Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ovi farsang... fórum

Ovi farsang... (beszélgetős fórum)


2011. jan. 23. 22:05
Sziasztok, Kislányom idén a farsangon eperke szeretne lenni. Kaptam is Neki eper ruhát, de fejdíszt nem. Nem vagyok túl kreatív, tudtok ötletet adni honnan tudnék sablont letölteni vagy hogy tudnék eper fejdíszt készíteni. Csak valami kisebbet szeretnénk nem egy nagy epret a fejre csak valami hajdíszt... előre is köszi!!!
29. FairyJ
2010. febr. 4. 14:42
Sziasztok.4éves Keresztlánykám hercegnő szeretne lenni farsangkor az oviban:) Szeretnénk, ha nem lenne ugyanolyan, mint más kishercegnő a csoportban. Ha van valami házilag készíthető ötlete valakinek a jelmezhez, megköszönném a tanácsot:)
2009. febr. 16. 16:57
Győzött a Zorro jelmez. Ő választotta magának, mert "szupi a kardja meg a palásja"! Meg a szemtakaró. Meg úgy az egész együttvéve! :-)
2009. febr. 16. 14:02
Az én kislányom pillangó volt az oviban,ő találta ki,hogy az lesz.Csináltunk szárnyakat, a fején pillangós hajpánt(még szilveszterre vettük),a kezében pillangós pálca(névnapjára kapta).
2009. febr. 16. 13:35
Sziasztok! nekünk ma volt farsang az oviba! Nagggyon jó volt. Annyira édesek voltak! Voltmindenféle jelmez felsorolni is nehéz lenne. A kisfiam cowboj volt. kár lett volna kihagynom!
25. Kangaroo (válaszként erre: 24. - Ccd9bb7d17)
2009. febr. 15. 20:09

Még időben válaszolok? :-P

Igen kaptam lufit, szenzációs volt a jelmez, az egést ovi szerint Ő volt a legtutibb! :-))

Ennek örömére idén is szőlő akar lenni (már másik oviba járunk), de most már nem tudok vele maradni egész nap, hogy fel-le adogassam rá a jelmezt...


Így most megint agyalunk, mi legyen idén (4 nap múlva).


Eddig a múmia tetszik neki a legjobban. Csak jó hosszú géz kell hozzá... :-)

24. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 20. - Kangaroo)
2008. márc. 1. 11:31

Kaptál végül?


Nekem csak tűzoltó lett a fiam,de meglátta az "igaziak" gyakorlóját,így azt kérte nem a SAM eset:)

Sötétkék vagány,zsebes naci,a lentebb irott cipzáros vastag ing,szétszedtem egy láthatósági mellányt és a csíkokat a nadrág aljára és a felsőre férceltem.Nem lett rosszabb mint a készen kapható jelmez,és pl ma azt akarta felvenni a gyerkőc,így nincs esély egyelőre a csíkok levételére:)

A nagy Achilleus lett,farsang előtt való nap találta ki,első osztályos,így szempont volt hogy kényelmes legyen és ne kelljen félteni mert egész nap abban voltak nem volt külön farsangi buli.Játékboltban kapható kellékei voltak,van ami már voltt itthon,Mellvért,pajzs,kard/tőr,lábszárvédő,fekete farmer-pulcsi alatta.

2008. febr. 12. 11:32
Az idén doktor bácsi lesz a kisfiam. Lepedőből varrtam neki nadrágot és köpenyt, hozzá a játék orvosi táska és már kész is. Egy-két kiegészítő (ha felveszi): sztetoszkóp a nyakába, szemüveg az orrára, spatula a zsebben. Nálunk az a lényeg, hogy ő mit akar és mi kényelmes neki, mert ebben vannak egész nap.
22. Donyta
2008. febr. 6. 07:39
Köszönöm mindenkinek aki leírta milyen kreatívságokkal teszi kedvessé gyermekének ezt az ünnepet.
2008. febr. 5. 09:52
Emesém indián lesz. Kívül bundás csizma, kifordított nadrág, rojt rá, harisnya a felsőtestére, álarc, tollak, lándzsa vagy íj, bőrzacskó a derekára kitömve, sógyurmából medvefog nyaklánc. Táncot betanulja. Szerintem szupi lesz.
20. Kangaroo (válaszként erre: 10. - Ccd9bb7d17)
2008. febr. 5. 09:39

Nekem nagyon megtetszett ez az ötlet, és a fiam már el is újságolta bent, hogy Ő szőlő lesz!

Csakegy a bökkenő: SEHOL nem találok kis zöld lufikat!! Se Tesco, se Auchan, se 100-as bolt...

Már azt se bánnám, ha kéket kapnék, vagy pirosat! Utóbbiból akkor lehetne málna is.


Végszügség esetén Pumukli lesz: zöld 3/4-es gatyó, sárga póló és pirosra kenem a haját! :-))

2008. febr. 4. 14:46

a kislányom tavaly kitalálta hogy herecegnő legyen.

idén már tavasztündér. szép virágos zöld színű ruha szárnyakkal. ari lesz.

jövőre meg balerina. már tudja.

mi kölcsönözzük. sajna nincs türelmem varrogatni.

igy egy ezresből kijön.

2008. jan. 31. 12:34
Sziasztok! Az én kislányom az oviban kiscsoportos. Minden ilyenkorú kislány hercegnő akar lenni. Ő nem. Ő fóka szeretne lenni. Vettem szürke fényes anyagot. Van is elképzelésem, de pontosan nem tudom, hogy hogyan álljak neki. Ha valakinek van ötlete vagy fényképe, az írjon!!!!
2008. jan. 31. 09:45
Ovis fiam tűzoltó szeretne lenni,mint a Sam a minimaxon.Van régebbről tűzoltókészlete,játék.Tehát az öltözéke sötétkék sportos naci lesz,(nem melegítő,zsebes-sportos vászon)vele hasonló árnyalatu sötétkék vastagabb anyagu ing,amire varrok fém gombokat,két sorban,úgy rendelte a csemete.Ezt egy övvel össszefogatjuk a derekán,amiben lesz a készletbeli balta,fején a sisak,és lesz egy hátra vagy válra erősíthető műanyag,de nagyon "eredeti" poroltókészülék,hosszú csővel...
2008. jan. 31. 09:42

Lányom volt egérke, elefánt és hastáncos is! Utóbbit szerete a legjobban, rázta magán az övet ezerrel! Mindenkinek tetszett! Idén hercegnő akar lenni (az én régi ruhámban, amit még anno anyukám varrt).

De ez a szőlő nagyon tetszik! Lehet, h a fiam az lesz majd! :-D

2008. jan. 31. 09:23

A kislányom még kicsi,hogy farsangoljunk,de már gondolatban gyûjtöm az ötleteket,hogy legyen ha majd szükség lesz rá.

Barátnôm fia imádja az autókat,neki találtunk ki egy olyat,hogy kartondobozból autót készíteni,amibe bele tud állni.Állítólag el is készült,a Verdákból vettek ötletet,hogy milyenre fessék le.Még nem láttam a végeredményt,de megnézem és leírom részletesen is.:))

14. Donyta
2008. jan. 30. 08:40
Jók az ötletek!!!!
2008. jan. 26. 17:40

Nekünk ez lesz az első farsangunk, és a kisfiamnak még fogalma sincs róla, hogy mi is az valójában, ezért ötlete sincs, hogy mi szeretne lenni. Ezért én ma döntöttem. Focilabda lesz :)

Vettem egy aranyos focimintás "tökfödőt", a többit még kitalálom. :)

12. Donyta
2008. jan. 24. 13:30
Köszönöm a további kedves ötleteiteket!
2008. jan. 23. 12:26

Az én gyerekeim macinak, bohóvnak, és varázslónak öltöznek.

A varázyló volt a legkönnyebb, csak egy köpenyt varrtam, és csillagokat fújtam rá, arany színű festékkel.

A macimnak pulcsit-nadrágot varrtam, és kapucnit a fejére, bele két fület. Így kényelmes, és mutatós, (kár, hogy béna vagyok),

a bohócnak kezeslábast varrtam bohókás színekből.

A varázló kalap egyszerű, mert kartonpapír kell hozzá kúpba tekerve. A bohócnak az orra a kikából van, kórházba járó bohócoknak gyűjtésből.

Ennyi. Nem nehéz elkészíteni egyiket sem.

10. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 9. - Daroki)
2008. jan. 23. 11:43

Szerintem is szempont a kényelem,hisz oviban nem arról szol hogy pár percig kibirja,felvonul és kész.Iskolában már talán kivitelezhetőek a nagyob darabok is,de nálunk pl abban maradnak még egy darabig a gyerekek,kajcsiznak,buliznak kicsit...


Szerintem jó jelmez a szőlő is,ami különböző méretüre felfujt lufikbol tevődik össze,azok a szőlőszemek is.Oviben ezt sem tartom praktikusnak de tetszik.

9. daroki (válaszként erre: 7. - LoLiNa)
2008. jan. 23. 10:23

Az én fiam is volt robot az oviban.Papírdobozos megoldással.Kb.10 percig bírta magán elviselni,aztán könyörgött az óvónőknek,hogy szabadítsák ki belőle:)Nem tudott benne rendesen mozogni,szaladgálni,bulizni,akkor már nyávogott,hogy miért nem pókember lett vagy cowboy:D

Amúgy az óvónők sem díjjazták a túl nagy mérete és kényelmetlensége miatt:(

2008. jan. 23. 09:33
Köszönet mindenkinek az eddigi ötletekért!!
2008. jan. 23. 04:30

ez a robotos nem is rossz ötlet. pláne, ha valami transformers szín/ kinézetet össze lehetne hozni.

imádja a fiam:)

2008. jan. 23. 01:54
robot: papír doboz a teste, bonbonos doboz belső részéből kivágott kis "kupakok" ráragasztva a gombok, fején alufóliával bevont fejhallgató, ezt lehet *zni aztán tovább.
2008. jan. 23. 01:35
Köszönöm az eddigi ötleteket amit megírtatok,egy kicsi fiúcska nevében!
2008. jan. 22. 20:53
Kislányom vacilált virágjelmez,mókusjelmez és cicajelmez között.Amikor egy hétig mindennap cicát mondott,akkor vettünk neki egy cicajelmezt.Ha kreatívabb lennék(inkább szorgalmasabb)akkor megoldom saját kezűleg,de egyszerűbb volt csak megvenni készen:D
2008. jan. 22. 20:50
Mi tűzoltók leszünk a jelenlegi állás szerint.Van neki játékboltban kapható sisakja,élethű tűzoltókészülék,olysmi mint a poroltó,ami a hátára vagy oldalára vehető,van szekerce is hozzá a készletben,Ajándékba kapta de a nagy kedvence és a minimaxos mese is,tehát majd valami olyasmi ruhát fabrikálok,erős gyanúm hogy egy sötét nacit-pulcsit vagy inget és varrok rá nagy fényes gombokat mint a mesehősnek:)
2008. jan. 22. 20:30
Szia! Az én ovisom tavaly katicabogárka volt. Fekete öltözet, piros "páncélt" piros műanyag edényből készítettünk, elválasztás és 7 pötty fekete szigetelőszalagból. Fekete gumival a vállára vehette (mint egy hátizsákot). Csápokat hajpántból készítettünk szintén szigetelőszalaggal bevonva. Lehet kapni olyan hajpántot, amin két "csáp", vagy gömb van, azt tekertük be. Nagyon tetszett neki.
2008. jan. 22. 14:27

Sziasztok! Kérlek benneteket, aki tudna ötleteket írni farsangi ruhára, az írja meg.

Köszi mindenkinek, aki segített!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook