Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Óvd a bizalmat, s a bizalom megóv!" fórum

"Óvd a bizalmat, s a bizalom megóv!" (beszélgetős fórum)

1 2
2018. dec. 29. 15:06
Tetszik ez a gondolat.
37. ina87
2017. febr. 9. 15:06
bizalom vannak akik meg sem érdemlik...
2017. febr. 9. 14:58
Milyen igaz.
35. szika (válaszként erre: 34. - Szimre)
2007. máj. 31. 15:14
köszönöm. :D
34. szimre (válaszként erre: 33. - Szika)
2007. máj. 31. 11:30

Gratulálok!!!!

:))))

33. szika
2007. máj. 31. 09:59

tegnap megválasztottak a Víziközmű Társulás Ellenőrző Bizotságának elnökévé.


MOst nagyon fogok bízni a mottódban...bizalmat kaptam, vigyázok rá, hogy meg is tudjam tartani, és akkor remélhetőleg nem érhet semmi baj. :D

32. szimre
2007. máj. 31. 08:38
:DDDDD Szia és köszi, Szika. Örülök, hogy tetszik :DDD
31. szika (válaszként erre: 30. - Szimre)
2007. máj. 30. 23:13
:DDDDDD azt elhiszem. Nagyon ravasz. :DDDD
30. szimre (válaszként erre: 29. - Szika)
2007. máj. 30. 11:09
Mivel adóvégrehajtó vagyok, ott van még hazugság ellen -bizalomerősítőként:)))- a munkabér-letiltás, azonali beszedési megbízás a kuncsaft bankszámlája ellen, jelzálogjog-bejegyzés az igatlantulajdona terhére stb. Ez mind-mind-mind erősíti a bizalmat!!!! :DDDD
29. szika (válaszként erre: 28. - Szimre)
2007. máj. 30. 09:29
:D No igen, az itt is megvan. Azóta is sok eset van, amit szerintem még jó sokáig emlegetni fogunk. Majd naplót vezeteka cifrábakról, hogy ha rossz napom van, ekkor is legyne min vigyorogni. :D
28. szimre (válaszként erre: 27. - Szika)
2007. máj. 30. 07:46

Szia!

Hát hazudnak, mint a vízfolyás - ez igaz. De miután már eléggé jól ismerem őket is meg a szövegeiket is, elfogadom. Legföljebb a kollégáimmal utólag poénkodunk rajtuk...

:)))

27. szika
2007. máj. 29. 09:53

Nagyon sokan visszaéltek az én bizalmammal is. Nehéz kezelni azt a helyzetet, amikor az ember érzi, hogy elárulták, hülyét csináltak belőle.

Ezért nálam fordított a hozzáállás általában:


először mindenki mínuszból indul, de viszonylag könynen meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről. És akiben én mégbízhatok, az bennem is megbízhat, és teljesen biztos, hogy 1000%ig mellette vagyok. mindaddig, míg az ellenkezőjét nem bizonyítja.


Viszont sok esetben megdőlni láttam ezt a mottót. Sajnos nem automatikus, hogy ha bízom, és megbízható vagyok, akkor oltalmat jelent a másik ballépéseivel szemben. Viszont az tény, hogy ha n odafigyelek arra, hogy a másik bizalmát ne játszam el, akkor a lehető legritkább esetben hozom magam a saját hibámból kínos vagy épp megalázó helyzetbe, tehát a mottó ezen részével maximálisan egyet tudok érteni.


Imre: az ügyfeleiddel szemben hogyan tudzs alapvetően bizalommal lenni? Én egy hónapmúlva kezdek egy központi gyámhivatalban, ahol már voltam gyakorlaton 3 hónapot, és a tapasztalatom az volt, hogy csak a legritkább esetben nem hazudnak? Ezért nem is tudok bizalommal fordulni feléjük, és ez nem jó, mert legalább az esélyt meg kellene adnom. VAn erre valami trükk? :D

26. szimre
2007. máj. 29. 09:38

Szia, Antea és 'szti!

De alapvetően mégis megmarad (vagy visszatér) a mások iránt érzett bizalom. Igaz?

2007. máj. 24. 09:03

Amennyire mondjuk egy tarsban vagy egy igazi baratban bizol, annyira altalaban masokban nem. Nem valsz a csalodastol nyitottabba a tobbi addig kevesbe befogadott ember fele.

Szerintem ilyet csak frissen csalodott ember mond egyebkent vagy megkeseredett. En is akkor szoktam ezt hangoztatni, amikor valaki elrugja a pottyost, akitol nem vartam es onnantol orok harag es magazodas :)

24. 'szti (válaszként erre: 22. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 24. 08:57

persze, ha csalódunk egy emberben, akkor nehezen bízunk meg benne újra, ha egyáltalán megbízunk valaha is

de csak abban akiben csalódtunk

ettől még másban lehetne bízni, nem?

23. szimre (válaszként erre: 22. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 24. 08:55

Szia, így már értem, és megértelek. Ami a hasonlatodat illeti: bárki rúgjon is bele egy gyönyörűséges bársonytalpúba, azt a lábát apró darabokra törném. (Bár ez a cicison vajmi keveset segít!)

De maradok igy:

:)))))))

22. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 21. - Szimre)
2007. máj. 24. 08:51
Nem, de ha egy macskaba belerugsz, az sokaig emlekezni fog ra es sandan fog rad nezni. Nos ez a normalis reakcio embernel is. Ha csalodik, ido mire felenged, csak a bolond fut ujra a falnak.
21. szimre (válaszként erre: 20. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 24. 08:48

??????

Csak nem vagy ennyire pesszimista? :)))

2007. máj. 24. 08:42
Lehet csak egyszeruen nem naiv es szomoru, mert csalodott. Ez az egeszseges reakcio, nem az, hogy a masik orcankat is odatartjuk :(
19. szimre (válaszként erre: 18. - 'szti)
2007. máj. 24. 08:32
Szia, csatlakozom Hozzád!
18. 'szti (válaszként erre: 16. - 5fa002e923)
2007. máj. 23. 11:40
sajnállak nagyon, ha senkiben sem bízhatsz
17. szimre
2007. máj. 23. 11:34
Nálam azért sokkal többször vált be a bizalom elve, mint a bizalmatlanságé. :))
2007. máj. 19. 17:35
Senkiben sem szabad bízni, majd rájöttök.
2007. ápr. 26. 19:55
A bizalom még soha nem óvott meg semmitől. Igazából nem is értek egyet a kettő közötti kapcsolattal
2007. ápr. 20. 09:03

Mindenkinek meg kell adni az esélyt, én bizalommal vagyok mások iránt. Akinek tudok segítek és ha nem mond köszönetet, akkor se bánom, hogy segítettem, de egyfajta "bizonyítványt" kapok ezáltal róla.

Én inkább vagyok balek adott esetben, mint bizalmatlan.

13. lamoni (válaszként erre: 3. - Mothertiger)
2007. márc. 20. 10:48

Egyetértek veled.Régebben én is megbíztam az emberekben, és nagyon soknak önzetlenül segítettem, sokszor még egy köszönöm se volt érte.

Addig amíg olyan helyzetben vagy (jó pozícióban egy munkahelyen stb.) addig úgy tűnik, sok a barátod, mihelyt rossz passzba vagy kiderül, kik is az igazi barátok (nagyon kevesen vannak, talán 1-2 ha marad). Ilyenkor élnek vissza igazán a bizalmaddal, mindenfélét elkezdenek pletykálni rólad, és ahelyett hogy segítenének valamit hátbatámadnak ahol csak tudnak.

12. szimre (válaszként erre: 10. - Demonka88)
2007. jan. 16. 14:16
Démonka, ilyen fiatalon már ennyi csalódás ért? Igaz, voltak már nehéz pillanataim nekem is, de hamar túltettem megam rajta. De elfelejteni sokáig nem tudtam (bár a lelki békém hamar helyrebillent. Üdv, Imre
11. szimre (válaszként erre: 9. - Kisgé)
2007. jan. 16. 14:10

Szívemből szóltál Kisgé! A bizalommal való visszaélés nálam felér az útonállással. Az egyik legaljasabb emberi tulajdonságnak tartom. :(((

Ugyanakkor továbbra is fenntartom álláspontomat: nem az embereknek kell bizonyítaiuk, hogy méltók a bizalmamra, én ezt eleve föltétekezem róluk.

De egy elb...tt renomét már nehezen szerez vissza. Csalódást nem érzek miatta, de a továbbiakban csak igen-igen nehezen tudok hinni neki. Üdv, Imre

2007. jan. 16. 14:04
Szép, szép! De manapság megbízni az emberekben? Nagyon ritka az olyan, aki nem él vissza a bizalommal, sajnos! Szóval, inkább bizalmatlan vagyok, akkor legalább kellemes meglepetések érhetnek!
9. kisgé (válaszként erre: 3. - Mothertiger)
2007. jan. 16. 13:33
Ez jó alap tézis, csak így olyan e,beekben sem bízunk meg, akikben meg lehetne.:)))) Én valahogy úgy oldom meg ezt, mert alapvetően olyan ember vagyok, aki szeret bízni és nem elveszíteni a hitet az emberekben, hogy megvan az alapbizalom mindenki felé és akkor ha bizonyítottan rászolgál, idővel kialakul a bizalom. Ha visszaél vele, akkor bizalom megvonva és nincs csalódás sem. Önismeret kell ehhez is, hogy érezzük, időnként mi magunk sem vagyunk megbízhatóak és akkor tudjuk kezelni mások dolgait is.:)))))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook