Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Örökölt sors - vélemények fórum

Örökölt sors - vélemények (beszélgetős fórum)


2023. jan. 9. 13:37
Elolvastam. Számomra beigazolódtak az írásai, főképp a nagyszülők, szülők kapcsán. Köszönöm O. Noémi, zseniális volt a felismerés!
2022. jún. 19. 06:17
Kedvet kaptam rá, lehet, hogy én is megszerzem és elolvasom.
2022. jún. 18. 23:22
A könyvet nem sokkal megjelenése után megvettem. 2020 májusában irtam is e topicban, hogy nem tetszett túlságosan, érintettség hiányában. Pár napja a könyv újra a kezembe került, belefogtam és nem tudom letenni, biztosan változtam én is, de tanulságosnak tartom és tetszik, a 4 hsz-ben irt véleményem miatt pedig furdal is a lelkiismeret.
2022. jún. 5. 11:27
Ez a legkeményebb és legmélyebben emberi könyv amit olvastam.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Garabonciás)
2020. máj. 26. 14:22
Nem gondoltam volna, hogy ilyen villámgyorsan, de már meg is kaptam Idhikai-tól (köszönöm!!). Kedves Garabonciás, ezer hála még egyszer, hogy megnézted! <3
22. Garabonciás (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 14:15
Ilyet sajna nem találok, de libraneten beírom a kérések közé, hátha valaki feltölti majd. Nincs mit amúgy.
21. Idhikai (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 14:11
van
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Garabonciás)
2020. máj. 26. 14:05

Daniel Siegel, Tina Pyne Bryson: A gyermeki elme

Ezt vadászom 2 hete, de gugli nem a barátom ... Köszönöm szépen, hogy időt szánsz rá és megnézed! :)

19. Garabonciás (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 14:02
Persze, de itt is megkérdezheted. Valaszolok, mindenkepp. Vagy utananezek, hatha megtudom valahonnan szerezni neked.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Df1e1c376c)
2020. máj. 26. 14:02

Idézem, mert én sem tudnám jobban leírni:

"Amikor ​elkezdjük kutatni elakadásaink, szorongásaink, elhibázott párkapcsolataink, ismétlődő kudarcaink okát, gyakran kiderül, hogy saját életünk történései nem adnak megfelelő magyarázatot. Ilyenkor érdemes a tágabb perspektívát is megvizsgálni, és szüleink, nagyszüleink vagy akár a még korábbi generációk életeseményeit is feltárni.

A legtöbb esetben döbbenten tapasztaljuk majd – amit a modern kutatások eredményei is igazolnak –, hogy felmenőink traumái, feldolgozatlan félelmei, kapcsolati törései még a halálukkal sem enyésznek el, hanem bennünk élnek tovább.

Számomra ma már egyértelmű, hogy egyetlen ember sorsa sem érthető meg transzgenerációs szemlélet nélkül. Ha szeretnénk megszabadulni kínzó tüneteinktől, vagy megváltoztatni zavaró viselkedési és érzelmi mintáinkat, fel kell tárnunk családunk múltját.

Ez gyakran nem egyszerű feladat, mert sok titkot, kimondatlan feszültséget hurcolunk magunkkal, és adunk tovább generációról generációra. A tabutémák pedig megakadályozzák, hogy egészségesen és őszintén kapcsolódjunk egymáshoz és önmagunkhoz.

Ebben a könyvben szeretném végigvezetni az olvasót egy transzgenerációs önismereti úton, hogy saját életében tetten érhesse és helyrehozhassa a múltból megörökölt negatív érzelmi viszonyulásokat és viselkedési mintákat."

17. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 13:57

Miről szól?

Mert a címre nem mondanék jót.

2020. máj. 26. 13:55
Személyes tapasztalatom nincs, de rengeteg helyről hallom, hogy ilyen gondokra a családállítás nagyon hatásos!! Nézz utána, hogy a városodban van-e, de akár egy kineziológus segítségét is bátran ajánlom.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Garabonciás)
2020. máj. 26. 13:53
Szia! Nagyon köszönöm, időközben megkaptam már és olvasom ... :) Viszont naaaagyon nagyon keresek egy másik könyvet, azt megkérdezhetem privátban, h véletlen megvan-e Neked? :)
14. ÁgiSzombathely (válaszként erre: 12. - Birebora)
2020. máj. 22. 18:16

Kedves Birebora!

Írok majd privátba neked ha nem baj!

2020. máj. 22. 16:52
Elkezdtem de rém unalmas számomra.
12. birebora (válaszként erre: 10. - ÁgiSzombathely)
2020. máj. 22. 16:46
Mitől szenvedsz és min szeretnél változtatni?
11. Garabonciás (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 22. 16:44
Én nem olvastam, de most látom hogy megvan a mobilomon epubban. Ha megadsz nekem egy email címet, elküldöm neked emailben, ha gondolod...letöltöd mobilra, vagy ebook olvasóra aztán eltudod olvasni. ;)
2020. máj. 22. 16:26
Szerintetek hogy lehet változtatni ezen?Az örökölt soron. Vagy tudnátok ajánlani valamit ehhez. Ettől szenvedek és nem tudok változtatni.
2020. máj. 20. 15:02
Én is olvastam, nagyon tetszett. Azt nem állítom, hogy döbbenetes és sorsfordító felismerések születtek meg bennem a hatására, de mindenképpen elgondolkodtató és tanulságos olvasmány. Jó szívvel ajánlom :)
2020. máj. 20. 12:59

Én sem voltam elájulva tőle, bár kétségtelen, hogy olvasmányos.

Inkább akkor ezerszer Eric Berne: Sorskönyv.

2020. máj. 20. 11:58
Egyik barátnőm olvasta, és mondta, hogy az olvasottak után neki teljesen mindegy lett, hogy milyen nemű gyereke lesz majd, addig mindenképp lányt szeretett volna, de ez a könyv után átértékelt sok mindent. Ezért (is) szeretnék én is beleolvasni akár online is, és ha tetszene, megvenném...
6. Lávli* (válaszként erre: 6. - Idhikai)
2020. máj. 20. 10:35

Egy szóval sem mondtam, hogy vacak! Csak számomra az eddigiek szerint érdektelen.

Örülök, hogy nektek tetszett.

5. Lávli* (válaszként erre: 4. - L.luiselotte)
2020. máj. 20. 09:16
Köszönöm, már majdnem megrendeltem.
2020. máj. 20. 08:48

Kicsit csalódtam benne. Szinte nincs is olyn része, a háboru kivételével

ami családunkat érintené, de nem ismertem sem apukámra sem a ngypapákra, ilyen sérelmek nem érték őket, bár mindannyian voltak hadifoglyok.

A bántalmazó család, testvéféltékenység holokauszt , oroszok általi megerőszakolások -számunkra érdektelen.

És amit az irónó tanulságként leszűr, az már más forrásból ismerős volt


Pozitivuma hogy a stilusa szórakoztató, de többet vártam tőle a hire és a toplista l. alapján.

3. Mária 54 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 20. 08:38
Azt hiszem, mindenkinek érdemes lenne elolvasni. Sajnos, nekem már késő, mert a szüleim nem élnek, a gyerekeim pedig felnőttek és hurcolják az "örökségüket". De ez természetes is. Fiatalon érdemes és talán lehet változtatni az "örökölt sorson", hogy ne adjuk tovább a gyerekeinknek a saját terhünket, mintánkat.
2. Idhikai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 20. 08:35

Olvastam. Remek könyv. :)

Nem mondhatnám, hogy változtattam bármit is (már elég érett személyiség vagyok, tehát a feloldásaim már megvoltak évekkel előbb), de sok mindenre magyarázatot adott.

2020. máj. 20. 08:05

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ki olvasta az Orvos-Tóth Noémi által írt Örökölt sors című könyvet, és milyen hatással volt rá? Változtatott valamit a felmenőihez, esetleg a gyerekeihez való hozzáállása? Én még nem olvastam, de amint megszerzem, nekilátok. Köszönöm, ha megosztjátok a véleményeteket! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook