Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apám három és fél éve meghalt. Megvolt az örökösödési tárgyalás azóta semmi. Örököltem egy házrészt de nincs a nevemen. fórum

Apám három és fél éve meghalt. Megvolt az örökösödési tárgyalás azóta semmi. Örököltem egy házrészt de nincs a nevemen. (tudásbázis kérdés)

29. pista55 (válaszként erre: 28. - Katinkaboszi)
2011. okt. 16. 00:15
A közjegyzőnk nagyon hanyag. Hiába telefonálunk neki. A hagyatéki tárgyalást gyorsan megcsinálta mert azért pénz járt, de tovább nem intézkedik. Azt sem értem miért nem tudta egyben elintézni a kettőt.
28. Katinkaboszi (válaszként erre: 27. - Pista55)
2011. okt. 16. 00:10

ezt nem értem :(


ott a számítógép, minden benne van, csak ki kell nyomtatni az adataiddal és küldeni tovább.


Anyu az év elején ment el, nem sokat kellett várjak, (egyedüli gyerek vagyok) és mindennek a fele a nevemre került.

Földhívatal küldött levelet, befizettem az átíratás költségét és kész.

Közjegyzőnél az Ő díját, adót nem kell.

27. pista55 (válaszként erre: 26. - Katinkaboszi)
2011. okt. 15. 23:39
Az azóta megoldódott, de csak a fél örökségről van még mindig csak papírunk. Anyám is már majdnem 4 éve halt meg és arról még semmit nem kaptunk. Nem intézi a közjegyző. Valószínűleg van valami baj az agyával.
2011. okt. 15. 23:32
Nos? fejlemény az ügyben?
25. pista55 (válaszként erre: 24. - Mandula71)
2010. júl. 27. 23:08

Még mindig nem kaptunk semmiféle papirt.

Nem értem mi tart ilyen sokáig. Be kellene már menni a közjegyzőhöz ismét, de az az igazság, hogy különösebben nem sürgős, csak ha vevő lenne a házra.


Nincs semmiféle bírósági végzés, csak ő elment az ügyvédhez és megbeszélték, hogy ennyit kérnek.

Én is tudom, hogy ha a bíróság megítéli az összeget, akkor ki kell fizetni. Ez az ügy is bonyolult egy kicsit, mert mi abban a hiszemben voltunk, hogy a biztosítóval rendezték az ügyet, de csak most 3 év után derült ki, hogy valami miatt nem. Az illető velünk nem áll szóba, csak ügyvéden keresztül követelőzik.

24. Mandula71 (válaszként erre: 23. - Pista55)
2010. júl. 27. 22:41

Örökösödési illetéket már biztosan nem kell fizetned, mert arról kaptál volna évekkel ezelőtt értesítést. Apósom 2007. novemberében halt meg, a közjegyzőnél valamikor 2008. februárjában volt a párom, a sógorom és anyósom, az APEH pedig november végén-december elején hozta meg a határozatot, hogy mennyi illetéket kell fizetni. Erre 15 napunk volt. Nem fizettük be, mert akkor változott a törvény, nem tudtuk, hogy ránk hogyan fog vonatkozni. Ezután kaptunk az APEH-tól egy újabb határozatot, amiben törölték az illetéket, ugyanis a határozat a 15 napos fellebbezési lejárta után vált volna érvényessé, akkorra viszont eltörölték az illetéket. Pár napon múlott csak a dolog, ha az APEH 4-5 nappal hamarabb írja meg a határozatát, akkor fizetnünk kellett volna.


A 200 ezres követelést meg nem egészen értem. A házhoz neki semmi köze, arra nem fogják szerintem ráírni. Amennyiben bírósági ítélet van a kezében a követelése jogosságáról, úgy valóban jár neki az összeg az örökösöktől. Az örökös az örökség erejéig terhelhető.

2010. jún. 5. 21:41

Egy kis haladás történ az ügyünkben.

A húgom december óta többször is felhívta a közjegyzőt, aki mindig ígérgette, hogy küldi a papírokat. Most jutott eszébe elkérni a személyi és adószámot. Az is most derült ki, hogy van egy illető, akinek 200 ezres követelése van, és szeretné ráterhelni a házra. Ez a követelés azért van, mert anyám kutyája megharapta, és szerinte ebből kifolyólag ekkora kára lett.

Szerintetek ez így működik?

22. cuncika73 (válaszként erre: 21. - Pista55)
2009. okt. 8. 07:23
Az tuti :S De ha ők késlekednek,ahhoz vágjunk "jópofát" !!!!Ez egyébként mindenhol jellemző,neked KÖTELESSÉGED 8 napon belül ezt-azt megcsinálni,különben ilyen-olyan birságra számithatsz,de ha nekik kell valamit csinálniuk a te ügyedben,hát hónapokat is elüldögélnek rajta :S Meg aztán,ők vannak miértünk és nem forditva!!!
2009. okt. 7. 22:20

Nem intéztem semmit. Valahogy mindig elmarad.

Az az érdekes , hogy ha fizetni kell nem késlekedik a hivatal.

20. cuncika73 (válaszként erre: 19. - Pista55)
2009. okt. 7. 07:44
Sikerült valamit intézned??Kiderült már,hogy hol akadtál el? Hihetetlenek ezek a hivatalok egyébként,a "jobb kéz nem tudja,mit csinál a bal" :S Ez a baj,hogy mindenki mindennel foglalkozik,aztán ha gond van egymásnak tologatják a felelősséget!!
19. pista55 (válaszként erre: 18. - Murva)
2009. okt. 3. 22:23
Ez inkább elképzelhető, mert a közjegyző azt mondta majd jönnek felértékelni de azóta már illeték sincs.
18. murva (válaszként erre: 17. - Pista55)
2009. okt. 3. 22:03
Elképzelhető,de lehet,hogy az iletékhivatal felértékelése van lógóban.
17. pista55 (válaszként erre: 16. - Murva)
2009. okt. 2. 22:31
Tehát akkor a közjegyző hanyagságán múlhat, hogy nem kaptunk végzést?
16. murva
2009. okt. 2. 22:21
Én most vagyok ebben a dologban,kaptál egy értesítőt a hagyatéki tárgyalásra,vagy idézést,azon rajta van a közjegyző teloszáma remélhetőleg,őt hívd fel mert sztem már itt elakadt a dolog,mert megkellett volna kapnod a tárgyalás után postán a hagyatéki végzést
15. d550c57e19 (válaszként erre: 14. - Pista55)
2009. szept. 11. 09:58
Szerintem igen mert akkor amikor megörökölted még érvényben volt és 5 év az elévülési idő...
14. pista55 (válaszként erre: 12. - D550c57e19)
2009. szept. 10. 18:47

A hagyatéki tárgyoláson volt egy érték megjelölve amit vagy elfogadtam vagy nem. Én elfogadtam de a közjegyző azt mondta, majd kijönnek az illetékhivataltól felértékelni a házat és azután kell menni a földhivatalhoz. Nem pontosan emlékszem már de azt mondta ha jól tudom, hogy 6000ft-ot be kell fizetnem. Nekem nem volt sürgős, hogy fizessek így nagyon nem is foglalkoztam vele. Mostmár azért kezd foglalkoztatni a dolog.

Szerinted nekem kell-e illetéket fizetnem, hisz azóta már eltörölték az örökösödési illetéket?

13. pista55 (válaszként erre: 9. - 31bc25d879)
2009. szept. 10. 18:26

Szerintem nem veszhet el az örökségem.

Hogy veszhetne el? Örökség elveszhet egyáltalán?

2009. szept. 10. 16:35
Szia, nekem 5 éve halt meg anyukám, 4,5 éve apukám de mindkét esetben automatikusan a nevemre (meg testvéremére)kerültek a lakások.Felértékelni nem mennek ki, azt a hagyatéki tárgyalás előtt kellett volna, de a jegyzőnél megvannak a kb. négyzetméter árak és az alapján szabják ki az összeget. Már rég kellet volna kapjál papírt 1.a közjegyzőtől a hivatalos , jogerős hagyatéki végzésnek, 2. földhivataltól hogy bejegyezték a nevedre a házat, 3. APEH-től hogy be kell fizetni az örökösödési illetéket. Elsőre a jegyzőt kell felhívni hogy miért nem kaptál jogerős végzést és miért nem intéződött mert náluk indul a folyamat... ők küldik ki a papírt a földhivatalnak hogy át kell írni a tulajdonost.
11. cuncika73 (válaszként erre: 6. - Pista55)
2009. szept. 10. 16:04
Szerintem irány a Földhivatal!Ott meg tudják nézni,hogy azon a helyrajzi számon ki vagy kik vannak bejegyezve tulajdonosként.Ők aztán majd útba tudnak igazitani hova-merre kell menned,mert a Földhivatal kap minden tulajdonjog változásról hivatali papirt.Szerintem a hagyatékiról is kaptak.
10. Kedveske (válaszként erre: 8. - Pista55)
2009. szept. 10. 15:52
Hát ez igen érdekes! Szerintem keress fel, valami jogban jártas szakembert, és tőle kérj segítséget.
2009. szept. 10. 15:47
Én nem értek hozzá, de az tuti, hogy már kellett volna hivatalos papírt kapnod. Ne hagyd, hogy az örökséged elvesszen! És miért nincs a ház még a neveden?
8. pista55 (válaszként erre: 7. - Kedveske)
2009. szept. 10. 15:37
A közjegyzőnél csak aláírtunk, nem kaptunk semmi papirt.
7. Kedveske (válaszként erre: 6. - Pista55)
2009. szept. 10. 15:08

A köjegyzőnél sem?!!

Amikor megvolt a hagyatéki tárgyalás, akkor ott kellett, hogy kapjál arról papírt. Ezzel kell bemenned a Földhivatalba és kérni, hogy jegyezzék be a tulajdoni lapra a részuedet. Ezt neked kell elintézned, nem fogják azutomatikusan megcsinálni, vagy bármit postázni.

6. pista55 (válaszként erre: 4. - Cuncika73)
2009. szept. 10. 14:51
Eddig semmilyen papirt nem kaptam.
2009. szept. 10. 08:42
..tulajdonrészt akartam irni
4. cuncika73 (válaszként erre: 2. - Pista55)
2009. szept. 10. 08:40
Szia!Részvétem.Amit tanácsolni tudok,hogy menjél el a Földhivatalhoz,nézzenek utána ,illetve ott megtudják mondani mit kell tenned,hogy a tuéajdonrész a nevedre kerüljön.Minden papirt vigyél magaddal amit eddig kaptál.
3. nyta
2009. szept. 10. 07:41

közjegyzői okiratod van azért nem?

melyben fel van tüntetve a hagyaték(teher vagy pozitív javak)

2009. szept. 9. 20:54
Azóta már másfél éve édesanyám is meghalt. akkor ís megvolt az örökösödési tárgyalás de szintén semmi folytatás. Megint örököltem egy házrészt de felértékelni sem jöttek egyik esetben sem. Azóta már eltörölték az örökösödési illetéket is de nem tudom rám vonatkozik-e? Semmi papírom nincs az örökségről. Mi a véleményetek, nekem kellene sürgetni az ügyet?
2009. szept. 9. 20:42
Apám három és fél éve meghalt. Megvolt az örökösödési tárgyalás azóta semmi. Örököltem egy házrészt de nincs a nevemen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook