Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrbelövés! Mi a véleményetek? Kinek van orrpiercing-je? fórum

Orrbelövés! Mi a véleményetek? Kinek van orrpiercing-je? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
825. ében11 (válaszként erre: 824. - Szaszynda)
2013. febr. 12. 11:16

Mivel porcot szúrtak át, ott valóban lehet, hogy vastagabb volt a tű mint az ékszer szárának átmérője ezért süllyed úgymond, de pár nap alatt kívül belül a bőr elkezd visszanőni, és megtartja az ékszert.

Ne játssz vele, ne mozgasd ne piszkáld stb. mert elfertőződhet a sebed és csúnyán begyulladhat.

Ha egy hét múlva sincs változás akkor menj vissza a piercerhez, hogy meg tudja nézni ő is. Illetve a gyógyulást is nyomon követhesse.

2013. febr. 10. 17:47
Sziasztok! Én egy hete csináltattam az orrpiercingemet, kampós van benne de folyton elsüllyed úgymond alyukba, nem teljesen hanem félig, és amikor megnézem , látszik h elég nagy a lyuk szerintem legaábbis kb akkorának kellene lennie mint a kis szár vastagsága de ebbe beleférne mégegy szár,és sztem igy összeszűkülni sem tud, mivel folyton belesüllyed. Beszéltem telón azzal akivel szurattam és azt mondta nyugodjak meg biztos csak lassabban gyógyul nekem mint másoknak.. nah de sztem elég gáz h elsüllyed :S Valakinek valami tapasztalat vélemény? Megköszönném ! :)
823. ében11 (válaszként erre: 821. - Reni91)
2013. jan. 17. 10:48

octenisept sprayt vagy clarasept derm spray kell rá, krémmel nem kell kenni-az a dudort nem viszi le.

Esetleg szaliciles alkoholos oldatot, ez szintén le szokta szárítani a vadhúst.napi 3 alkalommal kell befújni, lekezelni valamelyikkel.

822. ében11 (válaszként erre: 817. - Reni91)
2013. jan. 17. 10:46

Szia!

Nem egy lelkiismeretes szakembert fogtál ki!

Az orrpiercing, ha helyes kezelést mondanak, jó az ékszer sterilen szúrják be és te betartod vigyázol rá kezeled nem gyullad be!!!

A seb kezelés mindig a vendég felelőssége! 2-3 hónap is lehet a gyógyulása.

Kiszedni cserélni stb. nem szabad, tilos, ahogy mozgatni piszkálni is, mert újra felszakad a seb belül és könnyen elfertőződhet a kezed teli van bacikkal!

Orvosi fémmel gyógyul le könnyen, az ezüst oxidálódik, a fertőtlenítő megoldhatja-ez nem biztos, hogy a friss sebnek jót tesz!

A dudor azért keletkezett mert elfertőződött a sebed, valószínű vadhús nőtt oda.Alkoholos bőrfertőtlenítő leszárítja.

Legközelebb hajlított végű orvosi fém ékszert szúrass be, és jó piercingest keress aki mindent el tud mondani a kezelésről gyógyulásról.

Akinél most voltál-és ezeket tényleg mondta egy kontár volt!

821. Reni91
2013. jan. 14. 19:40
:) köszi a segítséget! Remélem hamar elmúlik, mert most minden bajom van vele! :) kenem , meg várok. jobbat nem tudok! :)
820. krisz38 (válaszként erre: 819. - Reni91)
2013. jan. 14. 19:29
Nekem is volt kis púpom a gyógyulás alatt. Nem kentem, csak fertőtlenítőztem. Elmúlt:-)
819. Reni91
2013. jan. 14. 19:18
helló. van egy ujabb problémám. reggel kirántottam az orr piercingemet, és mellette nött egy kicsi pup vagy duzzanat,fáj egy picit is. most mit csináljak? Tetran kenöcs jó rá? :/
818. krisz38 (válaszként erre: 817. - Reni91)
2013. jan. 14. 10:38

Nekem 4 hetet mondtak szúrás után. hmm érdekes az 5 nap. 3 hónapos az orrpiercingem, és még most is érzékeny kicsit, ha nyaggatom:-), de gyulladt, bedagadt sosem volt, frissen sem.

Szerintem korai volt a kivétel, de ha azt mondták....., hát biztos. A friss fülbelövés után is min. 1 hónap, pedig a fülcimpában nincs is porc, ami ugye lassabban gyógyul. Szerintem ne bolygasd, ne forgasd, és mindennap többször fertőtlenítsd, gondolom kaptál rá löttyöt. Nekem orvosi fémet tettek bele, és piercing boltban is azt ajánlották gyógyulási időszakra, az ezüstre azt mondták, hogy egyelőre hanyagoljam.

Mielőbbi javulást az orrodnak! :-)

817. Reni91
2013. jan. 14. 09:16
Helló. 5 napja van orrpiercingem, és egyenes szárút vettem, hogy azt rakják bele először, hátha be gyullad, és könnyebben ki tudom majd szedni.azt mondták, hogy másnap vegyem ki ,hajlítsam be és így rá tudom majd fordítani belül is. de még be volt gyulladva, dagadva, ezért nem csináltam meg. most az 5.-ik napja már nem olyan csúnya, és igencsak ki akar esni, bár belül a végénél még egy picit mag van dagadva.szóval most kivettem és behajlítottam , ráfordítottam és jó, nem esik ki, de még mindíg fáj. túl korán vettem ki? Mennyi idő után lehet egy orr piercinget cserélni? Nekem most ezüst van benne. :) Köszi :)
816. ében11 (válaszként erre: 815. - Aagnes_)
2012. dec. 14. 17:33

Szerintem menj be érdeklődj.Ha látja a piercinges milyen állapotban van, el tudja dönteni, lehet-e cserélni vagy sem.

Tud megfelelő alakú és anyagú ékszert adni, valamint neki jobban kézre esik, egy pillanat alatt megvan a csere.

Orr ékszerrel sokan megszenvednek, mire cserélni tudják-és a babrálásban alaposan bedagadhat az orrod, összehúzódhat a lyuk egy fél órás erőlködés után.És akkor már nem lehet bele ékszert tenni.

Egyébként cseréhez általában 2 hónap várakozást, kezelést szoktunk mondani, hogy ne bolygassuk meg a sebet.A porcnál lassabban gyógyulnak.

Én a piercingesre bíznám magam-már most elmennék, hogy nézze meg.

815. aagnes_ (válaszként erre: 814. - Ében11)
2012. dec. 12. 16:14

Szia! Köszönöm a válaszod!:) Igen, azóta én is kilogikáztam, hogy valószínűleg az ékszer nem megfelelő, de inkább nagyobb szerintem a kelleténél, mert amikor próbáltam a helyére rakni, éreztem hogy belül szúr a vége, és én ugyan magamnak nem látom, de mások szerint a szára is látszik. A gyulladás meg arcfájdalom egyébként teljesen elmúlt szerencsére. A higiéniával sincs probléma, kaptam fertőtlenítőt meg mások ajánlották az Oxycort spray-t, mindkettőt használom rendszeresen.

Annyi kérdésem lenne még, hogy ha elmennék egy profihoz, ő ki tudná cserélni ebben az állapotban az ékszert egy megfelelőre? Vagy mindenképpen ki kell várni a gyógyulási időt, amikor már magamnak is tudom cserélni?

814. ében11 (válaszként erre: 813. - Aagnes_)
2012. dec. 11. 23:36

Szia!

Mert az az ékszer nem biztos hogy oda való!

Pl. az orrod a porc vastagabb, mint amilyen hosszú az ékszer szára, akkor nem marad meg benne.

Az orr ékszerek hajlított végűek, hogy bent tartsák, kényelmesek legyenek és olyan hosszúak, hogy kényelmes legyen viselni.

Ha belül nem érzed az ékszer végét, nem látszódik belül, akkor már nem tudod visszatenni, mert beforrt.

Az enyhe dagadás normális lehet és az érzékenység is az első napokban, de ha megfelelően elmondta mivel és hogyan kezeld, mi az amire vigyázz és mi az amit nem szabad a friss piercinggel tenni, akkor hamar és gond nélkül gyógyul.

Az arc orr erős fájdalma gyulladása nem normális jelenség!!!

Lehet a lövéstől is, a nem megfelelő ékszertől(méret, anyag) és attól is ha a sebbe belement olyan dolog aminek nem kellett volna.Pl. ha alapos kézmosás nélkül mozgattad, nyomkodtad vissza az ékszert(ettől elfertőződhet, még jobban bedagadhat) és ha az alapos kezelés elmarad, belemegy por piszok baci smink arctonic-begyulladhat vadhús is nőhet az orrodra!

Keress fel egy piercingest, aki megnézi és elmondja mi a teendő.Addig tartsd tisztán, ne mozgasd ne piszkáld(elfertőzheted saját magad!) kezeld bőrfertőtlenítővel!

Octenisept sprayt szerezz be, drága spray(2000Ft körül) de hatásos kényelmes és nem csíp, nem hagy nyomot.Kivűl rá kell fújni, belül pedig(mert ezt belülről is lehet használni) fültisztítóra fújva törölheted át.Ezt napi 4szer kell ismételni.Akkor is ha kiesik vagy kiveszed az ékszert! hiszen idő kell amíg rendbe jön, és megelőzi a komolyabb gyulladást vadhús képződést!

813. aagnes_
2012. dec. 9. 14:41

Sziasztok! Én 2 napja lövettem egy orr piercinget, egy frissen vizsgázott lánynál, gondoltam mindketten jól járunk, ő gyakorol, nekem olcsóbban meglesz. Aznap nem is volt vele semmi probléma, még meg is lepődtem, hogy mennyire jól bírom. Másnap azonban reggel amikor felkeltem, észrevettem hogy félig "kilóg" az ékszer az orromból. Próbáltam visszanyomni a helyére, de nem maradt ott, mintha az orrom próbálná kilökni magából (nem tudom, hogy ilyen jelenség létezik-e). Ja és elég durván be volt/van gyulladva az egész, az orrnyergem megdagadva, sőt még az arccsontom is fájt:S Mára kicsit jobb lett a helyzet, a gyulladás enyhült, de az ékszer még mindig nem akar a helyén maradni:( Attól nem félek, hogy kiesik, mert jelenlegi helyén elég stabilan áll, csak hát nem kicsit furán néz ki így, ráadásul zh hét jön...

Szerintetek érdemes megvárnom, hogy teljesen begyógyuljon? Vagy a lövésnél lett elrontva valami, és nem is fog már rendesen a helyén maradni? Történt valakivel hasonló?

Előre is köszönöm a válaszokat!

812. ében11 (válaszként erre: 811. - Adanails)
2012. dec. 6. 13:33

Szia!

Azért van különbség!

Ha tűt használunk, akkor fogóval csipesszel meg tudjuk fogni a bőrt a kívánt méretet szúrjuk meg és láthatjuk hogy hová szúrunk.

És különböző vastagságú tűket használunk attól függően milyen vastag az ékszer szára.

A másik a pisztollyal az ékszer tompa szára van átnyomva a porcon bőrön stb.

Mikor tűvel szúrunk, annak azért nem olyan a hegye, mint az ékszer szára.

Bárhová nem lehet lőni!

A pisztolyt a fül ékszerek nagyságához és fülcimpa átlövéséhez találták ki, ezzel köldökbe orrba stb egyáltalán nem jó lőni, láttunk már a húsba benőtt ékszert, mert vastagabb helyet lőttek át, min amilyen hosszú volt az ékszer szára!

Igenis az ilyen dolgok barmolások, kontárkodások és sok gondot okozhatnak-persze nem oda fognak visszamenni, ahol lőtték!

És még sok baromság van abban amit itt leírsz, mi nem keltünk tévhiteket, 15 éve ezt csináljuk, láttunk rengeteg dolgot.

Talán jobban értünk a szúráshoz, ahhoz hogy melyik méretű ékszert hová és hogyan kell szúrni valamint mivel és hogyan kell kezelni-mint azok akik a butikban ékszerüzletben stb. lőnek, mert megvették a szettet hozzá!

A szúrás sem tart tovább, ugyanannyi idő alatt megvan mint a lövés! Csak a lekezelés és az hogy minden infót elmondunk, azt tart pár percig.

Ráadásul biztosan minden steril, hiszen a tűt ott bontjuk ki kesztyűben a szúrás előtt és a vendég látja!

Kampós orrékszert hogy lövöd be az orrba?

A pillangós fülbevaló nem orrba való ékszer!!!!!

2012. dec. 5. 11:24

Sziasztok!

Látom hogy igen csak sok tév hitt van az orr piercing kapcsán, ezért nem birtam ki hogy ne szóljak hozzá.Én hasonló területen mozgom csinálom már jó pár éve.

Mielőtt mindenki támadna és mondaná az igazát nekem van orr piercingem és van máshol is.Szúrtak meg lőttek is.

Nem tudom miért kell azt irogatni hogy a lövés roncsol miközben ez nem igaz...2 féle lövő eszköz van és az új ami szinte már minden hol azt használják ( NEM A RÚGÓS GÉP!!!) hanem az amit ugyan úgy kéz általi erővel nyomnak bele ezesetbe orrba sokkal jobb és pontos mint a tű,semmiféle roncsolásról nem beszélünk annyira roncsol mint a tű,ne hallgasson senki sem olyan tetoválás szalonra mert ott keltik ezt a tévhitet, hiszen igy tanulták, baromság az egész.Valamint Alkoholt NE HASZNÁLJ mert szárít és ott lesznek a gondok és a sebek valamint a bacik utána....és érheti víz nem lesz gond,Én azt mondom hogy mindegy hogy szúrod vagy löveted ahogy neked jobb, személy szerint én LÖVÉS mellett döntöttem mert meg van hamar és kész,nincs gond vele, aki szereti ezt a fajta érzést és szúratni akarja ami csak pár perccel több az se vészes.NYUGODTAN SZÚRASD, ÉS NOOO ALKOHOL TISZTITÁS ELSŐ HETEKBEN EZ A LÉNYEG!!!!!!

VAdhúsról meg annyit akinek ki jött lövéstől annak ki jöhet szúrástól is hiszen ö ezekre érzékenyebb egyedi dolog ez, tartsd tisztán a sebet és tessék mozgatni minden este mikor fertötlenited a sebet!!!!!

810. Gretaa
2012. nov. 27. 18:25
Nekem nem fájt és mai napig nagyon szeretem a tüskét az orromban :)
809. ében11 (válaszként erre: 808. - Senilla_)
2012. nov. 27. 18:22

Szia!

Csak azért érzed furának, mert még frissen szúrt a sebed.Ha mozgatod ezért van a furi érzés!

A porc sokkal lassabban gyógyul, mint más helyre szúrt ékszer. 2 hónap is lehet a gyógyulás.

De sok függ attól is mennyire vigyázol rá.

Hogy a sebbe semmi ne menjen bele-smink, arctonic, mozgatni, piszkálni, fogdosni tilos(szintén hetekig!)

Illetve kezelni kell, azzal amit mondtak-de azzal is kitartóan, soha nem elhanyagolva mert a gyulladások ezért történnek.

Elfertőzőheted magadnak, akár a szúrás után 2-3 héttel is!

Vagy kezelheted Octenisept spray-vel kivűl ezzel naponta 3-4 alkalommal kell lefújni és ezzel a szerrel belülről is letisztíthatod.A kupakjába kell fújni és belemártani egy fültisztítót, jól átitatni a lyuknál-majd egy új tiszta pálcikával belülről is.

Amíg nem gyógyult meg rendesen, tehát amikor már nem lesz baj vele, nem érzékeny nem piros nem váladékozik nem fáj stb. akkor lehet cserélni.Általában 3 hetet minimum várni kell ezzel, de jobb 2 hónapot megvárni.Cserélni pedig a piercerrel, mert neki kézre esik, egy pillanat alatt kicseréli.Ha te próbálkozol, esetleg úgy bedagadhat, hogy nem megy bele az ékszer és újra kell szúrni.

2012. nov. 25. 12:43

Sziasztok!


Tegnap előtt szúrattam a Westendben egy orrpiercinget. Annyi lenne a kérdésem, hogy szerintetek normális, ha az orrom hegye még mindig kicsit zsibbadt? Úgy értem, ha megfeszítem az orrcimpákat, akkor ilyen kis szúró, bizsergő érzést érzek az orrom hegyén, alapjáratban meg olyan, mint amikor a fogorvos elérzésteleníti a szádat, és ilyen furán "érzed". Lehet ez attól, hogy esetleg ideget talált el a piercer, vagy csak simán attól van, hogy ahogy gyógyul, az ékszer (ez most még ugye nagyobb,mint egy hagyományos, mert ez a kezdő pc) nyom valami ideget, vagy simán a fájdalom sugárzik ki oda? :/ Egy orrpc-met gyulladás miatt már elvesztettem, nem akarom ezt is kivenni :((

807. krisz38
2012. febr. 11. 19:17
Köszönöm a válaszokat! Westendben lévő tattoo stúdió mellett döntöttem. Szimpatikus.
806. ében11 (válaszként erre: 804. - Krisz38)
2012. febr. 11. 19:00

Szia!Legjobb, ha egy tetováló szalont keresel-ott sokkal tapasztaltabbak a piercingesek, a megfelelő eszköz és ékszer van náluk-más nem is lehetne, mert a hatóságok ezt is nézik ellenőrzik, csak stúdiónak adnak engedélyt, piercing behelyezésre!

Lövetni nem jó, mert máshogy gyógyul(az ékszer szárát nyomja át a pisztoly, szúrásnál meg az éles tű megy át a bőrödön.Fájdalomban, gyorsaságban mind a kettő ugyanaz, de ha szúrják akkor orrpiercinget tudják bele tenni-nem a fülbevalót, aminek hegyes a vége-és ott lóg az orrodban.Megsérthet belülről, vigyázni kell rá ki ne essen, ha kiesik egy óra múlva sem lehet visszatenni-az orr hamar összetapad-szóval gondok lehetnek belőle-és a megfelelő kezelést sem tudják elmondani, vagy cserét sem tudják megoldani neked(ezt sok olyan helyen láttam, ahol nem piercinges lőtt, hanem butikos, vagy ajándékboltos lőtte be a fülbevalót valakinek az orrába-igaz olcsó, de egy sor kellemetlenséget okoz, és utána úgyis piercingesnél kötsz ki-a másik, hogy ezt engedély nélkül teszi az illető-senki nem ellenőrzi a steril munkavégzését és hogy orvosi fém ékszert ad-e neked vagy csak egy bizsut. Inkább te magad menj be egy ilyen helyre, nézz szét-tiszta rendezett a környezet, van-e orrpiercing.Készségesen válaszolnak-e a kérdéseidre.A barátom ismerősének az ismerőse nagyon jó piercinges-szöveg nem elég!

805. sorceress87 (válaszként erre: 804. - Krisz38)
2012. febr. 11. 11:31
Szia! A szúrás sokkal jobb, és nekem nem fájt. Lentebb találsz hozzászólásokat, hogy miért jobb szúratni.:)
804. krisz38 (válaszként erre: 803. - Ében11)
2012. febr. 10. 18:39

Köszi utánanézek, csak jó lett volna, ha valaki tapasztalat alapján ajánl helyet:)

Miért nem jó a lövés? A szúrás nem fájdalmasabb?

Van ismerősöm akinek lőtték, de semmi rosszat nem tapasztalt. Sajna nem vagyok otthon e témában:(

803. ében11 (válaszként erre: 802. - Krisz38)
2012. febr. 9. 18:47
Szia!Google-ban keress tattoo stúdiókat.És ne lövesd, hanem szúrasd. :)
802. krisz38
2012. febr. 9. 17:07

Sziasztok! Tud valaki segíteni, hol van orrbelövés a 13.kerületben vagy Óbudán?

Privibe ha reklámnak számít!

Előre is köszi annak aki segít:)

801. ében11 (válaszként erre: 800. - Tengerszint)
2012. jan. 28. 15:36

Szia!

Nem ajánlom, mert pár napig még könnyen kieshet, esetleg ha belekapsz stb.És a klóros víz a nyílt sebnek nem tenne jót-kimarná-ugye belül nem lehet leragasztani.Ennek agy csúnya gyulladás vadhús lenne a vége.

800. tengerszint (válaszként erre: 795. - Ében11)
2012. jan. 26. 12:24

Köszönöm a részletes tájékoztatást!

Sajnos max 3napot tudnék vizen kívül tölteni, uszó vagyok és 1-2hónap lehetetlen kihagynom:-/

Ha esetleg leragasztanám edzés előtt és mindig előtte utána octisept spray-yel befújnám, akkor sem ajánlott ugye?

799. ében11 (válaszként erre: 797. - 937a2a883a)
2012. jan. 26. 11:33
Mivel te csak a vendége vagy laikus, aki ezeket a dolgokat nem tudja pontról pontra-csak szóban tájékoztat téged az ő álláspontjáról-ezért te jogosan gondolod, hogy minden rendben van, akkor is ha esetleg mégsem.
798. ében11 (válaszként erre: 796. - 937a2a883a)
2012. jan. 26. 11:32

Szerencséd volt-mi a legtöbb esetben csak kivágni tudjuk-általában a szárához igazodik a lyuk-és nem fér ki a bogyó-mi meg nem szoktuk feszegetni-mert attól begyullad, bedagadhat és fáj is.

Én nem szeretem az otthon dolgozókat-mert lehet a piercinget ügyesen beteszi-de mivel nincs bejelentve(nem is lehetne, mert a hatóság ezt otthon nem engedi!) ezért nem ellenőrzik sem a munkavégzését sem az eszközeit sem a felhasznált anyagokat amivel dolgozik-nálunk havonta kéthavonta ellenőrzik a sterilizáló gépet spóra teszttel, a piercingek csak orvosi fémek lehetnek, és alapos ismeretekkel kell rendelkezni a fertőtlenítés szabályairól(tanfolyamat kell végezni, védőoltással EÜ. kiskönyvvel kell rendelkezni, elsősegély nyújtással és tudnia kell azt is mit tehet és mit nem)-valamint a veszélyes hulladékot gyűjtjük és el kell vinnünk megsemmisíteni-ezeket egy hobbi szinten dolgozó nem tudja megvalósítani.És az interneten fillérekért árulnak sokszor hamis bizsu testékszereket-de tetováló festékek és műszerek java is hamisítvány-nah ezért kerül harmad árba, ha valaki szobára megy.

797. 937a2a883a (válaszként erre: 796. - 937a2a883a)
2012. jan. 23. 18:21
Ja,persze a sterilség és a higiénia alap...attól,hogy mindkettő otthon csinálja hobbi szinten,van cucca és minden rendben megy. :)
796. 937a2a883a (válaszként erre: 795. - Ében11)
2012. jan. 23. 18:19
Igaz,hogy te vagy a szakember és tudom,hogy jók,amiket leírsz,de azért szerintem kevesen figyelnek ennyire oda mindenre.Személy szerint én sem figyelek.Azt nem értem,hogy a bogyós végűt csak úgy lehet kiszedni,ha elvágják a szárát?Én simán kiszedem és csak ezt használok,mert a hajlított végűt (amit a piercinges tett bele) kínszenvedés volt kiszedni,visszafele meg már nem is ment.Meg én nem is stúdióban csináltattam...igaz,hogy a srác nem hivatásosan csinálja és a szobájában fogadott,de marha ügyes és nekem nem volt utolsó az sem,hogy jóval olcsóbban csinálta,mintha szalonba mentem volna.A tetkómmal is így voltam.A srác csak hobbiszinten csinálja,mert a közelben nincs szalon,ahol dolgozhatna,de nagyon ügyes és hát harmadáért csinálta meg :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook