Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovis szülinapi buli... fórum

Ovis szülinapi buli... (beszélgetős fórum)


1 2
2012. júl. 26. 14:46
Szerintem aránytalanul drágák ezek a bulik... Most úgx tervezzük, hogy otthon tartjuk majd a kislányom szülinapját 2-3 meghívott gyerekkel, csak a legjobb barátai jönnek. Az ovis zsúr kérdésre meg azt találtam ki, hogy van egy zenész ismerősünk, akihez zenebölcsibe jártunk, ő vállal ovikban délelőtti zenés foglalkozást, őt meghívjuk a csoportnak (ez sincs ingyen de lényegesen kevesebb mint a játszóház 15-20 gyerekre) így oviidőben megünnepeli a csoport együtt, nem marad ki senki, és nem is kell 20 gyereket vendégül látnom otthon... amúgy is értelmetlennek tartom...
52. Anatita81 (válaszként erre: 51. - Trapiti)
2012. márc. 1. 10:24
Tényleg nagyon okos kislányod van!
51. trapiti (válaszként erre: 50. - E28c748947)
2012. márc. 1. 09:05

Az én lányom is októberben lesz öt.

Sokat beszélget a dologról a napokban, és az derült ki, eddig is volt több buli egy-egy gyereknél ahová nem hívták, de az semmi gondot nem okozott, mivel csak 5-10 gyerek volt ott. Azokban az esetekben simán megértette, hogy a szülinapossal Ő nincs annyira jóban, és csak a legjobb barátait hívta meg. Ezzel semmi gond nem volt eddig.

A baj most azzal van, hogy a csoportból csak néhány gyereket hagytak ki, ráadásul a gyerekek egymást is bántják azzal, hogy kit hányan hívtak meg. Pl. van olyan aki azért sír otthon, mert ugyan ott lesz a bulin, de a csoport legnépszerűbb kislánya nem hívta, "csak" a másik ünnepelt. Ezt nem lett volna szabad megengedni.


Végülis az én lányom tegnap azt mondta, a kislány meggondolta magát, mégis meghívja ha kér meghívót (!) de Ő nem kért, már nem akar menni, mert akkor Bence - a kislányom egyik legjobb barátja az oviban - szomrú lenne, mert Ő nem mehet.

50. e28c748947 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2012. febr. 28. 14:12
Nem könnyű helyzet,de ilyennel még bőven fog találkozni a lányod.Nekünk nagyjából egykorúak a lányaink,nehéz megérteniük az ilyen jellegű problémákat.Mi is vegyescsopiba járunk,voltunk már egy-két "nagy" szülinapi zsúrján és tényleg nem mindenki volt jelen....Októberben lesznek 5 évesek a lányaim és már most gyomoridegem van, hogy fogom levezényelni okosan.
49. trapiti (válaszként erre: 48. - 4c30444687)
2012. febr. 28. 14:01
Érdekes, más témában nagyon tudod, hogy mi a tapintat... ;)
48. 4c30444687 (válaszként erre: 44. - Trapiti)
2012. febr. 28. 13:54
Látom, a végtelen empátiádba nem fér bele, hogy valaki másként vélekedik, mint te. Nem tudom, miért pikkelsz rám, és miért akarod mindenhol bebizonyítani, hogy direkt értetlenkedek és kötözködök. Igazából mindegy is. Aki keres, talál. Ez a világ szemétségeire is igaz. Most már nyilvánvaló, hogy megérthető magyarázatra nyitott sem vagy a többi szemét szülő felé sem, csak a megerősítést várod itt, hogy együtt szapolhassátok páran a csúnya népet. Jó sár dobálást!
47. trapiti (válaszként erre: 46. - Anatita81)
2012. febr. 28. 13:54
Tavaly április óta jár oda, és épp mostanában jutottunk el odáig, hogy már Ő is, én is és az óvónők is úgy éreztük, szépen megtalálta a helyét a gyerekek között. Egyébként egy nagyon nyílt, látszólag könnyen barátkozó kislány, inkább azzal van a gondja, hogy a többiek nehezen tolerálják, hogy nem átlagos (hiperaktív de kimagaslüan okos).
46. Anatita81 (válaszként erre: 44. - Trapiti)
2012. febr. 28. 13:50

Ez olyan szomorú, hogy ezt szűrte le. :'( Ő új a csoportban?

Totál együtt érzek veled, az én csajszim is kb. ekkora és 1-én kezdte itt az ovit és nem egyszerű, főleg vegyes korú csoportban! Látni ezt a nagy megfelelni akarást és utána a "kudarcot", egy anyának nagyon tud fájni. :(((

45. zsakagi (válaszként erre: 44. - Trapiti)
2012. febr. 28. 13:49
Itt a pont :)
44. trapiti (válaszként erre: 43. - 4c30444687)
2012. febr. 28. 13:41

Látom mindenáron szeretnél belekötni valamibe ;)


Az emberséges viselkedéshez szerintem hozzátartozik, hogy nem kérkedek azzal ami nekem jut, miközben tudom hogy a másiknak nincsen. Gyerekek között meg különösen nem.

Például nem viszek a gyerekemnek csokit az oviba akkor, ha nem tudok/akarok a társainak is vinni.


Nem az a tapintatlanság nyilván, hogy nem osztunk meg mindig mindent mindenkivel, nem is kell. Hanem az, amikor a másik figyelmét még fel is hívjuk rá, hogy őt kihagytuk.

Az adott példánál, nyilván ha a gyerekek egyébként nem ismerik egymást, semmi gond ha nem hívják át a szomszéd gyereket. De ha egyébként együtt játszanak, és egyébként az osztályból midnenki ott van, akkor szerintem gonosz dolog valakit kihagyni úgy hogy még ráadásul nézze is a bulit a kerítés túloldaláról.


A mi esetünkkel sem az a baj, hogy nem hívták. Hanem hogy ettől zeng az óvoda két napja és egy 4 éves elég nehezen éli meg ha kihagyják olyasmiből amiben ő is szívesen részt venne, miközben a többség ott lehet. Most konkrétan ott tartunk, hogy azt szűrte le, neki nincsenek barátai az oviban, csak az óvónéni, mert őt nem szeretik a gyerekek, pedig Ő még rajzolni is megtanult úgy ahogyan a többi lány a csoportban, hogy tetszen nekik és őt is megdícsérjék...

Aki szerint ez nem gonosz és tapintatlan dolog, annak azt kívánom éljen át hasonlót...

43. 4c30444687 (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2012. febr. 28. 13:30
Érdekes elképezés, hogy tapintatlanság azért jól érezni magunkat, mert esetleg az a szomszédnak rosszul esik. A parkban meg ne együnk fagyit, mert talán másnak épp nincs rá pénze, vagy cukorbeteg és azért nem teheti :P Vagy hívjunk meg mindenkit egy kör fagyira, mert nyilván mindenkinek jól esne a nyári melegben.
42. trapiti (válaszként erre: 41. - Zsakagi)
2012. febr. 28. 13:09

Ezek annyira tapintatlan húzások.

Amikor én gyerek voltam, nekünk is redezett anyukám ilyen bulikat. A szomszéd gyerekeket mindig áthívtuk, pedig nem jártunk egy osztályba. És olyan is volt amikor dupla létszám volt mint a tervezett, mert a testvéreket is hívtuk, hogy ne essen rosszul senkinek... nyilván kell határt szabni, de szerintem illik tekintettel lenni a többiek érzéseire is.

41. zsakagi (válaszként erre: 32. - 4c30444687)
2012. febr. 28. 12:59

Nem rongyrázásnak szántam:

Hasonló szitu volt nálunk is 2. osztályban.

A kertünk végében lakó kislány szülinapi bulijára meghívták az egész osztályt, kivéve a fiamat és egy utca beli kislányt. Mivel a gyerekek összejártak, kint voltak az udvaron és figyelték, h a 20 gyerek hogy játszik a szomszédban. Nálunk mindíg nagy a ricsaj, de ak síri csönd volt.

Kimentem hozzájuk játszani, de előtte elmagyaráztam nekik, h Taminak nincs tesója, sosincs kivel játszania, ne irígykedjenek. Főztem pudingot, játszottam velük, és egy óra múlva a másik udvaron lévő 20 gyerek leste az ittenieket, h min nevetnek akkorákat, h viszhangzik a a környék :)

40. trapiti (válaszként erre: 38. - 9536810fa1)
2012. febr. 28. 12:58
Szerintem nem feltétlenül rossz ha pl. egy játszóházban buliznak a gyerekek, ha az a gyerek, a szülők és a társaság igényeivel is találkozik. Mondjuk mekis bulit nem szívesen szerveznék én sem... de az is divat.
39. reload (válaszként erre: 36. - 9536810fa1)
2012. febr. 28. 12:56
Ez egy magánovi csoportszobája tulajdonképpen :) De olcsóbb, mint egy játszóház és nagyobb, mint a lakásom...
38. 9536810fa1 (válaszként erre: 37. - Trapiti)
2012. febr. 28. 12:51

Divat? Hjaaa, akkor nekem azért idegen, én mindig magam dizájneroltam a divatunkat! :)))))

Nem megszakadás, imádok ünnepre készülni.... :))

37. trapiti (válaszként erre: 36. - 9536810fa1)
2012. febr. 28. 12:47

Sok helyen divat... mekibe is sokan mennek, de játszóházak is rendeznek szülinapi bulikat...


A családi ünnepeket mi is itthon csináljuk, bár arra én is törekszem, hogy ez mindenkinek ünnep legyen, ne arról szóljon, hogy valaki megszakad a munkában...

36. 9536810fa1 (válaszként erre: 34. - Reload)
2012. febr. 28. 12:45
Termet bérelni? ..... gyerekbulihoz? :OOO Úristen hol élek én? ... még a fiam iskolai ballagását is otthon csináltam meg, saját magam sütve, főzve... :))) (Mondjuk le is sült volna a képem a volt anyósom és az anyukám előtt, ha étterembe viszem őket! :DDD)
35. Anatita81 (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2012. febr. 28. 12:37

Mondjuk én lehet, hogy másképp kárpótolnám.

Ők buliban voltak, mi meg az állatkertben. Pont. (Vagy máshol, ahol jól érzitek magatokat, az mindegy.)

Megpróbálnám magamban tartani a dolgot és nem megerősíteni benne vagy felhívni a figyelmét, hogy igen, ez tényleg akkora tragédia, hogy téged nem hívtak meg.

Tudom, milyen nehéz és ezek után nehéz lesz normálisan viszonyulni az ovistársakhoz és szüleikhez. :S

34. reload (válaszként erre: 32. - 4c30444687)
2012. febr. 28. 12:19

A mi bulinkon a termet kell bérelni óradíjért fixen, létszámtól függetlenül. Nyilván van egy max amit be tud fogadni a hely, de közel sem annyi, mint ahányan leszünk. :)

Nem mondom, hogy olcsó lesz, de így barátibb mint a fejenként X ezer ft.

33. 4c30444687 (válaszként erre: 17. - 9536810fa1)
2012. febr. 28. 12:18
Egyetértek.
32. 4c30444687 (válaszként erre: 9. - 5674644b5d)
2012. febr. 28. 12:16

Elég válogatott lehet a társaság. Vagy mindenki kacsalábon forgó palotában lakik, vagy rohadt sok pénze van mindenkinek hely bérlésre, vagy nagyon kicsi a csoport, amit szintén kevesen engedhetnek meg maguknak. Átlag szülő meg szokta szabni, hogy hány gyerek jöhet.

Nekem már a nyitó hozzászólás is furcsa, mert az is fájhatna a gyereknek, hogy csak hármat hívtak meg, de ő abban nincs benne.


A korábbi tanácsok meg, hogy akkor gyerünk rákontrázni, menjen a ronyrázás szinten aluli sznobság. Persze ha valakinek ez jön be, hát tanítsa csak arra a gyerekét!

31. 9536810fa1 (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2012. febr. 28. 12:12

... látod... és azt gondolod, a Te gyermeked sérül ilyen esetben, pedig valószínű, hogy esetlegesen sokkal sérültebb gyerekekkel van körülvéve, amik talán hozták ezt a fajta reakciót, hogy márpedig nem hívják meg a bulira.

Enyémek már felnőttek, de millió példát tudnék sorolni a gyerekkorukból. Nyáron mindig tartottunk táborokat, anyuméknál, udvaron álltak a sátrak... oda 10-10 gyereket hívhattak a gyermekeim persze külön-külön volt az egy hét mindegyiknek... mentünk a tóra fürödni, erdőbe kirándulni, kézműveskedtünk, szellemjártunk... stb. stb... és bizony volt, hogy ott sírta el magát valamelyik kislány, hogy a Vicának annyira jó, mert ő soha nem szomorú... még akkor se, ha rossz jegyet kap... emlékszem mondta, hogy "mert az anyukám tudja, hogy ÉN tanultam!" :))) Ő pedig, ha 4-est kap már veszekednek vele otthon, és le se jöhet a szobájából.. és blabla... és csak sírt-sírt...

... szóval nyugi... még visszavan az iskola, és nem kell, hogy mindenki a barátjának tekintse a lányodat, de akit Ő barátjának fogad, az érezze magát majd megtisztelve. :)

2012. febr. 28. 12:02
főleg- bocsánat
29. 97f33311ff (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2012. febr. 28. 12:02
ez durva. undorítónak tartom, hogy mi megy már most az oviban, "te nem játszol velem, te csúnyább vagy, utállak, rajtad ilyen olyan ruha van, kizárunk a körből, beárullak, ...stb." és bocsi, de sajna fleg a lányok körében terjed.
28. trapiti (válaszként erre: 25. - 9536810fa1)
2012. febr. 28. 11:57
Hasonlón mi is átmentünk. Egy időben azt vettem észre, akárhányszor megyek a lányomért, van 2-3 gyerek aki rohan elém és árulkodik ezerrel, hogy a lányom már emgint ezt-azt csinált, megütötte, megharapta, leejtette stb. Az óvónőktől nem volt rá panasz, még ha rákérdeztem is azt mondták, jelentéktelen ügyek voltak ezek. A gyerekeken azt éreztem, zavarja őket valami az én lányomban, talán az a fajta figyelem amit Ő megkap tőlünk, de sok gyerek nem. Ezek a gyerekek csillogó szemmel várták, hogy mi fog történni az árulkodásuk eredményeképp, volt amikor meg is kérdezte az egyik, hogy akkor most megverem-e a lányomat. Meglehetősen csalódottak voltak, amikor azt látták, ugyanúgy szeretem, és nem bántom... persze mindig megkérdeztem, hogy tényleg igaz-e, a legtöbbször kiderült, hogy az árulkodók provokálták ki az ilyen konfliktusokat.
27. reload (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2012. febr. 28. 11:55

Szia!


Az én lányom bulija szombaton lesz. Egy csoporttársával közösen, mert így sokkal barátibb az összeg amit ki kell fizetni-ez evidens :)

A másik anyukával megbeszéltük, hogy külön meghívókat írunk, így szinte nem is tudom ők kiket hívtak és fordítva. Vannak persze, akiket mindketten meghívtak. Ajándékot szerintem csak az hoz, akit a lányom meghívott, hiszen akit nem hívtak mindketten, ők nem is tudják hogy dupla buli lesz :)


Visszatérve a témára: Biztos nagyon rossz ez így, ahogy nálatok történt, de nem hiszem, hogy direkt a dolog. Csak mivel 3 ünnepelt van, így sok a meghívott is. De nálunk is vannak, akik kimaradnak. Bár nem tárgyaljuk ki fennhangon a többi gyerek előtt a dolgot az is igaz....

26. trapiti (válaszként erre: 24. - 9536810fa1)
2012. febr. 28. 11:53

Na igen... bennem nem merült volna fel ez kérdésként...

Persze egy 4 éves kicsit nehezebben veszi ezt megtiszteltetésnek... de remélem, hogy meg tudom magyarázni.

25. 9536810fa1 (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2012. febr. 28. 11:52
... kislányom 2. osztályos volt, amikor sírva jött haza az iskolából, hogy csúfolták, hogy "anyuka báránykája". beszélgettünk, hogy mondtam, hogy nagyon-nagyon sok kisgyerek szeretne az "anyukája báránykája" lenni, de ez sajnos nem adatik meg mindenkinek, és így néha az ellen fordulnak, akinek ez kijárt... és nem szándékosan, mert nem értik ők sem, csak valami zavarja őket... valami, ami más... és ami más, nem biztos, hogy rosszabb. :))
24. 9536810fa1 (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2012. febr. 28. 11:50

... alappppp: ha egy buliba megyek, ahol 3 szülinapos van, akkor mindháromnak ILLIK ajándékot vinni.... mit kell ezen levelezni?

Vedd megtiszteltetésnek, hogy nem érezték, hogy közéjük tartozók vagytok.... szerintem!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook