilyen gondok fel sem merülnének, mert már nem számítana problémásnak az, aki a standart alatt 2mm-el van..


Soha nem lehet tudni, mi van egy "sima lemaradás" mögött. És erre jöttek rá azok is, akik ezt az - egyébként valóban vitatható - döntést hozták..

2012. okt. 17. 19:55
Nem az SNI-s gyerekek vonatkozására értettem, azt edig is csak a szakértői végezhette. A nev tan. is továbbküldte hozzájuk a "gyanus" gyerekeket. De most a sima "éretleneket" is hozzájuk kell küldeni.
58. 4c1a787e8f (válaszként erre: 57. - Vadgesztenyefa)
2012. okt. 17. 19:46

Nem. Nem durva.


Pont azért, amit alant olvashatsz.


Az a gyerek, aki látszólag ok nélkül üt, ver, vagy bármi más kirívó dolgot csinál minél előbb kerüljön szakemberek elé. Mondom ezt úgy, hogy mi pont egy gáz bizottsághoz kerültünk, tehát nem vagyok tőlük elájulva, de látom a jó folyamatokat is ebben.


A gyerek érdekében kell a szakember, mert nem mindegy, hogy valaki "rossz" gyerekként van megbélyegezve, vagy esetleg kiderül valamilyen baja, amin lehet segíteni, amit lehet célzottan fejleszteni. Nagyon sok ilyen gyerek van. A fiam régi oviscsoportjában 3 gyerekről derült ki az autizmus. Meg még lehet sok más nyavaját emlegetni. Összesen 7-8 SNI-s volt a csoportban, Pest egyik legjobb kerületében... Ha meg tényleges otthoni rossz hatásról van szó, ami olyan erős, hogy az óvónők nem tudnak vele mit csinálni, akkor meg gyermekvédelmis vonalon kell továbbvinni a dolgokat..


A nevtanoknak alapvetően tanácsadóknak kellene lenniük, nem a "durva" esetek szakértőinek. Arra valók a "szakértők".


Persze kérdés, milyen az a szakértő..

2012. okt. 17. 18:12
Tudjátok, hogy januártól az óvodás és az iskolás gyerekeket egyből a megyei szakértői bizottságokhoz kell vinni, ha valamilyen elmaradást vesznek észre nála az oviban vagy a tanárok? És már az iskolaérettségi vizsgálatokat is ők csinálják, nem a nevelési tanácsadók. Ez azért durva, nem?!
2012. okt. 15. 15:19
Friss hírek: Jó hír: a lányom nem veszi ki más gyerek kezéből a játékot. :) Rossz hír: a kerületben az összes óvoda tele van. :( A helyzetünk romlik, a gyereknek rémálmai vannak, felsír álmában, hőemelkedéssel ébred. Orvoshoz vittem, a Dr. nő azt mondta a gyerekek feltudnak így hevülni ha rosszat álmodnak. Bent töltöttem néhány napot az óvodában megfigyelni mivel is húzza ki a gyufát. Hát az egyik fiúnak átesett az építményén (pont a mosdóajtóba épített) amiért szépen fellökte és megrúgdosta a földön, megcsapkodta a fejét. És nem hagyta abba. És rúgta és rúgta és csapta és rúgta... Amíg azt nem mondtam neki, hogy elég legyen. Az óvónő a csoportszobában sem volt. Azt hiszem én is rosszat álmodnék... :(
2012. szept. 15. 18:34
A fórumnyitó hozzászólás szerintem elég jóra sikerült, bármikor újra lehet olvasni, de idéznék is belőle: "Mikor a csoportszobában a játékkonyhával játszott odajött egy másik fiú, elkapta a ruhája nyakát, jól megrángatta, majd lábbal is megrugdosta őt." Ez még a legelső napon, szeptember 3-án történt, minden előzmény nélkül. Egyszerűen beeresztették a 30 gyereket a szüleikkel együtt a csoportszobába és csináljon mindenki amit akar. Hát az én kislányom kedvenc játéka a főzőcskézés, azonnal neki is fogott, csak hogy ez a fiú azonnal "rátámadt", előzmények nélkül, először találkoztak életükben, és ráadásul ketten is elfértek volna a konyhánál (nem falhoz tolt, szoba közepén elhelyezett minden oldalról körbeállható). Egyszerűen egyre több az olyan gyerek aki agressziót hoz otthonról, az óvónő nem tesz semmit mondván tanulják meg elintézni egymás között, én pedig tűrjem hogy a gyerekem minden nap kék-zöld lábakkal jön haza. És leírom azt is mégegyszer, hogy szombaton sajnos nem tudok lépni ez ügyben, legközelebb csak hétfőn. Amennyiben zavar a "háborgásom" nem kell olvasni és nem kell hozzászólni.
54. trapiti (válaszként erre: 52. - Sárgamaci)
2012. szept. 15. 15:25

Igen, valóban nincs olyan, amire ez a megoldás, csak ezt még a legtöbb ovis korú nem tudja...

Nem bántani akarlak, csak felhívni a figyelmet, hogy egészen biztosan van valami ami ezt a másik gyerekből kiváltja, biztosan a te lányod is csinál valamit. Jó lenne kideríteni, mi az.


Írni bármit jogof van, csak nem mész vele sokra ;) ezért írtam, nem hiszem hogy közelebb visz a megoldáshoz...


Az óvónőkkel pedig az a tapasztalatom (két év alatt a 7. és a 8. óvónőnél tartunk) hogy vagy jól kezeli a gyereket magától, vagy nem. Ha nem, akkor teljesen mindegy, hogy mit magyarázol neki. Én a mostani fejemmel mindkét előző óvodából hamarabb elhoznám a gyerekemet (az egyikbe fél évet, a másikba másfelet járt) és jóval kevesebbet tépném a számat arról, hogy hogyan kellene nekik bánni a gyerekkel... az óvónők nem fognakmegváltozni a mi kedvünkért, vagy rendesek eleve, vagy nem. Ha nem rendesek, annál szemetebbek lesznek minél többet magyarázol nekik...

53. e28c748947 (válaszként erre: 52. - Sárgamaci)
2012. szept. 15. 15:00
Nekem nagyon nem tetszene ez a hozzáállás az óvónők részéről...Jövő héten első dolgod legyen kicsit körülnézni más intézmények felé, mert ez siralmasnak hangzik.Az ilyen óvónő, aki így gondolkodik nem óvodapedagógus,csak kényszermunkás.
2012. szept. 15. 14:55
"Szép napot minden kedves fórumozónak! Szeretnék tapasztalatokat cserélni másokkal gyerekneveléssel és az óvodai dolgokkal kapcsolatban." Én leírtam azt amit tapasztaltam, a fórumot is azért nyitottam. Sajnálom, ha ez neked háborgásnak tűnik, de mint írtad ti is a harmadik oviba jártok most. A véleményemet és tapasztalataimat jogom van leírni, szombaton pedig nem sok helyen foglalkoznak a gondunkkal. Amit írtam pedig félreértetted. Azt írtam ELFOGADHATÓ OK. Nincs olyan probléma, amire a verekedés a megoldás.
51. trapiti (válaszként erre: 50. - Sárgamaci)
2012. szept. 15. 14:22

Már hogy ne lenne ok? Feltehetőleg a te lányod is csinál valamit amire a másik gyerek így reagál. Tehát oka biztosan van. Az egy más kérdés, hogy elvárható lenne az óvónőtől hogy tegyen valamit.

Két út van: megbeszélni vagy eljönni. Vagy háborogni a fórumon, de az nem fog sokra vinni...

2012. szept. 15. 14:09
A verekedésre nincs elfogadható ok. Arra meg végképp nincs, hogy szó nélkül hagyják. Azért óvónő. "A gyermek személyiségét, emberi méltóságát és jogait tiszteletben kell tartani, és védelmet kell számára biztosítani a fizikai és lelki erőszakkal szemben."
49. trapiti (válaszként erre: 48. - Sárgamaci)
2012. szept. 15. 13:37
Ok nélkül nem történnek dolgok. Ettől még én sem hagynám, de lehet hogy nem csak a másik gyerek és az óvónő a hibás. De tényleg, ha ennyire nem tetszik az ovi, vidd el a gyereket máshová.
2012. szept. 15. 13:17
És mégegy mondat azoknak, akik okot keresnek a dolog mögött: Mégis milyen bűnt követhet el egy 3 éves gyerek, ami miatt meg kell veretni?
47. trapiti (válaszként erre: 46. - Sárgamaci)
2012. szept. 15. 12:35

Ha nem látsz más megoldást, akkor váltsatok. Nem könnyű, de nem lehetetlen. Mi kétszer tettük meg, talán most már sikerült olyan ovit találni ahol jó a lányomnak.

Szerintem egy olyan helyen ahol nem lehet néhány beszélgetéssel jó irányba terelni a dolgokat nincs értelme maradni.

2012. szept. 15. 11:41
Elmondtam az óvónéni állás pontját is. Azt, hogy nem tett semmit. Nyilván neki van diplomája gyereknevelésből és nem nekem, de semmi következetességet nem látok az egészben. Ha látta, hogy tegnap kihúzta a gyufát a lányom a kisfiúnál akkor is intézkedni kellett volna, hogy megbékítsék őket, a verekedést pedig egyáltalán nem tolerálni. Ha az egyik üt, betenni a sarokba, ha a másik visszaüt, akkor mindkettőt. De lovat adni alá szerintem egyáltalán nem helyes. Az előzményeket is írtam, azzal magyarázzák az ütlegeléseket, hogy elveszi más gyerek játékát, de én ezt sem tartom magyarázatnak. Nehéz elképzelni, hogy az ő kezéből senki nem vesz ki semmit (nem csak elképzelni, láttam is hogy kiveszik a kezéből még az első egy-két nap amikor bent maradtam vele). Az én lányom egyszer csapott vissza, akkor le is ültették a padra (persze csak őt, a rugdosó fiút nem). Egyébként az első reakciója, hogy megijed, hátrál, maga elé teszi a kezét és sűrűn pislog. Ráadásul most már szorong... Kérdezgettem tőle rengeteget, hogy mi történt az oviban és elmesélte, hogy megcsapkodta egy gyerek. Erre megkérdeztem, hogy szólt e az óvónéninek és azt a választ kaptam, hogy nem. Azt mondta ez titok. DE MI AZ HOGY TITOK?
45. trapiti (válaszként erre: 44. - Bowie)
2012. szept. 15. 11:26
Ó elnézést... :) figyelmetlen voltam :)
44. bowie (válaszként erre: 43. - Trapiti)
2012. szept. 15. 09:35

Jajj, nem én vagyok a kérdező. Én csak olyan hozzászóló mint te.:)

Nekem fiam van, és áldott jó óvónénijeink.:))

43. trapiti (válaszként erre: 42. - Bowie)
2012. szept. 15. 09:16
Mindenképp kérnék fogadóórát, hogy megtudjam az előzményeket. Egyébként nem minden gyerek szereti ha ölelgetik, az oviban azt is meg kell tanulniuk, hogy tiszteletben tartsák egymás igényeit. Én rákérdeznék, hogy mire értették, hogy a lányod kihúzta a gyufát a kisfiúnál, mert ha egyik nap piszkája, akkor éthető hogy a kisfiú nem engedi másnap öllegetni magát.
42. bowie (válaszként erre: 41. - Trapiti)
2012. szept. 15. 08:25

Persze van olyan, hogy odacsap..a te gyerekednél abszolute érthető. De itt a kislány odament reggel megölelni a másik gyereket és megütötték..a szülő meg az óvónő szó nélkül hagyta..

Megütötték a gyereked? uhh...

Istenem, de jó, hogy épp úgy fogok szülni, hogy ugyanezekhez az óvónénikhez fog járni a második gyerekem is, akihez az első...összetehetem a két kezem.

41. trapiti (válaszként erre: 39. - Bowie)
2012. szept. 15. 08:12
Ja, írtam, hogy hasonló élményeink voltak, akkor félreértettelek, azt hittem az óvónő osztogat kokikat... a kislányomra az óvónő emelt kezet két hete még a régi oviban...
40. trapiti (válaszként erre: 39. - Bowie)
2012. szept. 15. 08:10

Azért el tudok képzelni olyan helyzetet (a konkrét esetben persze ezt nem tudhatjuk) amikor egy gyerek addig provokálja a másikat, hogy az odacsap...

Mi voltunk ilyen helyzetben 2-3 kisfiú rendszeresen cukkolta a lányomat, aki egyébként egy rendkívül kedves gyerek aki alapesetben mindenkit szeret. Ezek a kisfiúk folyamatosan húzták, pl. "bibibí elvettük a királylányruhát, neked már nem jut...", másrészt amikor mentem a gyerekért ez a két kisfiú volt az első aki elémszaladt árulkodni, hogy az én lányom már megint ezt-meg azt csinált... olyan is volt, hogy megpróbálták lerángatni a wc-ről. (Hozzáteszem hogy a csoport két legzűrösebb gyereke, B. és Á. csinálták ezt az én normálisan, szépen nevelt lányommal).

És igen, a kislányom egy idő után odacsapott. A wc-s ügynél hasbavágta a 7 éves fiút, aki másnaptól 108 fokos fordulatot vett, kedves lett a lányommal és velem is. A lányom persze büntetésbe került az oviban, óvónéninek gőze nem volt a történet előzményéről, nem is vette figyelembe. Itthon megbeszéltük, azt mondta a lányom megérte a büntetés, mert az a fiú nem bántotta többet. A másik kisfiú egy nála legalább egy fejjel alacsonabb kis mitugrász gyerek, annak meg én mondtam amikor nem volt más a közelben, hogy ha sokáig kekeckedik, akkor előbb-utóbb eléri hogy a lányom behúz neki egyet, de akkor tuti a fal adja a másikat... érdekes, ebből értett.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az éremnek mindig két oldala van, nemcsak ütéssel tudják bántani egymást. Mindenesetre utánajárnék, hogy mi volt a saját gyerekem szerepe a történetben. Az biztos, hogy azt nem lehet hagyni hogy rendszeresen üssék.

39. bowie (válaszként erre: 37. - Ageeeka)
2012. szept. 15. 07:52
írta, hogy az óvónénik azt mondták megérdmeli, mert ő húzza ki a gyufát másnál..na de megérdemli, hogy üssék???? Nálunk, ha két gyerek összebalhézik, szembe állítják egymással, mindkettő elmondja mi baja, és megbeszélik. Ha valaki megbánt valakit, akkor meg odamegy, és bocsánatot kell kérni...
38. trapiti (válaszként erre: 33. - Bowie)
2012. szept. 14. 22:31
Amellett hogy nézelődnék más ovi után, mindenképpen kérnék egy fogadóórát, hogy tisztázódjanak a dolgok. Mindenesetre azt biztosan nem hagynám hogy megüssék a gyerekemet...
2012. szept. 14. 21:46
Azért meghallgatnám az óvónénik álláspontját is!
2012. szept. 14. 21:16
Nálunk nem kenyerezik le általában az óvónéniket, ha néha 1-2 szülő bepróbálkozik, akkor szegények még elég kényelmetlen helyzetben is érzik magukat - volt egy eset, amit láttam véletlenül (pont akkor mentem a gyerekemért...). Nálunk a csoportnak úgy egészében szoktak vinni a szülők....
2012. szept. 14. 21:14

Azokból kiindulva, amiket leírtál, én nem is gondolkodnék, hanem fognám a gyerekemet és már vinném is - vagy másik csoportba, vagy másik oviba! :(

Ne hagyd így megalázni a gyermeked! Remélem, ennél már csak jobb lesz nektek!

34. trapiti (válaszként erre: 31. - Sárgamaci)
2012. szept. 14. 18:47

Én eddig személyesen az óvónőnek semmit nem adtam, a csoportnak vittem sokmindent. Hasonló élmények miatt a harmadik ovinkba járunk most. Itt sem vettem meg senkit, de most úgy tűnik, itt egész más a hozzáállás, szeretik nagyon a kislányomat. AZ igaz, hogy itt is az első szóra ugrok ha kérnek valamit, de nem hiszem hogy emiatt szeretik.

(Egy hete jár oda, de ma szállítottam el az ikeából 7 szőnyeget az ovinak...) :)

33. bowie
2012. szept. 14. 17:23
Hát én gondolkodnék a helyedben egy oviváltáson. Más ötletem nincs.
2012. szept. 14. 16:54
Folytatás: Elhiszem, hogy rettenetesen nehéz 30 gyerekre vigyázni 2 óvónőnek, de akkor talán felkéne venni mégegyet, nem a gyerekeket megbetegíteni. Ti mit gondoltok az óvónők taktikáiról? (Ha a gyerek leveszi a cipőt (mert nálunk a szobában cipő nélkül vagyunk) akkor nem adják rá vissza, mezitláb hozzák ki nekem amikor megyek érte, nem először. )
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook