Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Közösen örökölt ingatlan esetén mire kell figyelni? fórum

Közösen örökölt ingatlan esetén mire kell figyelni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
78. Érdekes73 (válaszként erre: 77. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 31. 23:01
Miért ?
2020. aug. 31. 22:04

Ma írt facen a másik örökös, hogy holnap majd beszéljünk az ingatlannal kapcsolatban.


Nincs jó érzésem.

76. Érdekes73 (válaszként erre: 41. - Epresturmix)
2020. aug. 27. 22:31
Kb akkoriban nálunk is volt egy távolabbi családi örökség amit zugügyvéddel akartak elcsaklizni.Aláírást azért nem mertek hamisítani így nem sikerült .
75. forrest2010 (válaszként erre: 70. - VendrinerPiroska)
2020. aug. 27. 15:36
... régen :( 25 éve :( de mégis kiakasztott , mert a miénket mikor vettük 43 éve , az se ilyen felelőtlenül ment :( :(
74. forrest2010 (válaszként erre: 73. - Globus)
2020. aug. 27. 15:33
... sajnos sokminden előfordult már ! én is attól féltem mikor a lányomat mindjárt első alkalommal " nyakon " ragadták és vitte a pasi az ügyvédhez ! előtte lett volna rá vevő , ha a mellette lévő telket is eladta volna az a tulaj , de nem akaródzott neki ! :(
73. globus (válaszként erre: 55. - Forrest2010)
2020. aug. 27. 13:37
Még arról is igazolást kellett külön kérni, hogy az ingatlan nem áll eladás alatt- előfordult régebben olyan, hogy többen megvették.
72. tumbo2 (válaszként erre: 62. - Garabonciás)
2020. aug. 27. 13:00
én nem vagyok mulya,de a húgom az anyámmal eltartási szerződést kötött,tehát viselje is a terhét,mert az van bőven.de azt mondta,hogy a felét én kapom.nem vagyok egy kapzsi,de ha így átvágja a búrámat,az életben többé szóba nem állok vele.
71. VendrinerPiroska (válaszként erre: 66. - Garabonciás)
2020. aug. 27. 12:49
Így igaz. Nyugodtan zárat cserélhetsz és kizsuppoltathatod az "új tulajdonost" a rendőrséggel. A jövendőbeli tulajdonostárssal meg beszélgess el.
70. VendrinerPiroska (válaszként erre: 54. - Forrest2010)
2020. aug. 27. 12:25
Mikor volt ez? Biztosan nem mostanság. Eleve nem adhatod el, amíg az ingatlan a nevedre nem kerül. Az pedig a hagyatéki tárgyalásig esélytelen.
69. forrest2010 (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 27. 12:16
... bakker !!! ha 4 éve lakatlan ? akkor hogy a manóba nem néztél utána h ne kelljen fizetni ? v szüneteltessék , v mittudom én !
68. csikil4ny (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 27. 11:35
A 10. hozzászólásod más történet?
67. fincsi5 (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2020. aug. 27. 10:16
Ez nem ennyire egyszerű. Az öröklés kizárásából komoly indokok kell legyenek.
66. Garabonciás (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 27. 10:13
Akkor meg még eladva se lehet mert még tisztazva sincsenek a tulajdonosi viszonyok. Adasvételi biztos nincs még, megmondod a vevonek hogy nincs uzlet oszt kész.
65. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - Garabonciás)
2020. aug. 27. 10:11
Van benne minden közmű még telefon is. Én fizetem a számlákat mert az én címemre jönnek.
2020. aug. 27. 10:09
Semmit nem írtam alá mivel még nem a miénk. Nem volt még hagyatéki tárgyalás.
63. Garabonciás (válaszként erre: 61. - Csikil4ny)
2020. aug. 27. 10:05
Irjuk egyszerre :D Ugyanez van bennem is. Panaszkodni a legkonnyebb..
62. Garabonciás (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 27. 10:03
Ha vki mulya azt atvagjak gyorsan. Mondjuk az is ertheto hogy negy eve lakatlan a haz, oszt szeretne mar tuladni rajta. Közművesítve van? Mert akkor vkinek a szamlakat is fizetni kell, alapdij mindenhol van. Miert nem aruljatok amugy ti? Az sincs ám ingyen, mindenhova pénzért rakják be. Elhiszem hogy jobb várni a sült galambot, aztán meg hangoskodni hogy hogy átvágtak.. Amugy meg nem muszaly belemenni az uzletbe, ha tulaj vagy te is nem irod ala az ugyvednel a papirt, oszt nincs uzlet. Marad a haz, oszt aztan arulhatod te ahogy akarod.
61. csikil4ny (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 27. 09:55

Nem kell mindent aláírni, amit az orrunk alá dugnak! Egyébként meg kell nézni, hogy a szerződésben mi áll az ingóságokról, lehet, hogy voltak olyan szemfülesek és benne van az is a szerződésben...


Ha tisztán akarsz látni és lépni is, érdemes ügyvédhez folyamodni, ha csak panaszkodni akarsz, akkor lehet itt beszélgetni.

2020. aug. 27. 07:46

Nekem ettől plafonon a vérnyomásom. Mi az hogy nemrég halt meg, és már "eladta"?

Meg ő már tényként kezeli, hogy azé az illetőé? Meg oda kell adni fillérekért. Szerintem már kulcsot is adott neki, mert ő nem szaladgál oda a mestereknek mutogatni a házat. Csak a "vevőt" látták a szomszédok.

2020. aug. 27. 07:42

A hozzátartozónk 3 hete halt meg. Akivel közösen örököltünk, már kb másnap mondta hogy van a házra érdeklődő adjuk neki majd oda. Mivel lakatlan a ház 4 éve, nincs jó állapotban, de nagyon keveset ajánlottak érte. Olyan keveset, hogy még a telek is többet ér. De ő már úgy kezeli a történetet, hogy azé a személyé. És a személy is úgy viselkedik. Tegnap kérdezem, hogy mi lesz a bútorokkal? Használati tárgyakkal? Mire ő: ja, ők már megbeszélték. A "vevő" majd kidob mindent.

A "vevő" állítólag már többször járt ott, valami másik emberrel. Szerintem már intézi a burkolókat, festőket. És ez csak 2 story a 3 hét alatt.

2020. aug. 27. 07:32
Hihetetlen, hogy mennyi simlis dolog történik..
57. forrest2010 (válaszként erre: 26. - Epresturmix)
2020. aug. 27. 05:51
... és igen !!! nem az eladónak kellett volna az ügyvédet vinni , bár ez később is így volt , amikor Anyum lakását eladtuk :(
56. forrest2010 (válaszként erre: 26. - Epresturmix)
2020. aug. 27. 05:50
... na ez volt a másik dolog amin kiakadtam 96-ba !!! az eladónak a fia intézett mindent ! az ügyvéd haverja megírta azonnal rögtön az adásvételi szerződést , amikor a lányomat elvitte a bankba is , ahol felvette a 600 ezer ft előleget a telekre , a többit néhány napon belül fizettük ki , de ott már nem volt ott se az ügyvéd , és a pasi már nem is akart papírt se adni róla h a fennmaradó összeget kifizettük , végül a lányom kézzel írta + azt a papírt , amit aztán jónéhányan alá is írtunk , de én m...a másnap azt is beadtam a földhivatalba az előszerződéssel együtt , és nem volt annyi eszem h legalább fénymásolatot csináltattam volna róla ! jó ! végül nem lett probléma belőle , de a lányomnak csak 2 év múlva került a nevére hivatalosan , de ! nem ez volt a probléma :( :(
55. forrest2010 (válaszként erre: 7. - Globus)
2020. aug. 27. 05:37
... ez ma már talán így van , de a lányom 20on éve vette a telkét Apám utáni örökségemből / mint 2 kiló krumplit !!! / az eladó néninek a fia kiakadt azon h én friss telekkönyvi papírokat vártam volna ! ő + azon volt fennakadva h mit vagyok úgy oda ?! h vett már ő úgy is ingatlant h 1 db sajtpapírra írták + az adásvételt !
54. forrest2010 (válaszként erre: 3. - VendrinerPiroska)
2020. aug. 27. 05:32
... hát valahogy csak lehet , amikor Apám meghalt a szomszédja vette + tőlem a házat fél év múlva /ami ott maradt utána / kaptam értesítést az örökösödési tárgyalásra , de arra elment a vevő ügyvédje is és csodálkozott h én mi a rossebet keresek ott ?! jó ! ez már majdnem 25 éve volt :( amikor Anyum meghalt , az kicsit még régebben volt , még csak hagyatéki se volt :( mind2 helyen egyedüli örökös voltam :(
53. Bichi (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 26. 17:55
Mindenki védje a saját érdekeit. Ha egy kis vitától megijed, akkor nem csoda, hogy átcseszték. Köztudott, hogy halál esetén még a jóban lévők is összemennek. Nálunk édesapám halálakor az unokatestvérem jött, hogy adjam oda neki, ami jár. Mondam, azt a semmit meg is fogja kapni. Még azt sem várták meg, hogy kihűljön szegény, és még jogalapjuk sem volt
52. Garabonciás (válaszként erre: 48. - Aszparagusz)
2020. aug. 26. 15:11
Nem az eltartasi szerzodesre vonatkozolag irta ki forumot, vagy ez nem tűnt fel? Amugy meg irtam is hogy nem tudom pontosan. Kb, annyira volt ertelme a valaszodnak mint az enyemnek.
2020. aug. 26. 13:41
Magyarul muja volt.
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - Aszparagusz)
2020. aug. 26. 13:40
Aláírta mert nem akart veszekedést. Nem akarta összerúgni a port a másik örökössel.
49. aszparagusz (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 26. 12:59

Ettől még a másik örökösnek nem kellett volna aláírnia a szerződést.

Valami nem kerek a történetben.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook