Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudnátok valamit ajánlani orrdugulásra? fórum

Tudnátok valamit ajánlani orrdugulásra? (beszélgetős fórum)


24. wiki76
2010. dec. 18. 16:56

Én fenistil cseppet szoktam íratni,és kilónként eggy csepp az adagja.

De ha van otthon calcimusc inj. vagy calcium sandos abból is lehet felet adni.

Garantáltan jól alszik majd.

23. Pancsika37 (válaszként erre: 22. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 18. 11:04

Köszönöm a tanácsot! A védőnőnk tényleg nem egy nagy szám, sőt. De mint első baba anyukája nem tudom soha hogy amit mond az vagy sem. A tapasztalataimból tanulok én is. Ezt a mentolos krémet megpróbálom köszönöm nektek mégegyszer.:))))

Amúgy este főztünk neki hagymateát és már sokkal jobban van. Hála istennek! Puszi nektek!!

22. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1. - Pancsika37)
2010. dec. 18. 08:56

Érdekes egy védőnő jutott nektek.


Először is az orrjáratott tisztítod ki. Erre az egyik leghatékonyabb módszer a már emlegetett sósvíz+orrszívó. A tiszta orrba orrspray (pl. Nasivin). A pici mellkasára légzésjavító krém gyermekek számára (pl. a Natrulandnak is van).


A szobában legyen a levegő sűrűn frissítve, ne legyen túl meleg és ha van valamilyen illóanyag pl. Eucasol spray (eukaliptuszt tartalmaz) lefekvés előtt.


Ezen túlmenően a fürdőbe is lehet csepegtetni, az is segíthet.


Jobbulást!:))

21. 111e183830 (válaszként erre: 17. - A14deb9047)
2010. dec. 18. 08:34

Nasale a neve,ma már előre kevert Naturlandos

tényleg nagyon jó és nem drága

arra is naygon jó ha kidörzsöli a zsepi az orrod és ég,orrcsepp helyett tökéletes ha nem viseli el a gyerek az orrcseppet(mint az én nagy lányom)

20. Szilvamama (válaszként erre: 16. - Pancsika37)
2010. dec. 17. 19:21
Én csak a nátha miatti eldugulásra gondoltam, mert csak ezzel találkoztam ezidáig!
19. a14deb9047 (válaszként erre: 18. - Nirvi)
2010. dec. 17. 18:44
Nem tudom... Azt hiszem, kék-fehér csíkos dobozban van, egy évvel ezelőtt volt rá szükséges vagy 25 év után...
18. Nirvi (válaszként erre: 17. - A14deb9047)
2010. dec. 17. 18:05

Nem a Vik Vaporub? vagy valami ilyesmi...nem is tudom, hogy kell írni....de az nagyon régi, és én tök imádtam!

Nagyon hatásos!

2010. dec. 17. 17:15
Lehet a patikában kapni egy kencét: jó erős, mentolos, eukalyptuszos valami. Nem drága és csak egy nagyon picit kell az orrba tenni. Amolyan békebeli, klasszikus kenőcs. Úgy folyik utána tőle az embernek az orra... Egy-két nap alatt kitisztul az orrjárat. Talán 300,-Ft körüli az ára.
16. Pancsika37 (válaszként erre: 13. - Szilvamama)
2010. dec. 17. 14:11
Az ok hogy ez a cél, de nem mindegy hogy nátha miatt vagy csak a száraz levegő miatt dugul el az orrjárat. Mert amit a náthára használunk az erősebben hat mint amit a száraz levegő miatt. És amíg a száraz levegő miatti orrdugulásra szánt orrsprayt mindennap használhatjuk addig a náthára szánt orrsprayt max. 5-6 napig.
2010. dec. 17. 13:32

a sterimar-ból(mivel gázzal töltött palack) ,addig jön a cucc,amíg nyomod

nehéz kontrollálni,hogy ne nyomd tele fullra a gyerek fejét


sokkal jobb a salvus vizes orrspray(vigyázat van belőle torok spray is ,keverik a patikusok),amin adagolós pumpás nyomkodó van

2010. dec. 17. 12:38
Nálam a rhinospray plus a nyerő!
13. Szilvamama (válaszként erre: 1. - Pancsika37)
2010. dec. 17. 12:07
"Mert csak kitisztítja az orrjáratot" Alapjáraton ez a cél nem? Teggervíz - orrszívó - orrspray/orrcsepp.
12. kitrákotty (válaszként erre: 11. - Pancsika37)
2010. dec. 17. 10:40

a hagyma éjjelre is jó, kis csomagban az ágya mellé/alá (feje közelébe), ha éjjel is kínozná az orrdugulás.

nem mondom, lesz egy illata a szobának, de mindent a gyerekért :-))) és lehet szellőztetni reggel.

2010. dec. 17. 10:08

Köszönöm a segitséget. Sterimar orrspray van itthon. Azt a mentolos rudat nem tudja még szivni úgyhogy kilőve, de azért köszi.

Nasivint még nem próbáltuk,de lehet most ránk férne.

Hagyma?? Ez eddig eszembe sem jutott. Köszönöm nektek:))))

10. Pancsika37 (válaszként erre: 4. - Nirvi)
2010. dec. 17. 10:03
köszi a tanácsot, kipróbálom, csak hozatok a párommal zsirt mert nincs itthon.:)
2010. dec. 17. 10:02

Tengeri sós orrspray - nekünk Stérimar van

vagy olyan szipogós mentolos rudat, ami olyan, mint a szőlőzsír :-)

2010. dec. 17. 10:01

Nekem a STERIMAR ORRSPRAY-t ajánlotta az egyik barátnőm, akinek ikrei vannak. Nekik nagyon bevált.


Mi eddig a patikai orrcsepp + orrszívó porszívó kombinációval próbálkoztunk.

Ill. mostanában Nasivin Sanft-ot használunk orrszívóval kombinálva.

2010. dec. 17. 10:00

Hagyma (felaprítva).


ha meg tudod oldani, úgy isjó, ha együtt pucoltok hagymát, az illóolajok megindítják majd az orrfolyást, és kitisztítja az orrjáratokat.


A sok felaprított hagyma lefagyasztható, később felhasználható :-))

2010. dec. 17. 09:59
Nasivin sóoldatos orrspray vagy a sterimar orrspray!
2010. dec. 17. 09:56

Egy próbát megér.


A popsira is nagyon jó, ha nagyon kicsípi neki valami a popsiját, jól bekenjük neki éjszakára és teljesen rendbe hozza.

4. Nirvi (válaszként erre: 3. - Pancsika37)
2010. dec. 17. 09:55

Egy kis zsírt kenni az orrlyukához, vékonyan. Naponta többször is lehet, nekünk bevált.

Volt, hogy alig aludt éjszaka, annyira be volt dugulva az orra és bekentem neki.....végigaludta az éjszakát....


Valaki azt mondja hülyeség, nem mindenkinek jön be...nálunk jó volt.

3. Pancsika37 (válaszként erre: 2. - Nirvi)
2010. dec. 17. 09:52
Sertészsír? Hogyan?
2010. dec. 17. 09:50

Sertészsír.

Nekünk bevált.

2010. dec. 17. 09:49
Kisfiam 14 hónapos és tegnapelőtt benáthásodott. Volt itthon Otrivin orrcsepp azt használtam neki, de valahogy nem használ, nem hozza a várt eredményt. Régebben próbáltam már akkor nagyon gyorsan hatott. Van még itthon tengervizes orrspray is de védőnőm azt mondta az csak akkor jó ha a kicsinek a száraz levegő miatt van eldugulva a nózija, akkor nem hat ha náthás, mert csak kitisztitja az orrjáratot. Ti mit használtok ilyen esetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook