Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Örököltem, de nem merem elmondani senkinek fórum

Örököltem, de nem merem elmondani senkinek (beszélgetős fórum)


1 2
8. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. máj. 14. 13:51

Én is így tennék. Megvenném az autót, befizetném a nyaralást.

Ha rákérdeznének, hogy miből, udvariasan megmondanám, hogy nem tartozik rájuk.

7. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 13:48
Az öröklést nem szokás dobra verni. Úgy se kell tenned mintha szűkölködnél. Legyen természetes hogy amire vágysz és telik rá, azt megveszed. Ha bárki családon kívüli megkérdezné miből futja, azt helyre lehet tenni. Bátran mondd meg a kérdezőnek, hogy nem illik mások zsebében turkálni ha magától nincs annyi esze.
2023. máj. 14. 13:44

Szerintem vedd meg az autót, fizesd be a nyaralást, és ha rákérdeznek, hogy miből, akkor mond, hogy örököltél;)


Senkinek semmi köze ahhoz, hogy mennyi az annyi.


Én is max a családomnak és a nagyon jó barátaimnak mondanám el, hiába nagyon jó barátaim a kollégáim.

5. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 13:41
Dehogy mondanám, senkinek semmi köze hozzá. Nem is idegesíteném magam azzal, hogy feltűnik valami valakinek.
4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 13:40

Ne mondd el senkinek, megrohannak az adj kölcsön, ekkor akkor hozom. Vagy szétkunyerálják, ha pedig nem adsz kölcsönt, elhordanak minden mocsok embernek!


Akiket felsorolták, nem barátok, csak ismerősök. Egyáltalán semmi közük, hogyan, miből. De csak akkor beszélj róla, ha kérdezik.

Törlesztésre vetted, mert:

1./ Munkahelyet váltottál jobb fizetésért

2./ Másodállást vállaltál

3./ Kinek mi köze hozzá


A továbbiakban mondd, hogy odafigyeléssel ugyan, de ki tudsz jönni a pénzedből. Ennyi.

3. ab443a467a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 13:40
Nem. Semmi közük hozzá.
2023. máj. 14. 13:34
Miért kellene bárkinek elmondani, hogy mekkora összeget örököltél? Ez nem tartozik senkire. Ha nagyon akarod elmondhatod, hogy hagyott rád a nagynénéd annyit amiből tudsz venni egy jobb autót és megengedhetsz magadnak egy nyaralást, de a számjegyet nem kell kihangsúlyozni. Nem is értem miért rágódsz ezen.
2023. máj. 14. 13:19
Ti elmondanátok a barátaitoknak, munkatársaknak? Senkinem nem mondtam el, csak a szűk rokonság tudja, hogy nagyobb összeget (8 számjegy) örököltem elhunyt nagynénémtől. Félek, hogy befolyásolja a barátságot. Úgy teszek, mintha tovább küszködnék a mindennapi életben, nem tudom hogyan tovább, nem tudok élni a lehetőségeimmel. Nagyobb lakásba nem szeretnék menni, de azért egy jobb kocsi meg egy nyaralás jó lenne, de nem tudom, hogyan vagy mennyit mondjak el. Szívbéli nagyon jó barátom nincs, csak amolyan barátaim, a munkahelyről, lakóhelyről, akik nem olyan közeliek, csak néha összefutunk, vagy egy helyen dolgozunk. Senki sem mondható gazdagnak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook