Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orrszívás fórum

Orrszívás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Orrszívás

1 2
2011. márc. 17. 00:29
Nálunk orrszívás helyett a Sinus Rinse orröblítő vált be, átöblíti az orrmelléküregeket, kimossa ami nem oda való, nem kellemetlen, a gyerekem klasszul megtanulta a használatát. Sokkal többet ér, mint bármilyen orrszívás vagy orrcsapp, orspray.
46. misz
2010. jan. 16. 22:15

Igaz régen szóltak a témához, de szeretném elmondani, hogy van csapra szerlehető orrszívó is. Debrecenben gyártják és a bababoltokban lehet kapni.

Mi nagyon szeretjük. Szerintem sokkal barátságosabb a porszívósnál, és nagyon hatékony. Kb. 3500Ft.

45. igormedo (válaszként erre: 44. - Igormedo)
2008. dec. 14. 09:58
tolószelepet akartam írni :)
2008. dec. 14. 09:58

Sziasztok,


minden porszívón van egy kis toszelep a gégecső végén található merev műanyag részen (ahova az orrszívót csatlakoztatod). Ezt orrszívásnál egy kicsit (1-2 centire) kell kinyitni, így a motor nem erőlködik annyira. Érdemes olyan porszívót választani legközelebbi vásárlásnál, amin szabályozható a szívóerő és nem a maxiumumon haszálni a porszívót.


A másik, ha megfogadtok egy orrszívási technikát, én a következőt használom:

nem fogom be a másik orrlukát a babának, hanem egy picit masszírozom az orr mellett az arcát amikor szívom (azon az oldalon amelyik orrot épen szívom). A masszírozást úgy végzem, hogy az orsszívó illesztéke és az orrcimpa között keletkezzen egy 1-2 milliméteres rész és ilyenkor csúszik ki a szívással az orrüregben összegyűlt váladék.


Nekem is egy másik apuka tanácsolta és így tényleg teljesen le lehet szívni az orrát, míg a hagyományos orrbefogós módszerrel marad valamennyi.


Éjszakára pedig egy recept:

- sterimar, 2-3 perc várakozás

- orrszívás

- nasivin pumpás gyerekorrspré mindkét orrba 1-1 fújás

- meleg fürdő (a gőz és a nasivin fellazítja a maradékot)

- sterimar, 1-2 perc várakozás

- orrszívás

- nasivin pumpálás


Rengeteg lejön még és sokáig kap levegőt az orrán alvás közben.

2008. aug. 25. 14:15

Sziasztok!

Én is a porszívósra esküszöm, de be kell szereznem egy elektromosat is, mert van egy kistesó is, és mindig felébred a zúgásra. Ilyenkor 1 helyett 2 gyereksírás van. Egyszer kipróbáltam a pesztonkát, de nem szívott semmit.(elnézést a pesztonka kedvelőktől). Köszönöm a sok hozzászólást én is sokat okultam belőle.

42. borsolya (válaszként erre: 41. - LoLiNa)
2008. febr. 15. 22:29

na, ma megtudtam a tutit: felhívtam a gyártót. a következő a baj: csak rövid ideig szabad használni, tehát ha sok a váladék a gyerek orrában, akkor is egy-két percenként szabad csak bekapcsolni. Ugyanis annyira leszűkíti a levegő útját, hogy szegény porszívó nem tud eléggé szellőzni, túlmelegszik és elromlik. Megoldás: nem szabad szép új és drága porszívóval használni. Csak azt nem értem, hogy ezt a ki-be kapcsolást hogy oldom meg az éjszaka közepén, egy üvöltő gyerekkel, aki aludna már, viszont töménytelen menyiségű a váladék a nóziban????


egyébként kipróbáltam magamon is, és serintem nem olyan durva, bár a másik orrlyukamat én sem mertem befogni. De az is biztos, hogy sokszor szeretnék magamnak is orrporszívót, amikor a náthám 2. napján már véresre dörzsöltem az orrom a legfinomabb papírzsepivel is!

41. LoLiNa
2008. febr. 15. 10:16

amúgy őszintén kérdem mindenkitől... kipróbáltátok magatokon az orrszívó porszívót? tudjátok milyen érzés?

én igen.. és ahogy valójában kéne használni.. az egyik orrlyukat befogni, a másikat szívni... aszittem ott maradok, mintha az arcomat akarta volna kitépni a gép!! brutális érzés..

hála az égnek sose befogott orral csináltam eddig se.. és soha nem is fogom.

ha nincs befogva még elviselhető...

szegény gyerkőcök.. :( de jobb ez mint ha nagyobb baj történne

40. LoLiNa (válaszként erre: 37. - Borsolya)
2008. febr. 15. 10:13
mostanában én is azt tapasztalom, hogy ha nem jól van a porszívó csöve.. akár be is szivja a gép a váladékot.. valószinűleg emiatt romlik el..
2008. febr. 14. 20:45
ez az, amit mi sem értünk. Két napig kell igen erősen porszívózni, ez azt jelenti, hogy kb. 5-10 percenként szívom le, nehogy a tüdejére menjen. de ettől még nem kell elromlani egy porszívónak.... nekünk Arianna orrszívónk van, és sokszor nem is marad a váladék a tartályban, hanem folyik bele egyenesen a csőbe. tényleg érdekelene a megoldás.
38. bucimami (válaszként erre: 37. - Borsolya)
2008. febr. 14. 10:48
Miért mennek tönkre a porszívóitok? Én már hat éve porszívózom az épp aktuális :-) gyerek orrát, de még nem voltgondunk. Tényleg érdekelne...
2008. febr. 13. 21:02

sziasztok!

Két éves fiam orrát porszívózzuk rendszeresen, nagyon imádom, mert iszonyú gyorsan kiszívja az összes váladékot. Semmi gond nem is lenne, ha nem tettem volna tönkre ezzel 3 DB porszívót!!!!! Nem értem, mit csinálok rosszul. Van úgy, hogy ha nagyon folyik az orra, akkor bizony ötpercenként leszívom, nehogy nagyobb baj legyen. Most keresnem kell más megoldást is. Vettem living lab-ot iszonyú drágán, de nem vált be, még az orrából kicsorgó váladékot sem szívta le. Most néztem ezt a pesztonkát, de nem merek venni, nem tudom, mennyire szív erősen. Bizony a váladék sokszor nagyon mélyen ül, ahhoz pedig szívóerő kell.... Ha a számmal akartam csinálni, azt nem engedte, sem a kézi szívókat. eddig egyedül a porszívós vált be, de nem vehetek minden évben új porszívót.....

36. ansza (válaszként erre: 35. - Máté2007)
2008. jan. 14. 17:35
szia!az enyémnek is ezt mondta a doki.csak nálunk már egy hónapja van orrfolyás,hol több,hol kevesebb.pár napja neki is picit véres volt a váladék,aztán elmúlt.mostmár kapkodja a fejét,lehet,hogy felsértettem neki,de szerintem nemettöl van.szerintem ez előfordul,ilyen nekem is volt mikor náthás voltam.de figyeld továbbra is,aztán ha sokáig tart,azért kérdezd meg a dokit!
2008. jan. 14. 08:37
Sziasztok!2 hónapos kisfiam meg van fázva, a doktornő azt mondta, hogy nem ír fel semmi, orrspray-t használjak és naponta 3-4-szer leszívjam az orrváladékot.Tegnap este mikor leszívtuk a kis Manó orrát, (porszívós orrszívóval), akkor az utolsó szívásnál egy kicsit véres volt a váladék ami lejött.Szerintetek ez normális?Lehet egy kicsit felsértettem volna az orrüregét?Nagyon jól viseli az orrszívást, még szinte el is alszik míg csinálom neki.
34. Ferildi (válaszként erre: 33. - Ansza)
2007. dec. 18. 19:41
Mi is porszívóztuk.A kézi nem olyan jó,én úgy hallottam attól aki vett(de maradt a porszívónál).
33. ansza
2007. dec. 18. 14:23
MI IS A PORSZIVÓSAT HASZNÁLJUK,MEG VAGYOK VELE ELÉGEDVE,SZÉPEN KISZIVJA A DRÁGÁNAK A NÓZIJÁT.AZ APJA NEM MERI NÉZNI,MERT AZT GONDOLJA,HOGY KISZIVOM AZ AGYÁT IS.KIVÁNCSISÁGBÓL MAGAMNAK IS MEGCSINÁLTAM,ROSSZABNAK KÉPZELTEM.A PICI NEM NAGYON SIR,LEHET MÁR MEGSZOKTA,ÉN JOBBAN UTÁLOM A PORSZIVÓ ZAJÁT,MINT Ő.UTÁNNA MINDIG VIGYOROG,ÉRZI HOGY KITISZTULT AZ ORRA.DE LEHET,HOGY EGYSZER VESZEK KÉZIT IS,MERT AZ TÉNYLEG PRAKTIKUSABBNAK LÁTSZIK,MEG NEM OLYAN HANGOS.
32. bucimami (válaszként erre: 31. - 302967ffb0)
2007. dec. 7. 23:49
Szerintem sokkal durvább a fülfelszúrás meg az arcüreggyulladás. Én mindet kipróbáltam :-), és csak azért nem porszívózom a saját orromat-tutira nem dörzsölné ki a zsebkendő-, mert utána rém gusztustalan kitakarítani a készüléket.:-)Brrrr..
31. 302967ffb0 (válaszként erre: 30. - Bucimami)
2007. dec. 6. 23:48
nem durva kissé porszívóval szívni egy gyerek orrát?
30. bucimami (válaszként erre: 29. - Rekus)
2007. dec. 6. 23:23
Az egyszemélyes orrszívásra a technika a következő: az öledbe veszed a gyereket, egy kézzel magadhoz szorítod, hogy ne tudja mozgatni a fejét- vagy legalábbis ne nagyon :-)-, ugyanezzel a kezeddel szükség esetén le tudod fogni mindkét kezét,térdeid közé fogod a porszívócső már nem hajlékony részét, beledugod az orrszívót, bekapcsolod a gépet és hajrá...Előtte célszerű sós vizet spray-zni az orrába, hogy oldja a váladékot. Pár nap alatt megszokja az egész hercehurcát, és megúszhatjátok arcüreggyulladás meg fülfájás nélkül. Persze, a következő náthánál kezdődik a harc elölről...:-)
29. Rekus (válaszként erre: 28. - B59d693a46)
2007. dec. 4. 06:05
Köszi, aztán a kínálat kérdése megoldotta a keresletet is. Mivel a tegnapi esős vacak időben nem tudtam olyan helyre ahol lett volna választék a helyi patikába ugortam be, és itt csak porszívós volt. A reggeli szüttyögését kb 1 másodperc alatt kiszívta, és a hiszti is kisebb volt. Cici nélkül is meg lehetett nyugtatni:) Csak egyedül nem fogom tudni használni, mert kell a párom a Bogi lefogásához:(
28. b59d693a46 (válaszként erre: 27. - Rekus)
2007. dec. 3. 07:39
Nekem azt mondták a boltban, az elemes nem annyira erős. Nekünk olyan van, ami elemmel is működik, de alapvetően adapteres. Pesztonka márkájú, én szeretem, kiszívja, amit kell. Nekem a porszívós kicsit drasztikusnak tűnik, de sokaknak bevált. Az én kisányom 2 éves múlt, de még mindig tart a porszívótól, így eleve nem tudtam volna azt használni. És sajnos még szívni kell, nem tudja kifújni. Azért olyat keress, ami elég erős, hogy kiszívja.
27. Rekus
2007. dec. 3. 07:20

Az elemes vagy elektromos orrszívóval mik a tapasztalatok?

Eddig a kis kézi gömböst használtam (most kell másodjára használni), de hatalmas hiszti van tőle. Nem igazán az orrszívás miatt, hanem mert le kell fogni hozzá:( És még jó sokáig is tart.

Valami olyat szeretnék ami gyors, hatékony és a lehető legkevesebb hiszti van vele.

26. ALLICS
2007. nov. 20. 16:38
Nekünk porszívós van nagyon tetszik neki vigyorog közbe.Szerintem csikis neki.
2007. szept. 29. 14:14

Sziasztok!Nekem is van pesztonkám,a hatalmas hiszti miatt vettem,amit a porszívó váltott ki.Hát én ezzel nem vagyok megelégedve.Alig jött ki valami az orrából.Rögtön utána porszívóztam,egyből tele szaladt a cső.Lehet hogy valamit nem jól csináltam?Nem túl bonyolult a használata,nem tudom nekem miért nem jó!


Egyébként én is kisbaba korától használom,nem azért mert beteg volt,de nekem azt javasolták,hogy újszülött kortól rendszeresen tisztítsam,és fura,de tényleg mindíg volt benne valami,ami leginkább összeállt anyatejre hasonlított.Most beteg harmadszor,most tanulta meg fújni magának.

2007. szept. 29. 14:02
Upppsz, bocs, nem tudom, hogy sikerült 3X elküldeni. :-(
2007. szept. 29. 13:58
Szerintem is sokkal jobb a kézi, 1000X praktikusabb. Én is a Pesztonkát vettem, mert azt mondta az eladó, erősebb, mint az elemesek. Nekünk nagyon bevált. A 2 éves kislányom, már magának szívja le az orrát. :-)
2007. szept. 29. 13:58
Szerintem is sokkal jobb a kézi, 1000X praktikusabb. Én is a Pesztonkát vettem, mert azt mondta az eladó, erősebb, mint az elemesek. Nekünk nagyon bevált. A 2 éves kislányom, már magának szívja le az orrát. :-)
2007. szept. 29. 13:57
Szerintem is sokkal jobb a kézi, 1000X praktikusabb. Én is a Pesztonkát vettem, mert azt mondta az eladó, erősebb, mint az elemesek. Nekünk nagyon bevált. A 2 éves kislányom, már magának szívja le az orrát. :-)
2007. szept. 28. 21:57
Elemes orrszivót vettem a kisfiamnak, Living Lab-ot. Nagyon jó, a fiam nevet közbe és nagyon könnyen tisztitható, utazáskor is kéznél van. A porszivósat is megvettem de egyszer próbáltuk , nem vált be.Persze az elemes drágább ,de megérte és évekig használjuk.
2007. szept. 21. 10:19

A fiamnak szoktam ha náthás. A gégescső végére rakom a műanyag orrszívót, aztán berobbantom a motort, és bedugom a gyerek orrába a másik végét! Nem nagyon szereti, de az már kit érdekel, a lényeg hogy kiduguljon az orra, hiszen ez a cél!

Nem attól fél hogy a porszívó zajos, hanem hogy az orrába van a szívóka vége!

2007. szept. 7. 14:50

Mi is a pórszívósat használtuk első perctől már a lányomnak...bevált nagyon ...de amit nem szerettem,hogy féltek nagyon már attól is ha sírtak ,ha simán én pórszivózni akartam...mert azt hitték,hogy újra orrszívatás következik...


Pedig kezükbe adtam magyaráztam ,de talán az a hang,és maga az az egész fölálitás nem tett nekik jó benyomást...egyébként szuper dolog...

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook