Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Orchidea gondozása 1. fórum

Orchidea gondozása 1. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Orchidea gondozása 1.

1 2 3 4
2009. máj. 6. 21:57
Szti! Megnéztem az eddigi két képedet! Nagyon szépek! Ilyen típusúakat még nem is láttam, pedig minden virágbolt előtt megállok csodálkozni bennük, meg hát gyűjtögetem is őket!!!! Nem bírok velük betelni olyan szépek!
37. napfenyvirag (válaszként erre: 33. - 'szti)
2009. máj. 6. 19:04
hosszú szárú, de vastag levelü (nincs hosszú q-betüm, helyette q betüt ír ez a fránya gép). Vasárnap óta figyelem duzzadnak a bimbók, s gyönyürüek a meglévQ virágok. Általában menyasszonyi csokorban láttam ezt a fajtát. Csak nézem, s nem haladok semmivel. Üdv. Évi
2009. máj. 6. 16:04

Szia szti!


Tetszik, amit az orchidea gondozásáról írtál, nagyjából én is ugyanígy nevelgetem a saját orchideáimat; sajna még mindig budapesti csapvízzel öntözöm őket, de szerencsére hősiesen bírják a gyűrődést.Többségük már újravirágzott, illetve van egy példány mely mindkét vesszőjén hozott egy-egy sarjat. Van esetleg tapasztalatod, hogyan kell ezeket a fiókákat elültetni; megkérlek segíts, ha tudsz-nem szeretném elpusztítani leválasztáskor őket. Utánnanéztem a neten, de nem sok konkrétumot találtam. Előre is köszönöm: Hópihe

35. 'szti (válaszként erre: 34. - 'szti)
2009. máj. 6. 07:52
víz alatt NE legyen, bocs
34. 'szti (válaszként erre: 32. - Napfenyvirag)
2009. máj. 6. 07:52
háááááááát, én nem vagyok híve az üvegben tartásnak, nem szellőzik. víz alatt legyen folyamatosan semmiképp, mert megfulladnak a gyökerek!
33. 'szti (válaszként erre: 31. - Heniviki)
2009. máj. 6. 07:49
általában 2 féle dendrobium kapható, az egyik phalenopsis típusú: egy hosszabb száron hozza a virágokat, amik alakra a lepkére hasonlítanak, a másik nobile típusú: ennél szinte a közvetlenül a növény nóduszairól jönnek a virágok, egész rövidke virágszárral. majd teszek fel mindkettőről képet. jó lenne tudni milyen a tiéd, mert eltérőek az igények.
2009. máj. 6. 07:01

Anyáknapjára kaptam egy orhideát. Cserépben volt, külömleges - farönkös - talajban. Kivettem és egy 6o cm hosszú l2 cm átméröjü üvegvázába raktam. Lemostam róla a földet és csak vízbe tettem, mint ahogy a lilaszinü orhideákat láttam a virágüzleten. Rosszat tettem?

Más tudtok segíteni, hogy a hosszú magánhangóim ne Q-betüt irjanak? Igy néz ki. p

31. heniviki (válaszként erre: 24. - 'szti)
2009. máj. 5. 19:18

Szia szti!

Nekem dendrobiumom van, abból is a nemtudom milyen fajta. Akitől vettem, hűvös helyen nevelte, és tele volt virággal. Kérdésem, hogy meleg lakásban is kibírja-e ez a fajta orchidea?

Köszönöm

30. marti31 (válaszként erre: 29. - 'szti)
2009. máj. 5. 16:58
Szia.Igen lepkeorchideám van.A szekrény tetején messze van az ablaktól és védi a függöny is,ebbe a szobába egész nap süt a nap.A fürdőablak elég nagy ,nem sötét ,de a nap sem tűz oda.Hol lenne jobb helye?És a huzattól nem lesz baja?Köszönöm,ha válaszolsz:)
29. 'szti (válaszként erre: 28. - Marti31)
2009. máj. 5. 14:04
kicsit többet jó lenne tudni, hogy milyen orchidea. lepke? a fürdőszoba csak akkor jó, ha van fény. a szekrényen kap eleget? ilyenkor már tűző napra nem tanácsos tenni, mert szabályosan megég, de ha van függöny az ablakon és kicsit távolabb helyezed el a növényt, akkor már jó. sajnos a környezetváltozás kiválthatja a bimbóhullást, nem áll vízben, ugye?
2009. máj. 5. 10:57

sziasztok.Szombaton kaptam 1 orchideát amit feltettem a szekrény tetejére.Azóta lepotyogtak a bimbói.A szoba ablakomba egész nap tűz a nap.Inkább

odategyem vagy az árnyékos fürdőszobába?És ott nem lenne neki huzat?

27. ildiko84 (válaszként erre: 24. - 'szti)
2009. máj. 5. 09:27
Köszi szépen:)
26. 'szti (válaszként erre: 25. - Verly)
2009. máj. 5. 08:14
ha van elég fénye, tápanyaga és párája, akkor fog. a lepkék amúgy a hideget se szeretik, 21-25 fok körül érzik jól magukat. jó, ha éjjel pár fokkal hűvösebb van, de ez nem igazán lényeges. az új virágszár megjelenése 6-12 hónap. sok türelem kell, de megéri :-)
25. Verly
2009. máj. 5. 07:44
nekem is van orchideám, elszáradtak a bimbók és mielőtt kinyíltak volna lepotyogtak. Nem tett neki jót a 2 hét magány. Levágtam a szárat de nem akar uj virágszárat hozni. Csak a levelei szaporodnak. Fog még valaha virágozni
24. 'szti (válaszként erre: 23. - Ildiko84)
2009. máj. 5. 06:38
akkor csak türelem, ennél többet nem tehetsz :-)
2009. máj. 4. 20:35
igen, fényen van. wuxalos vízzel szoktam locsolni, meg spriccelgetem is!
22. 'szti (válaszként erre: 21. - Ildiko84)
2009. máj. 4. 17:29
fényen van? kap tápot?
2009. máj. 4. 16:28

Sziasztok!

Nekem egy lepkeorchideám van, eddig egyszer virágzott és amikor elszáradt a virágszár, levágtam. Azóta szárat nem hozott, viszont már kb az ötödik levelét növeszti. Szerintetek mivel tudnám virágzásra bírni? Szeptemberben virágzott el.

20. 'szti (válaszként erre: 19. - Mamuci)
2009. máj. 4. 14:09

az ablakban jó helye van, de ne érje a napfény csak legfeljebb függönyön át.

az teljesen normális, ha a gyökerei kibujkálnak, a levegő páratartalmából is vesz fel vizet. locsolni csak keveset kell, kevesebbet, mint egy átlag szobanövényt, ha a cserepe párás, nem kell még neki víz. arra ügyelj, hogy ha meglocsoltad utána ne álljon alatta víz, mert a gyökerei könnyen megfulladnak.

az elvirágzott szárat nem kell addig levágni, amíg zöld.

19. mamuci
2009. máj. 4. 11:48

Sziasztok!

Én is kaptam a fiaimtól orchideát,de az az igazság, hogy nem tudom mit kezdjek vele. Egyenlőre kiraktam az ablakba és ott pompázik.Ezeket a növényeket alulról vagy felülről kell locsolni? Ha elnyílik a virág akkor csak visszavágom, és hagyom, vagy van valami speciális tennivalóm a növénnyel? Nekem átlátszó cserépben van, és a gyökerei jönnek kifele a cserépből.Légyszi írjatok nekem hasznos tanácsokat!!

18. 'szti (válaszként erre: 16. - Április29)
2009. máj. 4. 06:38
lefotóznád? megnézem, hátha át lehet ültetni cserépbe...
17. 'szti (válaszként erre: 13. - Varga.nora)
2009. máj. 4. 06:38
ez jó ötlet, csinálok én is egyet külön a virágoknak :-)
16. április29 (válaszként erre: 11. - 'szti)
2009. máj. 3. 21:26
Köszi a választ, akkor sajnos halálra van ítélve nálam, a fürdőn nincs ablak:((
15. aniani63 (válaszként erre: 14. - Varga.nora)
2009. máj. 3. 20:28
Nem találom! :(
14. varga.nora (válaszként erre: 13. - Varga.nora)
2009. máj. 3. 10:31
Virágaink, főleg orchideáink képekben - címmel létrehoztam egy új naplót!!! :-)
2009. máj. 3. 09:48
Ma lefényképeztem az orchideáink nagy részét, úgyhogy csinálok majd egy külön naplót, és oda be fogom illesztgetni a képeket!
12. 'szti (válaszként erre: 7. - Pkriza)
2009. máj. 3. 08:29

a lepkének gyakorlatilag nincs pihenőideje, de ha a növény úgy érzi, hogy szükséges, akkor majd leszárad a virágszár. örülj neki, hogy jól érzi magát :-)

a mini macerásabb, könnyebb túlöntözni és túlszárítani is. ha átlátszó cserépben van, nézd meg a gyökereit, hogy egészségesek-e, ha nem: célszerű kicserélni a közeget. a folt valószínüleg napégés volt.

11. 'szti (válaszként erre: 3. - Április29)
2009. máj. 3. 08:19
a kéregre kötött (ún. blokkos) növénnyel az a gond, hogy nagyon nehéz a megfelelő párát biztosítani neki. gondolom max egy kis moha fedi a gyökereket és hamar kiszárad. üvegház, vagy növényvitrin az ideális a tartásukra, esetleg fürdőszoba, ha ott van elég fény. szerintem lakásban a napi 2x spricc sem elég.
10. 'szti
2009. máj. 3. 08:13
köszi mindenkinek
2009. máj. 2. 18:22

Szia nagyon örültem a cikkednek.Nekem is van egy lepke orchideám amit idén nőnapra kaptam a férjemtől és a kisfiamtól.Most is gyönyörűen virágzik 13db virág van rajta 2 száron és 5 bimbó. Közülük az egyik bimbó már négy hete növekszik, hamarosan kinyílik.

Gratulálok a cikkedhez!!!

Izgatottan várom a folytatást! Köszönöm

Paula

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook