Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Örököltem, de nem merem elmondani senkinek fórum

Örököltem, de nem merem elmondani senkinek (beszélgetős fórum)


1 2
38. _Berry_ (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 22:09

Már azt sem értem, hogy miért kellett mutatnod, hogy küzdesz a mindennapokban. Arról lehet beszélni, hogy mindennek mennyire felment az ára, de hogy ki mit tud megvenni, szerintem mindenkinek a saját dolga, tekintve, hogy ezek nem a barátaid. Egyébként is vannak, akik szeretnek sírni, aztán ha ott lennél mellettük, akkor azt látnád, hogy amikor bemennek a boltba, teletömik a kosarukat.


Szóval szerintem nem kell rosszul érezni magad, titkolózni, -persze nyilván felvágni sem, hogy na nézzetek ki az ablakon, ott az új kocsim- vedd meg amit akarsz. Nem kell meséket kitalálni, hogy hitelből, a lottó nyereményből. Ha van pofájuk rákérdezni, akkor ne szégyelld azt mondani, hogy én sem turkálok a te zsebedben, magánügy.

37. ,zumba (válaszként erre: 27. - Eunuch)
2023. máj. 14. 22:01
Így bizony. Van egy mondás is: az okos azt is letagadja amije van....
36. Amaunet (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 21:02

Végülis attól, hogy neked most van pénzed elmondható, hogy minden drága. Nem kell tettetni semmit, csak nem kell fecsegni.

Akik hirtelen jutnak nagyobb összeghez hajlamosak felélni azt.

Kívánom, hogy okosan dönts a felhasználásáról!

35. Icuska538 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 20:06
Élj úgy mint eddig.
34. Channa* (válaszként erre: 31. - Fincsi5)
2023. máj. 14. 19:19

És lehet 10 millió is.


Bár azt írta, hogy nagyobb lakásra nincs szüksége, így lehet, hogy több.


De lényegtelen. Senkinek semmi köze hozzá;)

33. andi6020 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 19:15
8 szám egymás mellett azért nem olyan durván nagy vagyon. Már most megjátszod magad.
32. fincsi5 (válaszként erre: 28. - Eunuch)
2023. máj. 14. 19:13

Egy ismerősöm azt szokta mondani, ha rákérdeznek a nyugdíjára:-Nem szoktam kölcsönkérni. -


Ez is olyan jó, mint a te példád:))

31. fincsi5 (válaszként erre: 29. - Timycat)
2023. máj. 14. 19:12
Épp erre gondoltam, a 8 számjegyű örökség lehet 15000000, de 65millió is. Nem mindegy.
30. Channa* (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 19:06

Nem értem, hogy miért érzel kényszert arra, hogy tudasd mindenkivel az örökségedet és annak összegét.


Nem, nem kell játszanod, hogy küzdesz, de senkinek semmi köze, ahhoz, hogy miért nem teszed már!


Akármi lehet, pl. családi támogatás, lottó nyeremény és örökség is. Bízd mindenkinek a fantáziájára, hogy miből megy jobban és kész.


Miért kellene részletes beszámolót tartanod? Vagy szeretnéd világgá kürtölni?


Mi már tudjuk. Sajnálatos esemény miatt lett pénzed, de gratulálunk! Költsd magadra, de tervezd meg, hogy hasznod is legyen belőle.


Mondjuk ezt a kölcsönkérős dolgot én se értem.

Miért kérne kölcsön bárki, ha megtudná, hogy valaki örökölt?

Ez az örökség nem egy több milliárdos nyeremény, amiből sok-sok ember rendbe tudná hozni az életét.


Dönts belátásod szerint. Én biztos, hogy a kollégáim orrára nem kötném azt sem, hogy örököltem, az összegét meg pláne nem.

29. timycat (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 19:04

8 db 9-es számjegy sem garancia a küzdelemmentes mindennapokra, max. ideig-órákig.


Egyébként a legpénzesebb népek tudnak a legjobban sírni a napi apróságok miatt.

28. eunuch (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 19:02
Csendben maradsz. Azt mondod, amire kell, arra jut, ennyi.
27. eunuch
2023. máj. 14. 19:01
Én meg sokak szemében gazdag lennék, de nem látszik rajtam, s jó ez így.
26. K-né Zsóka (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 18:46
Azért nem lettél Krőzus gondolom, szóval nyugodtan beszélhetsz arról a kollégáiddal, hogy drágaság van. Nem tudom elképzelni, hogy hozzájutok egy nagyobb összeghez és onnantól nyakló nélkül költök. Vedd meg amit akarsz, tegyél félre, nem kell feltétlen látványosan csinálni.
2023. máj. 14. 18:03
A munkahelyemen napi téma a spórolás, a megélhetés, hogy mi milyen drága, mit igen, mit nem tudunk megvenni... Most bölcsen hallgassak, vagy nem tudom. Tettetni nem szeretném, hogy még ugyanúgy küzdök a mindennapokban, mint eddig.
2023. máj. 14. 17:42
Jó kis cikk, de a fórumnyitó nem reagált, miért is, most írja a listát!
23. kerjan
2023. máj. 14. 17:00
Látom!
22. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 16:25
Nem is kell ezt bejelenteni. Ha szeretnél másik autót, nyaralást, hajrá vedd meg, fizesd be. Nem kell beszámolnod senkinek sem, hogy melyik mennyibe került és miből telik rá. Akinek be kell számolnod az már rég tud róla (NAV).
2023. máj. 14. 16:11
Ne mond. Viszont vedd meg amire szükséged van és számodra örömet okoz. És tegyél félre, legyen tartalékod. Sosem lehet tudni.
2023. máj. 14. 16:07

Minden előttem szólóval egyetértek.

Két dolgot nem értek, az egyik itt már el is hangzott: miért kérdezne rá bárki távoli ismerős, hogy honnan futja erre vagy arra? Nekem eszembe nem jutna megkérdezni ilyet pl. a kollégámtól vagy a szomszédtól. A másik: ez a kölcsönkérés dolog. Misztikum számomra, miért kérnének kölcsön. De lehet, hogy csak nem olyan körökben forgok. Fel sem merülne bennem, hogy akár a testvéremtől vagy a legjobb barátomtól kölcsön kérjek, csak mert megtudtam, hogy örökölt.

Habár most beugrott, volt egy ilyen ismerősöm (RIP). Simán rákérdezett, hogy jövök ki a fizetésemből, mennyit keresek, hogy tudom egyedül eltartani a gyerekeimet. Nyilván nem válaszoltam. Egyszer még az utcán fennhangon azt is megkérdezte, mennyibe kerül a sportesemény, amire beneveztem 😅. (Mondjuk annak utánanézhetett volna.) Na, belőle kinéztem volna, hogy kölcsönkér.

19. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 15:11

Készülj fel előre a válasszal, mert majd bármilyen helyzetben megtalálhatnak.


Nálunk a családban sem illik faggatózni, nem is tudjuk, kinek mennyije van. Azt sem tudom, anyu mennyit örökölt a nagymamám után, vagy anyu unokatesója a szülei után. Egyszerűen eszembe sem jut megkérdezni. De vannak bunkók, akik megtennék, gondolom.


Kölcsön nem adnék senkinek! Se idegennek, se családtagnak.

Hamar széthordanák az örökséget sokan.

18. Channa* (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. máj. 14. 15:05

Ha ezt teszed, akkor majd nevetgélnek, hogy ja, örökölt:DDDD


Egyébként én a saját kollégáimból kiindulva, azt gondolom, hogy nem kérdeznének rá, hogy miből futja erre vagy arra, mert sosem teszik, így fura számomra, hogy a te kollégáid azzal foglalkoznának, hogy miből vetted, mennyit örököltés, stb.

17. globus
2023. máj. 14. 15:02
Nem illik mások zsebében turkálni, ezt tudhatnák. Ne törődj velük.
16. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 14:58

Senkinek semmit!:))) Vedd meg a nagyobb lakást, vagy házat, gondolom nem lesz szomszédod 1 kollégád sem. Ha Pesten vagy, nem tudom érdemes-e azzal munkába járni, így hétvégén nyugodtan használhatod. A szabialatti helyet sem kell senkinek elmondani. Mondd, hogy a Balcsin voltál, drágaság van. Ezzel nem lősz mellé. Vagy mondd azt, hogy Lillafüreden voltál nyaralni.:))


Természetesen befolyásolná a nem is annyira szoros barátságaidat.:(( Ez van.

15. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 14:53

Én sem értem már a felvetést sem, mi köze a munkatársaknak/barátoknak ahhoz, hogy örököltem. De miért akarod eljátszani, hogy napról napra élsz (küszökdsz)?

Én biztos nem alakoskodnék, főleg nem a magam kára árán, ekkora hülyeséget, nár bocsánat... Nem kell szórni a pénzt, de ha valamit megengedhetnék magamnak, amit eddig nem, és az nekem boldogságot okoz, megtenném. Magamnak élek nem másoknak...

2023. máj. 14. 14:51
Én is naponta várok egy levelet Montevideoból, hogy az uruguayi nénikém eldobta a kanalat és rám hagyta a vagyonát, de mindig az üres postaládával kell szembesülnöm.
13. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 14:51

Megvenném és befizetném amire vágyom. Aztán ha rákérdeznek, mondanám, hogy egy kisebb összeget örököltem. Konkrét számot semmiképp sem mondanék. Tudom, vannak pofátlanok, akik rákérdeznek direktben, de azoknak sem mondanám meg. Megmondanám, hogy magánügy, nem szeretnék beszélni róla.


Azért ne költs el mindent, maradjon tartalékod. Fent is kell tartani azt, amit megveszel.

2023. máj. 14. 14:45

ne mondd el senkinek, mert aki megtudná, rögtön haverod lenne az utolsó filléredig. Ha mégis rákérdeznek az autóra, mondd hogy hitelből, a nyaralásra meg régóta gyüjtesz.

Ahogy más is mondta, megrohamoznának a kuncsorgók majd megadomra, amit sosem látnál viszont, ha meg nem adsz, te vagy a sóherkodós zsugori, aki erre is sajnálja a pénzt másoktól

11. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 14:38

Biztos nem mondanám el.

Autót lehet hitelre, részletre venni, a nyaralást meg nagyon olcsón találtad. Nem kell magyarázkodni senkinek, nem a barátaid, ahogy írod, csak ismerősök.

10. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 14:38
Magánügy. Vannak témák amiről nem beszélek és nem is kérdezősködöm.
2023. máj. 14. 14:03
Nem mondanám el, ha rákérdeznek akkor is komolytalanul válaszolnék (nem bunkón, de haha erre spórolok x éve vagy mittomén) dehát eleve elég parasztnak kell lenni ahhoz, hogy valaki erre így rákérdezzen, hogy miből mész nyaralni, miközben eddig úgy tűnt hogy nem telik rá.... Szóval azzal ne foglalkozz hogy esetleg feltűnik valakinek, akinek 2-nél több agysejtje van az úgyis tudja hogy semmi köze hozzá (plusz logikusan mi lenne, vagy többet/mást dolgozol, vagy valahonnan pénzt kaptál, nem akkora rejtély 🤷‍♀️)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook