Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ősz óta nem múló nátha, orrdugulás, horkolás-és a szövődmények: fülfájás, köhögés.Mit csináljak a 3 éves fiammal? fórum

Ősz óta nem múló nátha, orrdugulás, horkolás-és a szövődmények: fülfájás, köhögés.Mit csináljak a 3 éves fiammal? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 7. 22:41

ezüstkolloid kúra

egy üveg míg el nem fogy napi 3-szor 1 teáskanál bármilyen folyadékba (nem meleg) íztelen és hihetetlen jó baktérium ölő.

28. mevi17 (válaszként erre: 27. - Starmama)
2010. okt. 7. 22:35
Szia! Megtennéd, hogy nekem is elküldöd a Tűzoltó utcai doktornak a nevét és elérhetőségét? Köszi, Évi
2010. aug. 3. 09:33
Ajánlok valakit, de nem írom ki ide a közösbe. A Tűzoltó utcában rendel, ha jól tévedek. Az arcüreget veszi kezelésbe. Sóoldattal öblíti át, nem szúrja fel... A Kismama magazinban is vannak cikkei rendszeresen.
26. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 3. 09:05
olvasd el a többi hozzászólását is, mielőtt leszólod!
25. db4f1eff6b (válaszként erre: 1. - Ritamoto)
2010. aug. 3. 07:49
Felelőtlen szülő! Előbb itt kérdezi meg! Orvoshoz kellene vinni, nemde??
2010. jún. 20. 20:55
3rom hónapja tart? rég elkellet vna vinned dokihoz...
23. ritamoto (válaszként erre: 22. - 7c79ff1565)
2010. máj. 14. 07:33
Azóta kivették az orrmanduláját, és már a műtét másnapján sokkal jobban, csendesebben aludt.Remélem , hogy ha teljesen meggyógyul a műtét helye, akkor végre az orrán fog levegőt venni újra.
2010. máj. 14. 07:10
keress másik orvost, aki rendesen segít a fülévewl. az orrdugulást, az állandó nátnát meg nagyon gyanús, h allergia okozta. Jó ötleteket kaptál, sóbarlang, bioptron lámpa, párásíts, v sokat szellőztess a szobájában. Tényleg, csak esténként dugul be az orra? (jó persze gondolom egy idő után már egész nap?)Én kiskorom óta orrdugulós, megfázós, náthás vagyok/voltam... esténként mindig eldugult az orrom, volt már h sírtam.. és mamám javaslatára lecseréltük a tolpárnámat szivacsra, mert a tollat nem bírtam, és attól dugult be az orrom esténként. Azóta ilyen gondom nincs(jó most megvagyok fázva orrdugulásom is volt, de ez meg vírusfertőzés, nincs a régihez köze.) HA többek közt este dugul el az orra, akkor próbálj párnát is cserélni, egy próbát megér.
2010. máj. 13. 22:38
20. c95c921ae7 (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2010. márc. 12. 22:45
Ez pontosan így van! A lányomnak is fülkürthurutja volt, de észre sem vettük, mert nem fájt. Csak egyre többet kérdezte, hogy" tessék?" Csak az orrmanduláját kellett kivenni, ami nem olyan vészes. Plusz az altatás alatt a fülét is megcsapolták, de így azt észre sem vette. Azóta, mint már mondtam, nem beteg és jól hall. Viszont azt mondta a doki anno, ha sokáig húznánk a dolgot, a f.k. hurut krónikussá válik és nem fog elmúlni egykönnyen. Szóval tényleg nem érdemes időt húzni.
19. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Ritamoto)
2010. márc. 12. 18:25

ja, és a lényeg:

ne adj neki multivitamint, azzal táplálkoznak a bacik!!


Csak sima C-vitamint,nagy dózisban, pl. Cebion cseppeket

18. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Ritamoto)
2010. márc. 12. 18:17
Pesten meg tudom Neked mondani,hová hozd a gyereket, ha meg tudod oldani. A dokinő pontosan ezeknek a fülbajoknak a nagy tudora. Dr.Somi Ildikó a neve és a www.gyogysapka.hu oldalon meg is nézheted a honlapját.
17. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Ritamoto)
2010. márc. 12. 18:15

én nem játszanék a gyerek hallásával, ezet meg egy tanulási zavara is lehet ezektől majd a későbbiekben.


Én azt mondom: az orrmandula kivétele 90%-ban megoldja ezeket a problémákat.


Én ragaszkodnék hozzá!!!!!!!!!


A fül felszúrása ugyebár a dobhártya átvágásából áll. Hegesedik, a hallás romlik.

Ha átszakad a dobhártya, még rosszabb.


Semmit nem érnek az antibiotikumok, sem az orrcseppek, amíg nincs meg a kellő dobüregi szellőzés. Ha ott a mandula eltorlaszolja az utat, akkor hiába minden szer.

2010. márc. 12. 16:26

Szia! Javaslom a retekcsíra kapszulát...Ma voltam dokinál: 2 hete fáj a fejem kb. 200 db pzs-t használtam el, köhögtem....az orvos antibiotikumot írt fel, az pedig néha többet árt, mint használ.

A retekcsíra egy természetes antibiotikum,gyógynövényboltban kapható.3x2 javasoltak még csak 2x vettem be, de határozottan jobban vagyok.

15. Wenta
2010. márc. 12. 15:43
Esetleg orrmanula panaszok.
14. Pipőci (válaszként erre: 12. - Ritamoto)
2010. márc. 12. 14:47
Nálunk ez december eleje óta ment, aztán elvittem egy pulmonológushoz február elején. Igazából nem tudta megmondani, hogy mitől vannak a panaszok: allergiavizsgálata negatív lett, ugyanígy a laborja és a mellkasröntgenje. Azt mondja, talán nagyok az orrmandulái... talán. És a gyulladás ráhúzódhat az orrmelléküregekre, ahol nagyon kényes a nyálkahártya, ez is okozhat ilyen gondokat. Kapott a fiam egy antibiotikum kúrát és félóránként "porszívóztam" az orrából a váladékot, mert az nagyon fontos. Kb. 3 hétig szuper rendben volt, most mandulagyulladása van... :( Azt mondja a doktornő, az is számít, milyen típusú a gyermek. Az enyém a legérzékenyebb: szőke haj, fehér bőr, kék szem. És a fűtési szezon is sok gyermeket irritál...
13. ritamoto (válaszként erre: 8. - E71ef36f21)
2010. márc. 12. 14:46
Nem képes nyugton ülni, nagyon mozgékony.Infralámpát próbáltuk, de az is kész gyötrelem.Cseresznyemagos meleg párnát szoktunk tenni a fülére, azt elég jól bírja,.
12. ritamoto (válaszként erre: 10. - Pmjudit)
2010. márc. 12. 14:32

Most hétfőn megállapította a doki, hogy szépen javul a kb. 2 hete tartó fülkürthurutja, erre másnap lázasan és süketen ébredt.

Ma elmentünk megint, orvos közelébe se jutottunk, mindenhonnan elküldtek,továbbküldtek, 3 helyen voltunk, hogy hétfőn voltunk kontrolon, mit akarunk? Menjünk hallásvizsgálatra(időpont kell, és amúgy 2 hete volt az oviban, ott állapították meg a fülkürthurotot), és ha rossz az eredmény, akkor kapunk újabb időpontot, ha úgy döntenek hogy fel kell szúrni a fülét.Addig meg süketüljön meg.

Ennyit az orvosokról.Miskolc.

11. ritamoto (válaszként erre: 7. - Szabokisandi)
2010. márc. 12. 14:27
Hidegpárássító van, kicsit segít. Sóbarlangban még nem voltunk.
2010. márc. 12. 14:27
Fül-orr-gégész, pulmológia.
9. ritamoto (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2010. márc. 12. 14:27

Mire allergiás?

Én nagyon várom az eredményt, de a doki azt mondja, hogy attól lehet még valamire allergiás, ha az eredmény negatív.

2010. márc. 12. 14:26
sópipát próbáltátok? bioptron lámpát?
2010. márc. 12. 14:24

Csak azokat írom, amiket előttem nem írtak: Sóbarlang

Hideg párásító

2010. márc. 12. 14:23

Ősz óta orvostól orvosig járunk, mert folyamatosan be van dugulva az orra, horkol. Szinte fuldoklik éjjel, és hiába az orrcsepp, Aerius, nem tud belőle kilábalni.Esetleg pár napig jól van, visszamegy oviba, és minden kezdődik előlről.Borzalmasak az éjszakák, fáradt nappal, figylemetlen, nyűgös, most már antibiotikumot kap, mert köhög és lázas lett,és nem hall.

Most allaergiavizsgálat eredményét várjuk.Az egyik orvos azt mondja nagy az orrmandula, a másik azt mondja kicsi.

Teljesen el vagyok keseredve, hogy a fiamon nem tudok segíteni, és egyre rosszabul van, a szemem láttára süketül meg.

Már 5 féle gyógyszer kap esténként, szinte dührohamai vannak a gyógyszer mellékhtásától.Kétségbe vagyok esve.

2010. márc. 12. 14:23
De igaz, hogy 5 és fél évesen az orrmanduláját kivették-horkolás, köhögés, nátha-ezeket mind okozhatja, ebből meg egyenes út a fülre.
4. c95c921ae7 (válaszként erre: 3. - C95c921ae7)
2010. márc. 12. 14:22
Mármint 6 éves korától nem volt náthás sem:)
2010. márc. 12. 14:21
Vidd el egy jó fül-orr gégészhez. Lehet, hogy az orrmandula kivétele oldja meg. De egy kis biztatásként mondom. A lányom detto ilyen volt, csak nem a fülére ment. Nátha, köhögés, nátha, köhögés. Aztán pár tüdőgyulladás is becsúszott. Ez ment 3-5,5 éves koráig. / éves korától szinte náthás sem volt:)
2010. márc. 12. 14:20
Nálunk így kezdődött az allergia.
2010. márc. 12. 14:17
Ősz óta nem múló nátha, orrdugulás, horkolás-és a szövődmények: fülfájás, köhögés.Mit csináljak a 3 éves fiammal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook