Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrbelövés! Mi a véleményetek? Kinek van orrpiercing-je? fórum

Orrbelövés! Mi a véleményetek? Kinek van orrpiercing-je? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
795. ében11 (válaszként erre: 793. - Tengerszint)
2012. jan. 23. 17:51

Szia!

Igen jobb ha tűvel szúrják-és így az orrba való ékszert rakják, nem a fülbevalót-aminek a vége egyenes-gondolj bele milyen lenne ha azt viselnéd-azzal orrot fújni, vagy csak megnyomódna, belül megszúrna stb.

A legjobb a hajlított végű ékszer-mert ezt könnyen lehet cserélni.A bogyós végűt csak úgy ha elvágják a szárát.

Csak vigyázni kell rá, az első pár napban könnyen kieshet, ha beleakad ruhába, törölközőbe stb.De a bőr szépen ráhúzódik, és bent tartja. Ezért főleg éjszakára le kell ragasztani sebtapasszal.

Egy stúdióban csak orvosi fém ékszereket tehetnek be-bizsut nem-így a gyógyulás probléma mentes.Igaz a saját felelőséged is a gyógyulás-kb 1-2 hónap is lehet amíg meggyógyul.Addig kezelni kell, reggel este clarasept szappannal lehet mosakodni, és octenisept sprayvel kell fújni 3-4 alkalommal egy nap(fültisztító pálcikára, aztán áttörölni kivül belül a lyuknál az ékszer szárát).Ezt a szert belül az orrban is lehet használni.De nem minden patikában tartanak-de lehet rendelni-ez az egyik legjobb fertőtlenítő.Ha nincs ez, akkor a Clarasept derm sray is jó, csak ezt belül nem lehet használni.Fontos hogy a kezelés ideje alatt(1-2 hónap) ne menj uszodába, szaunázni, szoli sem jó-illetve ne menjen bele kozmetikum(púder, alapozó, arckrém) mert ezek a sebbe kerülve gyulladást okoznak-ami nem csak fájdalommal és gennyezéssel jár, de megdagadhat az orrod és vadhús is nőhet rá.Ezért nagyon kell rá vigyázni, és tényleg hosszan gyógyul-belül is teljesen meg kell hogy gyógyuljon.Ha véletlen megrántod, akkor is bedagadhat, pirosodhat-ezért erre is vigyázni kell.

De amit a legtöbb vendégünk elkövet, és gyulladást okoz, az az amikor napközben a kezével fogdossa babrálja, mozgatja az ékszerét(sokszor észre sem veszik magukat)-mert hiába ilyenkor a kezelés betartása, a kézről rengeteg baci, por, piszok megy bele-és azt veszik ilyenkor észre, hiába kezeli gyulladt folyamatosan.Tehát nem szabad hozzáérni, csak ha alaposan kezet mos az ember előtte.Én stúdiót ajánlok, a közeledben is biztosan van-menj be nézz szét-milyenek a körülmények,tisztaság és rend van-e bent, kérdezz rá az ékszerek milyen anyagból készülnek(orvosi fémnek kell lenniük), olcsó ékszer mindig gyanús!

Persze ezek így összesen drágábbak, de szerintem megéri-egyszer kell rá költeni, de egy fülbevaló belövés, bizsu ékszer vagy nem piercinges ember az egészségédet veszélyezteti.És később lehet többet költ-gyógyszerre, orvosra.

Szúrás előtt lefertőtlenítik az orrod, bejelölik az ékszer helyét-amit megnézhetsz-majd steril tűvel(amit előtted bontanak ki) kesztyűben szúrnak, egy szintén steril fogó segítségével,ez pár másodperc, és a lefertőtlenített ékszert beleteszik, majd lefertőtlenítik az orrod.Cserélni 1-2 hónapig nem szabad, mert bedagadhat, gyulladhat ha idő előtt macerálják.Később is jobb a cserét rájuk bízni,ő jobban hozzáfér, gyorsabban megvan-míg ha te otthon cseréled és nem sikerül elsőre, bedagadhat az orrod, annyira hogy utána már egy piercinges sem tudja visszatenni az ékszert, és akkor újra kell szúrni.Ezeket azért sorolom,,mert nálunk sokan jártak már így.A cseréért minimális összeget szoktunk kérni.Mi szívesen segítünk olyanoknak is akik nem nálunk szúrattak, nem nálunk vették az ékszert-sőt örülünk, ha inkább ezt választják, mint otthon próbálgatják és kínozzák magukat.

2012. jan. 20. 14:34

Szia! A szúrás jobb mert kevésbé roncsolja a porcot, nekem szúrták minden rendben volt bnőmnek lőtték neki sem votl vele problémája :)

Szerintem hallgass a környékbeliek tapasztalatára, kinek mi vált be. Fontos hogy teljesen sterilen csinálják gumikesztyű, maga a hely is szerintem jobb ha igényesebb bár ezek általában drágábbak is.

Uszoda a fertőzésveszély miatt szerintem 1 hónapig nem ajánlott. De egyébként sportolni lehet :)

2012. jan. 20. 11:42

Azt olvastam hogy a belövéses módszer nem túl biztonságos, az átszúrás jobb..

Kinek mi a tapasztalata?

Hová érdemes menni ha orrpiercinget szeretnék? Mennyi idő után lehet uszodába menni, sportolni?

792. ében11
2012. jan. 13. 09:36

Sziasztok!

A két hét valóban kevés idő, 1-2 hónapot is érdemes várni a cserével.És legjobb elmenni piercerhez.Neki rutinja van, hogy kell az ékszert beletenni-és eszközei ami segítik ebben.És egy cserét is lehet kérni, sőt mi mindig felajánljuk hogy a cserében segítünk.Tisztább gyorsabb szenvedés mentesebb.A hajlított végű ékszer kényelmes hosszú távon, az egyenes szárút én nem is tudom elképzelni, hogy tudjátok viselni, mi van ha megnyomódik az orrotok?Sérülést is okozhat belülről.Rossz belegondolni.

2012. jan. 12. 17:15
Ja meg az egyenes szárú rövidebb is, meg sokkal vékonyabb, mint a hajlított, ha összeszűkül a lyuk, akkor majd a vastagabbat mégúgyse lehet berakni. Holnap még picit próbálkozok a hajlítottal, az jobban is tetszik, meg nem tud kiesni, de ez az egyenes nekem nem jön be.
790. sorceress87 (válaszként erre: 789. - A6f6bb6c75)
2012. jan. 12. 17:12
Na nekem ugyanez volt, hogy már az egyenes része is belement félig, aztán megakadt, és nem bírtam vele mit kezdeni. Hidd el, mindenhogy próbáltam már, belülről is támasztottam az ujjammal, de sehogy nem sikerült betenni, pedig már csak vagy 2mm lenne hátra. Én is attól félek, hogy beforr a lyuk, azért kínlódtam vele ennyit, és be is dagadt, most meg az egyenes szárú se éri át a lyukat, mivel be van dagadva. Már tényleg nem tudom mit csináljak vele, most egy ideje benne van az egyenes szárú, csak félek, hogy belül be fog forrni a lyuk. Legszívesebben elmennék piercingeshez, hogy tegye be a hajlítottat, de itt ahol lakunk Ausztriában, fogalmam sincs, hol van ilyen szalon. Na majd lesz vele vmi, legfeljebb ha benő, akkor újra szúratom...
2012. jan. 12. 16:55

Hát biztos jobb lenne ha nem birizgálnád főleg még ilyen frissen, mert akkro az nagyon fog fájni :/ Én mondjuk megvártam az 1 hónapot és csak utána szedtem ki, de akkor is 1 napom ráment szinte mire visszatudtam rakni. csak féltem, h beforr a lyuk nem volt más választásom :D

Egyébként nekem is ez volt vele, h az elejét benyomtam csak befordítani nem tudtam, de az adurva , h volt olyan is, h befordítottam de nem ment át a lyukon szóval vhol ott a bőr réteg alatt ment el v nem tudom..úú nagyon gáz volt. Meg én úgy tudom befordítani ha az egyenes része lefelé áll, mikor már a hajlítottad átszúrtad. MEg nyúlj bele a hüvelykujjaddal az orrodba és így támasdz ki belülről, h kitáguljon a lyuk1 kicsit talán így könnyebb, bár elég undin hangzik :D

2012. jan. 12. 16:13
Vettem egy egyenes szárú piercinget, de nem ér be a belső lyukig, mert kicsit meg van dagadva az orrom. Ilyenkor mit lehet tenni? Valószínűleg belül be fog forrni a lyuk, mire lemegy a duzzanat...Ha kicsit lemegy a duzzanat, megpróbáljam még belerakni a hajlított szárút, vagy ne birizgáljam tovább?
2012. jan. 12. 12:29
Nekem nem volt gond kivenni, gondoltam mi sem egyszerűbb, mint visszatenni, ahaaa...:D Persze nekem is mondták, hogy ne vegyem ki, csak én hülye azt gondoltam gyorsan megtisztítom, visszateszem és kész. Hát így jártam.:)
2012. jan. 12. 12:09
Én nem is használok hajlított végűt,pont azért,mert nem tudom betenni :) Kivenni is alig bírtam,így már csak egyeneset használok.Amúgy 2 hét után ki lehet venni?Mert nekem azt mondta a srác,aki csinálta,hogy 1 hónapig ne vegyem ki,csak forgassam.A fülemben több fülbevaló is van,azt is más csinálta és ott is az volt,hogy 1 hónapig nem nagyon kéne kiszedni.A tesóm köldökpiercingjét más csinálta,de ő is ezt az utasítást kapta,sőt neten is mindenhol ezt olvasom.Persze tudom az indokokat is és szerintem nem véletlenül van ez a "szokás".2 hét alatt még nem gyógyul be rendesen.Bár te tudod,nekem mondtak valamit,lehet más nem ezt tanácsolja.Na mindegy.Szerintem ha nem akarsz kínlódni,menj és vegyél másikat,aminek egyenes a vége.Amúgy az változó,hogy kinek mennyi idő alatt nő be a lyuk.Mivel 2 hét alatt még friss,így hamarabb benőhet.Mondjuk nekem évek óta van és ha kiveszem,pár óra múlva már erőfeszítésbe tellik visszatenni,mert szűkül a lyuk és az alján a hártya már összenől.
785. sorceress87 (válaszként erre: 784. - A6f6bb6c75)
2012. jan. 12. 11:47
Szia! Eddig még nem sikerült visszarakni, ugyanez volt benne, 2 hete csináltattam a pc-t, azért vettem ki, hogy megtisztítsam, és az a gáz, hogy nincs másik, amit esetleg könnyebben be tudnék rakni, hogy ne forrjon össze a lyuk. Nem tudom, mennyi idő alatt tud összeforrni? Kicsit már be is dagadt este, így hagytam is az egészet.:S A hajlított rész be is megy az egyenes részig, de a belső lyukat sehogy se akarja megtalálni... Ha nem sikerül, veszek egy egyenes szárút, csak ugye azt könnyebben kiránthatja az ember.
784. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 783. - Sorceress87)
2012. jan. 12. 09:55
Szia! Hát küszködj tovább ez 1 bevált módszer :D De egyébként nekem is órákba telt mire először beraktam ma már könnyen megy. Mindenesere bekenheted esetleg vmi krémmel, h jobban csússzon de csak vmi neogranormon v iylesmi. Először próbáld meg csak így átszúrni a hajlítot részét az orrodon, próbáld meg a lehető legegyenesebben tartani belülről is rásegíthetsz, h könnyeben átmenjen utána pedig ha már érzed, h a vége kijött a másik oldalt akkor tekerj rajta egyet. Ez valószínűleg fájni is fog kicsit, főleg ha mondjuk előtte jóval vékonyabb szárú volt benne. Remélem tudtam vmi segítnei, utána nem árt fertőtleníeni, meg persze előtte is mindenképpen moss alaposan kezet, meg az ékszert is fertőtlenítsd :) Sok siekrt!
2012. jan. 11. 21:27
Sziasztok! Hajlított szárú piercinget hogy a fenébe lehet betenni, már jó ideje ezzel küszködök:DDDD Kezdek ideges lenni:S Van vmi jól bevált módszer? Nekem sehogy se sikerül...
782. 937a2a883a (válaszként erre: 781. - Ében11)
2011. dec. 10. 15:14
köszi :)
781. ében11 (válaszként erre: 779. - 937a2a883a)
2011. dec. 10. 15:08

Orvosi fémet-ha kiveszed, sima alkohollal tisztíthatod, ha az orrodban marad, akkor jól lemosni fertőtlenítős clarasept folyékony szappannal, és octenisept sprayvel-vagy clarasept derm sprayvel(fültisztítóra fújni) áttörölni az ékszer szárát.Az octeniseptet belül is lehet használni(fültisztítóval) mert nyálkahártya fertőtlenítő is-de ezt a spray-t nem minden patikában tartanak, olyankor meg kell rendelni.

Egy legyógyult piercinget is érdemes rendszeresen lemosni és lekezelni(hetente egyszer).És jó ha van a kezelő anyagból otthon, egyrészt másra is használható, másrészt bármi probléma adódik, rögtön kéznél van. :)

780. 937a2a883a (válaszként erre: 777. - Mosoly.maker)
2011. dec. 7. 21:09
Szia!Igaz én nem vagyok allergiás,de részben az majdnem olyan,mintha nagyon náthás valaki,mert akkor is sokszor fújja az ember az orrát,meg nagy az irritáció.Szóval ha én náthás vagyok és sokat fújom az orrom,akkor se veszem észre a piercinget.Engem is ijesztgettek,hogy zavaró lesz meg blabla,de nem lett igazuk.Amúgy tényleg,ki is lehet venni,bár én azt olvastam meg a saját tapasztalatom is azt mondatja,hogy nem tanácsos,mert hamar benő a lyuk.Volt olyan,hogy pár óra múlva már kicsit erősebben kellett belenyomnom,mert az alján már volt egy hártya és át kellett szúrnom.De ez is változó,mert egyik barátnőm 1 hét után is simán be tudja tenni.Nekem szerintem akkor már újra át kéne szúratnom.
2011. dec. 7. 20:54

Sziasztok!

Nekem is van orrpiercingem már kb 4-5 éve.Eddig csak ezüst volt,de amit most vettem az orvosi fém az egyik,a másik titán.Akinek ilyen van,az mivel szokta tisztítani?Ugye az ezüstöt csak beledobtam a speciális folyadékba és szép tiszta lett,de az újakat nem tudom mivel szokták.

2011. dec. 6. 18:29
Szia! Nekem van piercingem, orrfújásnál a kis gömbös végű szúr a sirálos meg kicsit kifordul és olyan érzés mitnha kilógna az orromból :D de nekem nicns vele problémám. Az egyik bnőm meg allergiás is és amikor nagyon durván taknyos meg ilyenek akkor általában kiveszi az orrpiercinget, de am semmi extra azt is csak kényelmi okokból, orrfújás... :)
2011. dec. 6. 16:50

Sziasztok!


nagyon szeretnék orrpiercinget, de allergiás vagyok. Már elég régóta tart, és úgy veszem észre, hogy kezdek kilábalni belőle. Csak nyáron szoktam rosszul lenni, idén nem szedtem a gyógyszert, és csak 3 hétig tüsszögtem nagyon meg folyt az orrom. Ennek ellenére a fül-orr-gégész azt mondta, hogy állandó irritációt jelentene a nyálkahártyámnak, ha egy idegen test lenne benne. Nyilván nem szeretnék hinni neki, hiszen akkor nem csináltathatnám meg. És úgy gondolom, hogy erről jobban tud nyilatkozni valaki olyan, akinek van piercingje... Ezért légyszi válaszoljon valaki, akinek vannak hasonló tapasztalatai! nagyon köszi előre is (:

776. Veronika27 (válaszként erre: 775. - 044df221db)
2011. okt. 20. 11:55
Az orrkarika nekem sem tetszik, egyéb lógót még nem láttam, csak ízléses kis köves piercinget.
775. 044df221db (válaszként erre: 648. - Veronika27)
2011. okt. 20. 07:58

Világos. Ti döntitek el, én csak a véleményemet írom, hiszen a fórum erről szól.

A minap láttam a buszon egy amúgy nagyon kedves, helyes arcú 15 év körüli fiút, azt hittem fika lóg az orrából ... hááááát, elég visszataszító látvány volt.

:)

774. Tökfej. (válaszként erre: 768. - Mockeelock)
2011. júl. 11. 14:08
ha vékonyabbat teszel bele,mint ami előtte volt, a lyuk már pár óra alatt rászűkül az új méretre, és szokás szerint utána nem tudom visszatenni az előzőt..
773. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 772. - Zsffri734)
2011. máj. 22. 15:39
én pont tegnap erőltettem bele a régit, hát a tekerőset lehetetlennek bizonyult betenni úgyhgoy először 1 vastagabb szárú kis bedugós fülbevalót lefertőtlenítettem és átszúrtam vele a lyuakt, aztán jöhetett a régi kis küszködéssel belement de ma már kicsit sem fáj sőt tegnap is csak vagy fél óráig :)
2011. máj. 22. 11:14
én is itthon cseréltem, és a keskenyebb szárút tettem be. összement arra a méretre a lyuk, és épp ez most a bajom, mert begyullad folyton, és szeretném visszatenni az orvosi fémet, de már nem megy bele a lyukba, mivel az összehúzódott.
2011. máj. 5. 08:38
Sziasztok, köszönöm a válaszokat. Azt hiszem megpróbálom akkor egyedül otthon kicserélni. Szorítsatok! :)
770. Caterina85 (válaszként erre: 768. - Mockeelock)
2011. máj. 4. 12:02

Szia!


Nekem is volt régebben orrpiercingem, kb 3 évig volt az orromban, aztán már nem tetszett annyira, meg néha be is gyulladt, úgyhogy kivettem. Ez kb 4 éve volt, mára már abszolút nem látszódik a helye.

Nekem is először nagyobb köveset tettek bele, aztán vettem egy másikat, ami sokkal kisebb, és otthon, egyedül kicseréltem. Nem para, csak finoman és óvatosan kell csinálni!

769. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 768. - Mockeelock)
2011. máj. 3. 20:56
Szia ! Sztem kicserélted, biztosan összébb fog húzódni a lyuk ha tartósan az lesz benne az orrodban :)
2011. máj. 3. 13:37

Sziasztok!


7 hete van orrpiercingem. Nagyon szeretem, csak egy picit nagynak találom a követ benne és szeretném kicserélni. Vettem helyette egy másikat, de ahol csináltattam, ott nem scerélték ki mondván, hogy nem szabvány méret 8egyébként spirál végű). Szerintetek én kicserélhetem egyedül? Mintha egy kicsit keskenyebb lenne a szára az újnak, az nem baj? Összehúzódik a lyuk arra a méretre? Vagy inkább meg se próbáljam.

Előre is köszi!

767. Tökfej. (válaszként erre: 766. - Mockeelock)
2011. márc. 25. 23:54
Gratula :)
2011. márc. 25. 09:41

Sziasztok!


Múlt hét szerdán elmentem és megcsináltattam az orrpiercinget :) Egy kicsi kő, amelyik minden féle színben játszik. Nagyon tetszik. Nincs vele semmi gondom, nem gyulladt be, szépen gyógyul. Ezért is szeretném ajánlani a Pólusban levő tattoo szalont. Nagyon rendesek!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook