Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ötvenen innen, és túl....bárki fórum

Ötvenen innen, és túl....bárki (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
30346. tumbo2 (válaszként erre: 30338. - Gotinagyi)
2023. jún. 17. 08:48
fél mindenki.én már nemigen,a nyugdíjamat csak nem vonják meg.
30345. tumbo2 (válaszként erre: 30338. - Gotinagyi)
2023. jún. 17. 08:47
ha esetleg másról is írsz,legfeljebb kidobnak bennünket.tegnapelőtt panasznapot tartottunk egy régi ismerőssel.a férjével együtt 90 évet dolgoztak le.ennivalóra,gyógyszerre,rezsire telik,de az unokája ballagására legfeljebb tízezer forintot tud adni.mondom ez a póló,ami rajtam van legalább 25 éves,de halálomig kibírja.
30344. tumbo2 (válaszként erre: 30342. - Gotinagyi)
2023. jún. 17. 08:40
ilyen ország nincs még egy.
30343. tumbo2 (válaszként erre: 30342. - Gotinagyi)
2023. jún. 17. 08:38
ki nem aggódik,bár nekem nincs unokám,viszonylag jómódban élnek,de állandóan aggódom.legalább ez legyen meg,hogy aggódhassak.nem véletlen,hogy az újgazdagok külföldre küldik a gyerekeiket tanulni.a lányom féltestvérnek az egyik lánya Angliában tanult,a másik Szingapúrban.talán még olcsóbb is volt,mint a pécsi egyetem.
30342. gotinagyi
2023. jún. 17. 08:11

Szeretettel üdvözlök mindenkit.


Annyi minden történt velem az utóbbi napokban. Jó, és rossz is.

Vigasz a szerető családom.


Az a baj, hogy állandóan aggódom. Féltem gyermekeimet, unokáimat.


Mi lesz velük ilyen oktatással? Értem én, hogy az újgazdagoknak kell a kiszolgáló személyzet. Ha nem tehetős a család, akkor a gyerkőc nem tud tovább tanulni.

Tudjátok, dühítő, ami itt folyik.


Itt a városban is. Mert amilyen a fej, olyan a test is.

Olyan szemét dolgok vannak.


Ha én fiatal lennék, az biztos, hogy már csináltam volna valamit. De mindenki a másikra vár.


Kiváncsi leszek mikor történik a változás. Tartok tőle, hogy én már nem érem meg.

Most csak próbálok megélni.

Tudom, sokan vagyunk így. De mi öregek már nem tudunk mit csinálni.

Esetleg tanácsot adni, ha kérdeznek.


Bocs a keserű szavakért, de nagyon nehéz elviselni ezt a sok szemétséget, ami országszerte történik.


Legyen szép napotok, hetetek, vigyázzatok magatokra!



.................................................................................................................


Ostoba piktor az idő, mentől tovább dolgozik az arcképünkön, annál jobban elrontja.

Jókai Mór



..............................................................................................................

30341. jennyvagyok (válaszként erre: 30340. - Jennyvagyok)
2023. jún. 12. 07:46

Esőből, nem erdőből! 😜

Átírta a telefon.

30340. jennyvagyok (válaszként erre: 30338. - Gotinagyi)
2023. jún. 12. 07:45

Kedves Gotinagyi!

Én jobban örülök ennek a hűvöskés juniusnak, mert ha beüt a kánikula, a nyár végét fogjuk várni.

Bár most túl sok az erdőből, ez se jó. De ezt nem tudjuk befolyásolni, csak alkalmazkodni tudunk.

Csodás napokat kívánok!

30339. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30338. - Gotinagyi)
2023. jún. 11. 10:23

Szervusz Gotinagyi!


Írj, ahogy neked jól esik a saját oldaladon.

Ha modoroskodni kell megette azt a fene.

Aki nem fogad el olyannak, amilyenek vagyunk, akkor nem egyfelé visz az utunk, mindenki majd megtalálja a saját útitársát.

Ez csak az én véleményem természetesen, pont azért, mert nem vagyunk egyformák, másnak lehet más, és lehet az övé az igazabb.

Kellemes vasárnapot! Nálunk nagyon kellemes az idő.

30338. gotinagyi
2023. jún. 11. 09:46

Sziastok!

Megint csak az időjárás, na nem azért, mert nincs témám.


Van, de nehéz úgy írni, hogy állandóan vigyázni kell, nehogy valaki lelki világát megbántsam. Már azon a szinten vagyok, hogy sokáig nem tudok úgy írni, mert a valóság már nagyon böki a csőrömet.


Csak az a baj, hogy 1 fecske nem csinál nyarat.


Apropó nyár. Fel kell készülni a nagyon változékony, de nagyon meleg nyárra, én már félek tőle.


Kívánok mindenkit szép napokat, Vigyázzatok magatokra!



....................................................................................................................


"Az igazi kérdés nem az, hogy van-e élet a halál után. Az igazi kérdés az, hogy élsz-e a halál előtt."

Osho


...................................................................................................

30337. 9b10f3d7ff
2023. jún. 4. 17:33

Szia Gotinagyi!


Itt csak borult lett délutánra az idő, de nem esik.

30336. gotinagyi
2023. jún. 4. 14:53
Sziótok, itt most esik az eső,tegnap meg meleg volt.
30335. tumbo2 (válaszként erre: 30330. - Gotinagyi)
2023. jún. 4. 11:35
én tizenegy órakor már napszúrást kaptam.egy órakor voltam az orvosnál,mondta a húgom,hogy nézel ki.olyan volt a fejem,mint egy vörösdinnye.
30334. 9b10f3d7ff
2023. jún. 4. 11:30

Kellemes napot Lányok!


Itt csodálatosan kezdődött, az idő számomra nagyon szép.

30333. tumbo2 (válaszként erre: 30328. - Gotinagyi)
2023. jún. 2. 18:58
epret szedtünk a ,a lányom kapált is.mondtam ,nem fehér embernek való ez a hőség.megivott szegény majd egy üveg szódát húzóra.
30332. gotinagyi (válaszként erre: 30331. - 9b10f3d7ff)
2023. jún. 2. 16:34
Nagyon meleg van.Olvastam a hírekben, máshol milyen cudar idő volt.
30331. 9b10f3d7ff
2023. jún. 2. 16:10
Nálunk is esett még jég is volt.
30330. gotinagyi
2023. jún. 2. 13:35

Ami azt illeti, az ilyen melegeket én sem szeretem.Úgy 25 fok körülit még bírnám. Emlékszem,gyerekkoromban ha már 25 fok volt, már hőségnek számított.Most meg, a teraszon már iden mértünk 34 fokot is.


Most ahogy elnéztem az időképet, az ország nagy részében csúnya világ van, csak a mi részünkön van napsütés.( Kisalföld)


Kora reggel dolgozgattam a kertben, míg volt árnyék, dél körül már abbahagytam.


Most itt vannak az unokák, velük beszélgetek.

30329. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30328. - Gotinagyi)
2023. jún. 2. 11:14

Kedves Gotinagyi!


Nem szeretem a délutáni meleget, főleg, amikor az aszfaltról jön vissza a forróság.


Kellemes napot kvánok!

30328. gotinagyi (válaszként erre: 30327. - Tumbo2)
2023. jún. 2. 08:38

Sziasztok.

Ami engem illet, vallásosan neveltek, de őszintén mondva nem tett rám nagy hatást. Ahogy teltek az évek, mivel nyitott szemmel jártam, járok,látom, hogy a papok mennyi szemétséget követtek követnek el. Kiábrándultam az egészből. De idősebb koromban kezdett érdekelni a Biblia. Bele olvastam, de nagyon nem értettem. Egy kedves ismerősöm meghívott az előadásra, amire ő is jár. Biblia órákra. Nagy szerencsém volt, mert rendkívül okos, értelmes előadónk volt. Bármit kérdezhettem, mindenre kaptam magyarázatot. És érthetően, nem beszélt mellé.Több mint 10 évig jártam oda.

Nem itélem el a hívőket, mert valahol én is az vagyok. Nem járok templomba, de a magam módján hiszek.

Ó tudnék sokmindent mesélni.


Hogy birjátok ezt a meleget?


..................................................................................................................

Míg a rossz gondolatok elveszik az erődet, a jók megsokszorozzák.


Náray Tamás


................................................................................................................

30327. tumbo2 (válaszként erre: 30326. - Gotinagyi)
2023. máj. 30. 09:44
honnét is tudnám,hittanra sosem jártam,ateista voltam egész életemben.én készséggel elhiszem,hogy vannak rendes papok is,bár a cölibátus a természettel kicsit ellenkezik,de mikor láttam a Magdolna nővéreket,egy nyomozás részleteit,hát nem tudom,hogy egy istenben hívő miért hisz a hamis papoknak.volt egy könyv,a családi történet,miért kívánja az isten,hogy a nagybeteg anyám elvonszolja magát a templomba,
30326. gotinagyi (válaszként erre: 30325. - Tumbo2)
2023. máj. 30. 08:10

Sziasztok.

A keresztények egyik legnagyobb ünnepe.


1) A szentlélek kiáradása a 12 apostolra, s ezáltal (más) nyelveken is tudtak beszélni, s megkapták feladatukat: ingyen gyógyítás segítés az embereken.


2)Isten Pétert tette meg a keresztény egyház fejének.Ekkor alakult meg a keresztények összefogása, szerintem a pápaság.


3) Nagyon sokan ekkor lettek keresztények.


Röviden ennyi, de ha bárkit érdekel rá lehet keresni .


Mindenkinek kívánok szép napokat!

30325. tumbo2 (válaszként erre: 30323. - Gotinagyi)
2023. máj. 29. 12:50
még én sem tudom,mert nekem nem az.valami szentlélekről beszéltek reggel,ami kiáradt.
30324. 9b10f3d7ff
2023. máj. 29. 12:30
Kellemes napot Gotinagyi!
30323. gotinagyi
2023. máj. 29. 12:22

Remélem, gondok, bajok nélkül telnek a napok.

A meglévők mellé nem gyűjtöttetek még.


Elgondolkodtam vajon hányan tudják, hogy milyen ünnep a pünkösd?



Gondolom az idősebbek közül többen tudják.De a fiatalok?

Vagy csak annyi, hogy nem kell iskolába menni, dolgozni......


További jó pihenést kívánok.

30322. gotinagyi
2023. máj. 29. 08:39

"Szeretném azt mondani, hogy minden elmúlik...de valószínűleg hazugság lenne.

Vannak az életben olyan dolgok, amik sosem múlnak el belőlünk. Van, ami örök.

És bár az idő múlásával az ember megtanul együtt élni a tudattal, a lelke mélyén meglesz a helye ennek az érzésnek. Mindig ott marad. A lélek egy elrejtett hetedik szobájában.

Talán ez az egyik legnagyobb kihívás az életben...megtanulni elfogadni, hogy nincs mindenre ráhatásunk. Hogy embereket nem lehet sem megmenteni, sem megváltoztatni. Hogy érzéseket nem lehet kicsikarni. Hogy legtöbbször nem azt kapjuk majd, amire számítunk.

És nem baj, nincs ezzel baj...egyszerűen csak meg kell ezt is tapasztalnunk, ezáltal is fejlődünk. Minden formál. Legyél büszke rá."

30321. gotinagyi
2023. máj. 26. 09:17

Már megint itt a 7vége. Olyan gyorsan megy az idő. A gyerekek, unokák öregszenek, felttünk meg elrepült az idő.


De legalább megértük ezt a kort.


Tudjátok mi zavar engem legjobban itt a fórumon? Az, hogy a nevekből nem tudom, hogy az illető fiú, v lány? Ha ránézek a fényképekre, ott vagy csoportos, vagy semmi nincs. Így magam tippelek.


Csütörtökön könyvtárban voltam az unokámmal. Nagyon szeretek ott lenni.Nincs párja ha a könyvet kezembe fogom. Igaz van a telómra sok olvasni való, de kézben fogni, az más.


Álmom, hogyha sok pénzem lesz, egy tabletet veszek.


Ma hugom kijön hozzánk, s tartunk egy duma partit.


Vigyázzatok magatokra.!!


..................................................................................................................


Kristina Calu - Az idő (Egyperces)

Az idő egy tolvaj. Mindent visz, amit a keze elér. Viszi a gyermekéveket, kettőt pislogsz és már vége. Viszi, a tinédzser kor lázadásait. Még rúgkapálnál, tiltakoznál, lázadoznál a szülők akarata ellen, de már te is szülő vagy. Hová tűntek a húszas évek gondtalan hétköznapjai, amikor még otthon lakhattál, és nem neked kellett megoldanod a számlákat, a hétvégi ebédet, vacsorát, a programokat? Az idő egy tolvaj. Messziről figyeled az apró ponttá lett embert, aki valaha voltál. Lassan, de biztos léptekkel távolodik tőled. Már átadta a stafétabotot mostani önmagadnak, aki sokszor csak a fejét kapkodja, és nem érti, honnan kerültek szeme köré a szarkalábak, mikor érkeztek meg az első ősz hajszálak? Tovatűnő éned kérdőn keresi az ifjúság eltűnt szerelmeit. A soha véget nem érőnek, és örökké tartónak vélt éveket. A hajnalig tartó bulizásokat. Most már otthon, körmödet lerágva aggódsz, hogy biztonságban hazatérjen, az, aki nem rég még benned növekedett, és várta, hogy végre a szemedbe nézhessen. Hová tűnt gyermeked bársonyos bőre, baba illata, állandóan társaságodat kereső apró kis lénye? Ki ez a nyurga, minden ellen hadakozó kamasz, akinek csak az a hihető, amit a barátoktól hall, és minden, ami tőled jön, elutasításért kiált? És elhiszed, ha valaki azt mondja neked, egykor te is ilyen voltál? Az idő egy tolvaj. Kénye-kedve szerint visz mindent, amit a keze elér. Viszi a szeretteket, nem kérdezi, megengeded-e. Nem kérdezi, fáj-e. Helyette megrántja a vállát és azt mondja: tudod, én minden sebet begyógyítok.



.......................................................................................................................

30320. jennyvagyok (válaszként erre: 30319. - Gotinagyi)
2023. máj. 20. 06:35

De szép ez az idézet! Köszi hogy idetetted!

Itt is sok eső volt, burjánzik minden a kertben. A fű és gaz legfőképpen! Lesz mit csinálni a hétvégén! De végre jó idő lesz! Napozni is szeretnék egy kicsit, mert kell a D vitamin!

Gotinagyi, gyors gyógyulást kívánok, és hogy sikerüljön az új felállásban is megtalálnod az életben a szépet és jót, valamint a harmóniát!

Csodaszép hétvégét kívánok!

30319. gotinagyi
2023. máj. 19. 10:08

Hali, hali.


Remélem mindenki jól van.

Én sajnos nagyon megfáztam, erősen köhögök. Az éjjel nagyon rosszul voltam. Még jó, hogy unokám itt van, s segít.


Amúgy a héten érettségi találkozón voltam, 55-ik. Jól sikerült. De sajnos sokan már nem lehettek köztünk. S ezért is beszéltük meg, hogy ezután 2 évenként tartjuk meg.


A sok eső miatt a három folyó már kilépett a medréből. Félelmetes.


Holnap, ha jó idő lesz, kimegyek a virágpiacra, mert kellenek még virágok.(köszönöm Enissa a kedvességedet.)


Amúgy mi a párommal mindíg becsületesen éltünk, nem loptunk, nem harácsoltunk. Csak annyit szerettünk volna elérni, hogy éljünk, élhessünk, s a gyerekeket felnevelhessük.Mindíg kis célokat tűztünk magunk elé, s apránként építettük fel életünket.


Örülni tudtunk, az elért dolgokat. Amikor a gyerekek nagyobbak lettek, mindent megbeszéltünk velük, együtt terveztünk.Olyan szép, kerek volt az életünk. A lufi akkor pukkadt ki, mikor párom elment. Most próbálunk-a gyerekek, s én is -új életritmust felvenni.


Gondolom már ti is nagyon várjátok, hogy kisüssön a nap, hisz olyankor még a kedvünk is jobb lesz, ugye?


Vigyázzatok magatokra!


......................................................................................................................


“Meg kell tanítanunk gyermekeinket, hogy érezzék a föld szagát, érezzék az eső ízét, érintsék meg a szelet, lássák a dolgok növekedését, hallják a napfelkeltét és az éjszaka leszállását – törődjenek vele.”

John Cleal


...................................................................................................................

30318. tumbo2 (válaszként erre: 30317. - 9b10f3d7ff)
2023. máj. 14. 09:49
nehogy azt hidd,hogy régen más volt,legfeljebb kevesebb ember élt a földön.csak egy példa,gondolom hallottál már a Fuggerekről,a kapzsi földesurakról.még egy példa,a busmanok megették szinte az összes majmot építettek nekik szép házat,kórházat,de visszavágytak az őserdőbe.ennyi embert etetni,öltöztetni,csak nagyüzemi módszerekkel lehet,bár lehet,hogy pár száz év múlva sehogy.
30317. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30316. - Gotinagyi)
2023. máj. 14. 09:35

Szervusz kedves Gotinagyi!


Az emberi kapzsiságról én is sokat szoktam gondolkodni, az emberiség jövőjét teszik tönkre embereknek nevezett 2 lábúak, hogy annyi anyagijavat halmozzanak fel, amiből már az életüket sem tudják szebbé, jobbá tenni, hiszen ahhoz rövid a földilétük. A technika segítségével, még gyorsabban termelik ki az esőerdőket, vele együtt sok-sok "gyógyszert" amit az erdő rejt, az állatokat már meg sem említem.

És így megy ez a világon és hazánkban is. :/


Ha a közelemben élnél tudnék adni muskátlit.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook