Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Öt egészségvédő étel fórum

Öt egészségvédő étel (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Öt egészségvédő étel

1 2
2018. okt. 21. 08:33

alma ecet

kombutcha tea

manuka honey/uj-zelandi mez/

dio,mandula vagy mogyoro

citrom

2018. jún. 13. 15:17

Semmit nem kell misztifikálni, hogy az az étel védi az egészséget! Például az alább említettek közül:

- Zöld tea, nekem szétette a gyomrom, amikor próbálkoztam vele. Vannak kellemes hazai gyógyteák is!

- Teljes kiőrlésű lisztből készült termékek, csak akkor jobbak a kommersznél, ha egyúttal biotermesztésből is vannak. Egyébként éppen a maghéjon rajtamarad egy csomó vegyszer, amit a termesztésben használtak. Kevés hagyományos pékárú, és nincs gond!

- A barna cukor csak koszosabb, mint a fehér. De egyáltalán, minek cukrot enni? Én megvagyok nélküle!

- Tengeri halkonzerveket mértékkel, mert megjelent bennük a tengert szennyező nehézfémek maradványa. Ha lehet, vegyél hazai halat.

Stb.

2018. jún. 12. 10:12

citromos viz/friss citrombol/

almaecetes viz mezzel es vizzel persze/

manuka honey

kombutcha tea,vagy zold tea


minimalis so es cukor

2015. máj. 15. 15:41
Esetleg még a csipkebogyó,lazac,spenót,szója,finom teák,a mostanában divat sörélesztő:)...
28. Lilibeth (válaszként erre: 25. - Syria)
2014. dec. 4. 18:54
Miért nem? Egy darabka föld, vetőmag, aztán gyomlálás, kapálás, ha kell locsolás, ennyi, pár évenként a föld trágyázása.
27. cimpi (válaszként erre: 20. - Drusyl24)
2014. nov. 18. 21:55

Megoszlanak a vélemények a teljes kiőrlésű liszttel,pékárukkal kapcsolatban is..Sok külföldi kutatóorvos szerint rosszabb, mint a fehér liszt stb... A barna cukor sem jobb, mint a fehér élettanilag.... csak trendibb..

Magvakat, diót, mézet,kevéske jó minőségű csokit viszont egyél- nagyon értékesek a szervezetünknek.

26. cimpi (válaszként erre: 20. - Drusyl24)
2014. nov. 18. 21:42
Úgy tudom,olvastam róla: az olíva olajat csak hidegen szabadna használni. Nem szabad hevíteni, sütni, főzni vele..
25. syria (válaszként erre: 24. - Eb85e22a13)
2014. okt. 21. 18:27
Ez elkeserítő. Nem csoda, hogy annyi a beteg ember, főleg gyerek! Agyon vagyunk mérgezve, mert a többség nem tudja megfizetni, megtermelni a minőségi élelmiszert.
24. eb85e22a13 (válaszként erre: 23. - Syria)
2014. okt. 20. 17:54
Nagyon keves a jo,igen.
23. syria (válaszként erre: 22. - Eb85e22a13)
2014. okt. 20. 17:52
Te is úgy érted, hogy kevesebb a jó?
22. eb85e22a13 (válaszként erre: 21. - Syria)
2014. okt. 18. 14:15
Jaja, kb.5-10%- 90-95% arányban.
21. syria
2014. okt. 18. 14:09

A kapható ételek között szerintem több a silány, mint a jó.


www.mindenegybenblog.hu/eletmod-egeszseg/az-itthon-kaphato-25-legegeszsegtelenebb

20. Drusyl24 (válaszként erre: 10. - C1307368b9)
2014. okt. 17. 12:44

Pffú, attól tartok, hogy akkor jó hosszú véleményt kell írnom, mert sajnos van egy jó pár ártalmas kaja, amik az elkészítésük vagy előállításuk miatt is azok! Először is vásárlásnál érdemes megnézni mi van rájuk irkálva, na és ha nem is félkész-kész ételt veszünk, akkor is otthon elcseszhetjük, ha nem főzzük vagy pároljuk meg a húst, zöldségeket, hanem inkább süssük (SZERINTEM), na de talán nem minden olaj ártalmas, reménykedjünk ebben!

De nem hiszem, hogy egészségesek lennének a napraforgóolajban vagy vajban, margarinban sült ételek, mert telítetlen zsírsavak vannak bennük (ezért is jobb a kókuszolaj és az olívaolaj, persze drágábbak!), aztán ott vannak a gyorsan felszívódó szénhidrátok, mint pl. a répa-nádcukor/fehércukor és a krumplicukor is, (szerintem jobb a barna cukor és talán a gyümölcscukor is, de a szőlőcukor is jó hatással van rám kis mennyiségben) és még károsak lehetnek azok az ételek, amik tele vannak emulgeálószerekkel, ételadalékokkal (nagy E betűvel jelzett szarságokat tudnak beletenni egy csomó félkész-és kész ételbe, pl. ilyenek a kenhető sajtok, májkrémek, konzervek, félkész nudlik, szószok, salátaöntetek, gyümölcsjoghurtok, gumicukrok is hemzsegnek ezektől), illetve ha túl sok benne a kukoricakeményítő, citromsav, akkor én már meg se veszem. Onnan gondolom, hogy ezek baromira egészségtelenek, mert nem egyszer volt már hasfájásom, puffadásom, pattanásaim feltehetően ezektől.

Ja, aztán ott vannak még a kib@szott édesítőszerekkel telibeQrt cuccok is, (pl. Cola Zero, Pepsi Max, diabéteszes cuccok egy része, stb.), ezekre állítólag egyre több ember (jó magam is) érzékeny, fejfájást, hasfájást kapnak az édesítőszerektől sajnos.

A fruktózra is szokták mondani, hogy egészségtelen, mert a répacukor származéka, és függőséget okozhat, mint minden szénhidrát, de én úgy döntöttem, hogy pl. a müzliket, szárított gyümölcsöket azért nem fogom mellőzni 100%-ig, mert ez részben így van.

Azért a szívem ügye ez az egész, mert már így is rohadt sok kajáról vagyok kénytelen lemondani a glutén-és laktózérzékenységem miatt, aztán nem ehetek semmiyen csokit, mézet, mogyorót, magvakat, és tojást is csak baromi ritkán merek enni.

Na emiatt is a fehér lisztes pékcuccokat, tésztákat ajánlom hogy kerülje az is, aki nem érzékeny, mert amúgy állítólag nehéz emészteni mindenkinek, a rozs-és a barna kenyérről, tönkölybúzakenyérről hallottam, hogy sokkal jobbak.

Én meg (ha már belelendültem a dumába, leírnám) a diétám miatt is főleg a barnarizs és a főtt hal híve vagyok, csalán-és zöld teát naponta iszok, narancsot meg citromot is erőltetek magamba ha kívánom, ha nem, brokkolit, karfiolt, paradicsomot, paprikát, kígyóuborkát, gombát, céklát, ananászt szoktam enni, nem is voltam már 4 éve beteg (lekopogom!), előtte is csak náthás, pedig ritkán megszegem a kötelező diétámat, csak azért is! :-)

19. gribedli*** (válaszként erre: 17. - 25800e2d09)
2014. okt. 17. 08:51
Ja, értem! De ne ess túlzásba!XD
18. gribedli*** (válaszként erre: 16. - 25800e2d09)
2014. okt. 17. 08:47

Ez igaz, és ami 100% marha a mekiben, az az. Most az mellékes, hogy antibiotikumozott vagy sem, de mivel meki a muzulmán országokban is van és Izraelben is, nekik tilos a sertés, stb. Ezért azonnal perelnének is, ha nem az lenne, ami rá van írva, akkor is, ha használnának sertészsírt a sütéshez, vallási okok miatt sokkal jobban begurulnának mint egészségre káros anyagok miatt. Úgyhogy hótt ziher, hogy a mekis burger az marhahús és nincs benne más.


Mondjuk ez a marhahús mizéria is olyan, hogy én speciel csupa boldog tehenet látok, ha látok, mert nálunk meg környezetvédelmi és erdészeti kérdés is, hogy a marhák bizony füvet, növényeket egyenek. Mivel a fennsíkokon nem tudnak füvet nyírni, de nagy probléma az erdősödés (vagyis, ahol nem nyírják, ott sajnos azonnal terjeszkedik az erdő és ha nincs karban tartva, az baj, karban tartásra meg nincs pénz). A tehenek meg teljesen ingyér' megeszik:)))


Nekik jót tesz mert a szabadban vannak, a fennsíknak jót tesz, mert tisztán tartják a tehenek a gazoktól és közben trágyázzák is. A gazdáknak jó, mert akinek csak 1-2 tehene van, az is felküldi a csapattal, szóval egy-egy zóna állatait mindet felviszik (terelik) hónapokra a jó levegőre, jó táplálékra. Saját szememmel is láttam, úgyhogy ez nem duma. Sajnálom, ahol ezt nem így csinálják, de a legtöbb helyen igen, mert ezzel pénzt is spórolnak és az állat is jól jár. Nem kell még szállásra, istállóra sem költeniük, mert a fennsíkon a szabadban vannak egész nap és csak ilyen tetők és hasonlók vannak. Takarítani rájuk nem kell, mert a szabadban végzik a szükségleteiket:DDD

17. 25800e2d09 (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2014. okt. 16. 23:08
hát csak a színe kedvéért, tudod :D
16. 25800e2d09 (válaszként erre: 12. - C1307368b9)
2014. okt. 16. 23:08
mit? ugye te sem hiszed azta marhaságot hogy nem húsból van? ettem sokféle trutymót, de az a húspogácsa hús.
2014. okt. 16. 21:53

Nagyon sok egeszseges etel van, bar nem mind jo mindenkinek. Ha pl.vkinek sok az osztrogenje,nem jo ha grapefruitot eszik. Ami pedig egyebk.egeszseges.

De egy parat akkor en is felsorolok: papaya, granatalma,grapefruit, kiwi, meggy, kaposzta, hagyma, hajdina,kokusz,jegsalata, fokhagyma,brokkoli, karfiol...

14. gribedli*** (válaszként erre: 11. - 25800e2d09)
2014. okt. 16. 20:27
Minek bele a saláta?! Nem elég zöldség gyanánt, amit a marha evett??:DDD
13. c1307368b9 (válaszként erre: 7. - 0a13a7d41c)
2014. okt. 16. 19:58
:-D
12. c1307368b9 (válaszként erre: 11. - 25800e2d09)
2014. okt. 16. 19:51
Azt csak hiszed :-)
2014. okt. 16. 19:37
Én ma ettem egy mekis sajtburgert. Volt benne saláta. Meg 100% marhahús 😀
10. c1307368b9 (válaszként erre: 4. - Drusyl24)
2014. okt. 16. 18:46
Mik azok? Nem kötözködni akarok,csak kìváncsi vagyok a véleményedre,mert nekem is van.
9. Kantara (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2014. okt. 16. 18:42
hatalmas listát fel lehetne írni.
8. Kantara (válaszként erre: 4. - Drusyl24)
2014. okt. 16. 18:40

hát ez az! Mindenki tudja, mégis eszi. Akkor nem megérdemli a sorsát? Egy marék babtól aztán nem lesz egészséges meg a brokkolitól se.

De nekem mindegy, csak ne vezessük félre a jónépet.

2014. okt. 16. 16:35
Vannak olyan táplálékok, melyek jótékonyan hatnak szervezetünkre. Rendszeres fogyasztásukkal elkerülhetjük az éhenhalást.
6. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Tm21)
2014. okt. 16. 14:41

Szerintem 20-at is fel lehetett volna sorolni:)))


Zöld tea

Fehér tea

Étcsoki (vagy kakaópor)

Áfonya mellett az összes többi bogyós (szeder, málna, feketeribizli, stb),

Spenót

Rukkola

Spárga

Lilahagyma

Fokhagyma

Sárgarépa

Sütôtök

Kelkáposzta

Gránátalma

Bazsalikom

Tengeri spárga, algák

2014. okt. 16. 14:21

Én még az egészségvédő ételek közé sorolnám, sorolom a paradicsom = szerintem béltisztító hatása van

sárgarépa = a benne levő karotin a látásra, szemre jó

hordós káposzta = tele van C vitaminnal

zeller, karalábé = vízhajtó hatása van

4. Drusyl24 (válaszként erre: 3. - Kantara)
2014. okt. 16. 14:14
Na és mik a káros ételek? Szerintem nagyon is sokan tudják, hogy mik, mégis imádják és eszik, mert finom, könnyű beszerezni vagy akár elkészíteni, és már ez magában is tud függőséget okozni, hát még a bennük lévő cukrok, zsírok. Szóval bárki bármit is mondjon, szerintem nem lehet teljesen megvonni magunktól minden káros ételt, még ha jó lenne a testünknek, ezért is kell enni sok olyat is, ami egészséges is! Ennyi! :-)
2014. okt. 16. 13:35
nem átkoz meg gúnyol senki semmit, csak fel kéne már fogni, hogy nem öt "egészségvédő" ételtől leszel egészséges, hanem attól, amit nem eszel meg, ami káros az egészségre. Ennyi. Sokan teljesen fordítva állnak hozzá ehhez az egészségtémához.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook