Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Esti orrdugulás Mitől lehet? fórum

Esti orrdugulás Mitől lehet? (beszélgetős fórum)


27. grizus
2013. júl. 17. 07:03
Nem szabad huzamosabb ideig orrcseppet használni. Én régen használtam és tönkrevágta a nyálkahártyát.
26. temmp (válaszként erre: 1. - Nanettike)
2013. júl. 16. 22:05
Nálunk is most hasonló van. Mi lett az orrdugulás megoldása, mi okozta? Sikerült kideríteni, elmulasztani?
25. csilcsi (válaszként erre: 1. - Nanettike)
2012. ápr. 17. 09:25
Az én nagyobbik lányomnak is eza baja! Éppen tegnap vittem el (ismét) a gyerekorvoshoz, mert semelyik orrspray és orrcsepp nem használ...Írt fel egy tablettát allergiára, azt mondta, hogy szedjük 3 hétig, majd hagyjuk abba s ha akkor ismét nem kap levegőt-akkor allergia miatt van ez a tünet...
2012. ápr. 16. 11:30
Nálunk is volt ilyen.Hatalmas orr és garatmandulák okozták,3 éve kivették egyszerre mindkettőt és azóta kutya baja.Vidd el orvoshoz,ha műteni kell,jobb minnél hamarabb átesni rajta.
23. Berenik (válaszként erre: 22. - Nanettike)
2012. ápr. 15. 10:50
Mi kb. 1 évig szenvedtünk ezzel a tünettel. Nyáron szűnt egy kicsit, majd újból előjött. Orrmandula okozta. Nálunk is csak fekvő helyzetben jött elő. A lecsorgó váladéktől pedig hörghurutot kapott, és asztmával kezelték. Pedig tudtam, hogy nem asztmás, mert én az vagyok, és az nem ilyen. Az állandó éjszakai orrfolyástól arcüreggyulladásunk, és ennek a szövődménye tüdőgyulladásunk lett. Láz nélkül. Azóta kivették az orrmanduláját, az éjszakai orrdugulás orrfolyás megszűnt, viszont valószínű, hogy az álladnó orrfolyástól olyan érzékeny lett az arcürege, hogy ismét arcüreg és tüdőgyulladásunk lett. Tehát ha kiderül, hogy mégis az orrmandula okozza, minél hamarabb ki kell vetetni, mert több bajt okoz.
2012. ápr. 14. 16:26
a tejes dolgot kipróbáljuk, hátha az ha nem akkor irány a szakorvos köszönöm a segitséget azért egy kicsit okosabb lettem :)))
2012. ápr. 14. 16:21
nappal nem szipog azt észrevenném és nem is beteges tipus.. lehet, hogy egy szakorvos sem ártana ha ránézne...
20. Lencsy
2012. ápr. 14. 16:20
Egy szónak is száz a vége ..egyikünk sem orvos , így csak találgatunk ! Fül-orr-gégész ...
19. Lencsy (válaszként erre: 15. - Nanettike)
2012. ápr. 14. 16:18
Nem feltétlenül ! A lányom barátnője nálunk lakott pár hónapig és nappal semmit nem lehetett észrevenni a kislány légzésén, de éjjel nem egyszer ott álltam az ágya mellett , mert próbáltam rájönni miért szipog és alszik nyitott szájjal . Szóltam az apjának, orvoshoz vitte és meg is műtötték azóta orrmandulával ! A fekvő, alvó helyzet teljesen más mint az álló , nappali ..
2012. ápr. 14. 16:18
csak este jön elő nappal nem akármit csináljon nappal le is fekhet ez a gond csak estére vonatkozik... viszont az is igaz hogy nem iszik nappal tejet csak ami az ételekbe van
17. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Nanettike)
2012. ápr. 14. 16:12

ezek szerint nem csak este jön elő ez, hanem bármikor, ha fekszik!

Nem az este itt a lényeg, hanem az, hogy fekszik és akkor elzárja valami a légutat.


SZerintem is orrmandula-gond lesz

16. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Lencsy)
2012. ápr. 14. 16:11
nem feltétlen, főleg, ha csak este issza. Nem allergia, hanem némi túlérzékenység. Allergiateszttel nem is feltétlen mutatható ki
2012. ápr. 14. 16:10
orvosnál már voltunk vele és sokféle orrsprayt kipróbáltunk, de ha nagy az orrmandulája akkor egész nap be lenne dugulva az orra nem?
14. Lencsy (válaszként erre: 8. - Nanettike)
2012. ápr. 14. 16:08
Ha a tejtől lenne máskor is lenne nem csak este .
2012. ápr. 14. 16:08
Sokat szipog nap közben is? lehet, hogy már megszoktad, és észre se veszed, de ha tudatosan figyeled egy napig, akkor feltűnik!
12. nanettike (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2012. ápr. 14. 16:07
nem, csak rosszabb ha fekszik...
11. Lencsy (válaszként erre: 1. - Nanettike)
2012. ápr. 14. 16:07
Fül-orr-gégésznek említsd meg ..lehetséges , hogy fekvő helyzetben beszűkül valamitől az orrjárat ! Esetleg egy jó nagy orrmandula ..
10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Nanettike)
2012. ápr. 14. 16:06

az baj, bizony erősen nyákosít.

szoktasd le, meglátod, eredményes lesz.

2012. ápr. 14. 16:06

lehet, hogy kicsit nagyobb az orrmandulája, vagy orrkagylója és fekve elzárja a légutat



sós vizes gőzölést javaslok esténként legalább 3 hétig!

8. nanettike (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2012. ápr. 14. 16:05
ezt kipróbálom mert a tejet nagyon szereti és sokszor iszik este is
7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Nanettike)
2012. ápr. 14. 16:05
és csak fekve jön elő neki?
6. nanettike (válaszként erre: 3. - 8ffce0973f)
2012. ápr. 14. 16:04
most a nappaliban alszik kipárnázza magát, hogy a feje ne legyen vizszintesen mert akkor rosszabb... de minden szobábsn előjött neki.. de van amikor hetekig semmi baja nincs már légtisztitót is beraktunk neki...és egész nap semmi baja csak este
5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Nanettike)
2012. ápr. 14. 16:03
próbáld ki, hogy tejet nem adsz neki, az sok esetben "bedurrantja" az orr nyálkahártyáját
4. nanettike (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2012. ápr. 14. 16:01
ez változatos viz, tej szárazkaja főtt étel...
2012. ápr. 14. 15:51
Csak egy bizonyos szobában dugul neki, vagy tök mindegy hol van? Mert esetleg szárazabb a levegő az ő szobájában, és amikor fekszünk ugye, sokkal jobban dugul az orrunk. Csak egy ötlet. :)
2012. ápr. 14. 15:49
mit iszik, eszik este?
2012. ápr. 14. 15:48
a lányomnak szinte minden este bedugul az orra , nem tudtam még rájönni miért, nem beteg, nem allergiás és már több orrspray kipróbáltunk, több kevesebb sikerrel. aki tud kérem segitsen.....köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook