Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovis szülinapi buli... fórum

Ovis szülinapi buli... (beszélgetős fórum)


1 2
23. trapiti (válaszként erre: 22. - 9536810fa1)
2012. febr. 28. 11:49

Két dolog lehet szerintem:

-vagy tudják ők pontosan hogy kit miért akartak kihagyni, és részben értem is, hogy a lányom miért van köztük

-vagy a 3 gyerek külön-külön kitalálta, hogy kiket akar és ebből állt össze a 18-létszám...


Egyébként most épp azon leveleznek, hogy vajon mindenki vigyen ajándékot mindhárom gyereknek, vagy mindenki csak annak aki hívta. Ez is jó lesz, mert a három ünnepeltből is lesz aki szomorkodni fog, nyilván a csoport "kiskirálylánya" aki 15 gyereket hívott, az sokkal több ajándékot kap majd, mint a másik kettő aki csak kevesebbet.


Egyébként ha ez nem egyszerre lenne, hanem 3 külön napon 3 külön buli, akkor sokkal kevésbé bántaná szerintem azokat akik kimaradtak.

22. 9536810fa1 (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2012. febr. 28. 11:43

... beszélgessetek a kislányoddal szerintem is... hogy nála is helyre kerüljenek a dolgok, ha netán zavart okozott nála. De ne legyen bosszúhadjárat íze az ellenbulinak. Kijön a tavasz, lehet egy erdőben sétálós, szalonnasütős bulit csinálni helyette néhány kis baráttal. ... sokkal izgalmasabb lenne... szerintem. :))

Nekem van egy olyan sanda érzésem, hogy ahova 18 gyereket meghívnak és ötöt nem, ott nem a 18 volt a lényeg... persze ez csak megérzés... :)

Lépjetek át rajt simán és nagyvonalúan! :) (Hja, én ezt tenném. :))

21. trapiti (válaszként erre: 17. - 9536810fa1)
2012. febr. 28. 11:40
Még annyit, hogy nyilván túl fogja magát tenni rajta (majd kiderül mennyire könnyen) de az is biztos hogy levonja a következtetést is... elég értelmes, fel tudja mérni, ha valaki nem tart igényt a társaságára... csak sajnos ez nem teszi könnyebbé sem az Ő életét sem a beilleszkedését.
20. trapiti (válaszként erre: 18. - Szilvi7272)
2012. febr. 28. 11:38

Szerintem rábízom a lányomra, akar-e valakit meghívni csak úgy játszani, de nem hiszem hogy beszállok ilyen ellen-buli szervezésbe...


Nem is lenne egyébként semmi gond ezzel ha nem 18:5 lenne az arány, és ha nem lenne mindenki hivatalos akit a gyerekem szeret. Ennyi...

19. trapiti (válaszként erre: 17. - 9536810fa1)
2012. febr. 28. 11:35

Nem drámázom túl, és nem is az a gondom ezzel igazán, hogy nem hívták. Hanem hogy napok óta az orra alá dörgölik, hogy ő kimarad.

Nem milliomos ovi, Bp. VII. kerülete ha ez mond valamit.

Önvizsgálat? Igen, ha úgy vesszük, a kislányom a társas kapcsolatokban valóban nem annyira ügyes mint mások. Mi is, Ő is és az óvónők is sokat teszünk azért hogy ez változzon, hogy beilleszkedjen és hogy befogadják. Alapjaiban megváltoztatni nem tudom és nem is akarom Őt. Nem minden gyerek egyforma, de ettől még nem kellene megbántani azokat akik kicsit kilógnak a sorból - hozzáteszem, nem tudom hogy ki miért maradt ki...

18. szilvi7272 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2012. febr. 28. 11:31

Szerintem meg olyan bulit csinálj vagy csináljatok másik szülővel összefogva ,hogy csak azt a 3 gyereket ne hívjátok meg(szerintem itt a szülők és nem a gyerekek a hibásk)és érezzék a szülők ,hogy Ők is ezt tették.

Mert ha csk azt az 5 nem meghívott gyerekkel csináltok bulit akkor szerintem egy 18:5 -ös ellentét fog kialakúlni és az végigkisérheti az évet.Akkor így nem tudnak visszavágni (ha ez lenne a cél)mert az Ő meghívottjaik vennének részt a Ti bulitokban is .És ezt majd a gyerekek fogják eldönteni hol érezték magukat jobban.


Nálunk is volt az oviba ,hogy szülinapi bulikat rendeztünk otthon,vagy játszóházban vagy ki hol tudta megtartani ,és soha nem volt belőle gond mért nincs az Ő gyereke meghívva.Én csak 5 gyereket tudtam meghívni + az Én 2-m elég is volt panelba 7 gyerek. ja és olyat is hítunk aki előzőleg az Én lányomat nem hívta.ebből nem volt gond.Nem harag vagy szimpátia alapján dönöttek akkor így .csak Ők is fix létszámú csapatot tudtak hívni:)

2012. febr. 28. 11:23

... én nem drámáznám túl. Gyerekek az ilyen dolgokon könnyebben túllépnek mint a szülők, hétvégén buli, ahova nem hivatalos, de hétfőn már újra együtt fognak játszani. Rászervezni se biztos, hogy rászerveznék a kimaradottaknak, nekem az nem lenne nyerő, hogy "csak azért is megmutatom, hogy..."

Az biztos, hogy szomorú lennék a kislányom miatt, tán még könnyeket is ejtenék, ha nem látja, de megpróbálnám tárgyilagosan nézni, hogy miért történhetett ez.... és ha (majdnem) egyedül megyek szemben az autópályán, akkor tán önvizsgálatot tartanék... talán...


Bár nem tudom, hova lehet annyi gyereket meghívni. :)) Milliomosok ovija? Nálunk mindig meg volt szabva, hogy 5 barát, és a gyerekeim választhatták ki azt az ötöt. :)

16. baybi (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2012. febr. 28. 11:19
kislányod iztossan örülni fog neki,ha kerekítetek otthon egy kisebb bulit! :)
15. trapiti (válaszként erre: 13. - Anatita81)
2012. febr. 28. 11:17
Körül fogok kérdezni, hogy kik maradtak ki, és eljönnének-e hozzánk :)
14. trapiti (válaszként erre: 11. - 97f33311ff)
2012. febr. 28. 11:16

Az a gyanúm, hogy ha ezt mondom a kislányomnak, épp azokat akarja majd hívni, akik most kihagyták :(

Annyira furcsa egyébként, mert a gyerekek között nagyon jól érzi magát, szereti a csoportját és az óvónő szerint is egyre jobban beilleszkedik.

Én két dologra gondolok: vagy velünk nem szimpatizálnak a szülők, vagy a gyerekeket mégiscsak iritálja hogy a lányom egy kicsit más... sokkal okosabb, értelmesebb a többieknél, amivel a nagycsoportosok is kínlódnak, Ő a kisujjából rázza ki... szerintem irigyek rá :(

2012. febr. 28. 11:14
:( Sajnálom, hallgass ez előttem szólókra és kárpótold/játok a kis kihagyottat/kat! :)
12. trapiti (válaszként erre: 9. - 5674644b5d)
2012. febr. 28. 11:13
Hát igen... a kislányom vegyes csoportba jár, 4.5 éves, nagyon "hajt" azért hogy a nagyobbak befogadják. Különösen a lányok között elég komoly játszmák mennek, van egy elég domináns kis hercegnő típusú lány, aki úgy mozgatja a többit mint a marionett figurákat... Ő az egyik ünnepelt, anyuka meg ezek szerint támogatja is ebben...
11. 97f33311ff (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2012. febr. 28. 11:13
próbáld is meg, de azt is lehet, hogy a lánykádnak mondod, h hívjon meg pár barátot hozzátok, és ti csaptok nekik egy jó bulit,annyira, h igyekezzetek überelni a másik bulit, a gyereke között úgyis terjed, hol érezték jól magukat. Ha már ilyen szemetek vannak
2012. febr. 28. 11:12

Hát, nem tudom, mit írjak...nem akarok káromkodni.

Egyetértek: én is csinálnák külön annak az 5 gyereknek egy bulit, ami azért is jobb lenne, mint a másik :(

Borzasztó, milyen emberek vannak...és hogy gyereknevelés van rájuk bízva :(

2012. febr. 28. 11:11
Ez gusztustalan! Én is oviban dolgozom és mindig minden gyerek megvan hívva az ilyen bulikba, függetlenül attól, hogy az ünnepelt mennyire van "jóban" a meghívottal. Oviban a kirekesztés a gyerekek közt nem annyira jellemző, jó lenne ha a szülők nem segítenék elő... Jól tetted, hogy megírtad nekik, hogy állítsák le magukat. Remélem észreveszik magukat a kedves szülők...
8. trapiti (válaszként erre: 6. - 97f33311ff)
2012. febr. 28. 11:11
Lehet, hogy megpróbálom... sajnos én aznap 24 órában ügyelek, tehát ez a hétvége nálunk semmiképpen nem jön szóba :(
7. trapiti (válaszként erre: 5. - Olgi1977)
2012. febr. 28. 11:09
nem tudom... konkrétan nem is tudom hogy kik a kimaradók az én lányomon kívül, a körlevelekből tudom a létszámot, és azt is, hogy rajta kívül az összes olyan kislány, akiket kedvel ott lesz... Azt eddig is láttam, hogy Ő jobban szereti ezeket a gyerekeket, mint azok őt, ezért is esik ennyire rosszul neki :(
2012. febr. 28. 11:08
ezt a patkányságot, már bocsi! A maradék 4 szülő hogyan vélekedik erről? Miért nem hívták meg az 5 gyerkőcöt? Gondolom akkor nem látnák őket szívesen. Ti, maradék szülők fogjatok össze, és csináljatok egy jobb partit a gyerkőcöknek, adjatok nekik VIP meghívőt, valamelyikőtök lakására, és kisebb buli keretében sokkal jobb hangulat kerekedhetne, ha már ilyen szemetek voltak!
2012. febr. 28. 11:07

mi lenne ha a maradék 5 gyereknek szerveznétek valami szuper kis bulit külön.

Persze, hogy a többiek is tudjanak róla.

5 gyereknek még egyszerűbb is, és tényleg jót tudnak együtt játszani

2012. febr. 28. 11:07
Szeintem nem terjedt ki rá a figyelmük hogy csak ennyien maradnak ki. Kizártnak tartom hogy nem lenne rájuk is kapactás. Kicsit gondolkozhatnának a szülők, az ő gyereküknek hogy esne ha kimaradnak egy buliból ahová majdnem az egész csoport hivatalos.
2012. febr. 28. 11:05

szerintem ahol 18 gyerek elfér, ott elférne a maradék 5 is.

Én ezt szemétségnek tartom, akár előttetek szervezik, akár nem. A szervezőknek kellene észrevenni magukat

2012. febr. 28. 11:04
Mi okból kivételeznek azzal az 5 gyerkőcel??
2012. febr. 28. 11:00

Érdekes helyzetbe kerültünk az oviban. Hétvégén a lányom csoportjából 3 gyereknek közös szülinapi bulit szerveznek, a 23 gyerekből 5-öt nem hívtak meg. Ez úgy alakult ki, hogy a 3 ünnepelten kívül összesen 15 gyereket hívtak, vannak akit mindenki meghívott, van akit csak a háromból egy.

Az egészet úgy intézik, hogy a kimaradt gyerekek is mindenről értesülnek, pl. nálunk nagy szomorúságot okozott, hogy a lányom látta a többieknél a meghívókat, de Ő nem kapott.

Ráadásul köremail-ben szervezkednek, így én is megkapok minden levelet.

Nehéz ehhez a helyzethez jól viszonyulni...

Mindenesetre írtam a levlistára, hogy jó lenne ha a kihagyott 5 gyereket próbálnák megkímélni a további szomorúságtól...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook