Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orrdugulás a nap 24 órájában fórum

Orrdugulás a nap 24 órájában (beszélgetős fórum)


7. anya4005 (válaszként erre: 1. - Renat30)
2015. szept. 7. 17:28
Nekem is teljesen el van dugulva az orrom,éjjel sokszor kelek arra,hogy meg akarok fulladni. Igaz,január óta ez a helyzet,nem a terhességgel jött. Lefekvés elött szoktam inni egy pohár borsmenta-kakukkfű teát. Borzalmasan szar,de segít! Orrspray-t nem használok,de ha kéne,akkor is a sima sós vizeset használnám.
2015. szept. 7. 12:42
Terhesen egyszer nagyon megfáztam azt mondta a háziorvosom ha nem segít a kamillás gőzölés akkor vegyek gyerekeknek való orrsrayt :) azt használhatom max napi 3-4x. De a végén nem vettem mert segített a gőzölés.
2015. szept. 7. 10:43
Kipróbálhatod az inhalálást is, az hűti, és párásítja az orrot, salvus vízzel a só a bacik ellen is jó. Kruppnál a gyerekeknek is a duzzatt ereket húzza össze.
2015. szept. 7. 10:15
Köszönöm szépen
3. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Renat30)
2015. szept. 7. 09:18

Az orrdugulás terhesség alatt nem betegség következménye, hanem a megnövekedett mennyiségű vér és emiatt kis vérerek duzzadásáról van szó, magyarán pont az orrban, ott kevés hely van ezeknek a megduzzadt ereknek és sajnos így blokkolják a levegő szabad áramlását is. Tudom, rettenetesen idegesítő, pláne, ha ennek még fertőzés is lesz a vége, pedig eredete nem kóros, nem betegségről beszélünk, hidd el, de okozhat.


Osztom a véleményt, hogy az orrspray függőséget okoz, és az orrnyálkahártyának sem tesz jót. De ha ez az egyetlen, amitől ideiglenesen kidugul az orrod és sikerülhet megelőzni a nagyobb bajt, megnyugtatlak, hogy ilyen rövid idő alatt nem lesz bajod, sem a babának, én mindhárom terhességemnél használtam, neo rhinolein spray-t vavy ehhez hasonló, nem homeopátiás, hanem gyógyszeres alapú sprayt. Viszont tartsd be az utasításokat, és vagy csak 8 óránként használd (napi 3x), vagy ha kibírod, akkor még jobb lenne csak lefekvés előtt, hogy tudj aludni!


Másik dolog, ami nagyon hasznos, hogy kerüld a zsíros tejtermékeket alapjáraton is mert ezek fokozzák a nyálkahártyák elválasztását, és ha lehet, a sovány tejtermékeket is csak heti 2x. Ha a kálcium miatt aggódsz, inkább szedj calcium sandozt, minthogy az orrod állandóan beduguljon a tejtermékek fogyasztása miatt. Szerintem terhességed végéig még kibírod és utána meglátod, magától csökken ez a nyomás az orrban:)


Ja, mielőtt elfelejtem, azok a horkolás elleni tapaszok, amiket az orrodra kell ragasztani, az nem gyógyszer, hanem egy mechanikus gyógymód mert nem tesz mást, mint az orrlyukakat éjjel egy kicsit széthúzza kívülről (biztos ismered ezt a tapaszt), na, még ezeket is bevetném, és túlélhető az egész!:D

2015. szept. 7. 08:33
én nem vagyok és nem is voltam még terhes úgyhogy nem ebből a tapasztalatból adódóan adom a tanácsot. allergiás vagyok és asztmás és ha bedugul az orrom akkor hetekig hónapokig úgy marad, és csak az orrspray használ nekem is. itt szeretnék annyi tanácsot adni ( gondolom amúgy is utánajártál ), hogy ne a vény nélkül kaphatóakat használd, mert azokra csak "rááll" az orrnyálkahártyád és kialakul egy ördögi kör. vmi olyat használj ami vényköteles, hatását később fejti ki reggel kell befújni és este de 3 nap után kidugul az orrod használod egy héten keresztül és tapasztalataim alapján el is múlik egy jó ideig utána. privibe elküldöm a linkjét mert nem tudom reklámnak számít e vagy sem .Terhességnél azt írják tapasztalatok alapján nem okozott egészségkárosító hatást.
2015. szept. 7. 08:23
23 hetes kismama vagyok és sajnos folyamatos ordugulásom van a nap 24 orájában minden módszert kipróbáltam az összes természetes orsprét homeopátiát de semmi nem segit fül or gégészeten kamillás gözölést és orrmosást ajánlottak két hete csinálom de semmi muszáj vagyok orsprét használni tudom hogy nem ajánlott de emiatt folyamatosan felülfertözést kapok aminek most majdnem antibiotikum lett a vége van valakinek vagy volt hasonló és használt más is orsprét a terhessége alatt?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook