Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrbelövés! Mi a véleményetek? Kinek van orrpiercing-je? fórum

Orrbelövés! Mi a véleményetek? Kinek van orrpiercing-je? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
495. agiiica
2010. jan. 12. 14:22

sziasztok

vettem olyan pc t hogy egyenes száru és nem tudom , hogy hogyan hajlitsam be amikor már az orromban van?

494. ében11 (válaszként erre: 491. - F0635dc530)
2009. dec. 23. 11:17

kicsit megdagad szúrás után.

nos a lövés nem túl jó ötlet.főleg ha fülbevaló van benne-sok gondot fájdalmat gyulladást tud okozni!

lehet hogy szoros az ékszer és összenyomja az orrod-ha így van nem nagyon fog gyógyulni és belenőhet az orrodba az ékszer!

octenisept spray-t keress a patikában-ezt kivül belül lehet használni-3-4 alkalommal naponta.és ne érj a piercingedhez, csak ha előtte mindig alaposan kezet is mosol-különben piszok bacik kerülhetnek bele és begyullad!ha nincs ez a spré jó rá a betadine kenőcs, oldat.és tengerisós orrspray-kivül belül ezzel át lehet mosni-fertőtlenít és kíméletes.vagy sima sós vízzel is le lehet mosni-főleg ha betadine kenőcsöt használsz-mielőtt bekrémezed-a régebbi krémet jó lemosni róla, esetleg alkohollal is lehet kezelni de azzal csak ritkán mert nagyon szárít-max háromszor.a spray lenne a legjobb neked!

és ha pár nap alatt nem csökken a duzzanat menj vissza oda ahol csinálták(egyébként is nem mondtak semmit neked-mi a teendőd?)ne várj vele-komoly gyulladás vadhús is nőhet a sebbe!

a kezelés hetekig tart-akár két hónap is lehet!a naplómban mindent megtalálsz ezekről.

493. Robi-Tina (válaszként erre: 491. - F0635dc530)
2009. dec. 23. 11:07
De a Betadine-t csak külsőleg lehet használni belűlről ne kend be az orrod vele! Remélem tudtam segíteni!
2009. dec. 23. 11:06

Szia!

Azért mert még nagyon friss az orrbelövésed!

Kend be Betadine kenőccsel, én is azt kaptam mikor kb 8 éve átszurattam az orrom! Bár nekem nem lőtték ,hanem szúrták, de az lényegtelen! Nekem ez a kenőcs használt rá!

2009. dec. 23. 10:15
Olyan kérdésem lenne, hogy tegnap lövettem orr pc-t és ma reggelre bedagadt az orrom belülről. Ez miért lehetett, vagy mi a teendőm vele?
490. bec1f7f165 (válaszként erre: 489. - Ében11)
2009. dec. 13. 19:51

Én nem próbáltam ilyesmiket, de gondolom Ében tudja miről beszél. Ha gőzölsz, akkor kakukkfüvet is érdemes használni, az is fertőtlenít, és fokhagymát is tehetsz hozzá. Leforrázod a drogokat egy csésze vízzel, feledve hagyod állni kb 3 percig, aztán törölközőt vagy plédet húzom magadra, ée fölé hajolva leemeled a fedőt.

Náthára jó, ha meg is iszod, mikor kihűlt. (jó még rá gyömbér, hárs, fahéj, bodza; az íze nem lesz mennyei, ha mindezt beleteszed, de segít gyógyulni)

489. ében11 (válaszként erre: 487. - Zsó007)
2009. dec. 13. 14:16

hát akkor muszáj az orrcsepp-de mellette kezelni mindenképp kell-az orrváladékban sok a baci-meg a sima bőrt is megmarja szóval gondolom a piercing is ezért gyulladt be tőle.

kérj a patikában octeniseptet-és ezzel kezeld kivül és belül is!jobbat így nem tudok-ez nagyon jó

fertőtlenítő-ha nem lenne a patikába, rendeltesd meg pár napon belül meg is szokták hozni.

ha már hat az orrcsepp-próbáld megmosni az orrod hogy a piercingnél ne maradjon belőle.és minden piercing érintés előtt kézmosás!remélem a piercing és te is gyorsan gyógyulsz majd.

kamillás gőzölést esetleg próbálhatsz az a piercingnek se rossz, és hátha a nátha is hamarabb lemegy.

488. bec1f7f165 (válaszként erre: 487. - Zsó007)
2009. dec. 13. 13:44
Nekem azután, hogy egyszer rendesen begyógyult, nem lett sebes. Én alkohollal fertőtlenítettem reggel, este. Orrba tolni az alkoholt gyilkos, de hatékony. Ha gennyes, akkor szeintem mindenképp fertőtleníteni kellene. A Betadin nem csíp, de én nem akartam azt az orromba nyomni. Az alkohol durva élmény, csíp iszonyatosan, de teljesen elpárolog.
487. zsó007
2009. dec. 13. 13:27
sziasztok!sajnos eléggé megnáthásodtam,és sztem ennek vagy az orcseppnek a hatására begyulladt az orrpiercingem...vagyis...belülről megint ien gennyes bub keletkezett rajta.és ugye fáj ha hozzá érek.már régen volt ien nekem .talán amikor csináltattam...de akkor asszem sós tengeri orrsprayvel kezeltem.de emellett kell rendes orrcseppet is használnom mivel a tengeri nekem nem vált be "orrsprayként",ugyanúgy el van attól dugulva az orrom.abbban szeretnék segítséget kérni,hogy emellett..kell vagy tudom még vmivel kezelni-e,vagy csak ezt folytassam és elmúlik.?
486. ében11 (válaszként erre: 485. - Anka6)
2009. dec. 8. 17:42
akkor jó.elképzelhető hogy vastagabb tűvel szúrták és emiatt csúszik bele az ékszer-de ez valóban elmúlik és a szárához fog igazodni a lyuk mérete.remélem minden ok lesz vele.
485. Anka6
2009. dec. 8. 17:25

Előszöris köszi, hogy válaszolgatsz a bajaimra, igazán kedves Tőled:D

Egyébként ma reggelre javulni látszott helyzet, már látszik a piercing!!:) Igaz még mindig nem annyira mint amikor beszúrták de mindenképpen biztató jelek. Külsőleg a gyulladásnak nincs nyoma, egyszerűen csak mindig leakar süllyedni a piercing, mintha kicsit nagyobb lenne a lyuk a kelleténél. Bár előfordulhat, hogy ahogy gyógyul a szövetek összehúzodnak, és a lyuk is kisebb lesz... Hisz még csak 3 napos :) Remélem holnapra megint kicsit jobb lesz, mert ha nem akkor szombaton visszamegyek reklamálni!:)

484. ében11 (válaszként erre: 483. - Anka6)
2009. dec. 8. 09:44
hm.ennek nem örülök-mármint hogy eltűnik az orrodban, mert nem tudom az okát.lehet hogy nagyon megdagadt, de az is hogy valahogy nem jól lett szúrva,mert nem szabadna belesüppednie-ha pár nap alatt nem változik-menj vissza oda ahol készült és nézzék meg!
483. Anka6
2009. dec. 7. 23:12
Köszi szépen a válaszodat, remélem segíteni fog. Ami a piercinget illeti, már teljesen elsüllyedt az orromban, kb nem is látni, olyan mintha csak valami piros folt lenne a helyén. Ha alulról megmozgatnám újra kijönne, de aztán vissza is csúszna, így inkább nem piszkálom, ahogy javasoltad. Viszont szinte egyáltalán nem fáj, meg a kampó jelenlétét is kezdem megszokni, csak attól félek, hogy egyszercsak alulról kicsúszik a piercing annyira lecsúszik a lyukon...:S Mindenesetre remélem, hogy hamarosan olyan szép lesz mint a beszúrás napján, addig pedig folyamatosan kezelgetem...
482. ében11 (válaszként erre: 481. - Anka6)
2009. dec. 7. 13:05

ilyen a friss piercing-teljesen normális amit leírtál.

csak a furcsa érzésed miatt odakapsz dologról szokj le-mert az összes piszkot bacit a friss sebhez viszed!és komolyan begyulladhat vadhúsos lehet.szóval csak kezelésnél érj hozzá-akkor is moss alaposan kezet.hamarosan meg fogod szokni és lappadni is fog az orrod.de hetekig kell kezelni vigyázni rá-és addig vigyázni hogy tényleg ne fogdosd össze.amire még érzékeny lehet az a kozmetikumok és ha véletlenül megrántod-ezeket sem szereti.

a krémet jól teszed hogy lemosod-minden krémezés előtt lemosod az lenne a legjobb-csak sima vízzel,esetleg egyszer egyszer alkohollal is át lehet törölni-de ez nagyon szárít.más clarasept szappant használ-ez fertőtlenítős szappan.

vagy ha van otthon tengeri sós orrspray-azzal is le lehet tisztogatni-mert a régi krémbe piszok por ragadhat a tengeri sós orrspray ezt lemossa és még fertőtlenít is-belülről is fújhatsz vele z orrodba-volt is itt valaki aki gyógyszeres orrsprayt használt-de ettől begyulladt a friss piercingje-szóval ha megfáznál stb akkor csak ezt a tengeri sós orrsprayt használd.de akár csinálhatsz sós vizet is,sima tengeri sóból teszel 1-2 kiskanállal egy kispohár vízbe.

mi szinte minden piercingre octenisept sprayt használunk-ez bőr és nyálkahártya fertőtlenítő-szóval kivül belül lehet vele fújni az orrot.

de sok patikában ebből nem tartanak-pedig nagyon jó és most olvastam el jobban az apróbetűsét-nőgyógyászatban méhszájat is befújják vele, vagy férfiaknál katéterezésnél is használják.

481. Anka6
2009. dec. 6. 22:23

Sziasztok!

Tegnap szúrattam orrpiercinget, és kíváncsi vagyok a véleményetekre. A probléma a következő: ma reggelre kicsit bedagadt az ékszer körül az orrom, de nem vészes, kb fél cms sávban, szemmel is alig látható, csak kicsit piros körülötte. Igazából csak onnan tudom, hogy bevan dagadva, hogy tegnap mikor betették még teljesen kiállt az ékszer az orrom síkjából, ma reggelre meg kicsit megsüllyedt, egy szintbe került a bőrfelszínnel, délutánra meg mikor hirtelen belenéztem a tükörbe megijedtem, mert, szinte teljesen eltűnt. Egyébként ilyen kampós piercing van belehelyezve, úgyhogy belülről kicsit megmozdítottam, most újra jól látható, de azt is látom, hogy még mindig kicsit be van dagadva körülötte, de nem fáj csak érzékeny meg ha mozog az orrom akkor kicsit kellemetlen…. Nem tudom, hogy érthetően fogalmaztam-e meg a problémát, de igyekeztem.:)Egyébként teljesen úgy kezelem, ahogy a szalonban mondták, betadinnel kenegetem naponta többször, bár a krém furcsa barnás színe miatt néha lemosom, ha utcára megyek, meg kamillával is borogatom. Akit eddig kérdeztem, azt mondta, hogy ez normális dolog, de szeretném, ha Ti is megerősítenétekJ. Ja és még annyi, hogy tegnap kicsit piszkáltam, de nem sokat, csak néha olyan furcsa érzés, hogy ott van, és hirtelen odanyúlok hozzá, de nem mozgatom, éppen hogy megérintem..:D Lehet hogy ez a probléma? Ti is tapasztaltatok hasonlót a beszúrást követő nap, vagy nektek teljesen rendben volt?

480. agiiica
2009. dec. 3. 20:06
nah már egy hete hogy orr pc-m van :) annyira gyorsan begyogyult és megszoktam, már nemis érzem, hogy ott van. egyedul az orrpucolassal vagyok gondba, sokszor még fültisztitoval sem boldogulok :( olyan ciki ezzz, de nemhiszem hogy másnak nelenne ilyen problémája?
2009. nov. 30. 18:37
nekem anno azt mondták hogy mást elsőre nem ajánlanak.Csak ezt a "kanyargósat".Szerintem biztonságosbb elsőre,az tuti nem esik ki.Igen kicsit szokatlan,meg zsepivel nehezebb tisztogatni belül fújáskor.Én fülpiszkálót is használtam.Az elején nem is jó mozgatni én sem tettem,szerintem alapból mozog amúgy is.Mikor már nem fájt,akkor az zavart hogy kifordul és belül látszott a "kanyargós"része.Nekem is fájt pár napig-1hétig az orrom.De a tiszta kéz nagyon fontos ilyenkor ha esetleg hozzá akarsz nyúlni,meg tisztogatni,mert ahogy -ében-is írta,a piszok miatt.Kenegesd és vigyázz rá.én is szeretem az enyémet:)
478. agiiica
2009. nov. 26. 21:38
remelem :) mert nagyon tetszik, megprobalok nem nyulkalni :P koszi
477. ében11 (válaszként erre: 476. - Agiiica)
2009. nov. 26. 20:45

az elején ilyen,meg fogod szokni.

csak ne nyúlkálj hozzá ilyenkor,belemegy a sok piszok és begyullad.

476. agiiica
2009. nov. 26. 20:34
sziasztok. en tegnap szurattam orrpiercinget, olyan nagyon szokatlan.faj ha mozgatom az orrom. es olyan nagy kanyargos vege van belul,zavar mikor szuszogok, mindig erzem, hogy ott van. nektek is ilyen erzes volt? es a bogyos vegu kenyelmesebb erzes?
475. ében11 (válaszként erre: 474. - My Zsééé)
2009. nov. 26. 17:38
akkor jó!örülök hogy sikerült!:D
2009. nov. 25. 15:47
mert ahol vettük,hajlított volt írva de iderült hogy nekem kell meghajlítani.és azt vettem.kicsi dísz,tuti nem rántom ki.a hajlítással nincs gond hisz meg tudtam hajlítani.nem is tuddom ében asszem csak úgy azért olyat vettem.sikerüt már meghajlítani egyet azzal nincs gond.ez tetszett.meg nem isnehéz anyagú hogy ne tudnám mecsinálni.
473. agiiica (válaszként erre: 472. - Ében11)
2009. nov. 25. 12:00
Koszi :) mind pozitiv velemenyeket kaptam, ugyhogy megcsinaltatom :P
472. ében11 (válaszként erre: 470. - Agiiica)
2009. nov. 24. 12:21
orrpiercing általában mindenkinek jól áll-rajzolj be egy pöttyöt az orrodra és nézd meg milyen-esetleg a barátnőid véleményét kérd ki-ők élőben látnak.de szerintem nem lenne ronda egy piercing !:D
471. ében11 (válaszként erre: 468. - My Zsééé)
2009. nov. 24. 12:19

ahogy írták derékszögbe tudod hajlítani.de miért nem vettél eleve hajlítottat?

így neked kell eltalálni hol hajlítsd meg stb.

470. agiiica
2009. nov. 24. 09:03
sziasztok. en nagyon szeretnék orrpiercinget de olyan fura formaju orrom van :(((a kepeimen lathato) szerintetek hujen nezne ki benne egy pici orRpiercing? legyszi
469. zsó007
2009. nov. 23. 16:56
Szia.Nekem hajlított van,már az elejétől kezdve.Ahogy visszaemlékszem,én kb. derékszögbe behajlítottam,és úgy, utánna belefordítottam a lyukba(egyik ujjaddal kívülről fogod és nyomod bele a lyukba,míg belülről a másik ujjaddal próbálod elérni a fém végét,onnantól meg már csak kicsit belefordítasz és késsz is....lehet kicsit nehezebb ugy belerakni viszont nem kell vele belülről hajlítgatva küszködni vele.(főleg az erősebb,nehezebben hajlítósoknál)ha pedig laza,vagy szorít belül..azon meg igazítasz ...ha fém meg kilátszik,max kisebb hajlásszögre hajlítod..sztem:)nekem szerencsére az elejétől ez az egy volt benn,szeretem mert se nem kicsi és se nem nagy...és kikapni se tudom mert összeforrt...és csak a fém hajlásáig engedi kijönni..és pont jó.a bogyósat meg azért nehezebb kivenni.főleg ha hosszú távon van benn.
2009. nov. 23. 15:26
én nem elhagytam csak túl nagy volt a gömbdísz és kitéptem.Sajnos tudtam én hogy ez lesz de annak ellenére beraktam.Én egyenlőre a hajlítottban hiszek.Eddig nem hagytam el egyet sem.Kinek mi jön be:)
467. bec1f7f165 (válaszként erre: 466. - My Zsééé)
2009. nov. 22. 17:41
A módszer szerintem ok. De már írtam korábbi hsz-emben, hogy szerintem a bogyós végű sokkal jobb. Én az összes hajlítottamat elhagytam, utána sem tudnék számolni hányat, a bogyós meg kb 6 éve tart mind a 2.
466. My Zsééé (válaszként erre: 462. - Ében11)
2009. nov. 22. 16:45
Sziasztok.Ében lenne egy kérdésem.Vagy valaki aki tud segítsen.Vettem ékszert,hajlítós,de nincs meghajlítva,és nekem kéne valahogy meghajlítani.Hogy csináljam?Próbáltam már hogy meghajlítottam l-alakba,beraktam és jobban ráhajlítottam.Jó lett volna csak nagy bogyódísz volt rajta és kitéptem az orromból.Szerencsére bennemaradt igy visszaraktam a régit.Most vettem kisebbeket de be kéne hajlítanom.Hogy csináljam?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook