Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt valakinek a Covid miatt erős orrdugulása? fórum

Volt valakinek a Covid miatt erős orrdugulása? (beszélgetős fórum)


2023. febr. 9. 08:39
Köszönöm a válaszod.Én jelenleg a nasonexet használom kb. 1.5 hónapja.Akkor talán nekem is van esélyem rá hogy kioldjon.Azt mondták legalább 3 hónap is kell míg használ.Egyébként orrnyálkahártya gyulladást diagnosztizáltak.
2023. febr. 1. 09:40

Sziasztok!

Köszönöm az érdeklődést mindenkinek!

Kidugult vègül az orrom. Fül-orr-gège szakorvos felírta a Mometason orrsprayt. Ez nem azonnal hat,mint más,vèny nèlkül kapható szerek. Ez hónapok múlva fejti ki a hatását. De megèri kivárni!

Èn,aki èvek óta minden este orrspay- el aludtam el,2.5 hónapja nem fújok semmit. Most vagyok túl egy nagyon kemény víruson,kislányom hozta oviból,iszonyúan leterített. De az orrom egy pillanatra nem dugult el!!!! Máskor ilyen esetben levegőt nem kapok,de most szerencsére semmi ilyesmi nem történt.

Kitartást mindenkinek!!!!

24. brigitta71 (válaszként erre: 21. - Pankakukac)
2023. jan. 14. 09:30
Szia. Én is ebben a cipőben járok. Érdeklődnék mi lett az orrdugulásoddal.Kioldott végül is?
2023. jan. 14. 07:20
Sziasztok.Rajtam is végig söpört a covid november közepe óta orrduglástól szenvedek.Szeretném kérdezni pankakukactól hogy, mi lett az orrdugulásával?Meg szűnt-e már?Esetleg milyen kezelést kapottrá?De ha valaki hasonló cipőben járt szivesen venném ha megírná mi segített az orrdugulásán.
22. tuttuka (válaszként erre: 16. - Rabankari)
2022. aug. 3. 11:03

Aranyos vagy, köszönöm a bíztatást! Nem érzem én sem tragikusnak a helyzetet,

de a kicsi unokáim miatt karanténban kell lennem. Amúgy a fáradtság és az extra izzadás miatt csináltattam tesztet. És hát most van nyári szünet és annyi tervünk volt...!

2022. aug. 2. 22:35
Igazából az a szörnyű, hogy annyira bedugul az orrom, hogy sem ki, sem be a levegő. És ez nonstop. Nincs tiszta perc, csak orrspay-vel, azt meg nem merem olyan sokszor azért a hozzászokás miatt.
20. 71ddaa07fa (válaszként erre: 19. - Pankakukac)
2022. aug. 2. 22:09

Ne add fel!

Mi 2020 novemberében voltunk betegek. Egyik tünet a sok közül a szaglás és az ízérzékelés vesztése volt. Ez aztán nagyjából 2 hét múlva visszajött, de csak részben.

Nagyjából 2-3 hete van, hogy végre ismét meg tudom különböztetni egyik felvágottat a másiktól. Már a húsos ételeknek nem érzek olyan ízt, mintha egy kanál gázolajjal nyakon öntötték volna. Kezdi csípi a szememet a hagyma, és ha megszagolom az ecetet már tudom, hogy nem víz van a palackban. Még, persze nem a régi sem az ízérzékelésem, sem a szaglásom, de sokat javultam az elmúlt időszakban, amihez nagyjából másfél éve kellett.

2022. aug. 2. 22:00

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát!

Nem örülök annak, hogy nem vagyok egyedül. Remélem, van ebből kiút! Most abban a fázisban vagyok, hogy nem hiszem, hogy valaha kidugul ez az orr😢.

2022. aug. 2. 21:57
Mindenkinek mielőbbi jobbulást!
17. rabankari (válaszként erre: 16. - Rabankari)
2022. aug. 2. 21:57
Klímától
16. rabankari (válaszként erre: 15. - Tuttuka)
2022. aug. 2. 21:56

Ne aggódj,nem biztos,hogy erős tüneteid lesznek!

Megfertőztem a férjem,fiam,kb.4 nappal utánam lett pozitív a tesztjük, férjemnek enyhe fejfájás,torokkaparás tünete volt,fiam picit berekedt, ha nem lettünk volna pozitívak azt hittem volna a klímával van!

2022. aug. 2. 21:32
Hát nekem most van, ma lett épp pozitív a tesztem. Nem lettem boldog attól amit írtatok! Mindenkinek teljes gyógyulást és teljes tünetmentességet kívánok!
14. rabankari (válaszként erre: 12. - Pankakukac)
2022. aug. 2. 20:54

Igen,a covid miatt volt.

Abszolút nem voltam náthás, hanem mintha egy tömb lenne az orromban,folyamatos dugulást éreztem az orromban és a fülemben is és pattogást.

Rhinospray plust használtam,de mellette más tüneteim is voltak.

Hidegrázás, ízületi fájdalom,fejfájás,torokkaparás,majd végül a köhögés.

Kb.egy hét volt.

2022. aug. 2. 17:46

Nekem is volt/van. Június végén kaptam el a covidot, de az erős orrdugulas azota is fennall.


Persze közben allergiaszezon is van, és idén nagyon erős szenanatha tuneteim is voltak. Viszont mikor esik az eső, akkor is bedugul az orrom.


Egyébként pont ezen gondolkodtam én is, hogy másnak is van-e ilyen visszamarado orrdugulasa a covidtol vagy esetleg valami más lehet az oka. De amint latom, nem vagyok egyedül.


Jobbulast kívánok mkinek!

12. Pankakukac (válaszként erre: 11. - Rabankari)
2022. aug. 2. 17:29
Szia! Milyen volt, mi használt, meddig tartott? Tuti a Covid miatt volt, vagy csak egy esetleges egybeesés? Már rendben vagy? Írnál pár szóban erről? Köszi
11. rabankari (válaszként erre: 1. - Pankakukac)
2022. aug. 2. 16:41
Igen,volt.
10. Pankakukac (válaszként erre: 9. - Alnisa)
2022. aug. 2. 11:11
Szia! Használok. Orrmosót, Sterimar-t, ami tengervizes lágy cucc. A fül-orr-gégészeten írtak fel Mometason-t, azt is fújom napi 2x2-t. De mindezek eddig hatástalanok voltak. Ha már nagyon nem bírom, akkor Rhinospray-t is fújok, de azt csak legritkább esetben, a hozzászokás elkerülése miatt, így is függő vagyok tőle majdhogynem.
9. Alnisa (válaszként erre: 1. - Pankakukac)
2022. aug. 2. 07:45
Érdemes orrcseppet, sprayt használni, hogy ne fertőződj felül és legyen egy bakteriális gyulladásod is (sárga cucc). Nekem személy szerint az ortivin orrcsepp vált be leginkább, tényleg 2 perc alatt kidugul az orr.
2022. aug. 1. 22:36
Huh, akkor ez olyan sokáig fog tartani valószínűleg? Csodás. Köszi a válaszokat!!!
2022. aug. 1. 21:30

Én még az elején voltam kovidos, és a negyedik napon bedugult az orrom és a fülem, azaz ezt mondtam mindenkinek, aztán rájöttem, hogy inkább hasonlít arra, amikor a repülőn bedugul a fülünk.

Nem voltam náthás, csak be volt dugulva a fülem és az orrom kb. 3 hónapig.

6. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Pankakukac)
2022. aug. 1. 19:11

Volt és már másfél éve tart.

Szinte nincs olyan nap, hogy ne érezném.

Úgy hirtelen bedugul.

2022. aug. 1. 18:03
Volt!
4. Pankakukac (válaszként erre: 3. - Charlize)
2022. aug. 1. 17:27

Szia!

Köszi, hogy írtál!

Nekem semmi tünet (1 napig volt enyhe láz, fejfájás) csak az erős orrdugulás. Ma 8.napja. Voltam fül-orr-gégészeten a második napon, mert akkor még nem tudtam, hogy Covidos vagyok, később derült ki csak. Kaptam orrsprayt, de semerre nem mozdul azóta sem, sőt, szerintem egyre rosszabb. Már nagyon kétségbe vagyok esve, hogy mikor múlik ez el, vagy elmúlik-e egyáltakán.

3. Charlize (válaszként erre: 1. - Pankakukac)
2022. aug. 1. 16:30

Kisfiam januárban covidos lett, pozitív PCR teszttel.

Az ő tüneteivel azonos tüneteim voltak, de én oltott vagyok és negatív lett a PCR tesztem.

Brutál erős orrdugulásom volt, szerintem a gyereknek is. Olyan se ki-se be, napokig. Ha véletlenül sikerült kifújni, ronda sarga cucc ürült. Nem emlékszem, hogy meddig tartott, de 3 hétig otthon voltunk, és nem pár nap alatt múlt el.

Rettenetesen köhögtünk is mindketten.

2. MARCSA 80 (válaszként erre: 1. - Pankakukac)
2022. aug. 1. 14:27
Szia. Nekem nem dugult el, hanem állandóan fújnom kellett, általában egész délelőtt, majdnem 6 hónapig... és mindennap 2-3szor hányinger tört rám, pár percre... az kb 5 hónapig tartott... lányomnak pedig 6 hónapig nagyon hullott a haja..
2022. aug. 1. 13:16

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy volt valakinek a Covid miatt erős orrdugulása? Ha igen, meddig tartott?

Nem biztos, hogy a Covid miatt, de erősen dugul az orrom. Csak az a tény, hogy egy időre esik, ezért lehet az miattvis.

Előre köszönöm a válaszokat, ha lesznek 😀!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook