Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ötvenen innen, és túl....bárki fórum

Ötvenen innen, és túl....bárki (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
30430. gotinagyi (válaszként erre: 30429. - Tumbo2)
2023. okt. 5. 09:13
Szió, a Hoxából akarsz kilépni, vagy csak ebből a fórumból?
30429. tumbo2 (válaszként erre: 30418. - Gotinagyi)
2023. okt. 4. 11:47
én is ki akarok lépni,de az istennek sem enged,
30428. szabot.88
2023. okt. 4. 10:19
Igen, az unokáim a pempő szedése mellett fogantak 😊
30427. jennyvagyok (válaszként erre: 30426. - Szabot.88)
2023. okt. 3. 23:16
Én is szedem a méhpempőt, remélem nékem is meghozza, s talán hízni is tudok egy kicsit. Hormonokrs is jó hatással van, meg az idegrendszerre.
30426. szabot.88
2023. okt. 3. 13:22
De nekem pl kemo után a méhpempő hozta meg az étvágyat
30425. szabot.88
2023. okt. 3. 13:21
Apetistar senior
30424. szabot.88
2023. okt. 3. 13:19
Szedj egy kis béres cseppet c-vitaminnal, vagy reklámoznak valami étvágyjavítót
30423. gotinagyi
2023. okt. 3. 08:00

Sziótok.

Tegnap könyvtárban voltam. Megfogadtam, hogy 3 könyvnél többet nem hozok ki. Ennek megfelelően 5db-ot vettem ki, ráadásul mind nagyon vastag. Fábián Janka családregénye,(3db) 1db külön álló, a kolera járvány idejében játszódik...már ki is olvastam, meg egy németh író családregénye.


Nagyon szeretem Fábián Janka könyveit. Először az unokámnak vettem ajándékba, én is elolvastam. Egyszóval nagyon jó író.


Hármas számu unokámnak horgolok angyalokat, amiket eladhat majd az iskola vásáron. Osztálypénztárba kerül az ára.

Tegnap keveset tudtam, mert bevérzett a szemem, s zavart. Mint a horror filmekben.


Kaptam egy tészta készítő gépet, s most azt próbálom ki. Már levestésztát csináltam a kisebbik lányoméknak. Ma a másik lányomnak is készítek.


Mellette még kertben vagyok, a házat tartom rendbe.


Csak 1 valami aggaszt, h nincs étvágyam. Azért eszem kevéskét, hogy az orvosságokat be tudjam venni.De majd ezt is legyőzöm.


Ti hogy vagytok?


Vigyázzatok magatokra!

30422. gotinagyi (válaszként erre: 30421. - Szabot.88)
2023. szept. 29. 15:22
Kösz, megvan.
30421. szabot.88 (válaszként erre: 30420. - Szabot.88)
2023. szept. 29. 10:12
3. részes
30420. szabot.88
2023. szept. 29. 10:11
Zilahy Lajos Dukay családja?
30419. vigyefene (válaszként erre: 30418. - Gotinagyi)
2023. szept. 29. 09:42
Sajnos igen.
30418. gotinagyi
2023. szept. 29. 09:41
Most láttam, Hogy Enissa kilépett , nem használja a Hoxát. Nagyon sajnálom.
30417. gotinagyi
2023. szept. 29. 09:36

Hali, hali.

Gyorsan írok, most újra jó a szeretett gépem. Hogy meddig? Nem tudom.

Szóval átestem egy nagyon csúnya rosszul léten két nappal ezelőtt, éjjel. Azt hittem, itt a vég. De engem agyon sem lehet csapni. Most újra teljes erőbedobással csinálom a dolgaim.


Pár napja engedélyezve van a tűzgyújtás, gyorsan elégetem a kerti hulladékot.


Hétágra süt a nap.


Mindíg van munka.


Könyvtárba járok, átlagban 4 könyvet veszek ki, de van mikor nincs kedvem elolvasni valamelyiket, pedig elkezdem, s mégis. Most is így jártam, egyik kedvenc írómtól képtelen vagyok befejezni, mert egyszerűen nem köt le.Hétfőn viszem vissza a könyveket. Megpróbálok valami vidámat kihozni.

Szeretem a családregényeket, esetleg tudtok ajánlani? Hátha nem olvastam még.


Kaptam egy tészta készítő gépet, ma akarom kipróbálni. Cérnametéltet csinálok. Remélem sikerül.


Jó 7 végét, vigyázzatok magatokra!


....................................................................................................................

„ Hogyha az ember elolvas egy könyvet, akkor az alakok, akik megjelennek az ember előtt, a táj, a helyszín, az tulajdonképpen két ember alkotása, az íróé és az olvasóé. Az író a szavaival megfogalmazza, világossá teszi, érzékelteti, hogy mire kell gondolnunk, és mi ennek alapján az élettapasztalatunkból fakadó képpel együtt közösen alkotjuk meg (...) bármelyik hőst. ”


...................................................................................................................

30416. gotinagyi
2023. szept. 25. 08:14

Sziótok!

Kellett megsérteni a szám.gépemet, el is romlott.Most telóról pötyögök.


Vigyázzatok magatokra!

30415. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30414. - Gotinagyi)
2023. szept. 23. 09:21

Szia Gotinagyi!


Nahát, milyen egyformán gondolkodunk ajándékozás ügyben, én is szoktam adni a kedvenc eladóimnak néha valamit, ha tudom a nevét, és nő akkor 1 szál virágot, ha férfi akkor 'csak' 1 csokit, vagy Csepelről szoktam hozni kisebb mézborokat és azt, karácsonykor csokit szoktam adni, vagy vannak pici üvegekben mézek, és azt.

Egyszer vásároltam a pékségben, szerettem az eladó kislányt, kis mosolygós duci lány, ahogy jöttem a munkából, vettem zsemlét, és olyan szomorú volt. Fizettem és ott volt egy kínai bolt majdnem mellette, vettem neki 1 tábla csokit. És letettem elé, amikor éppen nem voltak előtte. Kérdezte, hogy ezt most miért? Mondtam, hogy boldogsághormonnak szántam. Mosolygott. Nagyon jól esett neki.

Aztán másnap mondta szép lett zárásig a napja, éppen a felmondáson gondolkodott, agyonhajszolta a munkáltatója.

Aztán persze nem a csoki miatt, de maradt még kb. 8 hónapot. Aztán elment, nagyon sajnáltam.

Angyalka: Egyik kedves Hoxás tagtól kaptam egy horgolt angyalkát, és hópelyhet már majdnem 10 éve, de lehet több is már. Mindig eszembe jut, amikor díszítem a fát. Máskor is, de akkor ugye adott, mert ott van a díszek között az ajándéka .

Már volt a fa csúcsára is helyezve az angyalka, nem is nézett ki rosszul, ugyanis a csúcsdísz kiesett a kezemből és 100 darabra esett szét.

Az eső itt is esett, esik.

Míg pötyögtem megittam a kávémat is. Még tuti lesznek gyönyörű napos napjaink, ha előbb nem talán 3 nap múlva.

Én maximum sapkát szoktam horgolni, de már annyira elfelejtettem, hogy a YouTube csatornáról lesem el. Baglyokat kellett 8 éve, és lb. 4 éve minyonokat, tudod a rajzfilm figurák, de már 12 évesek lettek az ikrek, nem kell több ilyen nekik.

Lányoknak kardíszeket horgoltam, 3 D-s virágokkal.

Én kötni tudok jól, ahhoz nem kell segítség. :) az jön magától.

De sokkal drágább a fonal, mintha megvenném, tehát ebből is valami külön kívánság miatt egyedi darabot készítek.

Na megyek a dolgomra!


Legyen szépséges napod!

30414. gotinagyi
2023. szept. 23. 08:26

Szép 7végét!


Esik az eső.


A számítógépemen szeretek írni, mert az itt gyorsabban megy mint a telon.Csak sajnos ez is majdnem olyan öreg mint én, s lassú. Na mindegy is.


Hétfőn jönnek az eonosok darus kocsival, mert átalakítások vannak nálam. Ennek okán a kutyaházat arrébb kell vinni, hogy elférjenek. S a kétszárnyas kaput is mozgathatóvá kell tenni, mert már vagy 20 éve nem volt kinyitva,


Kedves Fokhagyma. Hogy miért a klubrádiót hallgatom? Mert színes, minden téma megvan benne. Délelőtt beszélgetések, Irodalmi témák, főzés, tudományos, stb. Szóval érdemes. S nem utolsó sorban szerintem pártfüggetlen a hírekben is. Most pl gyűjtést szerveznek, hogy működni tudjanak. Ugyanis a hatalom elvette tőlük sugárzást, s most interneten keresztül megy minden. ( remélem nem törlik a hozzászólásomat, mert ez nem politika) a Myonline rádión keresztül. Érdemes bele hallgatni. Most szombaton pl 9 órától a Klubdélelőttben érdekes emberekkel beszélget Kun Zsuzsa.


Tv-t ritkán hézek, akkor is tudományos adásokat.Esetleg az ATV-t.


Csendben telnek napjaim, van időm sokat gondolkodni.


Most angyalkákat horgolok. Tudjátok, amikor vásárolok, s kedves az eladó, akkor megajándékozom eggyel.Már a családot elláttam, s a karácsonyfára akasztjuk...


Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.


Vigyázzatok magatokra!


:::..................................


Falunak nevezzük azt a települést, ami az alsó kocsma és a felső kocsma között helyezkedik el.


Moldova György


......................................

30413. gigi> (válaszként erre: 30410. - Gotinagyi)
2023. szept. 22. 16:37

Nosztalgia rádió..

Én mindig azt hallgatom. 😊

30412. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30410. - Gotinagyi)
2023. szept. 22. 14:47

Nagyon okosan teszed, hogy nem hagyod el magad.

Nálam is szinte egész nap megy a rádió, ha éppen nem olvasok, vagy TV-t nézek. Én a Retro Rádiót hallgatom, a kocsiban is az szól.

Kedves családod van, gondolom sok pluszt ad ez is.

Október végéig elviselném ezt az időt. Nem hátrány fűtés szempontjából sem.

Aztán jöhetne egy szép havas tél. Igaz nálunk gyorsan fekete lucsokká válik, de a földeknek, a vetésnek meg kellene nagyon a takaró. :)

30411. fokhagyma (válaszként erre: 30410. - Gotinagyi)
2023. szept. 22. 11:45
Én ritkán hallgatok rádiót. Megkérdezhetem, hogy miért a Klubrádiót hallgatod? Tényleg érdekel. Ott milyen műsorok vannak, illetve mit érdemes hallgatni? Én leginkább az ismeretterjesztő riportokat szeretem.
30410. gotinagyi
2023. szept. 22. 11:41

Hali, hali.


Csak kapdosom a fejemet, hogy rohan az idő, hisz már szeptember végénél járunk.


Tegnap megint össze jött a család, gyerekeim, s az unokák. Volt nagy nevetés, társasjátékozás, Ilyenkor olyan jól érzem magamat, mert van élet a lakásban.Nagyon tetszik amikor 10 éves unokám vicceket mesél.


Lassan megszokom a csendességet.ha hallgatok rádiót időnként, csak a Klubrádiót. Zenét meg a Nosztalgia rádión hallgatok.


Ti hogy vagytok?


Ma még jó az idő, kicsit kapirgálok a kertben.


Elrémiszt, hogy mennyire gyenge vagyok, de azért sem hagyom el magamat.

30409. gotinagyi
2023. szept. 20. 08:36

Mert gyönyörű:


"Álmodj magadnak szép napot,

Ha már a nyár úgy itt hagyott.

Álmodj magadnak színeket,

Ha benned minden szürke lett.

Álmodj nyíló virágokat,

Andalító illatokat,

S mire elér újra a tél,

Mesédben minden dalra kél!"

(William Shakespeare)

30408. szabot.88 (válaszként erre: 30407. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 19. 15:37
Igaz. Mikor beteg voltam kb 2 havonta ha eszembe jutott a locsolás… 🙈 a többség túlélte
30407. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30404. - Szabot.88)
2023. szept. 19. 13:11

Engem az pillangóorchideák nem szerettek. Elvirágoztak és viszlát, megadták magukat.

Aztán egyik kolléganőm, vagy 20 db orchideát hozott a munkahelyre be. Kitette a párkányra őket. Volt, hogy hetekig rájuk sem nézett, na ott volt a pont.

Én locsolgattam az enyémeket hetente.

Amióta 2 hetente teszem bele a vízbe őket, gyönyörűek (2 cserép 😂) a légzőgyökerei, szépen virágoznak, még tápot sem adtam nekik. ezek 3 évesek.

Mondtam is mindenkinek , nekem nehogy ilyen virágot vegyenek, mert utálnak.

30406. szabot.88 (válaszként erre: 30405. - Fokhagyma)
2023. szept. 19. 13:09

Igen, meg is vettem a földet, meg átlátszó nagyobb cserepet, de…. 🤷‍♀️

Már én is azt gondolom h nem kell hozzányúlni.

30405. fokhagyma (válaszként erre: 30404. - Szabot.88)
2023. szept. 19. 13:02
Én orchideát még soha nem ültettem át. Elvannak azok az eredeti edényükben és földjükben. Ha átülteted, speciális föld kellene nekik. Az enyémek mindig újra virágoznak, még a régiek is. Lehet, hogy az a titok, hogy nem kell átültetni?
30404. szabot.88 (válaszként erre: 30402. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 19. 12:33
Na én az orchideákkal vagyok így, míg nem nyúlok hozzá gyönyörűek, virágoznak. Ha átültetem, kuka 🤷‍♀️
30403. gotinagyi
2023. szept. 19. 09:27

Sziótok..


Hajnalban felkeltem, hogy öntözzek. De az égiek megelőztek.


Most szalagfüggönyöket nézek, hogy levásszam az étkezőt.

Nagyon drága minden.


Most lemegyek a pincébe, rakodni.


Legyetek jók, vigyázzatok magatokra.

30402. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30401. - Gotinagyi)
2023. szept. 18. 17:19
Én sem szoktam átültetni, volt amelyik ki is purcant. :/ volt ami meg gyönyörű.
30401. gotinagyi
2023. szept. 17. 13:12

A napló írása nem új. Mikor mehalt a párom tavaly, hogy feldolgozzam a gyászt, kírom magamból a fájdalmat. Ami nem megy jól.


Na, arra nem is gondoltam, h átültessem a boltban vásárolt virágokat

Kösz a tanácsot.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook