Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az exek és a velük örökölt gondok! fórum

Az exek és a velük örökölt gondok! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
108. Ercsi4
2017. márc. 30. 03:04

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni.Megismerkedtem valakivel, aki minden szempontból megfelelő számomra. Úgy érzem, hogy fontos vagyok számára...Cca 3/4 évvel megismerkedésünk előtt szakított az exével, mert a barátnő 27 éves lánya választás elé állította az anyját, hogy ő vagy a barátja. A lányát választotta, de továbbra is jó viszonyban maradtak, ha kellett segített neki, naponta írtak a facén, vagy beszéltek, hogy mi történt, hogy vannak. Mivel nincs senkije, nincs barátnője sem az exnek, csak a beteg édesanyja, és a 2 lánya, aki közül az egyik messze van. Ez megismerkedésünkkor plusz pontnak számított, hogy normálisan is lehet valakitől elválni.Hát, idővel majd ritkulnak ezek a beszélgetések, de attól ha segítségre van szüksége...természetes, hogy segít neki.Ugyan megjegyezte, hogy ha nyugdíjba mennek, és egyikük se talál senkit, akkor próbálják meg ismét.(Ez 2 év múlva lesz, a párom már az.)


Most már 6 hónapja együtt élünk, de nem igazán laposodik ez a dolog. Hogy behordta neki a fát - természetes, mert nincs senkije.Vírust kapott a gépünk, párom kiírta az üzenő falra, hogy ne nyissák meg a videót mert vírus.Felhívta az exet, elmondta neki. Félóra múlva csörög a telefon, hogy hát vírusos lett a gépe, ugyan már menjen csinálja meg. Adott neki egy konyhai aprítót - telefon - hogy kell bekapcsolni?(Tán 2 gomb van rajta. Egy diplomával talán ...)Elmentünk 3 napos wellnesre, párom készített képeket, és az első nap mindjárt küldött képeket a lányainak, az én lányomnak, és az exének. Számomra ez úgy jött le, hogy minden fontos személynek. Ezt el is mondtam a páromnak, hogy nekem ez zavaró, olyan érzésem van, mintha 3-an lennénk ebben a kapcsolatban. Nem akkor megy fel hozzá amikor itthon vagyok, nem akkor beszél vele,- tehát nem tőlem veszi el az időt - de rosszul esik. Természetesen rosszul látom a dolgokat, és én nem vagyok normális. Nem attól tartok, hogy megcsal vele....Legalábbis nem fizikailag, de érzelmileg mégis megcsalva érzem magam......Szerintetek tényleg én látom rosszul a dolgokat, vagy ez tényleg normális dolog egy baráti viszonyban lévő exxel?

107. 945808a1d0 (válaszként erre: 106. - Sunshine28)
2011. ápr. 14. 13:56
Nehéz kérdés hidd el. Írnál erről bővebben??
2011. ápr. 13. 20:30

Sziasztok:)


Ti mit tennétek egy olyan exxel,aki engem is zaklat,őt is..levél,telefon,de a kislány nála van,és már már ott tartunk,hogy választania kell köztünk.

Kezdek depis lenni,holott mikor megismertem már fél éve külön éltek,a nő amúgy sem normális,de már idegroncs.

légyszi

2011. márc. 23. 17:08
na ilyenkor milyenek az ex-ek?? Mert hogy a drága most is csődöt mondott,ugyanis tavaly kértük engedje ide a gyerekeket tanulni mert a férjem be tudta volna íratni iskolába sport iskolába meg edzésekre is járhatott volna ingyen mert kell a gyereknek a mozgás 15-évesen. Azt mondta sajnálna hogy az anyja ennyire korlátolt mert azért nem engedte ide mondván a gyerek elfog hidegülni tőle értitek?? A gyerek elmondta az anyjának ha nem engedi el akkor ki fogja készíteni mert szeretett volna ide jönni hozzánk. persze olyan feltételekkel hogy minden hétvégén menjen haza ezt az apja mondta neki még csak nem is az anyja. Mert nem akarta hogy féljen az ex-e hogy a gyerek elhidegül. Na mindegy nem engedte a gyerek akkor még imádta a sportot és nem hazudozott és kemény kis kölyök volt. Azóta nem jár suliba, már összejött egy nála négy évvel idősebb csajjal,és cigizik is így a kondi keményen leromlott sajnos. Mostanában beszélgettek az ex-el hogy mit kellett volna tenni és képzeljétek a nem normálisnak mert nem tudok mit mondani rá annyi volt a válasza amikor a férjem azt mondta hogy ha idehoztuk volna most nem lenne ilyen,hogy "egyszer nektek is lehet igazatok+" és ennyi. Na ezzel a gyerek jövőjét úgy elszúrta amit majd később fog megsínyleni de az anyja már most azon gondolkozik hogy intézetbe rakja. Ezzel nem az a baj hogy milyen lépéseket tett meg mire a gyerek idáig jutott hanem az hogy ha gondolkozott volna most semmi baja nem lenne a gyereknek így meg teljesen elvadult csak mert nem tehetett azt amit szeretett volna sportolni. Meg az a vicc hogy milyen nagyra volt magával hogy ő milyen anya na tessék most megnézheti milyen anya.
2011. febr. 16. 07:53
Sajnos én sem de gondolom azért mert egyedül maradnak és akkor érzik először milyen az ha nem megy oda még egy teljes fizetés és úgy vannak vele hogy mindent mit csak lehet ki kell passzírozni a férfiból.És sajnos a bíróság általában nő párti ami annyit jelent hogy mindent,de mindent a nőnek és a gyerekeknek.Ami re4ndben is lenne egészen addig a pontig amíg ezzel azt a szerencsétlen elvált férfit a nyomorba nem döntik. Ugyanis rengeteg olyan esetről tudok ahol a férfi miután a felesége elvált tőle mert megtetszett neki valaki más,a híd alá ment mert mindent elvettek tőle hogy az asszonykának maradjon. És itt tanult emberekről beszélek,akinek az életét annyira ellehetetlenítették hogy a végén vagy öngyilkosságba megy vagy telesen lezüllik,mert idegileg nem bírtja ezt a folyamatosan csak adni adni,és az ő élte meg semmit sem ér. Legtöbb elvált férfi ezért is nem mer új életet kezdeni mert nincs az a nő aki együtt élne egy ilyen problémás emberrel akinek van egy múltja. Persze én ezzel nem értek egyet,mert legtöbb elvált pasi még jobban megbecsüli ha egy nő kitart mellette és szereti,de sajnos tényleg egy válásnál a pasik élete meg van pecsételve. Persze vannak olyan férfiak is akik megérdemlik a válást és akik nem érdemlik meg a családot,csak az baj hogy az ilyen pasik nem is fizetnek sőt még a gyerekkel sem foglalkoznak ahogy itt is olvashattuk már.
2011. febr. 15. 21:11
Nem tudom, mirért jó ez nekik
2011. febr. 15. 19:25
Érdekes mert ma beszéltem egy olyan a barátnőmmel aki együtt él egy olyan férfival aki elvált már kétszeresen és akit én ismerek, és akinek az ex-feleségét is ismerem és ismertem is. És most megdöbbenve hallom hogy az a nő akit én ismeretem egy aranyos emberke volt vagyis az ex-ről beszélek. De mióta szét mentek egy pénzéhes hárpia lett. Pedig ő ment félre ő csalta meg a férjét. De most hogy a férje vagyis már az ex-férje összejött egy nővel akit azóta jó barátnak mondhatok, már nem jó ahogy van hanem folyamatosan kavarja a szart és állandóan telefonál meg hívja az ex.férjét. Ahelyett hogy békén hagyná.Nekik is van két közös gyerekük,akiket teljesen a lány ellen hangol mindig.Hát ez az.
101. 945808a1d0 (válaszként erre: 100. - 474687f420)
2011. febr. 14. 17:25

Ez az látod?

Mert jó ha nincs velük nem rontják a levegőt,de fizetni azt fizessenek!

2011. febr. 14. 15:29
Ha annyira szar az ex ahogy mondják, akkor miért húzzák le?(tiszt. kiv.)
2011. febr. 14. 15:28
Sztem akinek nincs a párjának exe és neki gyereke, az soha nem fogja ezeket a dolgokat megérteni.Az én nővérem is csak akkor értette meg hogy mi zajlik bennem, amikor részletesen elmondtam neki, hogy mi bánt.Akkor azt mondta, hogy igazam van.Ajánlom aki nem ért egyet kicsit gondoljon bele, ő mit tenne ilyen helyzetben hogy érezné magát, hiszen bármikor beleszerethetünk egy olyan emberbe, akinek tartalmas múltja van.Elfogadná e az ex követelőzését, nem azt kell nézni, hogy én ex vagyok és miért szidják őket.Én is mondhatnám, hogy én is ex vagyok mert voltam az is.Mégsem az érdekelt akkor, hogy mennyit visz haza az apja a gyereknek, meg hogy minél többet kapjak meg mindent vele vetessek meg arra hivatkozva hogy nekem ott a rezsi, meg a kaja.
2011. febr. 14. 15:22
És ami még rosszabb a férjem ex-felesége is szar alaknak tartotta és mondta el a férjemet miután elváltak pedig nagyon becsületes jó ember pont ez volt a baj hogy sokat dolgozott. Nem értem miért minden ex.Nem kétlem hogy a tiéd tényleg ez volt de sok olyan férj van eldobva aki nem volt ilyen és mégis rá lett bélyegezve: és az ex-feleség bélyegezte meg.
2011. febr. 14. 15:20

anyucika3.

Oké te nem harcolsz azért hogy a gyereked kapjon 50-százalékot az ex férjedtől mert azt mondod egy szemét szar alak. De nem mindig volt szemét szar alak hiszen valamikor összehoztátok azt a gyereket is nem? Mégis azt mondod inkább hagyod a francba pedig ezzel az erővel neki is járna és ha nem tudnád a MÁK megelőlegezi azt az összeget amit ex férjednek kellene fizetnie és ha az ex férjednek lesz munkája levonják tőle.

2011. febr. 14. 15:16
Igen az ilyen mérgekről beszélek. Nálunk is volt ilyen amikor a férjemet kirakták a munkájából munkanélküli lett és az utolsó három hónap munkanélkülijét csak az ex felesége kapta meg. Mi éhen is halhattunk volna mert mi nem számítunk??
2011. febr. 14. 15:12
Mi is terveztük a gyereket, sőt 1 évet vártunk mire teherbe estem.És emlékszem rámjött a szülés, mert felidegesítettem magam, hogy akkor adta oda a párom a gyt-t plussz az iskolakezdésre még pénzt és még el sem rakta már kérdezte, hogy mikor adsz még.Ki akartam osztani másnap csak reggelre megszültem,annyira bepipultam
94. 474687f420 (válaszként erre: 91. - 945808a1d0)
2011. febr. 14. 15:10
Igen igazad van, befoghatná a száját, hiszen neki nem kell a lakás miatt aggódnia van sajátja, nem albérlet, stb.
2011. febr. 14. 15:09
Akkor itt is megkérdezem hogy miről beszélünk előre megtervezett vagy tervbe vett gyerekről? Mert hogy anyucika3 megtervezte és úgy jött nekik ahogy mi is a lányomat.Ez korrekt. De legtöbb helyen sajnos nem így van.
2011. febr. 14. 15:08
Én bevállalom,igen 18 évesen annyira szerelmes voltam, hogy nem gondoltam bele, hogy ez mivel jár.De körülöttem is voltak akkor elvált szülők és ők nem zsákmányolták ki az exet a maguk javára!
91. 945808a1d0 (válaszként erre: 86. - 474687f420)
2011. febr. 14. 15:07
Ez az amiről én is beszélek és az "anyucika3" nem akarja megérteni hogy a férjem is ott hagyta a házat is meg az autót és egyetlen egy bőrönddel jött el onnan úgy hogy még ő adott havonta több pénzt.És igen én is mindenféle szarnak el lettem mondva ,de ha hiszitek ha nem mind a három gyerek tudja mekkora egy k...az anyjuk mert a mostani élettársát is megcsalta azóta szét is mentek és egy gyerek sem hallgat már rá.
2011. febr. 14. 15:07
Ja azt elfelejtettem hogy amikor összejött az általa gazdagnak hitt jelenlegi férjével, ott is rögtön becsúszott a gyerek.Hát így nem lehet neki gyereke
2011. febr. 14. 15:05
Hát igen az én pároméknak meg 16 évesen jött a gyerek és anyuka összeházasította őket, pedig nem akarták.Válás is lett belőle.Az ex már akkor hazudozott, mert azt mondta nem lehet gyereke, ha igen akkor is csak egy, mert látta a pénzt a páromban és ráakaszkodott.Amikor meg kiderült, hogy nincs is olyan sok a kasszába folyamatosan csalta.
2011. febr. 14. 15:03
De még ez sem gond. A gond az ott kezdődik ha nem keres szerencsétlen férfi annyit amennyit te gondolsz hogy el kell tudni tartani egy gyereket.Gondolom a többit nem olvastad igaz?? Mert nem reagáltál rá vagy nem tudsz!!
2011. febr. 14. 15:01
Félre érted én nem nehezményezem csak próbálom elmagyarázni hogy tudom hogy milyen vállalási kötelezettségei vannak a szülőknek hiszen én is az vagyok sőt én már akkor is tudtam és felvállaltam amikor nem is voltam szülő. De ezen a ponton feladom mert vagy nem akarod megérteni ,vagy nem tudod megérteni amiről írok.Semmit nem nehezményezek,és semmit nem is nehezményeztem hogy a te szavaiddal éljek sőt.csak nem akarod megérteni hogy attól ha egy férfi elválik mert a felesége nem bírt magával feltétlenül bele kell döglenie a gyerektartásba azért hogy az ex meg jól éljen? És csak úgy megsúgom neked hogy ez így igaz amit írtál hogy ha egyet akkor egyet ha kettőt akkor kettőt vállaljanak. És mi van azzal ha a férfit egyszer csak a nő kész tények elé állítja hogy gyereket vár anélkül hogy megbeszélték volna és tervezték volna? Mert náluk így volt ami nálunk nem.
2011. febr. 14. 15:00
Jajj de rossz hogy lemaradtam.Nálunk van egy pár szétmentek és az apánál maradt a gyerekek meg a ház, emiatt az anyának nem kell gyerektartást fizetnie ez így működne elvileg.És az apa akármennyit is ad, az anyának is annyit kéne és mikor a Zonga férje 80-at adott, akkor anyuka is annyit, plussz a családi?Szóval majd 200-e ft-ot költött egy hónapban a gyerekekre?Ő miért nem rakott el akkor a pénzből, hogy ne kelljen kérnie utána?Nálunk volt, hogy fizettük a gyt-t és tudtunkon kívül a munkanélküliből is levették és egy szót sem szólt, hónapokkal később derült ki.Az exek miért ku..vázzák le rögtön azt a nőt, aki összejött a párjukkal, mikor ők csalták meg?Engem is meg akart verni pedig hónapok óta külön voltak és ő csalta meg?Ők angyalok?Hidd már el hogy vannak gonoszak is.És most tényleg legyenek egyedül a férfiak, hogy el tudják tartani az exet?Nem a gyereket!Én is jóban vagyok a mostohalányommal, mióta rájött hogy nem igaz amit az anyja mond, egy okos jószívű gyerek, csak az elején bíztatva volt, én ezt tudtam és hagytam.Miért jó az egy anyának hogy elhordja mindennek azt, akihez a gyereke megy?Én útálom anyósomat mégis azt mondom a gyereknek, ha megy hogy ott is kell lenni és ott is imádnak mamáék, pedig érzi a feszkót és sokszor nem akar menni, pedig direkt nem mondok előtte semmi rosszat, mert azt akarom hogy jól érezze magát.
85. Anka71
2011. febr. 14. 15:00
Hugomék is elváltak, és a férje házrésze (fél ház) be lett tudva a gyerektartásba, magyarul nem fizet gyerektartást a hugomnak.
84. anyucika3 (válaszként erre: 83. - 945808a1d0)
2011. febr. 14. 14:46

Próbáld már meg értelmezni a leírtakat légyszíves!

A lényeg a lényeg,hogy minden ember felelősséggel tartozik a gyerekeiért,minden szülőpár 50-50%-ban köteles(lenne)biztosítani nekik a megfelelő életkörülményeket.Nem kevésbé egyik mint a másik.Meg kell gondolni ki mennyi gyereket tud eltartani felnevelni,és nem többet bevállalni!Ha csak kettőt,akkor annyit vállaljon.Ha többet,akkor többet.De ne egymás kárára!A bíróságon pedig lehet kérni a válásnál a vagyon elosztását.Vagy meg lehet egyezni közösen is.De az is közös feladat,hogy a gyerekeknek tető legyen a fejük felett.Gondolom ezért mondott le a párod a részéről a gyerekei javára,amit már annyit emlegetsz,annyira nehezményezel.

83. 945808a1d0 (válaszként erre: 77. - Anyucika3)
2011. febr. 14. 14:35

Azt nem értem miért kellene egy gyerektartásból még az ex-nek is jutnia??És ha elolvastad volna az írásaimat pont ezeket írtam meg hogy az ex-használja és használta fel anno is a pénzt arra hogy fodrászhoz járjon,meg műkörmöshöz és havonta új ruház vett magának. Ennek mi köze a gyerektartáshoz??

Az a köze hogy a hétvégéket együtt kell tölteni a gyerekekkel és együtt kel főzni és ha szeretem a férjem akkor el kell viselnem a gyerekeket is függetlenül attól hogy nagyon szeretem őket. Innentől igenis van köze a férje ex-éhez .Vagy úgy gondoltad hogy ha az apjuk elhozza őket hétvégére akkor én meg a lányom elmegyünk itthonról,vagy én mentem volna el??Miről beszélsz?? Persze hogy közöm van hozzá és az ex-nek is köze van ahhoz hogy mennyit keresünk mert ő attól függően kapja meg a gyerektartást hiszen írtam azt is hogy a férjem a fizetésének a 33-százalékát kapja az ex- Miről beszélsz?? És tudod mivel a férjem nem keresett sokat ezért a hétvégi etetéseket meg a programokat ahová elvittük őket egy mozi,egy strand azt én fizettem hiszen a férjem már nem tudott volna erre is pénzt adni. Érted már????? Hát csak ennyi közöm van az egészhez. De hangsúlyozom ha nem vagy benne ebbe a problémába nem is tudsz róla tisztán véleményt mondani csak ilyen indulatosan ahogy többen is írták.Gondolod át miről beszélünk !!!

82. 945808a1d0 (válaszként erre: 76. - Alidamolnar)
2011. febr. 14. 14:23
Ezt én is így gondolom valahogy olyan érzésem van hogy eltévesztette az oldalt.Mint ha nem értené hogy miről is beszélünk!
2011. febr. 14. 14:20
Tudjátok én nem azt vitatom hogy nem kell a gyerekeket eltartani de a mai fizetések mellett mondjátok meg őszintén hogy ha egy férj keres havi 100-ezret abból hogyan fizetne ki havi 25-ezret fejenként? És mért baj az ha egy elvált férfi is szeretne új életet kezdeni vagy neki csak azért mert megcsinálta a gyerekeket,már nem jár egy normális élet?Nem azt vitatom hogy mennyi járna egy gyereknek és "anyucika3" nagyon rossz indulatú vagy mert hidd el engem nem véleltlenűl szeretnek a gyerekek,a férjemgyerekei mert bár lehet hoyg anyagilag nem mindig tudtunk teljesíteni úgy ahogy szerettünk volna de mindig adtunk nekik ha tudtunk és szerettük őket. Ami ugye az ex-ről nem lehetett elmondani hiszen amíg én egy rossz szót nem szóltam soha az anyjukra sőt tabuként kezeltem addig az ex- mindenféle k....-nak elmondott pedig nem én tehetek arról hogy ő félrement és ezt utólag megbánta. ja és milyen anya az aki azt mondja hogy nem áldozza fel a gyerekei miatt az életét mert ő még élni akar.Annak csak örülni tudok hogy ilyen a férjede,de hidd el az én férjem is rendes tisztességes ember aki az életét adná a gyerekeiért csak sajnos nincs 300-ezer forintos fizetése hogy annyit tudna adni amennyit te is leírsz. és gondolom a ház amit ott hagyott nekik meg a kocsi gondolom akkor sz is semmi igaz? még csak a felét sem kérte el!!!Akkor miről beszélsz?
80. anyucika3 (válaszként erre: 76. - Alidamolnar)
2011. febr. 14. 12:49
Egyébként meg ha neked az a förtelmes butaság,hogy a két szülőnek egyformán feladata eltartani a gyerekét,megteremteni számukra a megfelelő életkörülményeket,azzal magadat minősíted.Gyönyörű egy szülő lehetsz!
79. geranna7 (válaszként erre: 76. - Alidamolnar)
2011. febr. 14. 12:49

Osztom a véleményed!!!!Köszi,hogy leírtad.

Én sem tartozom egyik csoportba sem. Ide is csak kíváncsiságból néztem be. Ezen a borongós napon itt ücsörgöm és mazsolázok.

De nem bírtam ki,hogy ne szóljak hozzá..

Ez ténleg fröcsögés..

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook