Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovi-zűr, segítség! Anya-társak, tanácsot kérek. fórum

Ovi-zűr, segítség! Anya-társak, tanácsot kérek. (beszélgetős fórum)


2013. szept. 17. 15:16

Megpróbálok a felvetésekre válaszolni, remélem, semmi nem marad ki.

A kislányom megkésett beszédfejlődésűként már óvoda előtt is kapott beszédindítást, mióta pedig óvodás, logopédus foglalkozik vele az oviban. TSMT tornát tavaly ősszel kezdtük, de ebben nagy rések voltak a sok betegeskedés miatt. A beszéde egyébként egyre érthetőbb, de azért még bőven fejlesztésre szorul. Jártunk a Beszédvizsgálóban, ahol SNI-t kapott, így most heti 3 logopédiát fog(?) kapni, mellette mozgásterápia. Mi rendszeresen nem járunk pszichológushoz, de egy alkalommal az óvoda kérésére elmentünk, ahol megállapították, h a gyerek rendben van, az óvodai életben kellene őt segíteni a beilleszkedésben...gyakorlatilag érdemleges segítséget nem kaptunk. Mármint azonkívül, h ezt megállapították, nem történt semmi változás. A gyereknek nem lett könnyebb a helyzete az oviban. Az óvónőknek az az alapelvük, h ők, ha egy gyerek sír, nem mennek oda, hanem odaküldenek egy másik gyereket hozzá. Ez így elsőre lehet, h nem tűnik rossznak, de konkrétan megnézve az esetet: sír a gyerekem, mert már kész van attól, h nem játszik vele senki, óvónő észreveszi, odaküldi Julikát, h hívd Dorkát játszani. Erre Julika, aki önszántából az életben nem játszana Dorkával, óvónéni utasítására beveszi Dorkát a játékba, Dorka a fellegekben jár, de Julika első adandó alkalommal kigolyózza, amit óvónő már nem feltétlenül vesz észre, és ennyi a történet. Régi, hőn szeretett logopédusunk mondta, h ez a probléma itt, az óvodában még kezelhető (az iskolában már nem), de az óvónő tevőleges hozzájárulása szükséges. Szóval nagyon-nagyon sok múlik azon, h az óvónő hogy kezeli ezt a kérdést. Mert valljuk be, lehet ehhez a dologhoz úgy is hozzáállni, h szívügyemnek (vagy/és szakmai ügyemnek)tekintem, h beilleszkedjen a közösségbe a gyerek, és odateszem magam ennek érdekében, vagy pedig teszek rá, ha már itt van, mit tehetnék, elviselem...Sajnos én azt tapasztaltam, h a mi csoportunkban az óvónőknek nem volt a szívügye a lányom beilleszkedési problémája. Viszont mindenféle vizsgálatra igyekeztek elküldeni, amiben én abszolút együttműködő voltam, de a végén már besokalltam, h én ugrálok, ahogy ők fütyülnek, de az ő részükről a gyermekkel való együttérzésnek a szikrája nem volt tapasztalható.

Nem átallották beleírni tavasszal az egyik nevelői véleménybe, h nem tudják megítélni a kislányom értelmi képességeit, mert sokat hiányzik (sajnos tényleg sokat beteg) és keveset kommunikál! Ezt le merték írni úgy, h a gyerek 2 éve a csoportjukba jár! Aztán a beszédvizsgálóban megmérték az IQ-ját, ami 104-es, magas átlagos érték - ezúton is gratuláció az óvónőknek! Ez is egy olyan eset volt, ami kiverte a biztosítékot nálam. Igen, biztos érzékenyen reagálom le ezeket a dolgokat, mert frusztrál, h szerencsétlen gyerek nem kapja meg az elvárható segítséget, úgy, h eleve is hátrányos pozícióból indul.

Viszont emellett egy nagyon nyitott, barátságos kislány, tehát nem szükségszerű, h a dolgok úgy álljanak, ahogy a pillanatnyi helyzet mutatja.


És ne értsetek félre, mert tudom h óvónőnek lenni nem könnyű szakma, sőt ez inkább hivatás jó esetben, de én azt gondolom, h ezt csak annak lenne szabad választania, aki szereti a gyerekeket.

10. Krisz 18 (válaszként erre: 7. - 9d7efeb022)
2013. szept. 17. 13:40

Gratulálok! Örülök így ismeretlenül is, h ilyen jól sikerült a váltás! :)

Hihetetlen, h mennyi a hasonlóság a ti és a mi esetünk között.

kivéve, h a pozitív végkifejlet nálunk még várat magára...

2013. szept. 17. 13:19
Sziasztok, hamarosan jövök és válaszolok!
8. 40f1eafcfc (válaszként erre: 7. - 9d7efeb022)
2013. szept. 17. 09:52
Azért kérdeztem őt, hogy miben látja a problémát,mert még nem teljesen írta le.Én sehol nem írtam azt,hogy ne vigye,de sok esetben láttam,hogy nem segített a gyereken az intézményváltás.Akkor nem segít,ha nem tisztázott a probléma gyökere....Ha az óvodából,óvónőkből indul ki akkor természetes,hogy el kell vinni.
7. 9d7efeb022 (válaszként erre: 5. - 40f1eafcfc)
2013. szept. 17. 08:37

Mi pont ezért vártuk 3 vet,mert mi van,ha viszi tovább a problémát,itt mg már ismerik stb.De! a gyereknek mg kell adni az esélyt,hogy jól érezze magát egy másik közegben. Ha nem ez történik,akkor elfogadom,azt,hogy ilyen.

Egyébként végig kapott fejlesztést.Tsmt,utána SZIT,logopédia,általános készségfejlesztést.pszichológushoz jártunk havonta,mégsem nyílt meg az oviban,és az Óvónők sem törték magukat. Az oviváltásról,meg lebeszéltek minket,hogy ez máshol sem lesz jobb.

De lett!

6. 9d7efeb022 (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2013. szept. 17. 08:32

Szia!

A kislányom 6 éves.Ugyaenez a probléma nálunk is amit leírtál.

Megkésett beszédfejlődés enyhe oxigénhiányból kifolyólag.A csoportban kakukktojás,ill. az óvónők nem álltak a helyzet magaslatán.

Most utolsó évben ovit váltottunk.Egyházi,evangélikus óvoda. árt karokkal vártak minket.

A gyerek kinyílt,már van legjobb barátnő,kártyázásban nyer,az összes gyerekkel játszik.

Oviváltás sürgősen!

Egy tipp az oviváltáshoz:

Ha elviszed a tanulási képességeket vizsgáló bizottsághoz,ahol a szakértői véleménybe beírják az óvodaváltást,akkor kötelező felvennie másik óvoda.

Persze először meg kell beszélni ezt a vizsgálaott végzővel,ált. nyitottak erre a kérdésre.

5. 40f1eafcfc (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2013. szept. 17. 08:24
Szerintem ez ennél összetettebb probléma.A nehézségét viszi tovább az új helyre is.Az is előfordul ,hogy a probléma miatt túlérzékenyen reagálod le a helyzetet. Pontosan miben látod azt,hogy az óvónők nem segítenek ebben?
4. trapiti (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2013. szept. 17. 00:02

Mi kétszer váltottunk, nem bántam meg egyiket sem. Ha azt érzed, valami nem jó, annak oka van és szerintem amit 3 év alatt nem tudtak megoldani, azt már nem is fogják...


Sajnos a váltás nem könnyű (mi egyszer áprilisban, egyszer meg pont most egy éve váltottunk), nincs más megoldás, mint addig menni amíg nem találsz helyet... rengeteg ovival beszéltem én is, volt ahol le kellett volna fizetnem a vezetőnőt, volt ahol két hétig hitegettek, volt ahol szóba sem álltak velem.

A munkahely közeli ovi vált be végül nálunk is. Esetleg gondold végig, hogy mik azok a távolabbi részek ahová azért viszonylag könnyen eljuttok és próbálkozz ott is.

3. terek (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2013. szept. 16. 23:31

ahogy írod, itt legalább megvan a biztonság érzet. égy teljesen összeszokott társaságba átvinni lehet még ebből is kibillentené és ha itt 3 év alatt nem talált kis barátot, ott lehet mégnehezebb lenne, ráadásul lehet ott sokkal kisebbekkel kerülne össze.

próbáltál már áthívni csoporttársakat magatokhoz? vagy játszótéren is próbálhatnád terelgetni valaki felé, esetleg te próbálj barátkozni az anyukákkal, hátha úgy könnyebben menne ha összejárnátok.


egyébként ott dolgoztok ahol laktok? mert nem csak a lakhely szerint lehet óvodába járni, hanem munkahely szerint is van körzeti óvoda, esetleg ott is próbálkozhatsz

2. igazság hol vagy? (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2013. szept. 16. 23:19
Mit tettek/tettetek a beszéd probléma megoldására?Logopédus?Ovoda illetve szülő részéről?Nem hiszem,hogy az ovoda váltás jó lenne.
2013. szept. 16. 23:04

Kislányom 6 éves, utolsó évünket kezdtük meg az oviban. Beszédprobléma miatt marad még egy évet.3 évet húztunk le az eddigi óvodában, és valójában nem igazán sikerült beilleszkednie a csoportba. Ennek a dolognak az általam vélt legfőbb oka: beszédproblémája miatt a többiek nem hallgatják meg, otthagyják, nem foglalkoznak vele, mert nehezen értik meg, amit mond, s ezzel be is zárul a kör.Ugye elkönyvelődik, h ő nem tartozik sehová, nem igen játszanak vele. Ez azért is különösen fájó, mert amúgy egy nagyon nyitott, barátkozó kislány, fura módon azonban az oviban ez a vonása nem tud érvényesülni.

Eddig a nehézségek ellenére is kitartottunk az ovi mellett, mert ha nem is volt kiváló a helyzet, de itt már legalább tudta merre hová hány méter. ha nem is volt játszótársa , legalább egyfajta biztonságérzete igen, a megismerésből fakadóan.

A váltástól mindig visszatartott, h nem tudhatom, nem viszem-e egy esetleg még kevésbé megfelelő helyre. De az elmúlt időszakban néhány esemény kapcsán erőteljesen megmutatkozott az óvónők érzéketlensége a gyerek iránt, a segítő szándék abszolút hiánya. Így eljutottam oda, h meg kell próbálnunk a váltást.Azonban következő lépésként szembesülnöm kellett azzal, h minden környékbeli óvoda túltelített, körzeten kívülről érkezőket sajnálkozva elutasít, majd ezen felbőszülve, bemenvén a helyi önkormányzathoz segítséget kérni, onnan is lepattintottak, h rendezzük óvodán belül a történetet. Amit én nem szeretnék, mert itt a gyereket minden az eddigi sikertelenségére emlékezteti, és úgy érzem, egy új helyen, tiszta lappal indulva könnyebb lenne neki. Mit tudtok arról, h ilyenkor hová lehet fordulni még, v mit lehet tenni? Létezik, h ne tudjak óvodát váltani??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook